בוקר טוב! האם אתם מאמינים ב, אהבה ממבט ראשון

יש בכלל דבר כזה  emo_43.png ממבט    1

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

בוקר טוב,

אני מאמינה באהבה ממבט ראשון, שירלי.

קרה לי שהתאהבתי במישהו בשניה הראשונה שראיתי אותו.  זה משהו שעד היום איני יכולה להסביר.

מבט אחד הספיק, כדי שארגיש פרפרים!! ניסיתי במשך המון זמן להבין מה קורה לי. בכל פעם שראיתי אותו, לא יכולתי לנשום. ממש כך.

נכון, הוא נראה טוב, אך יש עוד הרבה שנראים טוב, ועם זאת, רק איתו קרה לי דבר כזה.

כשהתחלנו לדבר, זה "החמיר" emo_01.png.

מאחר ואני נשואה, והוא ידע זאת, הוא שמר על מרחק ולא ניסה להתקרב מעבר לשיחות חולין.

לא אשקר כאן כשאומר, שהפרפרים לא עזבו אותי במשך שנתיים שלמות!! עד שבעצם הוא עבר לעיר אחרת ולא ראיתיו עוד...

מספיק אחד או אחת שיעידו שקרה להם\ן שהתאהבו ממבט ראשון כדי לתמוך בטענה שקיים דבר כזה אהבה ממבט ראשון. זה כמובן לא אומר שזה תמיד קורה, אף סביר שזה קורה רק לעתים נדירות לברי במזל שבינינו.

אם זה "נורמלי", אני מעדיף להשתגע.

מספיק אחד או אחת שיעידו שקרה להם\ן שהתאהבו ממבט ראשון כדי לתמוך בטענה שקיים דבר כזה אהבה ממבט ראשון. זה כמובן לא אומר שזה תמיד קורה, אף סביר שזה קורה רק לעתים נדירות לברי במזל שבינינו.

בוקר טוב קליפת שום יקר (זה בגלל שלא ראיתי אותך המון זמן במחוזותנו emo_01.png)

המשפט שהדגשתי בצבע צהוב תפס את עיניי. למה אלה שמתאהבים במבט ראשון, לפי דעתך הם ברי מזל? מה זה אומר בעצם? 

''אנשים חושבים בטעות שהם מפסיקים להתאהב בזקנתם,

מבלי לדעת שמזדקנים ברגע שמפסיקים להתאהב''

(גארסיה מארקס)

אני מניח שיש אהבה שכזאת אני לא בטוח שיודעים שהיא כזו מהשניה הראשונה. התחושה הראשונית היא של קשר שזורם של רצון להמשיך לדבר להיות בחברת האדם הנבחר ואחרי שנפרדים (בדרך כלל) בפגישה הראשונה, עולה הרצון להתחיל הכל שוב מההתחלה. ההכרה שזו אהבה מגיעה רק אחרי זמן מה שמצליחים לעכל את העובדה.

אגב במידה ולא חווית זאת דעי זו תחושה נפלאה.

בוקר טוב קליפת שום יקר (זה בגלל שלא ראיתי אותך המון זמן במחוזותנו emo_01.png)

המשפט שהדגשתי בצבע צהוב תפס את עיניי. למה אלה שמתאהבים במבט ראשון, לפי דעתך הם ברי מזל? מה זה אומר בעצם? 

בוקר טוב סוויטי,

אלו ברי מזל משתי סיבות עיקריות - האחת היא שהם יודעים ישר שהם התאהבו ועל כן נחסך מהם תהליך (שאורכו משתנה) של היכרות יותר מעמיקה שיכולה להוליד התאהבות. השנייה היא שהם זוכים לזמן ארוך יותר של תחושת האהבה. כל זאת, כמובן, בהנחה ואותה אהבה בסופו של דבר מתבררת כהדדית.

אני לא בטוחה שלהתאהב ממבט ראשון זה בהכרח מזל..

כשאתה מתאהב, אתה גם מאבד את הראש, אתה עושה אידיאליזציה למושא התאהבותך, ולא כ"כ רואה את החסרונות.

אני מעידה על עצמי כאן, שכשאני מתאהבת, אני די מאבדת את הראש, ואם האדם שבו התאהבתי לא מתאים לי, אני צריכה לחטוף ממנו כמה "סטירות" כדי להבין שטעיתי..emo_02.png

לכן, אולי אעדיף להתלהב, להתרגש, לא לאבד את הראש, כך לפחות אבחין בראש צלול אם הוא מתאים לי או לא, כי מבחינתי התאהבות גורמת לנו ללכת קצת לאיבוד...

אני מגדיר את זה כהידלקות ממבט ראשון. אהבה מתפתחת כתלות באינטרקציה חווייתית, התאמה ונסיבות אבל ברור שהידלקות חזקה בהתאמה מעודדת מאוד תהליך כזה בהמשך.

זה דווקא קרה לי בחיי לא מעט, וזה מאחר ואני קולט פרטים רבים שקשורים לשפת גוף של אישה ואם מישהי תואמת למה שקלטתי בהתחלה יש שם מספיק בסיס בשביל לרגשות רומנטיים -- ומשם אם קשר איתה יצליח -- אני יכול לטעון בדיעבד ש"אהבתי אותה מהרגע הראשון שראיתי אותה", אבל זה כמובן סוג של "תרגיל מצליח" :-)

כשאתה מתאהב, אתה גם מאבד את הראש, אתה עושה אידיאליזציה למושא התאהבותך, ולא כ"כ רואה את החסרונות.

אני מעידה על עצמי כאן, שכשאני מתאהבת, אני די מאבדת את הראש, ואם האדם שבו התאהבתי לא מתאים לי, אני צריכה לחטוף ממנו כמה "סטירות" כדי להבין שטעיתי..emo_02.png

לכן, אולי אעדיף להתלהב, להתרגש, לא לאבד את הראש, כך לפחות אבחין בראש צלול אם הוא מתאים לי או לא, כי מבחינתי התאהבות גורמת לנו ללכת קצת לאיבוד...

כמו להרבה דברים, גם לאהבה יש חסרונות - אך, הראי לי את האדם שיוותר על תחושת האהבה, רק בגלל חסרונותיה ? ובכלל - מה כלכך רע בללכת לאיבוד ? זה לא שבדרך כלל אנחנו יודעים לאן אנחנו הולכים, אז אם כבר אנחנו אבודים - עדיף שזה יהיה מאהבה.. :)

כבר לא, לא יודעת אם לשמחתי או לצערי.

אבל היום, ממרומי גילי, זקוקה למשהו מעבר, מעבר לחיצוניות הראשונית, משהו שיתמוך ברושם הראשוני - שהוא חשוב, אבל לא הכי חשוב.  

תכונה או תכונות שיתגלו עם הזמן, ויראו שאכן הגבר שעומד מולי, יש בו את האישיות המסויימת שגרמה לי להתאהב בו ואחר כך גם להמשיך ולאהוב אותו, וזה לא ממש משנה אם אפשר לההגדיר אותו ברגע הראשון כגבר נאה, כי גם גבר שלא יחשב כנאה במיוחד בשניה הראשונה, עם הזמן הוא יכול להפוך לגבר הכי מושך הכי אטרקטיבי בסביבה. 

כמו להרבה דברים, גם לאהבה יש חסרונות - אך, הראי לי את האדם שיוותר על תחושת האהבה, רק בגלל חסרונותיה ? ובכלל - מה כלכך רע בללכת לאיבוד ? זה לא שבדרך כלל אנחנו יודעים לאן אנחנו הולכים, אז אם כבר אנחנו אבודים - עדיף שזה יהיה מאהבה.. :)

אין כל רע בללכת לאיבוד, ואם מאהבה אז בכלל אני בעד, למעט המקרים בהם האדם שמולך אינו מתאים לך ואף פוגע בך, ואת זה אתה לא מצליח לראות. שמעתי וראיתי מקרים בהם קשה היה להתנתק, גם כשהיה רע (לזה קוראים אהבה/התאהבות עיוורת)!

ללכת לאיבוד, יד ביד, כשהאדם שבו אתה מאוהב, מאוהב בך באותה עוצמה והדבר האחרון שירצה הוא לפגוע בך, אז אפשר לקרוא לזה כייף! וכן - יהיה כייף ללכת איתו לאיבוד..emo_43.png

מבט ראשון, וודאי שיש... " הידלקות" ממבט ראשון, גם כן יש...

אבל אהבה ממבט ראשון????. הלוואי שבמבט ה-100 היה...

אהבה זה דבר שנבנה, דבר שנרכש עם הזמן...

ולזה רק מבט אחד? מסופקני...

emo_38.pngגם שעון דומם צודק פעמיים ביממהemo_39.png

וכאן נשאלת השאלה "מהי אהבה" ?

מבט ראשון, וודאי שיש... " הידלקות" ממבט ראשון, גם כן יש...

אבל אהבה ממבט ראשון????. הלוואי שבמבט ה-100 היה...

אהבה זה דבר שנבנה, דבר שנרכש עם הזמן...

ולזה רק מבט אחד? מסופקני...

אני גם לא מאמין באהבה ממבט ראשון ! אני חושב כמוך יוס , שיש אולי הידלקות או התרגשות יתר ממבט ראשוןן

אבל אהבה , זה משהו שבונים עם הזמן , אהבה היא מילה עם משמעות עצומה כל כך בשביל להיות ממבט ראשון

" אנשים הפסיקו לשחק לא מכיוון שהזדקנו, אלא הזדקנו מכיוון שהפסיקו לשחק "

לא אתחכם ואענה פשוט, כן. יש אהבה ממבט ראשון. יש לזה גם תמיכה במדע. הקושר את העניין ברייח.

אושר הוא כמו כדור

כשהוא מתגלגל אנחנו רצים אחריו

כשהוא עוצר אנחנו בועטים בו

פרנסואה רנה דה שאטובריאן

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר