האם אהבה חייבת לכאוב ?

מה זאת אהבה בעיניכם ?

אהבה בעיני זה סוג של רגש.   בעיקר רגש נבנה - בשונה מהתאהבות שזה סוג של סחרור רגשות.

אפשר להכיר מישהו ולהתלהב, להתרגש ... פשוט להיות מאוהבים.

אבל רק עם הזמן, ההכרות, עם החברות שנבנית אפשר להגיע למצב של אהבה.    שיש שם איכפתיות, חברות וכו'.

אז האם אהבה חייבת לכאוב ? ותזכרו שאנחנו מדברים על העולם האסור.

אז ידוע שלקשרים כאלה יש התחלה, יש תוכן ויש סוף.   קשרים כאלה באים לתת לנו ערך מוסף לחיים ולא להחליף את הזוגיות שבבית, ולא תמיד יש תיאום ציפיות כי כל אחד בא עם הצרכים שלו ... וכל אחד בא עם האופי שלו ומה שהוא יודע לתת ו... כגודל הציפייה כן גודל האכזבה, אז אהבה אכן יכולה לכאוב.

emo_56.png ואל תאמינו לכל דבר שאתם קוראים ! emo_56.png

מנהלת קהילת אהבה אסורה

קודם תגדירי אהבה.

ואני בכוונה לא אשתמש במושג אהבה כי בעיני מדובר במצב לא רציונלי של התמכרות קשה ומשיכה לא מוסברת וחסרת מעצורים. ואם זה הפרוש לאהבה - אז כן, היא חייבת לכאוב בדיוק כמו שגמילה מהרואין כואבת. וקשר כזה חייב להגמר מתי שהוא כי בהתמכרות מגדילים את המנה כל הזמן עד שהמנה הופכת להיות רעילה והיא הורגת את הקשר במקרה הטוב ומחריבה את עולמו של אותו אדם במקרה הרע יותר.

אבל אם הכוונה לתחושה של משיכה כלפי אדם כלשהוא. משיכה שהיא לא רק מינית אלא מורכבת מרבדים שונים ומגוונים יותר, קשר כזה יכול להחזיק שנים על גבי שנים ומבחנתי - לנצח. למה? כי קשר כזה לא מסכן את עולמו של אותו אדם, הוא יכול לשלב אותו כנדבח נוסף בתוך חייו, כסוד קטן אותו הוא שומר קרוב ללב. וקשר כזה לא צריך לכאוב, הוא קשר של כיף, של שמחה.

השאלה עכשיו לאיזה סוג את מתכוונת?

עכשיו זה בדוק: חיים רק פעם אחת.

אני אומרת ש ... שהקו ביניהם מאוד דומה.

כשמכירים מישהו ורוצים איתו קשר כי יש משיכה, גם מינית וגם איטלקטואלית.    אז יש סוג של סרור שאפשר לקרוא לו התאהבות.  

אבל עם הזמן קשר כזה של התאהבות וריגוש מקבל רבדים אחרים, במיוחד כשנחשפים אחד לשנייה בדברים אישיים, עוברים דברים ביחד, משתפים וכו' .. ואז זה קשר של אהבה.

לא תמיד חייב לכאוב, רק כשזה נגמר ...

מנהלת קהילת אהבה אסורה

מה שאת מתארת, אצלי לא נקרא אהבה. זה בהחלט קשר בריא שמתחיל במשיכה הדדית ועם הזמן נבנה ומקבל רובדים נוספים. יש הרבה רציו בהתחלת הקשר הזה וגם בהמשכו.

מה שאני תיארתי כהתאהבות זה מצב שבו ברק פוגע במישהו והוא מאוהב. זה כמו כישוף, יכול להיות שאותה בחורה בה הוא התאהב לא ממש שווה את זה. התאהבות זה סוג של הטלת כישוף, כמו להיות תחת השפעת סם קשה. אדם שנמצא תחת הכישוף הזה פועל בצורה הרסנית, רק להשיג עוד קצת מהסם הזה כי הגמילה היא משהו שלא בא בחשבון מבחינתו. ומה שהכי עצוב בכל הסיפור הזה, שדווקא ההתאהבות הזאת היא שבדרך כלל מכשילה את הקשר שבלעדיה אול היה דווקא יכול להתקיים ואפילו לצמוח. לכן שם יש המון כאב והמון עצב. אם יצא לך לקרוא ספרים שנכתבו בתקופה "הרומנטית", מתוארים שם המון מקרים של מוות על רקע האהבה אם בדו קרב או בפעילות מטופשת אחרת. לפעמים הכישוף מתהפך והאהבה הופכת לשנאה יוקדת. אז את קוראת בעיתון על עוד רצח "על רקע רומנטי".

ובקיצור, התאהבות כזאת זה לא משהו שהייתי מאחל לחבריי ובטח לא לעצמי.

לא יודעת איך אתה רואה את הדברים, אבל זה גם לא משנה כל כך.  כי לכל זוג יש את ההגדרה שלו.

ואם החשיבות היא שזה לא יפגע בחיים האמיתיים, שם זה הגבול.

לא הייתי רוצה להתאהב במישהו עד כדי כך שאסכן אותי או אותו ולא הייתי רוצה שמישהו יתאהב בי וגם ילך עם זה קיצוני מידי כך שיפריע לי לחיים.   

צריך למצוא באלנאס בכל ההתנהלות הזאת, כך ששם כבר לא משתמשים בהגדרות.

מנהלת קהילת אהבה אסורה

האם אהבה חייבת לכאוב ? לדעתי כן. אהבה זה רגש שבא מבפנים מתוך הלב בשונה מהתאהבות שזה משהו שיטחי יותר.

כשאתה מתאהב זה בד"כ משהו זמני , מרגש, סוחף, מרעיד את הגוף , עושה פרפרים בבטן וכו...

כשאתה אוהב זה משהו עמוק , כואב לך כשכואב לצד השני, אתה דואג, מקשיב, תומך, רוצה לתת ולקבל , איכפת לך ואתה חבר.

וכשמישהו נכנס לך ללב אז הכאב הוא בלתי נמנע , כשנפרדים , נפגעים, עצובים ובעיקר זה כואב כשאין תאום ציפיות מההתחלה ...

האם אהבה חייבת לכאוב ? לדעתי כן. אהבה זה רגש שבא מבפנים מתוך הלב בשונה מהתאהבות שזה משהו שיטחי יותר.

כשאתה מתאהב זה בד"כ משהו זמני , מרגש, סוחף, מרעיד את הגוף , עושה פרפרים בבטן וכו...

כשאתה אוהב זה משהו עמוק , כואב לך כשכואב לצד השני, אתה דואג, מקשיב, תומך, רוצה לתת ולקבל , איכפת לך ואתה חבר.

וכשמישהו נכנס לך ללב אז הכאב הוא בלתי נמנע , כשנפרדים , נפגעים, עצובים ובעיקר זה כואב כשאין תאום ציפיות מההתחלה ...

אהבתי !

תשובה מכל ה- emo_43.png

מנהלת קהילת אהבה אסורה

אז אין צורך לקרוא לזה אהבה.

יש עוד הרבה מאוד רגשות אחרים ולא הכל חייב להיות אהבה.

האהבה כואבת ללא ספק אבל.. פה מגיע האבל..

יש באהבה כאב של פרידה זמנית עד הפגישה הבאה,

יש את הכאב של הצד השני שאנחנו נושאים איתנו,

ויש כמובן את הכאב של הפרידה הסופית..

ולמרות זאת אני הולך עם האהבה בעיניים פקוחות,

כי בלי אהבה אין לנו בעצם כלום..

כשאוהבים ומתאהבים יש גם סיכון להיפגע ולפגוע

אבל אם לא מסתכנים לא נהנים ממה שהאהבה יכול לתת לנו ...

כשאוהבים ומתאהבים יש גם סיכון להיפגע ולפגוע

אבל אם לא מסתכנים לא נהנים ממה שהאהבה יכול לתת לנו ...

אני אוהבת לאהוב את יודעת ...

זה יכול לגרום לגוף לפרוח.    בצורה מדהימה.

אני שם סנשיין, אני ממש שם ...

מנהלת קהילת אהבה אסורה

ואם האהבה לא הייתה כואבת

לא היו נכתבים ומספרים על אין סוף סיפורים עם תיאור הכאב והעונג המר שבאהבה

הכאב הוא חלק מהאהבה

אין דבר שכולם היו רוצים כמו לחוש ולהרגיש את כאב האהבה

לדעתי כן אהבה אמורה לכאוב  ברגעים ובשלבים מסויימים !

ואם האהבה לא הייתה כואבת

הכאב הוא חלק מהאהבה

אז אין צורך לקרוא לזה אהבה.

יש עוד הרבה מאוד רגשות אחרים ולא הכל חייב להיות אהבה.

המילה אהבה מביאה לך קונוטציה לא מתאימה לקשר ?

מנהלת קהילת אהבה אסורה

ואם האהבה לא הייתה כואבת

הכאב הוא חלק מהאהבה

כן ואז אנחנו מרגישים שאנחנו חיים !

מנהלת קהילת אהבה אסורה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר