כשאתה אומר לא ..למה אתה מתכוון?

מכורסת הפסיכולוג....

טוב ...את זה אתם כבר יודעים אני באמצע טיפול זוגי והדעות פה דיי חלוקות בפורום לנחיצות ותועלת של טיפול כזה ....אולם אני חייב לציין זה דיי מעניין ...התקדמות? ...די איטית ...

אני רוצה לשתף איתכם מקרה שסיפרתי לפסיכולוג ....שקרה לפני כ20 שנה שנתתי כדוגמה לתגובה לאירוע ...שדיי מאפיין את האופי שלי ...ולא ידעתי אפילו להסביר למה נהגתי כך ...והסיפור הוא כזה ...

במסגרת קורס הכשרה למשוחררי צהל הכרתי בחורה...מקסימה ...והחיבור שלנו היה ממש ניפלא ...הכימיה היתה מדהימה ...היתה רק בעיה קטנה....היא אמורה להתחתן באוגוסט....

ממש אהבתי אותה ...ממש רציתי וחלמתי להיות חבר שלה ..

הקורס היה קשה צהל אז נתן מענקים אבל התנה המשך הקורס מעבר בחינות....ולה היה מאוד קשה ...

לבחינה הבאה היא אמרה שהיא רוצה ללמוד איתי ....אני דיי נלחצתי וכל הכיתה חייכה והתלהבה וחכחה ידיים ....הינה שי הולך לפרק לה את "הצורה" ....

הייתי במתח רב ....לפי מבט עינייה וההסטודדות והצחקוקים שלה עם החברות ...ניראה שזה גם מה שהן מצפות מימני ....ואז עוד יותר נילחצתי ...

היום המיוחל היגיע ....ניקיתי את הדירה ....הכנתי כיבוד ואז היא באה.....בלווית החתן!!!!...בחור נחמד ...כמה פעמים בעבר אמר לי שלום ...לא יותר ...האותו יום ממש לחץ לי את היד ואמר לי ..שי אני מבקש ממך ...תעזור לה ...היא חייבת ..לעבור את הבחינה ....מאותו רגע....המבט שלו לא מש ...מעיניי

התחלנו ללמוד...את רוב הדברים עברנו בקלות ודי מהר ...עד ...לחומר במתמטיקה דיי קשה ...שם היא התייאשה ...

ליטפתי את גבה ...היא נישענה לאחור ...חייכה אלי ...ואמרה...."שי ...תתפשט"...

..............................ואני אמרתי.............לא.........פשוט לא יכולתי.....

...חשבתי שהפסיכולוגית תבין ....אולם היא הסתכלה עלי ושאלה ...שי ...למה לא שכבת איתה"?......

אמרי לה שפשוט לא יכולתי .....לא יכולתי לעשות את זה ....כעשר דקות לאחר מכן ה"חתן" יבוא אלי לקחת אותה והיא תנשק אותו בפה שעשר דקות קודם לכן היה מלא בנוזל מלוח חם וטרי .. שיוצר ויצא מאזור חלציי(זה מה שהיא תכננה)....

לא הייתי מסוגל להסתכל לו בעיניים .......

זה הסיפור

מיותר לציין שגם אשתי יודעת אותו וגם היא מסתכלת עליי במבט בוהה...ולא מאמין .....אבל דעתי היתה שרציתי אותה באופן המושלם כחברה ולא רציתי להכנס לתפקיד המאהב ....לכן לא רציתי להיות מעורב וגם לא רציתחי לפגוע ב"חתן"

יש לפסיכולוגית המון תובנות בעניין

מעניין לשמוע את דעתכם

שי emo_02.png

יש בי אהבה והיא תנצחemo_43.pngemo_38.png 

העובדה שהפסיכולוגית ואישתך "לא האמינו" רק מעידה על כך שהן מלאות בסטיגמות כלפינו הגברים כאילו אנחנו אפסים שנזיין בכל מחיר כל עוד תהייה לנו הזדמנות, לא משנה מי ייפגע, וללא כל מצפון...

ואני אומר שאני מאוד מאמין לסיפור שלך, נראה לי מאוד טבעי שפשוט בחרת לעשות את מה שראית לנכון, למרות החום שבטח בער לך במכנסיים.

אם זה "נורמלי", אני מעדיף להשתגע.

הניתוח שלי - עצם ההיכרות עם הצד הנבגד (החבר של הבחורה) לא אפשר לך לעשות את המהלך. המצפון שלך פשוט לא איפשר את זה, וזה שהוא ליווה אותה אליך ובפירוש ביקש ממך לעזור לה, זה בכלל הרחיק אפילו כל מחשבה בכיוון, 

אני מתערבת שאם לא היית מכיר אותו ועוד יותר, אם הוא לא היה מגיע אליך באותו היום, כן היית עושה את הצעד.

מה דעתנו על מה?

מאמינים או לא? - כן. יכול להיות. נשים מורכבות לא פחות מגברים. אולי טיפה יותר.

האם התנהגת נכון?- כן. היית הגון. יש לנו את התכונה הזו לפעמים.

בעלים הופכים למאהבים מוצלחים כאשר הם בוגדים בנשותיהם.

מרלין מונרו

שי, ממה שאני מכירה אותך (מכירה רק לפי הדעות שלך. לפי איך שאתה מתבטא, איך שאתה מביע את דעותיך בכל נושא ונושא), אני ממש לא מתפלאה איך שהתנהגת כלפי הבחורה ההיא והחבר שלה.

אני גם לא מתפלאה שהתנהגת כמו גבר אמיתי. גבר אמיתי לא חייב לז**ן כל בחורה, אפילו שזאת היא שמציעה.

זה פשוט אתה! 

''אנשים חושבים בטעות שהם מפסיקים להתאהב בזקנתם,

מבלי לדעת שמזדקנים ברגע שמפסיקים להתאהב''

(גארסיה מארקס)

שי, ממה שאני מכירה אותך (מכירה רק לפי הדעות שלך. לפי איך שאתה מתבטא, איך שאתה מביע את דעותיך בכל נושא ונושא), אני ממש לא מתפלאה איך שהתנהגת כלפי הבחורה ההיא והחבר שלה.

אני גם לא מתפלאה שהתנהגת כמו גבר אמיתי. גבר אמיתי לא חייב לז**ן כל בחורה, אפילו שזאת היא שמציעה.

זה פשוט אתה! 

אני אחכה קצת לשמוע עוד תגובות ואספר איך זה ניגמר......

הניתוח שלי - עצם ההיכרות עם הצד הנבגד (החבר של הבחורה) לא אפשר לך לעשות את המהלך. המצפון שלך פשוט לא איפשר את זה, וזה שהוא ליווה אותה אליך ובפירוש ביקש ממך לעזור לה, זה בכלל הרחיק אפילו כל מחשבה בכיוון, 

אני מתערבת שאם לא היית מכיר אותו ועוד יותר, אם הוא לא היה מגיע אליך באותו היום, כן היית עושה את הצעד.

שותפה לדעתך

emo_91.png חייך לעולם והחיים יחייכו לך בחזרה emo_91.png

אני חושבת שבכל מקרה לא היה מתפתח משהו ביניכם ללא קשר כלשהו לבן הזוג שלה.

לדעתי,אותה הבחורה אחר כך התאהבה בך והייתם חברים.(כמובן אחרי שנפרדה מההוא)

נקודה אחת בסיפור שלך מפריעה לי והיא:

הכיצד אישתך שאמורה להכיר אותך היטב הרימה גבה לסיפורך?באמת שלא הצלחתי להבין.

שתיהן ראו שזה לא משנה, פיספסת הזדמנות שיכלה להוגדיל אותך לקשר שלא היה מחייב את ההגדרה לפני.

נשמע אמין מאוד, מבינה ומסכימה איתך

כבר קרה לי שגברים במערכת יחסים התחילו איתי, לרוב סירבתי, גם כשלא הכרתי את האשה. סירבתי גם לגבר שנמשכתי אליו מאוד, מישהו שהייתי איתו במערכת יחסים שלא כללה מין והייתי מאוהבת בו המון זמן, ממש רציתי אותו אבל לא עשיתי את זה כי הכרתי את אשתו והיא הייתה חברה שלי בעבר הרחוק. המחשבה על להסתכל לה בעיניים אחרי שבעלה עשה לי דברים שהוא לא עושה לה עשתה לי רע.

לא מעוניינת במפגשים עם גברים דרך האינטרנט, למרות שההצעות מחמיאות לי מאוד emo_15.png

עיניין של סדר עדיפות ומובר.

מזדהה איתך על סירוב המשך הקשר כי היכרת את החבר שלה. יש קודים או קוים אדומים שלא חוצים. זהו לדעתי אחד מהם.

גם התורה תומכת בך ... אל תחמוד אשת רעך ! :)

מנהל הפורום
1000+

טוב ...אז בואו אספר את הסוף ......הבחורה היתה דיי בהלם מהסירוב שלי ...מאותו רגע ועד שבא "החתן" לקחת אותה היו הרבה שתיקות ארוכות ומביכות...למחרת היגיעה קודרת ועצובה לבחינה...היא נכשלה והודחה מהקורס....אלה שעברו...כמובן קיבלו...תפקיד בחברה ...

ניסיתי ליצור קשר איתה אבל ...החברות שלה רמזו לי שלא כדאי...כניראה הקשר שלנו דלף והיה לה מריבה דיי גדולה ...

לי היה דיי קשה מהסיפור הזה רוב החברה מהכיתה לא התערבו....הרוב ידע מהסיפור ומהסירוב שלי ....עד היום כשאני ניתקל בחברים מהכיתה והקורס ...עולה על פניהם .....מין חיוך ....כאילו אומר

"מה היה קורה לך לו היית..."משחרר את שמוליק" לעשר דקות ....קצת מוותר על "העקרונות שלך ....אתה היית מבסוט ...היא הייתה רגועה .....היייתה באה לבחינה בסבבה ...אולי הייתה עוברת ...לך תדע....נשארת לסוף הקורס ...מקבלת תפקיד בחברה...תראה מה עשית....."

שתבינו עברו יותר מעשרים שנה ...ועדיין זוכרים לי את זה....

זכותך להגיד "לא" וזכותה להיות בהלם.

שמוליק הוא שלך ובאחריותך המלאה ... לטוב ולרע.

מנהל הפורום
1000+

כולם פה פספסו נקודה חשובה אחת:

שי נלחץ מעצם קביעת הפגישה, עוד לפני שהחתן הגיע.

הווה אומר: לא היה מסוגל להיות איתה. נקודה.

אל תוותרי על עצמך. את זה כל מה שיש לך!!

כולם פה פספסו נקודה חשובה אחת:

שי נלחץ מעצם קביעת הפגישה, עוד לפני שהחתן הגיע.

הווה אומר: לא היה מסוגל להיות איתה. נקודה.

לחץ הוא לא תמיד דבר שלילי ....יש דבר כזה שניקרא לחץ במובן החיובי ....אצלי לחץ קשור להתמודדות עם מצב לא ידוע ....זה לא אומר שלילי מראש...זה נכון וגם כתבתי את זה רציתי אותה ואת כולה כחברה ...ממש לא רציתי להיות זיכרון חד פעמי...אם לדוגמה הסיטואציה היתה שהם נפרדים והיא הייתה מציעה לי חברות אמיתית.....אז הייתי כותב פה ..איזה דברים נפלאים יש ללחץ חיובי....emo_01.pngemo_02.png

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר