שבוע לאחר החתונה ויש בלאגן - עזרה דחופה.

שלום, אני נמצא בבעיה וזקוק לדעתכם! חייתי עם חברתי שנתיים והחלטנו להתחתן.התחתנו לפני שבוע וחצי. שנה מנתוך החיים שלנו כחברים חייתי אצלה בבית ( יש לה קוטג די גדול ). הנושא איך לא כסף - ולא מהצד שלי והסבר מתחיל: רקע: אבא שלה נחשב בעיניה לכל יכול פותר בעיות ענייני כספים והוא גם יושב טוב תזרים גדול בחודש. אנחנו משפחה ממוצעת לגמרי עם אמצעים לא רבים אך עם אמצעים. הרמזים החלו לפני כשנה ואיך לא שמעתי לאבי אני לא יודע. כשסיכמנו להשכיר דירה ולבוא לבעל הבית עם שיקים אבא שלי כמו שעון הוציא פנקס חדש ובא ואילו אביה הגיע עם ידיים ריקות. אבא שלי נתן את כל השיקים ז"א אביה בצד הבטוח. אבא התעצבן אבל אמרתי לו שישמור את זה בבטן .לא פחדנו מהתשלום שהגיע יום לאחר ירידת השיק בתורה לשלם. בחתונה, סוכם על מקדמה של 13000 שח. אבא שלי כמו שעון יום למחרת העברה בנקאית 6500 שח אביה לא שילם עד שבועיים לפני החתונה ששיגעו אותו מהאולם ואז שילמנו על 300 אורחים חצי וחצי.כפי שסוכם. יום לפני החתונה אני ואבי ישבנו 3 ימים במחשב עם רשימות אקסל ויצא לנו 420 איש.אביה לא רצה לבוא לאולם. היינו שם מ10 עד 18.לאבא שלי לא היה אכפת אם יגיעו פחות אמר כפרה אבל אביה סירב ואמר לעשות כוכביות. כל שולחן ניקח 2 ונעשה כאילו לא מגיע. בסוף התחייבנו על 385. ביקשו מאבי שיק כפול מנות וכפול בר אקטיבי 10000 שח ועיצוב 3500 ואבא שלי נתן שיק בלי כיסוי 35000 שח לאולם ליומיים אחרי. אביה לא רצה לשלם ואמר כי היו לו בדיוק 150 איש. אפילו לא על הבר אקטיבי והעיצוב שכלולים ב35000 ואפילו לא על החברים שלי שזה המינימום בחצי חצי. אבא שלי שבר תוכנית אני יכול לחלום על רכב עכשיו וההורים שלי הרגישו מרומים ופגועים ואבא שלי כעס על עצמו כי זה היה ממקודם עוד האזהרות. היה ריב ביני לבין אישתי שהצדיקה את אביה שאמר לכם היו יותר אורחים תשלמו אתם כפי ששילמתי לבני שלנו היו יותר אורחים. אבא שלי אמר סבבה למה לא אמרת מקודם ? אם כך לא היינו עושים את החתונה איפה שעשינו ולא היינו מזמינים כמות אורחים זו. לא רציתי טובות ולבוא לירח דבש שאבעיה שילם אבל לאחר שהיא בכתה כאב לי הלב והלכתי וגם הלכתי אליהם הביתה כאילו שום דבר לא קרה. מה ששבר את גב הגמל - סבא שלי שגידל אותי ועכשיו לא במצב בריאותי טוב ( שילם ד" א לרב 3000 ש"ח ) נתן לי 4000 דולר במזומן. האדם הזה חי מהיד לפה.אני בתור גבר ובתור לא חמדן אמרתי לאישה אני מחזיר לו בלי שיידע 1000 דולר . עשתה קצת פרצוף לפני החתונה. סבא שלה שהינו מליונר בעל שטחים רבים ( שוב לא מעניין אותי כסף) נתן שיק 10000 שח לנו ואביה הפקיד זאת בחשבונה. כשדברנו אמרתי לה בואי נשים את ה10000 של סבא שלך אצלנו בחן המשותף שלא ישכב אצלך ואז אמרה אבא שלי החליט לא להעביר אלא רק 6000 כי אתה החזרת לסבא שלך 1000 דולר. פה התפוצצתי. 4000 "יחזיר"לסבתא שלה ולסבא שלה המליונר כי אני החלטתי להחזיר לסבא שלי. נמאס לי שאבא שלה מושך בחוטים היא מגבה אותו ובאמת אם היא תעביר 6000 שח אני חותך הכל. שוב זה לא הכסף, זו ההתנהגות אני כבר השלמתי שאני בא אליהם בשביל השלום בית אבל עכשיו זהו. נ.ב. מס' פעמים אמרתי לה בואי ניתן מהכסף של החתונה לכל הורה מה ששילם יקחו יקחו לא יקחו ידימו אצלם בצד ויתנו יותר מאוחר לדירה אבל לא הסכימה בכלל ואמרה שאבא שלה ייתן בדיוק מה אבא שלי ייתן. ההתנהלות מסריחה פה. אני חושב קדימה על החיים וחושש מאוד אבל גם מאוד מאוד אוהב אותה. מה לעשות? באמת תשובה דחופה אני צריך פה.

"אני חושב קדימה על החיים וחושש "-דבר ראשון

שיהיה במזל טוב! חשוב איך אתם כזוג תיסתדרו גם בלי עזרת ההורים. טוב תעשה-לשלום בית לא לדבר לא יפה על ההורים שלה... תבין-אתה אדם "זר"(מבחינה ביולוגית) והם ההורים שלה. היא לא חייבת לסבול בגלל אבא שלה(למרות שזה קורה בדרך כלל-הילדים "משלמים" על טעויות ההורים. עצה שלי-לזוגיות טובה זה התקשורת בין בני הזוג כפי שנאמר בטנגלית: A HUSBAND must be "deaf" and the wife "blind" to have quietness.

הגדרות

קודם כל מזל טוב קולולולו דבר שני- לא משחקים שברו את הכלים זה הכי קל... על מנת שתמשיכו ביחד ואתם תנהלו את חייכם ולא הוריכם... אתם צריכים לשבת ולהגדיר את הגבולות והכללים של הזוגיות שלכם. אתה וגם היא לא יכולה לקבוע איך אביה התנהג, זה לא בשליטתה, היא יכולה לאחר הגדרת כללים ביניכם לומר לו-תודה אנחנו נסתדר לבד. כנ"ל אתה עם אביך! צרו כללים ממקום של שת"פ- תהיו המילה שלכם והשמיים הם הגבול! אהבה בועז
גישה להצלחה
(163.3 KiB) עדיין לא הורד

"אני חושב קדימה על החיים וחושש "-דבר ראשון

שיהיה במזל טוב! חשוב איך אתם כזוג תיסתדרו גם בלי עזרת ההורים. טוב תעשה-לשלום בית לא לדבר לא יפה על ההורים שלה... תבין-אתה אדם "זר"(מבחינה ביולוגית) והם ההורים שלה. היא לא חייבת לסבול בגלל אבא שלה(למרות שזה קורה בדרך כלל-הילדים "משלמים" על טעויות ההורים. עצה שלי-לזוגיות טובה זה התקשורת בין בני הזוג כפי שנאמר בטנגלית: A HUSBAND must be "deaf" and the wife "blind" to have quietness.

לא יעזור כלום אני חושב

אני והיא יודעים שהכסף שהיא רוצה להחזיר "החזיר" לא יילך לסבתא שלה או לסבא שלה אלא ישאר אצלה בחשבוחן לפי ראות אביה. שתיקח את הכסף לא מעניין אותי הכסף בכלל ההתנהגות פה הבעיה היא לא איתי אלא עם הוריה ואמרתי שאם נתגרש זה יהיה רק בגללם אבל היא בשלה אטומה ואני כבר השלמתי עם המצב עד שאמרה מה שאמרה על ההעברה שוב לא הכסף אלא ההתנהלות פה מפריעה לי והנזק גדול מדי עכשיו כבר

שלום, אני נמצא בבעיה וזקוק לדעתכם! חייתי עם חברתי שנתיים והחלטנו להתחתן.התחתנו לפני שבוע וחצי. שנה מנתוך החיים שלנו כחברים חייתי אצלה בבית ( יש לה קוטג די גדול ). הנושא איך לא כסף - ולא מהצד שלי והסבר מתחיל: רקע: אבא שלה נחשב בעיניה לכל יכול פותר בעיות ענייני כספים והוא גם יושב טוב תזרים גדול בחודש. אנחנו משפחה ממוצעת לגמרי עם אמצעים לא רבים אך עם אמצעים. הרמזים החלו לפני כשנה ואיך לא שמעתי לאבי אני לא יודע. כשסיכמנו להשכיר דירה ולבוא לבעל הבית עם שיקים אבא שלי כמו שעון הוציא פנקס חדש ובא ואילו אביה הגיע עם ידיים ריקות. אבא שלי נתן את כל השיקים ז"א אביה בצד הבטוח. אבא התעצבן אבל אמרתי לו שישמור את זה בבטן .לא פחדנו מהתשלום שהגיע יום לאחר ירידת השיק בתורה לשלם. בחתונה, סוכם על מקדמה של 13000 שח. אבא שלי כמו שעון יום למחרת העברה בנקאית 6500 שח אביה לא שילם עד שבועיים לפני החתונה ששיגעו אותו מהאולם ואז שילמנו על 300 אורחים חצי וחצי.כפי שסוכם. יום לפני החתונה אני ואבי ישבנו 3 ימים במחשב עם רשימות אקסל ויצא לנו 420 איש.אביה לא רצה לבוא לאולם. היינו שם מ10 עד 18.לאבא שלי לא היה אכפת אם יגיעו פחות אמר כפרה אבל אביה סירב ואמר לעשות כוכביות. כל שולחן ניקח 2 ונעשה כאילו לא מגיע. בסוף התחייבנו על 385. ביקשו מאבי שיק כפול מנות וכפול בר אקטיבי 10000 שח ועיצוב 3500 ואבא שלי נתן שיק בלי כיסוי 35000 שח לאולם ליומיים אחרי. אביה לא רצה לשלם ואמר כי היו לו בדיוק 150 איש. אפילו לא על הבר אקטיבי והעיצוב שכלולים ב35000 ואפילו לא על החברים שלי שזה המינימום בחצי חצי. אבא שלי שבר תוכנית אני יכול לחלום על רכב עכשיו וההורים שלי הרגישו מרומים ופגועים ואבא שלי כעס על עצמו כי זה היה ממקודם עוד האזהרות. היה ריב ביני לבין אישתי שהצדיקה את אביה שאמר לכם היו יותר אורחים תשלמו אתם כפי ששילמתי לבני שלנו היו יותר אורחים. אבא שלי אמר סבבה למה לא אמרת מקודם ? אם כך לא היינו עושים את החתונה איפה שעשינו ולא היינו מזמינים כמות אורחים זו. לא רציתי טובות ולבוא לירח דבש שאבעיה שילם אבל לאחר שהיא בכתה כאב לי הלב והלכתי וגם הלכתי אליהם הביתה כאילו שום דבר לא קרה. מה ששבר את גב הגמל - סבא שלי שגידל אותי ועכשיו לא במצב בריאותי טוב ( שילם ד" א לרב 3000 ש"ח ) נתן לי 4000 דולר במזומן. האדם הזה חי מהיד לפה.אני בתור גבר ובתור לא חמדן אמרתי לאישה אני מחזיר לו בלי שיידע 1000 דולר . עשתה קצת פרצוף לפני החתונה. סבא שלה שהינו מליונר בעל שטחים רבים ( שוב לא מעניין אותי כסף) נתן שיק 10000 שח לנו ואביה הפקיד זאת בחשבונה. כשדברנו אמרתי לה בואי נשים את ה10000 של סבא שלך אצלנו בחן המשותף שלא ישכב אצלך ואז אמרה אבא שלי החליט לא להעביר אלא רק 6000 כי אתה החזרת לסבא שלך 1000 דולר. פה התפוצצתי. 4000 "יחזיר"לסבתא שלה ולסבא שלה המליונר כי אני החלטתי להחזיר לסבא שלי. נמאס לי שאבא שלה מושך בחוטים היא מגבה אותו ובאמת אם היא תעביר 6000 שח אני חותך הכל. שוב זה לא הכסף, זו ההתנהגות אני כבר השלמתי שאני בא אליהם בשביל השלום בית אבל עכשיו זהו. נ.ב. מס' פעמים אמרתי לה בואי ניתן מהכסף של החתונה לכל הורה מה ששילם יקחו יקחו לא יקחו ידימו אצלם בצד ויתנו יותר מאוחר לדירה אבל לא הסכימה בכלל ואמרה שאבא שלה ייתן בדיוק מה אבא שלי ייתן. ההתנהלות מסריחה פה. אני חושב קדימה על החיים וחושש מאוד אבל גם מאוד מאוד אוהב אותה. מה לעשות? באמת תשובה דחופה אני צריך פה.

shuk3

אוי כמה שאני נגעלת מהקטעים הללו,של התחשבנות,מי נתן מה,כמה ולמה.... תראה - דבר ראשון והכרחי,צריכה להיות בינכם הידברות ברוח טובה.צאו שניכם מהבית,שבו בבית-קפה,בגינה הציבורית,על ספסל בשפת הים,כל מקום שבו תהיו לבד. אתם צריכים לקבל החלטה משותפת,שאתם נישארים מאוחדים,ולא נותנים דריסת רגל לאף אחד בזוגיות הטריה שלכם. איני יודעת אם אתם מתכוונים לגור אצל הוריה ה...עשירים..עצתי לכם,שיכרו לכם דירה צנועה,ולא חשובים התנאים..אתם צריכים להיות הרחק משליטתם של ההורים בכל הנוגע לחיי הנישואים שלכם. לעזאזל הכסף אתם עוד לא התחלתם בחייכם המשותפים כזוג נשוי,וכבר מריבות וויכוחים על כסף. התחשבנות על כספי חתונה פשוט דוחים וגורמים שאט נפש.אבא שלה אומנם עשיר אבל כנראה גם פרימיטיבי או אפילו קמצן.ככה זה כשיש לאדם יותר מידי כסף.הוא כבר חושב ששמת,אתה ומישפחתך,עין על חשבון הבנק שלו. אתם במו התנהגותכם,הורסים את האהבה שלכם ,וחבל.תשכחו מהכסף של החתונה... אם אתם תמשיכו להתמצח איתם על הנושא,סופו שתימצאו עצמכם בדרך ל..רבנות.שווה לכם ????? דירה משלכם,חשבון בנק משותף,והידברות נאותה ביניכם,זה מה שאתם צריכים עכשיו. אל תתנו למי מהצדדים,להעכיר את האוירה ביניכם.בסופו של דבר,החיים הם של שניכם,שלכם יחד. תשמרו על איפוק,תישמרו על מרחק,לא להיכנס לוויכוחים,שאת סופם לא קשה לנחש. שיהיה לכם בשעה טובה ובמזל טוב

לא יעזור כלום אני חושב

אני והיא יודעים שהכסף שהיא רוצה להחזיר "החזיר" לא יילך לסבתא שלה או לסבא שלה אלא ישאר אצלה בחשבוחן לפי ראות אביה. שתיקח את הכסף לא מעניין אותי הכסף בכלל ההתנהגות פה הבעיה היא לא איתי אלא עם הוריה ואמרתי שאם נתגרש זה יהיה רק בגללם אבל היא בשלה אטומה ואני כבר השלמתי עם המצב עד שאמרה מה שאמרה על ההעברה שוב לא הכסף אלא ההתנהלות פה מפריעה לי והנזק גדול מדי עכשיו כבר

תראה,

לגבי מה שנעשה לא יעזור כלום, אתה צודק. לגבי ההתנהלות העתידית אתה צריך לשבת עם זוגתך הצעירה ולהגדיר בבירור את הגבולות. אתם מתחילים עכשיו חיים משותפים. הטוב ביותר שתתחילו מאותה נקודה בדיוק. מה שאביה רוצה לתת לה ולשמור עבורה בצד שיהיה מבחינתך כאילו לא קיים. אבל אתה צריך לשבת איתה ולהחליט שאת ההתנהלות הזוגית שלכם על כל הבטיה אתם עושים לבד, ללא כל דריסת רגל ומעורבות של ההורים, משמע - חשבון בנק שלכם בלבד. קמצנות זו רעה חולה וכשהיא מלווה בטפשות וקטנוניות היא הרסנית ממש. מתנות חתונה צריכים להיות מופקדים בחשבון אחד, ורצוי חשבון משותף ולא שאביה יעשה בו כבתוך שלו, ולדעתי האישית אתה צריך להתעקש על כך. מה שלא יהיה, אם לא תגדיר את גבולות ההתערבות מעכשיו אתה צפוי לחיים לא ממש פשוטים, כי אם היא נשמעת לאביה ולא מפנימה את עובדת היותך שותפה לחיים עכשיו זה בהחלט מקור לבעיות. כמו כן נכון אמרה לך פוזיטה שעליכם לעשות כל מאמץ לצאת ולגור לבד, ולא להכנע לנוחות שבמגורים בצל ההורים בעיקר כשהיחסים הם כאלה. ככל שיתקבע לו דפוס של שליטה של אביה עליכם כך יקשה עליך לשנות מאוחר יותר את המצב. גם על זה לטעמי עליך להתעקש ולא להתפשר. ואני מודעת בהחלט לנזקים שהורים מסוגלים לגרום לילדיהם כי הם אינם מסוגלים לשחרר את אחיזתם בהם וחושבים שהם יודעים יותר טוב. אז כהורה אני אומרת לך באחריות מלאה שאנחנו לא יודעים טוב יותר, ואתם צריכים להתעקש לקחת את האחריות על חייכם המשותפים גם במחיר של נוחות קטנה יותר והתמודדות עם קשיים. תפקידם של ההורים בפאזה הזו אמור להצטמצם ל"רשת בטחון" ולא למעורבות בלתי פוסקת שעלולה להרוס כל חלקה טובה.

אלה זה דיון במעמד צד אחד.....מעניין מה היתה אומרת אשתו?

shuk3

אוי כמה שאני נגעלת מהקטעים הללו,של התחשבנות,מי נתן מה,כמה ולמה.... תראה - דבר ראשון והכרחי,צריכה להיות בינכם הידברות ברוח טובה.צאו שניכם מהבית,שבו בבית-קפה,בגינה הציבורית,על ספסל בשפת הים,כל מקום שבו תהיו לבד. אתם צריכים לקבל החלטה משותפת,שאתם נישארים מאוחדים,ולא נותנים דריסת רגל לאף אחד בזוגיות הטריה שלכם. איני יודעת אם אתם מתכוונים לגור אצל הוריה ה...עשירים..עצתי לכם,שיכרו לכם דירה צנועה,ולא חשובים התנאים..אתם צריכים להיות הרחק משליטתם של ההורים בכל הנוגע לחיי הנישואים שלכם. לעזאזל הכסף אתם עוד לא התחלתם בחייכם המשותפים כזוג נשוי,וכבר מריבות וויכוחים על כסף. התחשבנות על כספי חתונה פשוט דוחים וגורמים שאט נפש.אבא שלה אומנם עשיר אבל כנראה גם פרימיטיבי או אפילו קמצן.ככה זה כשיש לאדם יותר מידי כסף.הוא כבר חושב ששמת,אתה ומישפחתך,עין על חשבון הבנק שלו. אתם במו התנהגותכם,הורסים את האהבה שלכם ,וחבל.תשכחו מהכסף של החתונה... אם אתם תמשיכו להתמצח איתם על הנושא,סופו שתימצאו עצמכם בדרך ל..רבנות.שווה לכם ????? דירה משלכם,חשבון בנק משותף,והידברות נאותה ביניכם,זה מה שאתם צריכים עכשיו. אל תתנו למי מהצדדים,להעכיר את האוירה ביניכם.בסופו של דבר,החיים הם של שניכם,שלכם יחד. תשמרו על איפוק,תישמרו על מרחק,לא להיכנס לוויכוחים,שאת סופם לא קשה לנחש. שיהיה לכם בשעה טובה ובמזל טוב

פוזי זה ניראה כמו הורדת ידיים.

זה שאביה עשיר הופכת אותו אוטומטית לעני?

עמי,זו לא הורדת ידיים..

לא לפני זמן רב,ניתקלתי בסיפור דומה..... זה היה ממש מכוער והגיע לכדי הרמת ידיים מצד אבא של הכלה,שתקף את אבי החתן.החתן התעלף ונזקק לטיפול בבית החולים.עד היום,ישנם מישקעים וריחוק,אין קשר בין שתי המישפחות.אומנם מי ש"דאגה" שיהיה בלאגן,זו הכלה בכבודה ובעצמה,שרצתה להרחיק את החתן מהוריו. עכשיו היא בהריון,אבל הם מנותקים ממישפחת החתן,שבלאו הכי גם אבי הכלה,לא רצה אותו אותו. קיצר,לא יודעת אם הנישואים הללו,יחזיקו מעמד זמן רב....

פוזי הוא מכניס את אשתו בתווך וזה הטעות שלו.שיתמודד עם אביה ישירות.

היא אוהבת אותו ואת אביה כמובן .שינטרל את אשתו מהוויכוח הזה .או שיתעלה ויתעלם מעניין הכסף.וכל מה שאשתו תגיד יגיד אמן .פה יש תפקיד חשוב לאהבה .וניראה אם היא תנצח.

הבעיה מתחילה

כשמסתחררים בתסבוכת בה לא מוצאים ידיים ורגליים. חלק מהחכמה של הורים צריכה להיות ההבנה של הגבולות. הורים אינם מסוגלים בהרבה מקרים לשחרר. אינם מפנימים שילדיהם בוגרים וצריכים לבנות את חייהם לעצמם. הפחד שמא הילדים יתנתקו מביא להתערבות בלתי פוסקת וללחץ מגובה ביצירת רגשות אשם על הילדים ולטינה מצטברת. הורים נוטים לחשוב שהם מכירים הכי טוב את ילדיהם וכתוצאה מכך הם יודעים טוב מכולם ובעיקר מהילדים מה טוב עבורם. הורי החתן, הורי הכלה, כולם בוחשים בקלחת של הזוג הצעיר. לעתים זה "מצליח" וגורמים לקרע בין המשפחות ולעתים לא ואז מלבים את היצרים בלי להבין את משמעות התוצאות. יש גבולות. אף אחד לא רוצה שיתערבו בחייו. אנחנו לא רצינו שהורינו יכתיבו לנו מה ואיך לעשות וילדינו לא רוצים זאת גם. הנכון ביותר הוא להרפות. לדעת להרפות. ללמוד לסמוך. לתת להם לטעות, לתהות ולבנות את חייהם כאשר תפקידנו כהורים אמור בשלב מסויים להצטמצם ליעוץ כשמתבקש, לתמיכה ולנתינה מתוך רצון ואהבה ולא על מנת לקבל תמורה ובניהול פנקסנות. את ה"תורה" הזו כולנו יודעים אבל מעטים מסוגלים לבצע. חבל.

אנו גרים בשכירות שנתיים לצערי 2 רחובות מהוריה ...

פוזי הוא מכניס את אשתו בתווך וזה הטעות שלו.שיתמודד עם אביה ישירות.

היא אוהבת אותו ואת אביה כמובן .שינטרל את אשתו מהוויכוח הזה .או שיתעלה ויתעלם מעניין הכסף.וכל מה שאשתו תגיד יגיד אמן .פה יש תפקיד חשוב לאהבה .וניראה אם היא תנצח.

ויתרתי מספיק

ויתרתי מספיק בקשר הזה... שכחתי שהיה מה שהיה ולא מעניין אותי הלכתי לשבור את הצום אצל הוריה לחצתי יד נישקתי את אביה טסתי לירח דבש מחשבונו הכל על מנת שיהיה שלום בית. היום היא אומרת לי אבא שלי החליט להעביר רק 6000 שח בגלל שאתה נתת לסבא שלך בחזרה 1000 דולר? זה לא מילים שבאים ממנה ואולי כן ממנה היא אמורה לגבות אותי שי לי סיבה להחזיר ואם זה היה ההיפך לא הייתי מצייץ כי הייתי סומך עליה. פה דווקא זאת הסיבה. היום אמרה שהיא החליטה להעביר לדודה שלה ולסבתא שלה.. אתמול לסבתא ולסבא. מה קורה פה ? היא אמרה לחבר שלי שהשתניתי שתמיד הייתי חברותי ושקט בטח השתניתי דרכו עליי ועל משפחתי פה ולמרות שהבלגתי זה קורה שוב! מה יהיה כאשר יהיו ילדים? דירה ( שאביה לא מוכן לתת כלום אלא רק מה שאבי ייתן ) מוצרי חשמל וכו'? מאיפה היא יודעת כמה אורחים היו ? אני עצמי לא יודע כי אני שונא כסף ולא מתערב בזה... מה זה בחתונה אבא שלה סופאר אורחים? איזה אבא זה?

קמצנות של אנשים יכולה לעצבן

מצד שני לדעתי האישית אף אחד מהאנשים משני המשפחות לא חייב לשלם עבורכם כלום, אם באמת כסף לא מה שמשנה ואתה באמת מלא התחשבות בסבא שאין לו כלום לא היית צריך לקחת ממנו אגורה, וגם לא מאנשים אחרים , ולדעתי למי שאין מספיק כסף עדיף שלא יעשה דברים גרנדיוזים שבבוקר שאחרי אין יודעים איך משלמים את ההוצאות, אם שניכם מתחילים ברגל שמאל את המערכת הזוגית בגלל האבא הכסף וחובות שיש לשלמם ומתחילים להתחשבן על כמה כל צד שילם ולמי , זה רק התחיל הסיפור - הסוף כנראה ידוע מראש, אני מכירה זוג שהגיע להורים ואמר שהם מעדיפים חתונה צנועה ולהשאיר יותר כסף לקנות דירה, הם שלחו מכתב אישי לכל אותם מוזמנים שלא הוזמנו כלל ותארו את הסיבות לחתונה הקטנה והלא מתוקשרת, כל אותם אנשים אוהבים משני הצדדים שלחו צקים ומתנות בחזרה ואיחלו בהצלחה בקנית הדירה, אמנם זאת לא היתה חתונה נוצצת ובהחלט קטנה וצנועה, יש להם דירה ענקית ומשכנתא ממש קטנה, סידרי העדיפות בחיים חשובים, בדיוק כמו האבות והסבים, ואל תחשוב לרגע שאני מטיחה בך דברים קשים שאולי אינך מוכן לקבלם, ההורים שלכם סיימו את תפקידם בתור מגדלים מפרנסים ומחנכים כשהגיע גיל הגיוס לצבא, אם תסמוך על בת -זוגך ועל עצמך ולא תסתמך על אחרים תגיע הרבה יותר רחוק,

אנו גרים בשכירות שנתיים לצערי 2 רחובות מהוריה ...

shuk3 ערב טוב לך

אם תמשיכו לנהל ויכוחים על כספי החתונה,וכל מיני התחשבנויות כאלו ואחרות,זה ייגמר לא טוב. לי נראה שאישתך הצעירה מנותבת ומוסתת, באופן נאיבי[או לא..],ע"י משפחתה. אתה חייב לעצור את זה עכשיו .נשאר לכם כסף ביד,הפקידו אותו בחשבון משותף.אביה מתנגד? או.קיי,שתיפתח לעצמה חשבון ניפרד.בלאו הכי,באופן חוקי,הכסף הזה שייך לשניכם,כי אלו כספי חתונה,אתם כבר נשואים,ומה ששלך- שלה,ומה ששלה -שלך. ולמה אתר אומר,לצערך אתם גרים בשכנות להוריה? סיים את השכירות,וחפש לשניכם,דירה,הרחק עד כמה שאפשר,מהוריה ! יאללה,תתחילו לעשות אהבה - לא מלחמה.
עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר