15 שנה

אני מבין שיש לה בעיה לפרק את החבילה ! לא משנה מה הסיבות כי החיים לא תמיד פשוטים ! זה יכול להיות סרבנות לגט, מאבק רכוש,סחיטות או רחמים ..... כך או כך עצוב כשהלב נמצא בשבי !

אהבה אמיתית באה רק מתוך בחירה וחירות !

"כשאוהבים מישהו באמת צריך לשחרר אותו לחופשי אם יחזור הוא שלך, אבל אם לא יחזור משמע שהוא מעולם לא היה שלך "

הבחורה חייבת לקבל החלטה ! לא משנה מה היא תבחר מישהו ייפגע - במצב שכזה אני הייתי הולך על הלב שלי מכיוון שמילא לחיות לצד מישהו שאני לא אוהב אבל לקייים יחסי אישות עימו זה אכזרי מנשוא ! היא לא צריכה להקריב את עצמה עבור אף אחד היא לא רכוש והיא צריכה להיות נאמנה ליבה , בעלה איננו באמת אוהב אותה אהבת אמת כי עם כל הצער שבדבר היה עליו לשחרר אותה לחופשי שהרי היא מיוסרת והוא מודע לכך, 15 שנה וליבה לא התמסר אליו אז כמה זמן הוא מתכוון לגזול את אושרה ? החלטה לא קלה ובטח לא במציאות המורכבת ובכל זאת  שנה 15זה דיי והותר ואני הייתי מסתכל כל כך כמחיר שהיא כבר הקריבה עבור בעלה ! ולכן הייתי בוחר להמשיך לחיות לצד האהוב בשארית חיי

אני חושבת כמוך ואלו בדיוק הדברים שאמרתי לה.
היא לא יכולה לעזוב את בעלה. היא אמרה לי שהיא מאמינה שהוא מסוגל לשלוח יד בנפשו (צדק DALAY כשאמר שיש לו בעיה נפשית. עצם העובדה שהוא לא משחרר אותה, אכן מעיד בעיני על איזושהי בעיה נפשית). ואם הוא יעשה כך, היא לא תסלח לעצמה. אני לא שופטת אותה. היא פשוט לא מרשה לעצמה להיות אנוכית. כאן היא לא חושבת כלל על עצמה ומכאן סבלה. גם טיפול עלה על הפרק, אך בעלה לא מוכן לשמוע. הוא אדם קשה, עקשן ודי פרימיטיבי. שאלתי את עצמי איך? איך הוא יכול לחיות איתה כשהוא יודע שיש לה אהבה אחרת? זה כ"כ משפיל בעיני. ובכל זאת, הוא לא מוותר. דילמה רצינית.

עם כל הכבוד אלייך שרית :) ועם הכבוד לחברה שלך ! אני חושב שזה צריך לבוא ממנה הרצון וההחלטה לקום ולעשות משהו בנידון !

15 שנה לא באים ברגל ! מה גם שיש שם כוח של הרגל, השאלה המתבקשת בצורה כנה היא - האם קולך שלך נשמע כאן או קול החברה שלך ? אם החברה מאמינה שבעלה ישלח יד בנפשו אז מה המרחק שיישלח יד בנפשה ? להקריב 15 שנה זה לא מספיק עבורו ועבורה ? אני הייתי מפתח שינאה עזה אם היו סוחטים ממני 15 שנה של להיות בכוח !!! וזה מה שמפליא אותי למה היא בכל זאת מהססת ? בקצב כזה הוא ייקח את נשמתה איתו היגון שאולה ! מתי היא תממש את אהבתה ?מתי היא תמצא נחת ופינה קטנה של אושר ? היא חייבת לקבל החלטה אמיצה בכוחות עצמה עם רצון לעזור לעצמה אחרת אף אחד לא יכול לעזור לה ! גם המאהב עצמו נשמע כאילו הוא בין הפטיש לסדן, אמנם לא פירטת עליו אבל היא באה אליו בטענות על החלטה שהיא צריכה לקבל ? מחר היא תבוא אליייך בטענות בתור חברה שלה שלא עזרת לה ! לי נשמע שהיא מאוד מבולבלת ואני בהחלט מבין את סערת הרגשות שלה אבל אם זה עוזר מבלי להסמיך את עצמי לפסיכולוג אלא כאדם פשוט מן המניין -אני לא הייתי מסוגל להקריב 15 שנה מחיי עבור אדם שליבי איננו עימו !

לא כזה פשוט כמו שאתה מציג את זה. מדובר בבנאדם שהיתה עמו 2 שנה שכנראה יש לה משפחה איתו. זו שאלה מאוד קשה ולדעתי היא חייבת להתיעץ עם איש מקצוע אולי פסיכולוג או פסיכיאטר. אם מדובר באדם עם נטיות אובדניות אולי צריך לדווח על זה. אולי כדאי לה לדבר עם אנשים במשפחה שידברו איתו וינסו לשכנע אותו ללכת לטיפול. אפשרות נוספת היא להתחיל בפירוד הדרגתי כדי שיתרגל למחשבה. למשל שתגור עם החבר כמה ימים בשבוע. 

העצה הכי טובה בעיני זה להתיעץ עם פסיכולוג או עם גורם מקצועי שמכיר בעיות של דכאון או נטיות אובדניות שייעץ מה הדרך הטובה ביותר לנקוט במקרה זה

אף אחד לא אמר שזה פשוט - החיים בכלל לא פשוטים ! אבל 15 שנה ולא 2 שנים זה לא בא ברגל ! יש ילדים או אין היא לא צריכה להיות בזוגיות של 15 שנה שבמקביל יש לה מאהב ובעלה יודע על כך ! מי שזקוק לפסיכולוג זה בעלה שבמשך 15 שנה מחזיק אותה באיומים שיעשה משהו לעצמו ולכן בהחלט הוא זקוק לפסיכולוג - אבל היא זקוקה לצאת ממנו ולהשאיר אותו שם עם הפסיכולוג רשויות או השד יודע מה ! מה שהוא עשה בכפייה 15 שנה מי יחזיר לה את הזמן ? למה היא צריכה להתרוצץ עבור אחד כזה ! ולכן אתה משליך אותה שוב לזרועותיו ולסעוד אותו ? לא צריך להיות פסיכולוג בשביל להבין שמה שהוא משמחק לה על המצפון ותופס אותה בכוח

קודם כל - אני לא משליך אותה על אף אחד והמלודרמטיות שלך לא מוסיפה לאפשרות לעזור לה.

האשה נמצאת עם בעלה 20 שנה. כנראה שמשהו מחזיק אותה שם. אני מניח הנחה סבירה שגם יש להם ילדים. אני לא בעד להחזיק מישהו בכוח אבל לא צריך להיות אכזרי ולהתעלם מבנאדם, קל וחומר במצב בו מדובר בבנאדם עם בעיה נפשית קשה אם היא מאמינה שהוא מסוגל להתאבד.

לכם, לא אני ולא אתה מוסמכים לתת פתרון במצב זה. אני חושב שלהנחות אותה לזרוק אותו ושמחר הוא יתאבד- היא לא צריכה את זה על המצפון שלו, כמו שהיא צריכה שהילדים שלה יבואו אליה בהאשמות.

כמו שאמרתי לדעתי בגלל שמדובר במצב בעייתי רק גורם מקצועי יכול לתת פה עצה, ולא צריך לחפש תשובה לדבר כזה בפורום, כשאחת מהתוצאות האפשריות זה שאדם יפגע בעצמו

תשמע שנתיים 15  או 20 ! לא מבין מה ננעלת על הפסיכולוג, במקרה שכזה הבעל זקוק לפסיכיאטר , אבל כמו שאמרתי ואתה כנראה תקוע עם הפסיכולוגיה בגרוש ! הבחורה זרקה 15 שנה על בעל שסחט ממנה את הזוגיות עד תום ! לא מתפקידה לסעוד אותו ! היא אישה ורעיה והיא לא אוהבת אותו 15 שנה ! אחרת הסיפור לר היה עולה כעניין של היא רוצה ללכת אבל מפחדת שבעלה יתאבד ! מה לא הבנת מהסיפור, אם אתה בקטע של שלום בית בכל מחיר אז שמור על הבית שלך ! דחפת את המנטרה שלך לתוך האף שלה שוב ושוב ! היא לא תקשיב לו לי ולא לך - היא צריכה להקשיב לצו ליבה והלב שלה איננו רוצה בו !!! מה בעלה יעשה זאת הבעיה שלו מול הרשויות ולא שלה ! היא לא צריכה להמשיך ולהישאר לצידו עוד כמה שנים ולא עוד כמה ימים אם איננה רוצה ! 

את התגובות האגרסיביות שלך תשמור לחברים שלך.

אם אתה לא מסוגל להבין רגישיות של מצבים ואתה מייעץ ככה בלי להכיר את כל העובדות בלי שיש לך את ההסמכה לייעץ במצב שאדם מאיים על התאבדות זה בגדר עצה רשלנית בלשון המעטה.

מעבר לזה אני חוזר ומבקש שלא תפנה אלי יותר ולא תגיב על דברים שאני כותב.

תשמע ! החופש הגדול אמנם רשמית עוד לא החל , אבל הייתי מציע לך בכל זאת להתכונן לבגרות חורף

בקשתך אגב נדחית- אתה בפורום ילד ולא בבית ! ואם לא שמת לב ילד אתה מצוטט את התגובות שלי :) אבל לא נורא - אני בטוח שפסיכולוג טוב יעזור לך כי אני ממש לא מוסמך ! חפרת כאן ללא מעט אנשים היום ואתמול

בתור אחד עם טעויות בעברית כמו שלך, נראה לי שמי שצריך כמה שיעורים זה אתה.

כמו תמיד בהעדר תשובות ענייניות, אתה מתחיל בהשמצות של בנאדם ריק מתוכן שלא שוות אף מילת התייחסות.

מעכשיו ועד בכלל אתה לא תזכה לשום מענה ממני, ואם יש לך טיפת כבוד עצמי גם לא תפנה אלי

חתולי.יישנם מקרים שלא שווים התייחסות ! וזה אחד מהם.חבל על ההשקעה בכתיב ובחשיבה!אני בספק אם הוא אכן היה שווה את השורה הזאת?

"  יום אחד החיים יחלפו לך מול העיניים, וודא שהם יהיו שווים צפיה. "

חחחח תשמע , בחיים האמיתיים הייתי אומר לך בכמה מילים : ..... לי מהעיניים ילד ! אבל יש המון ריספקט למקום !

מה אומר לך דאלאי ? וואוו אני בשוק שאתה לא תגיב לי יותר ז"א ברוגז ?  אתה ממש בוגר ........  

אז מתוך ריספקט גם לכותבת הפוסט שאני מניח שלמרות שהיא חדשה גם לה עלית על העצבים כמו לדובדבן והבחור מהמצוי והרצוי ...

תחסוך ממנה את הילדותיות שלך  

" אנשים הפסיקו לשחק לא מכיוון שהזדקנו, אלא הזדקנו מכיוון שהפסיקו לשחק "

הוא לא - אבל הכותבת "שרית " כן או אולי החברה שלה ! אין לי אגב מושג אם החברה שלה קוראת או לא !

בכל אופן אני מאחל לחברה של שרית שתמצא את פינת האושר שלה ועל הדרך גם לשרית שהיא נשמעת כמו חברה באמת טובה ודואגת

הוא לא - אבל הכותבת "שרית " כן או אולי החברה שלה ! אין לי אגב מושג אם החברה שלה קוראת או לא !

בכל אופן אני מאחל לחברה של שרית שתמצא את פינת האושר שלה ועל הדרך גם לשרית שהיא נשמעת כמו חברה באמת טובה.

שרית,אני רוצה לאחל לחברתך שתוכל להשתחרר מהכבלים הנפשיים בהם היא נמצאת ,וחשוב להפנים כי חיים רק פעם אחת והזמן הוא דבר שחולף!!!

בכל אופן אני מאחל לחברה של שרית שתמצא את פינת האושר שלה ועל הדרך גם לשרית שהיא נשמעת כמו חברה באמת טובה.

שרית,אני רוצה לאחל לחברתך שתוכל להשתחרר מהכבלים הנפשיים בהם היא נמצאת ,וחשוב להפנים כי חיים רק פעם אחת והזמן הוא דבר שחולף!!!

ברכה יפה, אמיתית ומהלב emo_45.png

תודה רבה מיכאלה,

חברתי לא יודעת ששיתפתי אתכם בבעיה שלה. היא לא יודעת על קיומו של הפורום.

הסיפור שלה נגע לליבי ורציתי לשמוע מה אתם חושבים, כי נדמה שהיא ויתרה, והיא לא מתכוונת ללכת אחרי ליבה, וכתוצאה מכך היא נקרעת. הלוואי שהיתה יכולה להבין שאכן חיים רק פעם אחת ואני כן בדעה שיש ללכת אחרי הלב!!

אולי, אם יום אחד היא תבקש את עצתי, זה מה שאומר לה, שהגיע הזמן שתתחיל לחיות בשביל עצמה, כי חיים רק פעם אחת. ואם היא תהיה חזקה מספיק, היא תוכל לפתור גם את בעיותיה עם בעלה בדרך מתאימה.

אני מודה לכולכם על התגובות.

יום נפלא ומלא אהבה לכולכם!!

בכיף ומכל הלב

בהצלחה לחברה שלך וכמובן גם לך :)

על לא דבר שרית שמח שיכולתי לעזור במצב עדין זה...

הרבה בהצלחה

שרית,

לפניי הכל תודה.

לא פחות חשוב - את חברה אכפתית ואמיתית !

נרתמת לעזוד ולסייע לחברתך הנמצאת בתווך.

יישר - כח.

גבירותי ורבותי,

אנחנו ממש לא נמצאים במצב של לייעץ, כל שכן, כשמדובר פה באיום ממשי לחיי אדם, 

קטונו, ממש, אבל ממש, קטונו.

העניין כאן מאוד סבוך, אף אחד שלא יחשוב שייש פתרונות קסם, 

ענייני הלב זה יפה, אבל אני רוצה לראות מישהו במצב הזה, אני רוצה לראות שאחד מכם כאן, יהיה לו מספיק אומץ ועזות נפש ויתפוס את הרגליים ויעזוב בן זוג שמאיים כי יתאבד או גרוע מכך, הוא עוד עלול לקחת מישהו איתו, וראינו כבר מיקרים, האם מישהו מכם רבותי יוכל להמשיך ולחיות בשקט עם הידיעה שהוא באיזשהו אופן תרם למצב הנוראי הזה? וזה ממש לא משנה שהצד המאויים ממש לא אשם, אבל הידיעה עצמה יכולה להרוס את החיים, 

יש כאן צורך בהתערבות כל הגורמים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, והרשויות המתאימות שיהיו מודעים למצב.

ולכן, כל מי שחושב לעצמו שהוא בעמדת ייעוץ, טועה, ומטעה בגדול, אנחנו לא אנשי מקצוע שנמצאים בעמדה הזאת, וכל מי שחושב שכן, הוא שוטה, שלא לומר אפילו מסוכן.

לכן, שרית יקירתי, אם החברה שלך חושבת לעשות צעד משמעותי, היא צריכה להתחיל להערב את הרשויות לכל מקרה שלא יבוא, ובמידה ולא, הרבה מה לעשות כבר אין.

גבירותי ורבותי,

ענייני הלב זה יפה, אבל אני רוצה לראות מישהו במצב הזה, אני רוצה לראות שאחד מכם כאן, יהיה לו מספיק אומץ ועזות נפש ויתפוס את הרגליים ויעזוב בן זוג שמאיים כי יתאבד או גרוע מכך, הוא עוד עלול לקחת מישהו איתו, וראינו כבר מיקרים, האם מישהו מכם רבותי יוכל להמשיך ולחיות בשקט עם הידיעה שהוא באיזשהו אופן תרם למצב הנוראי הזה? וזה ממש לא משנה שהצד המאויים ממש לא אשם, אבל הידיעה עצמה יכולה להרוס את החיים, 

יש כאן צורך בהתערבות כל הגורמים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, והרשויות המתאימות שיהיו מודעים למצב.

ולכן, כל מי שחושב לעצמו שהוא בעמדת ייעוץ, טועה, ומטעה בגדול, אנחנו לא אנשי מקצוע שנמצאים בעמדה הזאת, וכל מי שחושב שכן, הוא שוטה, שלא לומר אפילו מסוכן.

לכן, שרית יקירתי, אם החברה שלך חושבת לעשות צעד משמעותי, היא צריכה להתחיל להערב את הרשויות לכל מקרה שלא יבוא, ובמידה ולא, הרבה מה לעשות כבר אין.

את בהחלט צודקת !

הרשויות צריכות לקחת חלק נכבד מהעניין ! הפחד הוא ממשי שלא רק יפגע בעצמו אלא גם בסובבים אותו !!!

אף אחד לא מתיימר להיות פסיכיאטר או פסיכולוג ! והמצב בכלל לא פשוט וכך גם החיים ! התמיכה והעיצה לחברה של שרית היא בגדר של ללכת ולעשות עם זה משהו וכמובן לא להקריב עוד 15 שנה מחייה ! הבחורה 15 שנה לא עשתה דבר בעניין וסבלה בשקט

הגיע הזמן שהיא תקבל החלטה שהיא מטפלת בעניין ואם זה אומר לערב את הפסיכיאטר המחוזי או ה FBI אז שיהיה ! אבל הגיע הזמן שהיא תעשה משהו בנידון ולא תסחב זאת לבדה ותהפוך עצמה קורבן ! זה הייעוץ הכי ראוי ולא צריך הסמכה לשם כך לעודד בנאדם לא להפוך עצמו לקורבן- מי שמקבל משכורת במדינה הזאת והוא מוסמך לכך שהוא בעצמו יטפל בנושא המקצועי בבעל !אבל לשם כך היא זקוקה לקבל החלטה ולבקש סיוע מהרשויות בעניין !

גבירותי ורבותי,

סוף סוף בחורה חכמה ומבינה ענין!

שרית וחברתה היקרות ! הסיפור הזה מאוד מאוד רגיש ומעורר איכפתיות אצל רבים מאיתנו

אנחנו מאוד נשמח לקבל עידכונים ומקווים רק לחדשות טובות emo_01.png

ומאחלים המון בריאות הצלחה

גבירותי ורבותי,

את בהחלט צודקת !

הרשויות צריכות לקחת חלק נכבד מהעניין ! הפחד הוא ממשי שלא רק יפגע בעצמו אלא גם בסובבים אותו !!!

אף אחד לא מתיימר להיות פסיכיאטר או פסיכולוג ! והמצב בכלל לא פשוט וכך גם החיים ! התמיכה והעיצה לחברה של שרית היא בגדר של ללכת ולעשות עם זה משהו וכמובן לא להקריב עוד 15 שנה מחייה ! הבחורה 15 שנה לא עשתה דבר בעניין וסבלה בשקט

הגיע הזמן שהיא תקבל החלטה שהיא מטפלת בעניין ואם זה אומר לערב את הפסיכיאטר המחוזי או ה FBI אז שיהיה ! אבל הגיע הזמן שהיא תעשה משהו בנידון ולא תסחב זאת לבדה ותהפוך עצמה קורבן ! זה הייעוץ הכי ראוי ולא צריך הסמכה לשם כך לעודד בנאדם לא להפוך עצמו לקורבן- מי שמקבל משכורת במדינה הזאת והוא מוסמך לכך שהוא בעצמו יטפל בנושא המקצועי בבעל !אבל לשם כך היא זקוקה לקבל החלטה ולבקש סיוע מהרשויות בעניין !

אין כאן עניין של קורבן, יש כאן עניין של אחריות! רק היא לבדה יודעת מה קורה בתוך ביתה, ואם היא קיבלה החלטה להישאר היא יודעת בדיוק למה, כל עוד הוא לא כולא אותה בין ארבע קירות,  ויש לה מספיק חופש תנועה, המצב אפשר לומר נסבל., עם כל הצער.

האמת? יכול להיות שלאור הנסיבות הייתי נוהגת אותו הדבר.

גבירותי ורבותי,

את בהחלט צודקת !

אין כאן עניין של קורבן, יש כאן עניין של אחריות! רק היא לבדה יודעת מה קורה בתוך ביתה, ואם היא קיבלה החלטה להישאר היא יודעת בדיוק למה, כל עוד הוא לא כולא אותה בין ארבע קירות,  ויש לה מספיק חופש תנועה, המצב אפשר לומר נסבל., עם כל הצער.

האמת? יכול להיות שלאור הנסיבות הייתי נוהגת אותו הדבר.

אנחנו לא יודעים מה הנסיבות אלא רק מנסים לדמיין כל אחד את עצמו בסיטואציה ולהעריך כיצד היינו מגיבים !

לפי מה שהחברה שלה כתבה , היא לא בדיוק משלימה עם המצב -מצד אחד יש לה מאהב שבעלה יודע עליו, והיא גם כועסת ומאשימה את המאהב שלה שלא עוזר לה לצאת מהתיסבוכת - תחושה אומרת שהיא כבר לא יכולה לסבול את המצב והיא רוצה שהוא ישחרר אותה ולא ייכפה עליה באיומים להישאר איתו ! אם כך המצב והיא מקבלת החלטה שנמאס זה נמאס - אז שתערב את הגורמים בעניין ושתצא לדרך חדשה , אבל מה שבטוח זה שהסיפור לא פשוט וכך גם הסבל של האישה הזאת , מה שבעלה עושה לה זה לא הוגן ובטח לא 15 שנה שגזל מחייה

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר