אתה לא צודק ולא יעזרו הטיעונים שלך

הורים אינם חייבים. הורים נותנים כי הם רוצים. החשבונות של כלתך העתידה עם הוריה הינם בינה לבינם. לא עניינך ולא מעסקך להיכנס לתוך מערכת השיקולים שלהם גם אם אתה חושב שצריך להיות אחרת. זה לא מעניין. אתם רוצים להתחתן? קודם כל תיבנו על עצמכם. איזו חתונה אתם יכולים להרים. אתם רוצים אחרת? תדחו את החתונה. אתם לא יכולים להכריח את ההורים לממן חתונה כי אתם רוצים. זה לא הולך, זה לא נכון וזה לא הגיוני. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לומר לכלתך העתידה שהיות והתקציב שלכם הוא X הרי שיש לצמצם את מספר המוזמנים בהתאם למי שמשלם. כלומר, אם הוריה אינם מוכנים לשלם לחתונה אתה יכול להחליט כי הסכום שאתה משקיע בחתונה מיועד לכיסוי הוצאות חברי ובני משפחתך ואתה אינך יכול/מוכן לממן את מוזמני הוריה. וגם את זה יש לעשות בעדינות המירבית. מעבר לזה - צניעות וענווה. לבוא ולנהל עיסקת סחר-מכר מול הורי אישתך העתידה זהו מעשה שגובל בחוצפה ואין לו מקום. חד וחלק. כל טיעון, כל הבנה,צריכה להיות בינך לבין כלתך. היא צריכה לנהל את הענינים האלה מול הוריה. לא אתה.

מסכימה עם כל אלה שאמרו לפני שזו חוצפה מצדך

כן חוצפה מצדך לדרוש מהורי חברתך כסף ההורים לא חייבים לי מהצד בו אני עומדת נראה כי אינך מעוניין בכלל בבחורה אלה מעוניין נטו בכסף וכל קשר לאיך לעושתו ולהוציאו מהוריה במקרה זה מקרי לא אתפלה אם היחסים בינך לבין הורי חברתך הם מתוחים מי שמך לקבוע להוריה את אורחות חייהם אתה כולה הבן זוג של ביתם (שאיני בטוחה שהם מאושרים על בחירתה )וכי נראה כי זוגתך צריכה לעשות עם עצמה בדק בית אם היא אתך לא כדי למרוד כן למרוד חוץ מזה אתה נשמע יותר ויותר אינטריסנט שהיעד שלו זה כסף ונכסים בלבד על חשבונם של אחרים מבלילהתאמץ תהייה בטוח שגם אם בסוף תתחתנו לנישואים הללו אין יותר מדי סיכוי בגלל הרדיפה האובססיבית הזו לממון

לא מסכימה עם הגישה שלך.....

לעזור לילדים, לדעתי, זאת חובה ולא זכות. לא אומרת שצריך לקנות לכל ילד דירה או לתת לו מאה אלף דולר. אבל אנחנו מגדלים ילדים בעולם שהחיים בו הישגיים ויקרים וצריך לא מעט על מנת להסתדר בחיים. לא ייתכן להגיד לילד אחדי צבא - זהו זה תסתדר בעצמך. למשל, היום השכלה גבוהה זה א' ב' כדי להסתדר בחיים ולא ברור לי איך בן אדם שנולד לו ילד לא מתחיל מיד לחסוך לו כסף עבור מטרה כזאת. להתחיל את החיים בלי כל בסיס זה מאוד קשה. אני לא אומרת שאין אנשים שהתחילו מכלום ולא הצליחו בחיים. אבל מצד שני לדעתי זאת חובת ההורים כן לחסוך משהו על מנת לתת לילדים איזו שהיא עזרה ביום שהם יוצאים לחיים עצמאיים.

הדגש הוא לא על זה

לדעתי זו זכות(אחרי הצבא), לדעתך זו חובה. לא קריטי. שורש הבעיה כאן היא שהוא נוזף בהורים של החברה שלו. כל ענין כזה אמור להיות בינה ובינם.

מסכימה איתך ברמה העקרונית.....

לא אמרתי שצריך להשתעבד למען הילדים אבל מצד שני אי אפשר להתעלם גם מהעתיד. כתבתי שצריך להיות איזון. בהחלט מסכימה איתך שבשלב מסויים ילד צריך לעמוד ברשות עצמו וגם אני עבדתי כאשר הייתי סטודנטית. אבל בחור שרוצה היום ללמוד במכללה וצריך לשלם 20,000 ש"ח בשנה שכר לימוד, וצריך גם לפעמים לממן שכר דירה ואחזקתה, אוכל וכד', הוצאות נסיעה לאונ', ספרים וכד' בהחלט מאוד קשה לו. סטודנט כזה עובד מטבע הדברים במה שנקרא עבודה של סטודנטים וכושר ההשתכרות שלו בתקופה הזאת מוגבל. אז אם ההורים הם אנשים שמכל מיני סיבות שלא תמיד תלויות בהם בחיים לא התאפשר להם לחסוך , אז לא צריך להעניש אותם בגלל זה. ואני לא אומרת שאי אפשר לפעמים לעזור גם בדרכים אחרות. אבל לי עדין קשה להבין איך הורה לא חושב בכלל על הדברים הללו ולא משתדל לפחות להתכונן לרגע הזה ויש לו בדרך כלל כמעט 20 שנה.

מדונה, החיים הם דבר דינמי מאד

ומטבע הדברים יש שינויים, גם במצב בכלכלי, גם כאשר הורים חוסכים ורוצים להגיע למצב בו יתאפשר להם לתת. שיקוליו של כל אדם הם אישיים. אני יכולה להצביע על לא מעט מקרים בהם חסכונות של שנים הלכו לכיסוי חובות או לטיפולים רפואיים יקרים או על עוד 101 מצבים בלתי צפויים. הנקודה היא שההורים אינם עומדים למשפט ואינם מחוייבים למסור דין וחשבון על מצבם ועל סדרי עדיפויותיהם. וגם אם הורים אינם חושבים שהם מחוייבים לחסוך למען לימודים גבוהים של בנם/בתם או לסייע להם בדירה או לתת כסף למימון חתונה עדיין הם אינם צריכים לעמוד לביקורת ולהידרש למתן דין וחשבון על כך. נקודת המוצא היא שהורה רוצה את הטוב ביותר לילדו. ומכאן לבחון את הדברים. בכל מקרה, מצב בו חתן עתידי יבוא להורי כלתו וינסה להכתיב להם התנהלות כלכלית כדי לרצות אותו הינו מצב בלתי נסבל מבחינת תפישתי, ואני יכולה לומר לך שלו אני אם הכלה גם אני כניק הייתי נוטה לגלגל אותו מכל המדרגות באופן שאינו משתמע לשתי פנים על החוצפה ועזות המצח.

נושא כואב

יש לי שאלה... אני וחברה שלי כבר שנה וחצי ביחד ואנחנו חושבים בקרוב על חתונה.. ההורים שלי כול החיים שלהם עבדו קשה בשביל שמתי שאני יתחתן הם יעזרו לי מבחינה כספית בחתונה ובדירה.. הבעיה היא שלצד של החברה שלי פשוט אין להם כסף בגלל ששהורים שלה הם בזבזנים מאוד.. דיברתי אם אמא שלה והיא אמרה לי שאין להם כסף ואין לי אפילו מה לבנות עליהם..פשוט אין וזהו. אמרתי להם שיקחו הלוואה לחמש שנים סכום בסך 80 אלף שקל..ושיפסיקו לבזבז על שטיות. בכול זאת הם אמרו לי שלהם אין וזהו. אני מתוך כבוד להורים שלי לא יכול לקחת מהם כסף שעבדו מאוד מאוד קשה בלי שהצד השני יתן סכום כלשהו..וגם החברה שלי היא לא בדיוק עוזרת לי בנושא הזה. זה מאוד מבאס אותי שבגלל שההורים שלה לא חושבים בהגיון זה יפגע בנו מאוד מבחינה כספית להרבה שנים טובות. מה אני צריך לעשות במצב כזה..? איך אני גורם להורים שלה לחשוב בהגיון על כול המצב בלי לריב איתם?

תיראה אם כל הכבוד אליך ואל הריך

אני לא חושבת שאתה יכול להחריך את ההורים של כלתך להישתתף בהוצאות זה בהחלט זכותם לעשות בכספם מה שהם רוצים הם גידלו אותה עד גיל בגרות והם עשו את חובתם אז אני חושבת שאתה וחברה שלך צריכים ללכת לבנק ולקחת הלוואה מישם אני מדברת בתור אימא של שתי ילדים בוגרים שעזבו את הבית ואני בהחלט עים כוונה לשלם את החתונות של שניהם הבת שלי מיתחתנת עכשיו בקיץ ואני ובעלי אמרנו לה ולחבר שלה שאנחנו נשלם את כל החתונה על מנת שהם לא יכנסו בתחילת חייהם לחובות גדולים אז החבר שלה הלך אל הוריו וסיפר להם ומיד הם יתקשו אלינו להבטיחו לשלם חצי אז מה שאני רוצה להגיד לך שתתן להורים שלה שיחליטו אם הם רוצים לשלם או לא וכל הכבוד להורים שלך שיהיה לכם בהצלחה ובמזל טוב

הדגש הוא לא על זה

לדעתי זו זכות(אחרי הצבא), לדעתך זו חובה. לא קריטי. שורש הבעיה כאן היא שהוא נוזף בהורים של החברה שלו. כל ענין כזה אמור להיות בינה ובינם.

גם אני באותה

דיעה כמו ניקולס עד גיל בגרות זו חובה ואחרי גיל בגרות זו זכות

נושא כואב

יש לי שאלה... אני וחברה שלי כבר שנה וחצי ביחד ואנחנו חושבים בקרוב על חתונה.. ההורים שלי כול החיים שלהם עבדו קשה בשביל שמתי שאני יתחתן הם יעזרו לי מבחינה כספית בחתונה ובדירה.. הבעיה היא שלצד של החברה שלי פשוט אין להם כסף בגלל ששהורים שלה הם בזבזנים מאוד.. דיברתי אם אמא שלה והיא אמרה לי שאין להם כסף ואין לי אפילו מה לבנות עליהם..פשוט אין וזהו. אמרתי להם שיקחו הלוואה לחמש שנים סכום בסך 80 אלף שקל..ושיפסיקו לבזבז על שטיות. בכול זאת הם אמרו לי שלהם אין וזהו. אני מתוך כבוד להורים שלי לא יכול לקחת מהם כסף שעבדו מאוד מאוד קשה בלי שהצד השני יתן סכום כלשהו..וגם החברה שלי היא לא בדיוק עוזרת לי בנושא הזה. זה מאוד מבאס אותי שבגלל שההורים שלה לא חושבים בהגיון זה יפגע בנו מאוד מבחינה כספית להרבה שנים טובות. מה אני צריך לעשות במצב כזה..? איך אני גורם להורים שלה לחשוב בהגיון על כול המצב בלי לריב איתם?

don't spoil pleasser by busnes

משפחה..

תראו אני רק בן 23 ואנחנו רוצים להתחתן עוד שנה לבערך.. אז אמרתי להורים שלה שיחסכו קצת בשנה הזאת ולקחת הלוואה ל5 שנים סכום קטן זה ממש לא נורא..אני לא ראמרתי לאמא שלה לסגור את ברז הבזבוזים רק אמרתי לה שקצת תעשה ארגון בהוצאות שלהם ותראה איפה היא יכולה לתת לזוג צעיר..אני חושב שהורים לא יכולים להביא את הבת שלהם לחתונה ולקשר נישואים רק אם ברכת מזל טוב..זה קצת חוצפה. אמא שלה פשוט אמרה לי באופן חלק שאין להם וזהו..אמרתי לה שתחשוב חודש איפה היא יכולה לעזור לנו לא צריך מיד מיד להגיד לאא... אני חושב שצד הכלה גם צריך משהו אפילו קצת להביא בשביל שתוכל להרגיש שהיא גם תרמה משהו..אני בחיים לא יגיד לה משהו על זה אבל היא צריכה גם להרגיש קצת תרומה. תראו חברה שלי היא מלכה פשוט נסיכה מהאגדות..אני רוצה לתת לה הכול בחיים ויש לה גם לא מעט דרישות(היא בחורה צעירה שרוצה להנות) אני קורע את התחת בשביל שאהיה לנו טוב.. אני חושב שלפחות בעזרה לחתונה זה המעט שהמשפחה שלה יכולה לתת.

תגובה

בעלי ואני התחתנו לפני 4 חודשיים ואני חייבת להגיד לך שזה שאתה מבקש בכלל מהורים שלה זה חוצפה ההורים שלך רוציםן לתת וזה בסדר ויפה ונחמד אבל זה היכולת של ההורים שלך וזה לא התפקיד שלך להחליט מי מבזבז ומי לא הכסף שההורים שלך נותנים זה נטו מתנה בשבילכם אתה לא יכול לחייב אנשים להביא לכם מתנות אני יכולה להגיד לך מניסיון אישי כשאני התחתנתי עם בעלי אני והוא שילמנו הכול לבד אף אחד לא עזר לנו וגם לא ציפנו שיעזרו.

נושא כואב

ששני הצדדים יביאו במידה שווה!אל תוותר!

אתה צודק ב100 אחז. גם אני לא אסכים שהצד השני יביא פחות ממני. ההורים שלך קרעו את התחת וחסכו בשבילך , והצד השני מנצל את זה ואומר שאין לו. אל תאמין להם, לכולם יש חסכונות וכולם יכולים להתאמץ ולקחת הלוואה. וביננו תמיד לצד של הכלה חשוב שהחתונה תהיה מפואת ומנקרת עיניים. אם תגיד להם שהחתונה תהיה במסעדה או בבית כנסת , אני בטוחה שפתאום תראה שיש להם מאגרי כסף לעזור בחתונה. פשוט תגיד להם שההורים שלך יביאו את הכסף רק בתנאי שגם הצד של הכלה יביא את אותו סכום בדיוק. 80,000 שקל זה סכום שיש לכל אחד בצד כחיסכון אתה לא דורש משהו לא הגיוני. אל תוותר בשום אופן!
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר