החיים הכפולים שלנו

אני שואל את עצמי,

לאן מועדות פנינו?

היום בעידן המחשבים,הטלפונים החכמים והטאבלטים

אנו נחשפים לפורומים ואמצעי התקשרות רבים ומגוונים,

אנו מאמצים לעצמינו מטעמים זהים/שונים זהות נוספת

שנועדה להסתיר את עצמנו מהסביבה המוכרת.

האם זה מה שצופן עתידנו?

זהות כפולה לכולם?

אתמול הייתי בבריכה עם אשתי והילדים,

ולכול עבר שבו הבטתי שאלתי את עצמי

"מה הכינוי שלו?,מה הכינוי שלה?  , באיזה פורום הם גולשים?

מה הסיפור שלהם?"

האם זהו העתיד של כולנו?

האם זה טוב?האם זה לא?

או שבעצם,מה זה משנה?

בואו נשמע אתכם חברים,מה דעתכם בנושא.

זה מה שאנחנו שואלים את עצמינו כל הזמן

זה נכון מה שאתה אומר

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

מההיכרות שלי אנשים ומהנסיון שלי הרוב לא בוגדים, וברובם לא משתמשים ב"כינויים" כמו שאתה קורא לזה. אבל זה נכון שמי שנכנס לדבר כזה נאלץ לנהל חיים כפולים וזה מבחירה שלו שצריכה לבוא אחרי הרבה מחשבה והבנה של הסיכונים, וכמו שציינת היום בעידן הטכנולוגי יש הרבה סיכונים. 

מהניסיון שלי - רבים מהאנשים מנהלים חיים כפולים לפרק זמן קצר או ארוך . בגידות או קשרים רומנטיים מהצד תמיד היו קימים עוד משחר ההיסטוריה , ותמיד יהיו ! אני מניח שבעקבות התפתחות הטכנולוגיה והתקשורת. זה רק קידם את המטרה מכיוון שרעיון היכרות והדיסקרטיות הפך להיות נגיש וזמין לכול אחד כשמצד שני ניתן לשמור על אנונימיות !

האינטרנט העלה את המודעות לקלות בה ניתן להכיר אנשים מכל מקום ע"י כמה קליקים. אבל חשוב לזכור שגם רמת הסיכון עלתה בעקבות אותה אנונימיות והאמצעים הטכנולוגים

" אנשים הפסיקו לשחק לא מכיוון שהזדקנו, אלא הזדקנו מכיוון שהפסיקו לשחק "

היום אשה שחושדת שבעלה בוגד בה, והיו המון מקרים כאלה, יכולה להצמיד לו חוקר פרטי שבעזרת האמצעים האלה יכול בקלות להוכיח בגידה. נכון שהאפשרויות גדולות יותר בזכות האינטרנט אבל ככה גם גדל היקף האמצעים לגלות בוגד. לכן לדעתי אדם שמחליט לנהוג כך צריך לקחת בחשבון את התרחיש הגרוע מכל שעולים עליו, וככל שהאשה תהיה במצב שהיא יכולה להתחיל חיים חדשים (גיל צעיר יותר, עצמאית כלכלית וכו') הסיכוי לכך שפירוד יקרה גדל.

בימינו - מוסד הנישואים איבד מיוקרתו ומהאיחזות בו כקרני המזבח , אחוז הגירושים עולה גם בגלאים הבוגרים יותר ולא רק בקרה הצעירים, תופעה נוספת שרבים מהזוגות מתחתנים בשנותיהם המאוחרות להבדיל משנות ה-70שם היה נהוג להתחתן בגיל מאוד צעיר , כך שאחוז הגירושים או הסיכוי להתגרש איננו גבוהה רק בקרב זוגות צעירים כי אם בגילאים הגדולים יותר 35+

נכון למרות שככל שהגיל עולה בגילאי ה- 45 ומעלה קשה יותר לאנשים להתגרש, הן לגברים הן לנשים. אבל בגידות לא חייבות לקרות דווקא במערכת של נישואים אלא גם בין ידועים בציבור, או חברים, וגם שם קיים סיכון של חשיפה

בימינו היום כל כך קל להתגרש גם מעל 45+ , אפילו להיפך, זוגות רבים ילידי שנות ה70 וכ"ו אשר גדלו על ערכים שצריך לאחוז בנישואים בכוח וגם בגלל הילדים, שלא נדבר שפעם היה אות קלון לגרושה, כיום הכל אחרת ודווקא משום שהילדים גדלו , זוגות רבים בגילאים המבוגרים מבקשים להתגרש ובגילאים הללו ! ישנם רבים שרוצים ושואפים ליותר מבלי להתבייש בכך !את התשוקה והרצון להיות נאהב ולא שקוף רוצים כולם ללא שום קשר לגיל ! לכן ישנה עלייה בגירושים גם בקרב זוגות מבוגרים !

אני שואל את עצמי,

לאן מועדות פנינו?

היום בעידן המחשבים,הטלפונים החכמים והטאבלטים

אנו נחשפים לפורומים ואמצעי התקשרות רבים ומגוונים,

אנו מאמצים לעצמינו מטעמים זהים/שונים זהות נוספת

שנועדה להסתיר את עצמנו מהסביבה המוכרת.

האם זה מה שצופן עתידנו?

זהות כפולה לכולם?

אתמול הייתי בבריכה עם אשתי והילדים,

ולכול עבר שבו הבטתי שאלתי את עצמי

"מה הכינוי שלו?,מה הכינוי שלה?  , באיזה פורום הם גולשים?

מה הסיפור שלהם?"

האם זהו העתיד של כולנו?

האם זה טוב?האם זה לא?

או שבעצם,מה זה משנה?

בואו נשמע אתכם חברים,מה דעתכם בנושא.

זהו דבר ידוע, שמי שבוגד , רואה\חושב שכולם בוגדים...

אם כי זה ממש לא מעיניננו מי בטגד ומי לא...אנחנו חיים את חיינו וכל היתר, למי אכפת????

emo_38.pngגם שעון דומם צודק פעמיים ביממהemo_39.png

יוסי. אהבתי את הפוסט שלך. (אתה ישן בכלל?) גם לי זה עבר בראש. מה הסיפור/החיים הסודיים של אנשים שאתה מכיר או סתם פוגש. בדיוק אתמול חברה רווקה שלי הראתה לי מישהו שרשום באתר היכרויות רציני (לרווקים) והיא גילתה שהוא רשום בפייסבוק כנשוי, ושאלתי את עצמי כמה מטומטם אפשר להיות. מסתבר שאפשר. בעידן שאתה חשוף לגמרי, אם כבר אתה מנהל חיים כפולים - רצוי לעשות את זה בחוכמה,בזהירות ולהיות תמיד עם יד על הדופק. עם כל הקידמה והיתרונות שלה צריכים לזכור גם את המחיר. יכולים לאתר אותך בלי שום בעיה, יכולים לעקוב אחריה בקלות. האם מתגרשים היום יותר מהר כי אנשים לא מוכנים להתפשר, או כי השכיחות ניטרלה את הבושה , קשה לדעת. אני יכולה לדבר בשם עצמי שכהורה אני לא מצפה מהבת שלי להתחתן מוקדם. אני לא רואה את עצמי לוחצת עליה, נהפוך הוא - אם כבר אני רוצה שהיא תשקיע בעצמה, בקריירה, שתטייל ותראה קצת עולם ואז. מה שקורה סביב גיל 40-50 קשור לעובדה שאתה עושה חשבון נפש. הרצוי מול המצוי- ולפעמים הפער גדול מדי. אני מכירה כאלה שהתחילו פרק ב' - more of the same לפעמים ולפעמים לא. כך שזוגיות זה דבר מורכב,קשה את זה אתה לא יודע בגין 25 emo_02.png

בימינו היום כל כך קל להתגרש גם מעל 45+ , אפילו להיפך, זוגות רבים ילידי שנות ה70 וכ"ו אשר גדלו על ערכים שצריך לאחוז בנישואים בכוח וגם בגלל הילדים, שלא נדבר שפעם היה אות קלון לגרושה, כיום הכל אחרת ודווקא משום שהילדים גדלו , זוגות רבים בגילאים המבוגרים מבקשים להתגרש ובגילאים הללו ! ישנם רבים שרוצים ושואפים ליותר מבלי להתבייש בכך !את התשוקה והרצון להיות נאהב ולא שקוף רוצים כולם ללא שום קשר לגיל ! לכן ישנה עלייה בגירושים גם בקרב זוגות מבוגרים !

אם היה כ"כ קל להתגרש כמו שאתה כותב, הרבה אנשים לא היו בוגדים.

נראה לי שאתה מתכוון לעניין המעשי של להתגרש שכם הוא לא תמיד פשוט, ולכן יש הרבה מסורבי גט. הכוונה לקבלת החלטה שנעשית הרבה פעמים קשה יותר ככל שהגיל עולה, הסיכוי למצוא בן זוג אחר יורד, יש יותר נכסים לחלק וכו'

נתתי את הקרדיט ליוסי במקום לשגיא. סליחה. בלבלתי שני פוסטים. אז ח"ח לשניכם. emo_39.png

אם היה כ"כ קל להתגרש כמו שאתה כותב, הרבה אנשים לא היו בוגדים.

נראה לי שאתה מתכוון לעניין המעשי של להתגרש שכם הוא לא תמיד פשוט, ולכן יש הרבה מסורבי גט. הכוונה לקבלת החלטה שנעשית הרבה פעמים קשה יותר ככל שהגיל עולה, הסיכוי למצוא בן זוג אחר יורד, יש יותר נכסים לחלק וכו'

אין קשר בין בגידות לגירושים ! ישנם כאלה כל אחד וסיבותיו עימו שאינם רוצים לפרק את החבילה אבל כן מחפשים את הריגוש, חלק מעונינים ברגש וחלק סתם בסקס מהצד ! אבל אני לא מוצא קשר בין בגידות לגירושים מבחינת הרצון לבגוד, הקשר היחידי הוא מהתוצאות הרות האסון !

כשאני אומר שקל להתגרש היום אני מתכוון שכיום אין סטיגמות על גרושים גרושות, טכנית היום התהליך יותר פשוט וגם העצמאיות הכלכלית של הנשים גדולה יותר ביחס ללפני עשרים שנה ! היום יש  יותר תובנות ודרישות מעצמינו , והמודעות האישית גבוהה יותר החל מטיפוח אישי וכלה בטיפוח הנפש

יוסי. אהבתי את הפוסט שלך. (אתה ישן בכלל?) גם לי זה עבר בראש. מה הסיפור/החיים הסודיים של אנשים שאתה מכיר או סתם פוגש. בדיוק אתמול חברה רווקה שלי הראתה לי מישהו שרשום באתר היכרויות רציני (לרווקים) והיא גילתה שהוא רשום בפייסבוק כנשוי, ושאלתי את עצמי כמה מטומטם אפשר להיות. מסתבר שאפשר. בעידן שאתה חשוף לגמרי, אם כבר אתה מנהל חיים כפולים - רצוי לעשות את זה בחוכמה,בזהירות ולהיות תמיד עם יד על הדופק. עם כל הקידמה והיתרונות שלה צריכים לזכור גם את המחיר. יכולים לאתר אותך בלי שום בעיה, יכולים לעקוב אחריה בקלות. האם מתגרשים היום יותר מהר כי אנשים לא מוכנים להתפשר, או כי השכיחות ניטרלה את הבושה , קשה לדעת. אני יכולה לדבר בשם עצמי שכהורה אני לא מצפה מהבת שלי להתחתן מוקדם. אני לא רואה את עצמי לוחצת עליה, נהפוך הוא - אם כבר אני רוצה שהיא תשקיע בעצמה, בקריירה, שתטייל ותראה קצת עולם ואז. מה שקורה סביב גיל 40-50 קשור לעובדה שאתה עושה חשבון נפש. הרצוי מול המצוי- ולפעמים הפער גדול מדי. אני מכירה כאלה שהתחילו פרק ב' - more of the same לפעמים ולפעמים לא. כך שזוגיות זה דבר מורכב,קשה את זה אתה לא יודע בגין 25 emo_02.png

זה בסדר להתבלבל:-) ולא ליליר...אני כמעט ולא ישן....

סוג של חתוליות מדבקת שכזו...

לפעמים אני מת שמישהו יהיה ער וידבר איתי חחחחחחחח

emo_38.pngגם שעון דומם צודק פעמיים ביממהemo_39.png

זה בסדר להתבלבל:-) ולא ליליר...אני כמעט ולא ישן....

סוג של חתוליות מדבקת שכזו...

לפעמים אני מת שמישהו יהיה ער וידבר איתי חחחחחחחח

חחחחחחח אמרתי לך שזה מדבק לא ? :)

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר