נושא כואב

יש לי שאלה... אני וחברה שלי כבר שנה וחצי ביחד ואנחנו חושבים בקרוב על חתונה.. ההורים שלי כול החיים שלהם עבדו קשה בשביל שמתי שאני יתחתן הם יעזרו לי מבחינה כספית בחתונה ובדירה.. הבעיה היא שלצד של החברה שלי פשוט אין להם כסף בגלל ששהורים שלה הם בזבזנים מאוד.. דיברתי אם אמא שלה והיא אמרה לי שאין להם כסף ואין לי אפילו מה לבנות עליהם..פשוט אין וזהו. אמרתי להם שיקחו הלוואה לחמש שנים סכום בסך 80 אלף שקל..ושיפסיקו לבזבז על שטיות. בכול זאת הם אמרו לי שלהם אין וזהו. אני מתוך כבוד להורים שלי לא יכול לקחת מהם כסף שעבדו מאוד מאוד קשה בלי שהצד השני יתן סכום כלשהו..וגם החברה שלי היא לא בדיוק עוזרת לי בנושא הזה. זה מאוד מבאס אותי שבגלל שההורים שלה לא חושבים בהגיון זה יפגע בנו מאוד מבחינה כספית להרבה שנים טובות. מה אני צריך לעשות במצב כזה..? איך אני גורם להורים שלה לחשוב בהגיון על כול המצב בלי לריב איתם?

אתה די חצוף...

נתחיל מזה שמה שההורים נותנים זו בחירה שלהם, זו לא חובה אלא זכות. להורים שלך יש סדר עדיפויות שונה מההורים של חברתך,וזה לגיטימי. כל מה שאתה מקבל מההורים-תגיד תודה ותשתוק. כל אינטראקציה עם ההורים של החברה שלך בנושא כזה צריכה להיעשות על ידה, ולו אני במקום האמא שלה, הייתי מגלגל אותך מכל מדרגה אפשרית אם היית אומר לי לחיות בחסכנות או לקחת הלוואה כדי לממן אותך. אם מאד מטריד אותך הנושא - תחתום על הסכם ממון לפני הנישואין.

אני מסכימה...מהנסיון שלי כשגבר עושה מהעניין הכספי עניין גדול

ומנסה להפיל את זה על המבוגרים,ולא חשוב מאיזה צד-הוא אדם שיש לו בעיה עם מחוייבות,והוא עדיין לא לוקח על עצמו לגמרי את האחריות של להקים בית.וזה לא קל ...במיוחד גברים מרגישים את הקושי הזה...אני אומרת את זה רק כדי לתת לך עוד מקום להיסתכל... אתה לא יכול להכניס באף אחד הגיון כי א-זה ההגיון שלך ולא בטוח שזה יעבוד אצל כולם ב-אי אפשר לשנות אף אחד.בקושי אצל עצמינו אנחנו מצליחים לעשות שינויים קטנים...קטנטנים אני מאחלת לך מזל-טוב..תשמור על יחסים טובים עם ההורים שלה...הם יתנו לך בטוח הרבה דברים טובים בשנים הבאות...גם אם זה לא יהיה כסף

נושא כואב

יש לי שאלה... אני וחברה שלי כבר שנה וחצי ביחד ואנחנו חושבים בקרוב על חתונה.. ההורים שלי כול החיים שלהם עבדו קשה בשביל שמתי שאני יתחתן הם יעזרו לי מבחינה כספית בחתונה ובדירה.. הבעיה היא שלצד של החברה שלי פשוט אין להם כסף בגלל ששהורים שלה הם בזבזנים מאוד.. דיברתי אם אמא שלה והיא אמרה לי שאין להם כסף ואין לי אפילו מה לבנות עליהם..פשוט אין וזהו. אמרתי להם שיקחו הלוואה לחמש שנים סכום בסך 80 אלף שקל..ושיפסיקו לבזבז על שטיות. בכול זאת הם אמרו לי שלהם אין וזהו. אני מתוך כבוד להורים שלי לא יכול לקחת מהם כסף שעבדו מאוד מאוד קשה בלי שהצד השני יתן סכום כלשהו..וגם החברה שלי היא לא בדיוק עוזרת לי בנושא הזה. זה מאוד מבאס אותי שבגלל שההורים שלה לא חושבים בהגיון זה יפגע בנו מאוד מבחינה כספית להרבה שנים טובות. מה אני צריך לעשות במצב כזה..? איך אני גורם להורים שלה לחשוב בהגיון על כול המצב בלי לריב איתם?

אתה לא גורם להורים שלה לעשות כלום

עם כל הכבוד לך, אין לך שום זכות לבוא ולומר להורים שלה איך לחיות. רוצים לתת - יתנו. לא רוצים - החלטה שלהם. מאיפה המחשבה הזו לבוא ולנהל להורים שלה את התקציב שלהם, או לבקר אותם על מידת בזבנותם? על סמך מה אתה חושב שאתה יכול לבוא ולהציע להם פתרונות שיספקו אותך? לא רוצים לקחת מההורים? תכננו חתונה על פי היכולות שלכם. זו טעות גדולה מאד להכנס למריבות כספיות ולצבור מטענים שליליים על הרקע הזה. אם אתה רוצה לחשוב בהגיון, הרי שההגיון אומר שכל אחד נבנה על עצמו, אם ההורים ירצו לתמוך ולתת, נפלא, לא ירצו - אתה יכול להגביל אותם בדרישות שונות ביחס לחתונה כמו רשימת מוזמנים שכן הם אינם משלמים. מעבר לכך - כלום.

מנסיון אני אומרת לך ....

שדברים מהסוג הזה הם פתח למירבות רציניות עם בת זוגך ואישתך לעתיד ! כפי שניקולאס אמר זאת זכותם ולא חובתם ובטח אין זה מתפקידתך לייעץ להם לקחת הלוואה בכדי לעזור לך ! כשאנחנו התחתנו, יחס התרומה בין ההורים לא היה שווה, וההורים שלי נתנו יותר מאשר שלו. לא כי לא רצו אלא כי לא יכלו. לא הסכמנו לסחר מכר בעניין וכל אחד מאיתנו לקח את מה שהוריו נתנו לו והכניס לקופה המשותפת לנו כלומר..... ההתמודדות היתה כל אחד למול הוריו מבלי להתערב אחד לשני. אם היחסים שלך לעתיד חשובים לך אני מציעה לך לנהוג בהתאם. ואם כואב לך שההורים שלך יתנו ושלה לא אז, אל תקח או תעשה הסכם ממון. בהצלחה !

קראתי מה שכתבו לפני ונראה לי שהאמת נמצאת באמצע.....

לגדל ילד ולא לחסוך אפילו שקל אחד ליום שבו יתחתן או ירצה ללכת ללמוד באוניברסיטה נראה לי פשוט חסר אחריות ואפילו די מגעיל. אנחנו מביאים ילדים לעולם שלא פשוט להסתדר בו מבחינה כלכלית ויש לנו אחריות מסויימת כלפיו. אני מבינה ממה שסופר כאן שההורים שלה אומרים שאין להם כלום ממש כלום לתת אפילו לא לעריכת חתונה. מצד שני לא ברור לי מה זה אורח חיים בזבזני בעינך. אני לא חושבת שצריך לחיות כמו סגפנים רק על מנת לחסוך כמה שיותר כסף עבור הילדים. כמו בכל דבר צריך שיהיה איזון. צריך להנות ולבלות אבל צריך גם לשים משהו בצד למען עתיד הילדים. אני מתארת לעצמי שאתם בני יותר מעשרים. כלומר אם ההורים שלה היו חוסכים אפילו סכום לא כל כך גדול כל חודש במשך עשרים שנה יש סיכוי שהיום כן היה להם סכום כלשהו לחתונה של הבת שלהם. אתה כן צודק לדעתי בזה שאתה חושב שהם לא נהגו בסדר. אבל הבעיה שהיום אתה לא יכול להכריח אותם לקחת על עצמם חובות בשביל לתת לכם כסף. את הנעשה אין להשיב. אם אין להם היום כלום לתת לכם זה לדעתי מצב שאתה צריך להשלים איתו. אני אישית הייתי מוותרת על חתונה רבת משתתפים ויקרה ומסתפקת בטקס צנוע. תאמין לי מנסיון - השעתיים האלו בחיים ממש לא חשובות ולא משמעותיות. מה שחשוב זה מה שבא אחר כך וזה - המשפחה שתקימו לעצמכם ואיך יהיה הקשר בינכם. להזמין כמה מאות אנשים ולהאכיל אותם ממש לא יביא לכם את האושר בחיים. בקשר למה שההורים שלך רוצים לתת לך לא ממש הבנתי מה זה בכלל קשור למה שההורים שלה נותנים או לו. מה זה כאן עיסקה כלכלית? מסחר על מי יתן ומה? שההורים שלך יתנו מה שהם תכננו לתת. הם לא צריכים להעניש אותך כי ההורים שלה היו חסרי אחריות ולא חסכו שקל אחד עבור הבת שלהם. מה הקשר? אם הם רוצים לתת לך בכייף אז אתה יכול גם לקבל את זה בכיף. ההורים שלה עם כמה שזה מעצבן אותך הולכים להיות הסבא וסבתא של הילדים שלך ויכול להיות שהם יהיו סבא וסבתא נהדרים ויעזרו לכם בדרכים אחרות חוץ מכסף. למשל לשמור על הילדים וכד' שזאת עזרה גדולה בפני עצמה. לכן, לא הייתי ממהרת לריב איתם.

אתה די חצוף...

נתחיל מזה שמה שההורים נותנים זו בחירה שלהם, זו לא חובה אלא זכות. להורים שלך יש סדר עדיפויות שונה מההורים של חברתך,וזה לגיטימי. כל מה שאתה מקבל מההורים-תגיד תודה ותשתוק. כל אינטראקציה עם ההורים של החברה שלך בנושא כזה צריכה להיעשות על ידה, ולו אני במקום האמא שלה, הייתי מגלגל אותך מכל מדרגה אפשרית אם היית אומר לי לחיות בחסכנות או לקחת הלוואה כדי לממן אותך. אם מאד מטריד אותך הנושא - תחתום על הסכם ממון לפני הנישואין.

לא מסכימה עם הגישה שלך.....

לעזור לילדים, לדעתי, זאת חובה ולא זכות. לא אומרת שצריך לקנות לכל ילד דירה או לתת לו מאה אלף דולר. אבל אנחנו מגדלים ילדים בעולם שהחיים בו הישגיים ויקרים וצריך לא מעט על מנת להסתדר בחיים. לא ייתכן להגיד לילד אחדי צבא - זהו זה תסתדר בעצמך. למשל, היום השכלה גבוהה זה א' ב' כדי להסתדר בחיים ולא ברור לי איך בן אדם שנולד לו ילד לא מתחיל מיד לחסוך לו כסף עבור מטרה כזאת. להתחיל את החיים בלי כל בסיס זה מאוד קשה. אני לא אומרת שאין אנשים שהתחילו מכלום ולא הצליחו בחיים. אבל מצד שני לדעתי זאת חובת ההורים כן לחסוך משהו על מנת לתת לילדים איזו שהיא עזרה ביום שהם יוצאים לחיים עצמאיים.

נושא כואב

דעתי כדעת ניקולאס אתה סתם חצוף. יש

הורים שיכולים לתת ויש הורים שלא יכולים לתת. אתה בוחר אשה לא בגלל כספה. ישנם הורים שיש להם בעיה כספית וחוץ מזה זכותם המלאה לצאת ולבלות ובטח לא אחד כמוך יבוא ויכתיב להם מה לעשות בחייהם. הם גידלו את ילדתם וזה מספיק מעל ומעבר. אתה בהחלט לא יכול לבוא אליהם בטענה שיקחו הלוואה. מה פתאום לעשות צעד שכזה בגיל שלהם. אם במידה ולך יש כסף כי הורייך רוצים לתת לך אשרייך במידה ולא תרצה אל תקח ותתחיל לבנות את חייך מאפס. במידה ויש להם ילדים נוספים אז הם בטח לא יכולים לעזור בכלכלת החתונה שלכם. שתדע דבר אחד חשוב לא כל דבר נקנה בכסף לפעמים יש הורים שהם חמים יותר ואין להם כסף וזה שווה הון. אז כדאי שתחשוב על עניין זה טוב מאד. בהצלחה.

משפחה..

תראו אני רק בן 23 ואנחנו רוצים להתחתן עוד שנה לבערך.. אז אמרתי להורים שלה שיחסכו קצת בשנה הזאת ולקחת הלוואה ל5 שנים סכום קטן זה ממש לא נורא..אני לא ראמרתי לאמא שלה לסגור את ברז הבזבוזים רק אמרתי לה שקצת תעשה ארגון בהוצאות שלהם ותראה איפה היא יכולה לתת לזוג צעיר..אני חושב שהורים לא יכולים להביא את הבת שלהם לחתונה ולקשר נישואים רק אם ברכת מזל טוב..זה קצת חוצפה. אמא שלה פשוט אמרה לי באופן חלק שאין להם וזהו..אמרתי לה שתחשוב חודש איפה היא יכולה לעזור לנו לא צריך מיד מיד להגיד לאא... אני חושב שצד הכלה גם צריך משהו אפילו קצת להביא בשביל שתוכל להרגיש שהיא גם תרמה משהו..אני בחיים לא יגיד לה משהו על זה אבל היא צריכה גם להרגיש קצת תרומה. תראו חברה שלי היא מלכה פשוט נסיכה מהאגדות..אני רוצה לתת לה הכול בחיים ויש לה גם לא מעט דרישות(היא בחורה צעירה שרוצה להנות) אני קורע את התחת בשביל שאהיה לנו טוב.. אני חושב שלפחות בעזרה לחתונה זה המעט שהמשפחה שלה יכולה לתת.

גם לדעתי אתה חצוף כשאתה מנסה לנהל להורי אשתך את ענייני התקציב

וסדר העדיפויות. אם אתה רוצה לומר למישהו לחסוך או לקחת הלוואות, זה לעצמך ולחברתך. יש נקודה שמדליקה לי נורה אדומה במה שכתבת: לחברתך יש "הרבה דרישות והיא רוצה להנות", ומצד שני אתה "קורע את התחת". תחשוב טוב אם אתה רוצה לבלות את חייך בניסיון לרצות מישהי עם דרישות גבוהות בלי להתחשב בך - (הרי אתה קורע את התחת בשבילה).מה איתה? היא לא עובדת? לא חוסכת? אולי גם היא בזבזנית כמו הוריה? תחשוב טוב אם אלה החיים שאתה מעוניין בהם.

משפחה..

תראו אני רק בן 23 ואנחנו רוצים להתחתן עוד שנה לבערך.. אז אמרתי להורים שלה שיחסכו קצת בשנה הזאת ולקחת הלוואה ל5 שנים סכום קטן זה ממש לא נורא..אני לא ראמרתי לאמא שלה לסגור את ברז הבזבוזים רק אמרתי לה שקצת תעשה ארגון בהוצאות שלהם ותראה איפה היא יכולה לתת לזוג צעיר..אני חושב שהורים לא יכולים להביא את הבת שלהם לחתונה ולקשר נישואים רק אם ברכת מזל טוב..זה קצת חוצפה. אמא שלה פשוט אמרה לי באופן חלק שאין להם וזהו..אמרתי לה שתחשוב חודש איפה היא יכולה לעזור לנו לא צריך מיד מיד להגיד לאא... אני חושב שצד הכלה גם צריך משהו אפילו קצת להביא בשביל שתוכל להרגיש שהיא גם תרמה משהו..אני בחיים לא יגיד לה משהו על זה אבל היא צריכה גם להרגיש קצת תרומה. תראו חברה שלי היא מלכה פשוט נסיכה מהאגדות..אני רוצה לתת לה הכול בחיים ויש לה גם לא מעט דרישות(היא בחורה צעירה שרוצה להנות) אני קורע את התחת בשביל שאהיה לנו טוב.. אני חושב שלפחות בעזרה לחתונה זה המעט שהמשפחה שלה יכולה לתת.

אתה לא צודק ולא יעזרו הטיעונים שלך

הורים אינם חייבים. הורים נותנים כי הם רוצים. החשבונות של כלתך העתידה עם הוריה הינם בינה לבינם. לא עניינך ולא מעסקך להיכנס לתוך מערכת השיקולים שלהם גם אם אתה חושב שצריך להיות אחרת. זה לא מעניין. אתם רוצים להתחתן? קודם כל תיבנו על עצמכם. איזו חתונה אתם יכולים להרים. אתם רוצים אחרת? תדחו את החתונה. אתם לא יכולים להכריח את ההורים לממן חתונה כי אתם רוצים. זה לא הולך, זה לא נכון וזה לא הגיוני. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לומר לכלתך העתידה שהיות והתקציב שלכם הוא X הרי שיש לצמצם את מספר המוזמנים בהתאם למי שמשלם. כלומר, אם הוריה אינם מוכנים לשלם לחתונה אתה יכול להחליט כי הסכום שאתה משקיע בחתונה מיועד לכיסוי הוצאות חברי ובני משפחתך ואתה אינך יכול/מוכן לממן את מוזמני הוריה. וגם את זה יש לעשות בעדינות המירבית. מעבר לזה - צניעות וענווה. לבוא ולנהל עיסקת סחר-מכר מול הורי אישתך העתידה זהו מעשה שגובל בחוצפה ואין לו מקום. חד וחלק. כל טיעון, כל הבנה,צריכה להיות בינך לבין כלתך. היא צריכה לנהל את הענינים האלה מול הוריה. לא אתה.

לא מסכימה עם הגישה שלך.....

לעזור לילדים, לדעתי, זאת חובה ולא זכות. לא אומרת שצריך לקנות לכל ילד דירה או לתת לו מאה אלף דולר. אבל אנחנו מגדלים ילדים בעולם שהחיים בו הישגיים ויקרים וצריך לא מעט על מנת להסתדר בחיים. לא ייתכן להגיד לילד אחדי צבא - זהו זה תסתדר בעצמך. למשל, היום השכלה גבוהה זה א' ב' כדי להסתדר בחיים ולא ברור לי איך בן אדם שנולד לו ילד לא מתחיל מיד לחסוך לו כסף עבור מטרה כזאת. להתחיל את החיים בלי כל בסיס זה מאוד קשה. אני לא אומרת שאין אנשים שהתחילו מכלום ולא הצליחו בחיים. אבל מצד שני לדעתי זאת חובת ההורים כן לחסוך משהו על מנת לתת לילדים איזו שהיא עזרה ביום שהם יוצאים לחיים עצמאיים.

מדונה, אני מצטערת אבל האמת היא

שמשלב מסויים עזרה לילדים במובן הכספי הינה זכות. הורים יכולים להחליט שהם השקיעו מספיק בהבאת הילדים למקום ממנו הם צריכים לעמוד על הרגליים שלהם ולהתחיל לבנות לעצמם את עתידם, ולהחליט שהם לא מוכנים יותר לתת כסף. הן משום המרצת הילדים לחפש עבודה לעצמם, הן משום המרצתם להתחיל להכנס למסגרת חיים עצמאית או פשוט משום שהם רוצים מנקודה מסויימת להתחיל לחיות לעצמם. הכל כשר. זה לא אומר שבגיל 18 הורים משליכים את ילדם לרחוב ואומרים לו: מנקודה זו אתה לגורלך, אבל בהחלט האפשרות שהורים יחליטו שמשלב מסויים הילד אדון לניהול חשבון הבנק שלו לבד וכלכול הוצאותיו לבד הינה לגיטימית לחלוטין. אף אחד לא אמור לשעבד את כל חייו למען הילדים, גם אם רובנו הגדול עושה בדיוק זאת. החובה ההורית לטעמי האישי הינה לתת לילד את הכלים לדעת כיצד להתחיל לבנות לעצמו את חייו. אני יכולה לומר לך שאני מכירה לא מעט הורים שאינם יכולים לעזור לילדיהם ברכישת השכלה גבוהה אבל עוזרים להם בצורות אחרות ולא מעט סטודנטים עובדים ולומדים ומממנים את לימודיהם הגבוהים בעצמם, ושום אסון לא קורה.

נושא כואב

אצלי המצב היה...

ההורים של אישתי לא עזרו כמעט כלכלית בכלום. גם בגידול הנכדים לא השתתפו. אבל לי יש אישה מדהימה וזה הכי חשוב שמתיחסת להורים שלי כבת...ממש אידליאה.. הקשר עם ההורים שלה שקט ורגוע וכולם מרוצים וזה מהשחשוב. וזה לאחר 30 שנות נישואים.

מדונה, אני מצטערת אבל האמת היא

שמשלב מסויים עזרה לילדים במובן הכספי הינה זכות. הורים יכולים להחליט שהם השקיעו מספיק בהבאת הילדים למקום ממנו הם צריכים לעמוד על הרגליים שלהם ולהתחיל לבנות לעצמם את עתידם, ולהחליט שהם לא מוכנים יותר לתת כסף. הן משום המרצת הילדים לחפש עבודה לעצמם, הן משום המרצתם להתחיל להכנס למסגרת חיים עצמאית או פשוט משום שהם רוצים מנקודה מסויימת להתחיל לחיות לעצמם. הכל כשר. זה לא אומר שבגיל 18 הורים משליכים את ילדם לרחוב ואומרים לו: מנקודה זו אתה לגורלך, אבל בהחלט האפשרות שהורים יחליטו שמשלב מסויים הילד אדון לניהול חשבון הבנק שלו לבד וכלכול הוצאותיו לבד הינה לגיטימית לחלוטין. אף אחד לא אמור לשעבד את כל חייו למען הילדים, גם אם רובנו הגדול עושה בדיוק זאת. החובה ההורית לטעמי האישי הינה לתת לילד את הכלים לדעת כיצד להתחיל לבנות לעצמו את חייו. אני יכולה לומר לך שאני מכירה לא מעט הורים שאינם יכולים לעזור לילדיהם ברכישת השכלה גבוהה אבל עוזרים להם בצורות אחרות ולא מעט סטודנטים עובדים ולומדים ומממנים את לימודיהם הגבוהים בעצמם, ושום אסון לא קורה.

מסכימה איתך ברמה העקרונית.....

לא אמרתי שצריך להשתעבד למען הילדים אבל מצד שני אי אפשר להתעלם גם מהעתיד. כתבתי שצריך להיות איזון. בהחלט מסכימה איתך שבשלב מסויים ילד צריך לעמוד ברשות עצמו וגם אני עבדתי כאשר הייתי סטודנטית. אבל בחור שרוצה היום ללמוד במכללה וצריך לשלם 20,000 ש"ח בשנה שכר לימוד, וצריך גם לפעמים לממן שכר דירה ואחזקתה, אוכל וכד', הוצאות נסיעה לאונ', ספרים וכד' בהחלט מאוד קשה לו. סטודנט כזה עובד מטבע הדברים במה שנקרא עבודה של סטודנטים וכושר ההשתכרות שלו בתקופה הזאת מוגבל. אז אם ההורים הם אנשים שמכל מיני סיבות שלא תמיד תלויות בהם בחיים לא התאפשר להם לחסוך , אז לא צריך להעניש אותם בגלל זה. ואני לא אומרת שאי אפשר לפעמים לעזור גם בדרכים אחרות. אבל לי עדין קשה להבין איך הורה לא חושב בכלל על הדברים הללו ולא משתדל לפחות להתכונן לרגע הזה ויש לו בדרך כלל כמעט 20 שנה.

אתה לא צודק ולא יעזרו הטיעונים שלך

הורים אינם חייבים. הורים נותנים כי הם רוצים. החשבונות של כלתך העתידה עם הוריה הינם בינה לבינם. לא עניינך ולא מעסקך להיכנס לתוך מערכת השיקולים שלהם גם אם אתה חושב שצריך להיות אחרת. זה לא מעניין. אתם רוצים להתחתן? קודם כל תיבנו על עצמכם. איזו חתונה אתם יכולים להרים. אתם רוצים אחרת? תדחו את החתונה. אתם לא יכולים להכריח את ההורים לממן חתונה כי אתם רוצים. זה לא הולך, זה לא נכון וזה לא הגיוני. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לומר לכלתך העתידה שהיות והתקציב שלכם הוא X הרי שיש לצמצם את מספר המוזמנים בהתאם למי שמשלם. כלומר, אם הוריה אינם מוכנים לשלם לחתונה אתה יכול להחליט כי הסכום שאתה משקיע בחתונה מיועד לכיסוי הוצאות חברי ובני משפחתך ואתה אינך יכול/מוכן לממן את מוזמני הוריה. וגם את זה יש לעשות בעדינות המירבית. מעבר לזה - צניעות וענווה. לבוא ולנהל עיסקת סחר-מכר מול הורי אישתך העתידה זהו מעשה שגובל בחוצפה ואין לו מקום. חד וחלק. כל טיעון, כל הבנה,צריכה להיות בינך לבין כלתך. היא צריכה לנהל את הענינים האלה מול הוריה. לא אתה.

מסכימה עם כל אלה שאמרו לפני שזו חוצפה מצדך

כן חוצפה מצדך לדרוש מהורי חברתך כסף ההורים לא חייבים לי מהצד בו אני עומדת נראה כי אינך מעוניין בכלל בבחורה אלה מעוניין נטו בכסף וכל קשר לאיך לעושתו ולהוציאו מהוריה במקרה זה מקרי לא אתפלה אם היחסים בינך לבין הורי חברתך הם מתוחים מי שמך לקבוע להוריה את אורחות חייהם אתה כולה הבן זוג של ביתם (שאיני בטוחה שהם מאושרים על בחירתה )וכי נראה כי זוגתך צריכה לעשות עם עצמה בדק בית אם היא אתך לא כדי למרוד כן למרוד חוץ מזה אתה נשמע יותר ויותר אינטריסנט שהיעד שלו זה כסף ונכסים בלבד על חשבונם של אחרים מבלילהתאמץ תהייה בטוח שגם אם בסוף תתחתנו לנישואים הללו אין יותר מדי סיכוי בגלל הרדיפה האובססיבית הזו לממון
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר