שאלה-דחוף עזרה בבקשה!!!

במידה והגרוש לא משלם מזונות כמה חודשים וגרושתו פונה להוצ"פ האם אישתו הנוכחית נפגעת מהוצ"פ? מה הוצ"פ עושה בד"כ?והאם ניתן להגיע איתם לתשלומים חודשיים מנוכים מסכום המזונות החודשי? (לגרוש לא באמת סיבה מוצדקת לאי תשלום) תודה

מיכל שלום רב

בעקרון, אם לבני הזוג יש רכוש משותף ויינתנו עיקולים נגד בעלך, סביר להניח שיהיו לזה השלכות גם לגביך. בכל מקרה, אם יש רכוש שנרכש על ידך וברצונך להגן עליו, עליך לקבל מביהמ"ש פסק דין הצהרתי, לפיו הרכוש הספציפי הזה שייך לך ולא לבעלך, וזאת על מנת שלא יעקלו אותו. ללא כל קשר - עיקולים יוטלו לאחר שתשלח אזהרה לבעלך והתנגדותו לחיוב הזה תדחה. ז"א עליכם להגיש התנגדות לתיק המזונות בצירוף אסמכתאות. אם זה לא יעזור - יש אפשרות לבקש מבית המשפט ו/או מראש ההוצל"פ פריסת תשלומי עבר של המזונות. אציין, כי אין בכך כדי להשפיע על התשלום השוטף של חוב המזונות בהצלחה עו"ד מורן סמון מומחית בדיני משפחה ומנהלת הפורום

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

מורן המון תודה על התשובה המהירה,עוד שאלה

מה שיש לנו משותף זה הבית,ועסק שרשום על שמו ,אבל יש לי מסמך חתום מעורך דין שהעסק שייך לי (הכוונה שאני השקעתי את כל הכסף,יותר נכון זה מסמך הלוואה שבעלי לווה ממני כספים ועד שהוא לא מחזיר לי העסק שייך לי,זה תופס מבחינת בית המשפט?השאלה שלי היא:הם ני לא יוכל למכור את העסק בזמן העיקול? ומה הכוונה עיקול? המון תודה

הם ני=האם אני

מיכל שלום

אני לא יודעת מה תוכנו של המכתב בדיוק , אבל אם את חושבת שהעסק שלך בלבד - גשי לביהמ"ש לענייני משפחה והגישי תביעה לסעד הצהרתי, לפיו העסק שייך לך, כי את השקעת את הכספים בעסק. מבחינת העיקול - לא ימכרו את העסק אבל אם יש ציוד לעסק - אז יכול להיות שימכרו את הציוד וכדומה. עיקול ניתן כבטוחה לתשלום המזונות כאמור - ולכן, אם התנגדותכם בלשכת ההוצל"פ לא תתקבל וראש ההוצל"פ יקבע, כי יש לשלם מזונות, ובעלך לא ישלם אותם - במקרה הזה יכול להיות שיהיה ניתן לממש את העיקולים. עו"ד מורן סמון מומחית בדיני משפחה ומנהלת הפורום

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

2 שאלות וזהו ...סליחה מראש ותודה רבה

עזרת לי מאוד. 1.אם יהיה עיקול על העסק(סחורה וכו')האם אני יוכל למכור את העסק לאדם אחר ע"מ לקבל את כספי? 2.בית המשפט לעינייני משפחה נמצא בכל עיר?ואיך מתחילים,זה טופס(תביעה לסעד הצהרתי) שיש למלא?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר