נקמנות עושה לכם את זה?

וידוי: כשהייתי נשואה גיליתי שהוא בוגד בי. מצאתי בתא הכפפות של האוטו קופסת קונדומים פתוחה.
זעמתי כל כך. הגנבתי את הקופסה הביתה, לקחתי רוטב פלפל חריף והזרקתי באמצעות מזרק לתוך העטיפה של כל אחד מהקונדומים. השריתי אותם כך כשעה. לאחר מכן סחטתי החוצה את המיץ וייבשתי את העטיפות באמצעות פן. בסוף החזרתי את הקופסה לתא הכפפות באוטו.
בערב, בעלי אמר שהוא חייב לנסוע לעזור לאמא שלו עם משהו.
חלפו שעתיים, והחברה הכי טובה שלי מתקשרת אלי, ומספרת ששכבה כעת עם "החבר" שלה, ועכשיו שורף לה נורא שם למטה...
בדיוק בעלי חזר, רץ למקפיא ושם קרח בתחתונים, בתירוץ שהוא נכווה שם ממשהו...
מיותר לציין ששניהם הפסידו אותי כאשה וכחברה. מעולם לא גיליתי להם מה עשיתי. אבל עד היום, כשאני פוגשת אחד מהם, אני שואלת: "מה בוער?"... 

ספק סיפור ספק בדיחה-אבל אם הייתם/ן מגלים בגידה? הייתם נוקמים? מתעלמים? .........................

שאלוהים ישמור,

אם אני הייתי מגלה? לא יודעת, לא מהטיפוס הנקמני מצד אחד, מצד שני, אני גם לא מהמתעלמים. 

מעדיפה להתעמת ולפתוח את הבעיה, אולי להשתולל קצת, לצעוק, להוציא את התסכול, כדי שהצד השני יהיה מודע לידע שלי ועד כמה זה מפריע לי, ומיד אחרי זה, תופסת את הרגליים והולכת.

שאלוהים ישמור,

אם אני הייתי מגלה? לא יודעת, לא מהטיפוס הנקמני מצד אחד, מצד שני, אני גם לא מהמתעלמים. 

מעדיפה להתעמת ולפתוח את הבעיה, אולי להשתולל קצת, לצעוק, להוציא את התסכול, כדי שהצד השני יהיה מודע לידע שלי ועד כמה זה מפריע לי, ומיד אחרי זה, תופסת את הרגליים והולכת.

לאור  החיים שאת מנהלת? אין בכך מוסר כפול?

שאלוהים ישמור,

לאור  החיים שאת מנהלת? אין בכך מוסר כפול?

התכוונתי לסודי שלי......

נקמנות לא מביאה תועלת בשום מצב!!! 

''אנשים חושבים בטעות שהם מפסיקים להתאהב בזקנתם,

מבלי לדעת שמזדקנים ברגע שמפסיקים להתאהב''

(גארסיה מארקס)

נקמה זו מילה רעה.

ועל אף שנקמה היא מעשה תגמול כנגד עוולה ,

יש לה מטרה פוגענית ומזיקה, ולא בהכרח הולמת וראוייה !

נקמה היא רעה חולה ולא משקיעה אנרגיות מיותרות בלנקום.

את הנעשה אין להשיב ומה שקרה כבר בלאוו הכי קרה .

לנקום,זה בהכרח קושר אותי במעשים רעים - זו לא אני !

"  יום אחד החיים יחלפו לך מול העיניים, וודא שהם יהיו שווים צפיה. "

נקמה זו מילה רעה.

האמנם? יש שני סוגי נקמה. האחד, לפגוע בצד שחטא כמו בסיפור לעייל. השני, לעשות מעשה שיפגע. מנסיוני זה הרבה יותר נפוץ ולא תמיד במודע.

נקמה זו מילה רעה.

האמנם? יש שני סוגי נקמה. האחד, לפגוע בצד שחטא כמו בסיפור לעייל. השני, לעשות מעשה שיפגע. מנסיוני זה הרבה יותר נפוץ ולא תמיד במודע.

דורייאן,לא רואה כל הבדל.כל שכן אותה המילה מופיעה בשניי ההקשרים - אך פרוש אחד לה !נקמה היא נקמה היא נקמה !!!אייך שלא אסתכל על זה,זה תמיד יהיה רע! זה תמיד לפגוע.אין פגיעה רעה ופגיעה טובה.זה פשוט רעעעעעעע  !

היה פעם רב גדול חכם ומלומד מאוד בשם- רבי שלמה גנצפריד , ואוליי ייטב לנו כי נלמד מדבריו אשר כתב בקיצור שולחן ערוך .שם הרב נותן עייצה למי שבוער בו ייצר הנקמנות :

" אם תרצה להנקם מאוייבייך,תוסיף מעלות טובות ותלך בדרכיי יישרים,ובזה ממילא תינקם משונאייך,כי הוא יצטער על מידותייך,ויתאבל בשימעו שימעך הטוב.אבל אם תעשה מעשים מכוערים,אזי שמח שונאך על קלונך וחרפתך והנה הוא מתנקם בך. "

ובנימה אישית שלי - להתרחק מנקמה וכמה שיותר.

במחשבה הראשונה ,אז בהחלט שיש רצון עז לנקום ועוד איזה.

במחשבה השנייה,אחרי שמתקררים קצת,צריך לחשוב על השלכות הנקמה ומה התועלת שבה.

לדעתי האישית,הנקמה לא תורמת כלום ורק מזיקה.

הנקמה גם לא תחזיר את הגלגל אחורה. מה שקרה כבר קרה ודבר לא ישנה זאת.

אני חושבת שבמקרה כזה, הנבגד צריך פשוט לחשוב, אם זה אפשרי לדבר, לפתור את הדברים ולהמשיך יחד, או שזה קשה ובלתי נסלח, ופשוט לקום וללכת. נקמה היא הרסנית ומתישה, חסרת טעם ומיותרת. לשני הצדדים.

נקמה זו דוגמה מצויינת לקרב האינסופי שהרגש וההיגיון מנהלים.

אם זה "נורמלי", אני מעדיף להשתגע.

נקמה זו מילה רעה.

דורייאן,לא רואה כל הבדל.כל שכן אותה המילה מופיעה בשניי ההקשרים - אך פרוש אחד לה !נקמה היא נקמה היא נקמה !!!אייך שלא אסתכל על זה,זה תמיד יהיה רע! זה תמיד לפגוע.אין פגיעה רעה ופגיעה טובה.זה פשוט רעעעעעעע  !

היה פעם רב גדול חכם ומלומד מאוד בשם- רבי שלמה גנצפריד , ואוליי ייטב לנו כי נלמד מדבריו אשר כתב בקיצור שולחן ערוך .שם הרב נותן עייצה למי שבוער בו ייצר הנקמנות :

" אם תרצה להנקם מאוייבייך,תוסיף מעלות טובות ותלך בדרכיי יישרים,ובזה ממילא תינקם משונאייך,כי הוא יצטער על מידותייך,ויתאבל בשימעו שימעך הטוב.אבל אם תעשה מעשים מכוערים,אזי שמח שונאך על קלונך וחרפתך והנה הוא מתנקם בך. "

ובנימה אישית שלי - להתרחק מנקמה וכמה שיותר.

נזירה המצטטת מפוסקי היהדות? אכן הגענו לאחרית הימים. ממש כפי שנאמר "וגר זאב עם כבש" emo_02.png

אבל ברצינות, נקמה היא פועל יוצא של רכושנות, אנו מרגישים שאהוב/בן זוג/בעל ולחילופין כנ"ל בלשון נקבה, שיכים לנו והם לגמרי שלנו, האם זה נכון? האם תחושה זו לא מובילה לתחושת נקם?

אני לא הייתי נוקמת . מה זה היה נותן לי

אני לא הייתי יורדת לרמה הזאת emo_46.png

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

סיפור משעשע בין אם זה אמיתי או לא

אין לי מושג איך הייתי מגיבה אם הייתי מגלה כזה דבר על הבן זוג שלי

בעיקרון אני לא מאמינה בנקמה אבל בלהט הרגע אף אחד לא באמת יודע איך הוא היה מגיב

דורייאן,דורייאן !

הנזירה היא סמלית ומשמעותה יכולה להתקיים בכל דת אשר קיימת ,

על פן אחר שקיים בנזירה והוא מאוד מדבר וקשור אליי,לא כאן המקום לפרט !

מעולם לא חשבתי כי מי שאיתי הוא רכוש שלי.לא רוצה שינהגו בי כרכוש ולכן לא נוהגת כך עם מי שאיתי.אני רוצה להיות בת-חורין ואת אותה ההרגשה נותנת לבן זוגי ! הוא איינו שייך לי.שייך לעצמו בראש וראשונה.הוא יכול להיות אסיר עולם בתוך ליבי.בפועל וכהלכה למעשה ,הוא חופשי לחלוטין.אין ערובה לכלום והכל יכול לקרות.הנקמה לא תשנה לי את העובדות ! הנקמה תגרום לי לאנרגיות שליליות ומעייפות.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר