לא מאמינה שאני כותבת את זה...

אולי זה יהיה סתם כדי לפרוק.. ואולי כדי לראות את התגובות של אנשים...// אני בשנות ה-20 פלוס לחיי.. בשלוש שנים האחרונות אני בקשר עם בנאדם, שאי אפשר לתאר במילים. אני אוהבת אותו כלכך.. הוא החבר הכי טוב שלי, הבן זוג שלי.. הבנאדם שהכי מקשיב לי ותומך בי בעולם הזה. אני מטורפת עליו, על המשפחה שלו שתמיד מקבלים אותי בחום ואהבה.. ואנחנו מדברים על לעבור לגור ביחד.                                *לפני כשנה וחצי, בזמן שהבן זוג שלי היה בחופשה של כמה חודשים, אני התחלתי להתכתב עם בחור שהכרתי בצבא, בהתחלה זה היה תמים לגמרי, אח"כ זה הפך להתכתבויות של שעות על גבי שעות, אח"כ להודעות בפלאפון, ואז לשלב שבו הוא מכיר כל פרט ופרט שבי. היינו מדברים שעות.  (יש לציין שחבר שלי מודע לזה שיש לי ידיד טוב שמתכתב איתי בפייסבוק, אבל לא שומע עליו יותר מידי פרטים)  לפני מספר חודשים פגשתי את הבחור מהצבא, מהאינטרנט.. והרגשתי כמו בדייט, והוא פשוט גרם לי לפרפרים בבטן והתחושה הזאת העיבה עליי ברמות שזה מנע ממני לתפקד ביום יום שלי.. שבועיים אחרי אותה פגישה אמרתי לו שאני לא מפסיקה לחשוב עליו, וכשקשה לי עם כל הסיפור כי אני נאמנה לחבר שלי ואני מרגישה שאני פוגעת בו, ביחסים שלנו ובאמון שלו.   הוא הבין ויצא לי מהחיים, לא דיבר איתי מאז מילה אחת, במבצע האחרון בעזה דאגתי לשלומו כי הוא היה בטווח הטילים וכששאלתי אותו אם הכל בסדר הוא היה כלכך קר, וזה השפיע עליי כלכך. כתבתי לו לפני מספר שבועות שמעולם לא התכוונתי לפגוע בו, ושכל מה שרציתי זה באמת להוריד מהלב את האבן הזו, ושהוא חסר לי נורא.. ושכלכך הרבה דברים אני רוצה לספר לו... זה המשיך ל3 ימים של שיחות שלא נגמרות.. כשהיום הוא אמר לי כמה שהוא מאוהב בי, וכמה שהוא לא מבין איך זה קרה לו. איך מרק להתכתב איתי, ובלי לשמוע אותי או בקושי לראות אותי הוא ככה התאהב בי. עניתי לו שגם אני מרגישה כמוהו. שאני לא מסוגלת בלעדיו ! ועכשיו.... אני מרגישה שאני בוגדת בחבר שלי. אבל אני לא מסוגלת להפסיק לדבר איתו, הנתק שהיה לי איתו הרס אותי.. לא הפסקתי לחשוב עליו לדקה. לפני שבועיים כשהייתי אצל חבר שלי בסופ"ש הוא ענה לי בקרירות במוצ"ש והתחלנו לדבר על זה שאני מרגישה שאני עושה לו רע, ואולי באמת עדיף לשכוח ולהתנתק. הוא אמר לי שהוא לא מוכן לוותר עליי, שהוא יחכה לי כמה שצריך כי הוא רוצה רק אותי, וזה מונע ממנו להיכנס בכלל לקשרים עם בנות אחרות... המשכנו לדבר. שעות.. כל יום בפלאפון אנחנו מתכתבים ולא מפסיקים לרגע !.....  וחבר שלי? כמו שאמרתי.. אני מאוהבת בו, יש לנו את הקשר הכי פתוח ומדהים ואינטמי שיכול להיות.   אבל הלב שלי קרוע, הוא חצוי לשנייים ואני לא יודעת מה לעשות עם עצמי... אני לא יודעת אם מישהו בכלל יקרא כל מה שכתבתי פה.... אם כן, תדעו שאני יודעת כמה שאני בנאדם רע, אני שונאת את עצמי על הכל, לא רציתי לפגוע באף אחד מהם. אני אוהבת את שניהם אהבת אמת.... :\   תודה לכל מי שקרא. לילה טוב.... 

קודם כל, רציתי לומר לך, שאת לא רעה בכלל ואין לך על מה לשנוא את עצמך, ויחד עם זה אני מאד מבינה את מה שאת מרגישה. אני גם מאמינה לך שאת אוהבת את שניהם במקביל, כי רק בן אדם עם לב רחב וטוב מסוגל לזה, ואת נשמעת ככזאת. 

מה שאת מתארת זה אכן נשמע כבגידה רגשית ואת התשובה בטח את יודעת לבד, את צריכה להחליט את מי את בוחרת בין שניהם. תשבי עם עצמך לבד ותחשבתי טוב, למרות מה שאת מרגישה כלפני שניהם, במי את בוחרת, כי הרי אי אפשר להמשיך בצורה כזאת. זה לא פייר כלפי שניהם ואת בעצמך קרועה בין שני הגברים ולא נהנית מאף אחד מהם. 

בהצלחה. 

''אנשים חושבים בטעות שהם מפסיקים להתאהב בזקנתם,

מבלי לדעת שמזדקנים ברגע שמפסיקים להתאהב''

(גארסיה מארקס)

במקרה כמו שלך אף אחד לא יכול לעזור לך,אלא רק את.

סיפור האהבה החדש שלך בהחלט מלהיב כמו כל אהבה חדשה,ואילו הקשר של 3 שנים עם החבר כבר פחות מלהיב וזה בהחלט טבעי.

ההחלטה בידיך בלבד.

כבר אמרו לך שאהבה כואבת ? אם כן אז לא עבדו עלייך ...

מצד אחת את מנסה להיות נאמנה לחבר שלך ומצד שלי את מנסה לאכול את כל העוגה וגם להשאיר אותה שלמה ... אי אפשר.

את אישה נורמלית וטוב שכתבת פה את סיפורך.

אנו לא שופטים אף אחד ולהיפך, מאד מבינים.

יחד עם זאת כנראה שרק לך יש את התשובה ...

מנהל הפורום
1000+

כמו שאמרו פה קודמיי, התשובה נמצאת אצלך ורק את יכולה לדעת את מי מהם את רוצה.

פשוט תשבי עם עצמך ותעשי חושבים בצורה שקולה .

רק את יודעת מי מהם יותר מתאים לך אבל אל תשכחי בתוך השיקולים לקחת בחשבון שהשני הוא יותר חדש וזה מלהיב אבל זה לא אומר שמה שמלהיב זה משהו טוב כי התלהבות נגמרת ונשאר החיבור התקשורת והאינטימיות.

בהצלחה.

שלום INLOVE , כל כך הזדהתי עם מה שכתבת, כל כך מבין מה את עוברת. הצורך הזה בלהחזיק את 2 הקשרים ולא להחליט, כי ההחלטה תמיד לא חד משמעית. כי ההחלטה בעצם אומרת לוותר על אחד כשמצד אחד הקשר הנוכחי הוא כל כך אמיתי וחזק, ומצד שני הקשר החדש כל כך מרענן כל כך מחדש, כל כך שובר שגרה. אני אומר שאני מבין כי אולי גם אני עובר דבר דומה. אולי ההזדהות שלי היא  כי דוקא אני בתור גבר, מרגיש גם גן את הצורך במשהו מרענן/ חדש - איך קראת לזה ? פרפרים .

כתבו לפניי שרק את אמורה להחליט על התשובה, אבל זו הרי הסיבה שכתבת כאן - כי את לא מסוגלת בשלב זה להחליט. אז איך בדיוק את אמורה להתמודד עם הצורך לקבל החלטה. לדעתי דוקא את צריכה לחשוב על כיוון אחר, אני אסביר: לפעמים ההתעסקות עם משהו באופן כל כך אינטנסיבי גורמת לך לשקוע, ולהרהר, וזה מעסיק אותך כל כך הרבה שאת כבר לא מסוגלת לחשוב נכון. ולכן אני מציע להרפות - לא להרפות מאחד הקשרים בשלב זה, אלא מהצורך לקבל החלטה, כאן ועכשיו. תמתיני קצת. תני קצת לימים לעבור ואולי פתאום דברים מסויימים כבר יקבלו את התחושה הנכונה והאמיתית שלך, לדוגמא: פתאום תראי דברים מסוימים בקשר החדש (או הישן) שממש מפריעים לך ואיך אומרים ? פתאום ירד לך ממנו...כבר לא ממש תתלהבי כמו קודם. או פתאום יקרה משהו שיגרום לך לשקול האם את באמת מעוניינת להמשיך בקשר הישן ? מקווה שזה כיוון חדש שאולי לא חשבת עליו, ואולי שקצת עזרתי.

בהצלחה גדולה, ואני כאן אם בא לפטפט.

ארז,

נתת כאן רעיון לא רע,אבל התעלמת מהעניין שקשר חדש תמיד יותר מלהיב ממה שהורגלנו אליו.ככה אנחנו בנויים,אלא הם החיים.

הרי האמרה"האהבה עיוורת" לא חסרת משמעות היא.בהתחלה מתלהבים,מתאהבים ומאבדים את הראש ולא רואים את התמונה הנכונה.

לכן זה כמו עיסקה עם שני סלים.כל סל זו מערכת נפרדת שהיא נמצאת בה.צריך לעשות חשבון באיזה סל יש יותר ביצים ובה להשאר.

מקווה שהייתי ברורה מספיק.

אני מסכים לגמרי שהקשר החדש מרטיט ומעניין יותר. אין ספק שהוא שובר שגרה ולכן מלהיב. אני רק טוען

שהתעסקות כל הזמן בצורך לקבל החלטה היא לא טובה. ההחלטה יכולה להיות שכעת

לא מקבלים החלטה. ועם כל הכאב זה פשוט יאפשר אחר כך לקבל החלטה טובה יותר גם במחיר

שלהישאר לתקופה הקרובה מבולבלים.

אני מסכים לגמרי שהקשר החדש מרטיט ומעניין יותר. אין ספק שהוא שובר שגרה ולכן מלהיב. אני רק טוען

שהתעסקות כל הזמן בצורך לקבל החלטה היא לא טובה. ההחלטה יכולה להיות שכעת

לא מקבלים החלטה. ועם כל הכאב זה פשוט יאפשר אחר כך לקבל החלטה טובה יותר גם במחיר

שלהישאר לתקופה הקרובה מבולבלים.

הרעיון שלך מאד הגיוני ונשמע טוב, הענין הוא שהמחיר הוא לא רק להישאר מבולבלים בתקופה הזאת של 'לקחת את הזמן ולא לקבל עדין החלטה', המחיר הוא גם לפגוע בשנ בין הזוג שאיתם היא מפתחת קשר, בלשקר להם, ובלקחת סיכון עצום שבסוף היא תפסיד את שניהם..

ארז,

נתת כאן רעיון לא רע,אבל התעלמת מהעניין שקשר חדש תמיד יותר מלהיב ממה שהורגלנו אליו.ככה אנחנו בנויים,אלא הם החיים.

הרי האמרה"האהבה עיוורת" לא חסרת משמעות היא.בהתחלה מתלהבים,מתאהבים ומאבדים את הראש ולא רואים את התמונה הנכונה.

לכן זה כמו עיסקה עם שני סלים.כל סל זו מערכת נפרדת שהיא נמצאת בה.צריך לעשות חשבון באיזה סל יש יותר ביצים ובה להשאר.

מקווה שהייתי ברורה מספיק.

מסכים איתך אבל חייבים להזהיר לא לשבור את הביצים ...

מנהל הפורום
1000+

אישית, לא מקנא בך, ולא הייתי רוצה לעולם להיות במצב כזה,

בנוסף הייתי עושה הכול כדי להמנע בכלל להיכנס למצב כזה,

לדוגמא: להתכתב הפייסבוק, בזמן מערכת זוגית בייחוד עם אהבה.

מה חשבת ? (ולא שבא להטיף מוסר), שתכתבו על מזג האוויר או

כלכלה, או המצב החברתי, מראש אם היית חכמה היית אמורה

לדעת בפירוש מלא לאן זה יוביל.

עצתי האישית - ביחרי במי שאת באמת, אבל באמת אוהבת, רוצה,

וחושבת שיהיה לך הכי טוב איתו.

עיצה נוספת - לימדי לקח ממה שקרה.

שבי וחישבי לעצמך 2 דקות ברצינות, אם זה היה הפוך,

איך בדיוק היית מרגישה.

התגובה חריפה רק בגלל שאת לא צריכה לקבל פרס וחיזוקים

על מעשה כזה, להיפך.

את תצטרכי ללמוד לחיות עם זה את לא היחידה שיש לה מאהב ובטח שגם לא האחרונה

לדעתי זה נורמלי לאהוב 2

את צריכה לשאול את עצמך מה חסר לך בחבר שלך שאת מוצאת אצל השני שבעצם בא להשלים חסך כל שהו בחייך

in_love,

כמובן, שאין כל רע בתחושותייך. את אדם, כמו כולנו. ורגשות זה לא תמיד דבר שניתן לשלוט עליו, ולא תמיד אנחנו רוצים לשלוט בו.

ישנה תפיסה, או אולי נורמה, על פיה רובנו חיים, והיא שניתן או צריך לאהוב אדם אחד ברגע נתון. התפיסה הזו, כמשהו גורף, כמובן איננה נכונה, ומספיק דוגמה אחת כדי להפריכה - הדוגמה שלך.

חלקנו, מסוגלים ואף רוצים לאהוב יותר מאדם אחד. זה תקין. זה נורמלי. כמובן שיש לכך השפעה מהותית על הצד השני, אבל זה עניין שיכול להיפתר רק בפתיחות מוחלטת, פן בזוגיות שרובנו חוטאים בו.

ממליץ לך על השיר "צרות טובות" של שלום חנוך - https://www.youtube.com/watch?v=n9TQ_s9tmiY

מילים:

בעירי היו שתי עלמות
שתי עלמות יפות ותאומות.
הן היו תמיד כל כך דומות,
כל כך דומות היו העלמות.

ואהבתי את שתיהן, אלי,
זאת שלי היתה וזאת שלי,
ככה באו לי צרות טובות
שתים הן ולא יודעות
זאת על זו, וזו על זאת.

האחת נשאתי להרים
כדי לראות בזרח החמה