שלום רב, יש לי כמה שאלות ואשמח אם תוכלו לעזור לי...

אני ובעלי החלטנו להתגרש. יש לנו ילד אחד. אנחנו בחובות של 30,000 ש"ח בבנק- בעלי אומר שנגמור את זה יפה- כל אחד יוציא את המשכורת שלו, ייקח הלוואה וביחד נסגור את החובות חצי חצי. האם אני צריכה לשלם חצי? מאחר ואני נשארת עם הילד הבנתי שאני צריכה לשלם פחות, האם זה נכון?? שאלה שנייה- אנחנו גרנו בשכירות ויש לנו ממש מעט רכוש משותף כגון מחשב טלווזיה, תנור מקרר ומכונית- האם אני צריכה לחלוק איתו גם בזה? או שהוא אמור להשאיר לי הכל בגלל הילד?? אני אשמח לתשובות. תודה רבה :)

זה נשמע..

פייר שתתחלקו בהחזר ההלוואה חצי חצי כי עשיתם אותה ביחד. לגבי תכולת הבית נסי להסביר לו שהוא משאיר זאת לילד ולשימושו ואולי יוותר. עלזה לא הייתי רבה אבל מה שכן חשוב זה גובה מזונות, חלוקה חצי חצי בהוצאות על הילד וכלזה ...זה מאוד חשוב ויקבע את יכולתך בעתיד לאפשר לתת לילד צרכיו.

אני מניחה שאם...

הייתם ביתרת זכות של 30000 ש"ח לא היה לך ספק לגבי החלוקה של חצי חצי,נכון? גם חובות מתחלקים חצי חצי.זה פחות נחמד אבל את החובות הוא לא עשה לבד בטח. לגבי הרכוש המשותף גם פה אני חושבת שחלוקה שוויונית היא הגיונית. חלקו את הערך הכולל של הרכוש ל-2 ותתחלקו. או שאחד יקח את המכונית והשני את המקרר והתנור (תלוי כמובן מה שווי המכונית) או שתחלקו את המכונית ל-2 (כספית),אחד יקח את התנור ואחד את המקרר וכו'. בחייך תהיו יצירתיים. ומה זה את נשארת עם הילד? הוא מפסיק להיות אבא שלו? הוא לא גלדל אותו פעמיים בשבוע כולל לינה+ כל שבת שניה? זה הרי בערך מחצית מהזמן.ואת גם מקבלת מזונות והוא לא.אז אל תנסי לנצל את הילד בשביל עוד כמה לירות. זה משאיר טעם מאד רע ובתכלס זה לא מה שיעשה אותך עשירה.

זה נשמע..

פייר שתתחלקו בהחזר ההלוואה חצי חצי כי עשיתם אותה ביחד. לגבי תכולת הבית נסי להסביר לו שהוא משאיר זאת לילד ולשימושו ואולי יוותר. עלזה לא הייתי רבה אבל מה שכן חשוב זה גובה מזונות, חלוקה חצי חצי בהוצאות על הילד וכלזה ...זה מאוד חשוב ויקבע את יכולתך בעתיד לאפשר לתת לילד צרכיו.

נו באמת...

הילד ישתמש בתנור,במקרר ובמכונית? בחייך! get real !

אני מניחה שאם...

הייתם ביתרת זכות של 30000 ש"ח לא היה לך ספק לגבי החלוקה של חצי חצי,נכון? גם חובות מתחלקים חצי חצי.זה פחות נחמד אבל את החובות הוא לא עשה לבד בטח. לגבי הרכוש המשותף גם פה אני חושבת שחלוקה שוויונית היא הגיונית. חלקו את הערך הכולל של הרכוש ל-2 ותתחלקו. או שאחד יקח את המכונית והשני את המקרר והתנור (תלוי כמובן מה שווי המכונית) או שתחלקו את המכונית ל-2 (כספית),אחד יקח את התנור ואחד את המקרר וכו'. בחייך תהיו יצירתיים. ומה זה את נשארת עם הילד? הוא מפסיק להיות אבא שלו? הוא לא גלדל אותו פעמיים בשבוע כולל לינה+ כל שבת שניה? זה הרי בערך מחצית מהזמן.ואת גם מקבלת מזונות והוא לא.אז אל תנסי לנצל את הילד בשביל עוד כמה לירות. זה משאיר טעם מאד רע ובתכלס זה לא מה שיעשה אותך עשירה.

אוריתוש, יישר כוח (שוב). כל מילה נוספת ממש מיותרת

אני ובעלי החלטנו להתגרש. יש לנו ילד אחד. אנחנו בחובות של 30,000 ש"ח בבנק- בעלי אומר שנגמור את זה יפה- כל אחד יוציא את המשכורת שלו, ייקח הלוואה וביחד נסגור את החובות חצי חצי. האם אני צריכה לשלם חצי? מאחר ואני נשארת עם הילד הבנתי שאני צריכה לשלם פחות, האם זה נכון?? שאלה שנייה- אנחנו גרנו בשכירות ויש לנו ממש מעט רכוש משותף כגון מחשב טלווזיה, תנור מקרר ומכונית- האם אני צריכה לחלוק איתו גם בזה? או שהוא אמור להשאיר לי הכל בגלל הילד?? אני אשמח לתשובות. תודה רבה :)

התחלקי בכל שווה בשווה אך לגבי המזונות לא להתפשר

נו באמת...

הילד ישתמש בתנור,במקרר ובמכונית? בחייך! get real !

אורית!!

לא מובן לי הזילזול שלך.... הילד לא ישתמש באופן ישיר בתנור במקרר ובמכונית- אבל איך אוכל לבשל לו אוכל ללא תנור?? איך אוכל לשים את המעדנים שלו, השוקולדים שלו ושאר המאכלים שלו בלי שיתקלקלו?? איך אסיע אותו לגן הלוך ושוב כל יום?!?! כל העניין הוא שהילד ימשיך לקבל את הצרכים שלו כפי שהיה רגיל אליהם עד עתה... אם את בחורה עם ניסיון היית צריכה להבין זאת ולא לזלזל במה ששאלתי. יתרה מכך- אין כל רע בלשאול, אבל יש גם דרך לענות. שיהיה לך שבוע טוב.

אני לא מזלזלת!

אבל מכעיס אותי שמשתמשים בילדים כאמצעי סחיטה! כמובן שהבנתי למה התכוונת. אבל מה זה-איפה תשימי את המעדנים שלו? איך תבשלי לו? איך תסיעי אותו? איך האקס שלך יעשה את זה פעמיים בשבוע וכל שבת שניה?! כמובן שהוא יצטרך לקנות הכל מחדש,נכון? ואת בעצמך ציינת שיש לכם חוב של 30000 ש"ח,כך שהוא לא ממש שוחה בכסף מיותר. לכן בדיוק אני אומרת תתחלקו שווה בשווה. שאף אחד לא ירגיש מקופח. את רוצה שהאביזרים הספציפיים האלה שהילד מכיר ישארו? סבבה. שלמי את מחצית שוויים לאקס. אני לא אוהבת שאומרים "אני צריכה את האוטו כדי להסיע את הילד לגן". סליחה! האוטו הוא לא רק בשביל הילד. הוא גם כדי שאת תוכלי להגיע לעבודה (ואל תגידי לי שזה רק כדי לפרנס את הילד!) וגם כדי שתוכלי מדי פעם לפגוש חברה בעיר אחרת וגם כדי שתהיה לך עצמאות וניידות. וזה חשוב מאד.לא מפקפקת לרגע. והמקרר? רק מעדנים לילד את שמה שם? ואת הגבינה 5% שלך את לא שמה שם? ואת היוגורט דיאט שלך? והרוטב לסלט שהילד בחיים לא טועם? והתנור- רק לילד את מבשלת? לך את לא מכינה איזה שניצל או קציצה מדי פעם? ולא שאני חושבת שלא מגיע לך מקרר או תנור או אוטו. אני בלי האוטו שלי חצי בן אדם. אבל אני מודה בזה. האוטו הוא גם לצרכיי וכנ"ל המקרר והתנור. ותאמיני לי שלאקס שלך יש אותם צרכים בדיוק. גם לעצמו וגם בעניין הילד. אז אני לא חושבת שבגלל שהילד אצלך יום אחד בשבוע יותר מאשר אצל האקס את צריכה לקבל הכל. תתחלקו חצי חצי, תסיימו את זה בהגינות ובנועם ותרוויחי חיים שקטים עם שיתוף פעולה מלא מצד האקס.

אור בוקר טוב

ראשית, תפרידי בין העניין הרכושי לבין המשמורת ומזונות הילד. מבחינת דיני ממונות - בני הזוג חבים באופן שווה בזכויות ובחובות שנצברו במהלך הנישואין. מלבד זאת, אם את הופכת למשמורנית על הילד - את זכאית למזונות ילדים.

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

אני לא מזלזלת!

אבל מכעיס אותי שמשתמשים בילדים כאמצעי סחיטה! כמובן שהבנתי למה התכוונת. אבל מה זה-איפה תשימי את המעדנים שלו? איך תבשלי לו? איך תסיעי אותו? איך האקס שלך יעשה את זה פעמיים בשבוע וכל שבת שניה?! כמובן שהוא יצטרך לקנות הכל מחדש,נכון? ואת בעצמך ציינת שיש לכם חוב של 30000 ש"ח,כך שהוא לא ממש שוחה בכסף מיותר. לכן בדיוק אני אומרת תתחלקו שווה בשווה. שאף אחד לא ירגיש מקופח. את רוצה שהאביזרים הספציפיים האלה שהילד מכיר ישארו? סבבה. שלמי את מחצית שוויים לאקס. אני לא אוהבת שאומרים "אני צריכה את האוטו כדי להסיע את הילד לגן". סליחה! האוטו הוא לא רק בשביל הילד. הוא גם כדי שאת תוכלי להגיע לעבודה (ואל תגידי לי שזה רק כדי לפרנס את הילד!) וגם כדי שתוכלי מדי פעם לפגוש חברה בעיר אחרת וגם כדי שתהיה לך עצמאות וניידות. וזה חשוב מאד.לא מפקפקת לרגע. והמקרר? רק מעדנים לילד את שמה שם? ואת הגבינה 5% שלך את לא שמה שם? ואת היוגורט דיאט שלך? והרוטב לסלט שהילד בחיים לא טועם? והתנור- רק לילד את מבשלת? לך את לא מכינה איזה שניצל או קציצה מדי פעם? ולא שאני חושבת שלא מגיע לך מקרר או תנור או אוטו. אני בלי האוטו שלי חצי בן אדם. אבל אני מודה בזה. האוטו הוא גם לצרכיי וכנ"ל המקרר והתנור. ותאמיני לי שלאקס שלך יש אותם צרכים בדיוק. גם לעצמו וגם בעניין הילד. אז אני לא חושבת שבגלל שהילד אצלך יום אחד בשבוע יותר מאשר אצל האקס את צריכה לקבל הכל. תתחלקו חצי חצי, תסיימו את זה בהגינות ובנועם ותרוויחי חיים שקטים עם שיתוף פעולה מלא מצד האקס.

אורית..

כנראה לא הייתי ברורה. האקס עובר לגור אצל אמא שלו, אז הוא לא צריך מקרר, לא צריך תנור ולא מכונת כביסה, מכונית יש לו מאמא שלו, ומאח שלו ומאחותו, הם שלושה נפשות בווילה שאת ואני רק יכולות לחלום עליה!!! האם את עדיין חושבת שאני צריכה להתחלק איתו שווה בשווה כאשר אני נשארת בבית שלי???? אולי בבוא היום כשהוא ישכיר דירה... אבל כרגע אין לו כוונה כזו והוא גם אמר את זה- העניין של החצי חצי זה דווקא- הוא פשוט רוצה לעשות דווקא- את כל מה שהוא ייקח מהבית הוא ישים במחסן בחצר בגודל דונם וחצי של אמא שלו!! אז השאלה שלי הייתה מבחינה חוקית!! לא מבחינה לוגית או שיוויונית.

אם ככה,זה לא שלא היית ברורה, פשוט בכלל לא אמרת את הדברים האלה...

אז ככה,מבחינת החוק היבש החלוקה היא חצי חצי. אם זה אומר לקנות את חלקו היחסי ברכוש ולשלם לו עבור החצי שלו, או שכל אחד יקח הלכה למעשה חצי מהרכוש. זה החוק היבש. אם הוא רוצה לבוא לקראתך ולוותר על חלקו כי הוא לא צריך את זה באמת, אז סבבה כמובן, אבל אם הוא בקטע של דווקא ונקמות אני מניחה שממילא לא תפתרו את זה ביניכם ותצטרכו להיעזר בפסיקת שופט ואז הוא ישקול לגופו של עניין ע"פ מצבו הכלכלי של כל אחד מכם.

ואם בכל זאת יש מקום להידברות ביניכם...

אתם יכולים לכתוב בהסכם שהרכוש הנ"ל נשאר אצלך כרגע כל עוד הוא חי אצל אימו, אבל כשהוא יעבור לדירה משלו תתחלקו חצי חצי. ככה הדברים ישמשו אותך במקום לשכב במחסן, אבל בבוא השעה הוא לא ירגיש ש"נדפק" בעניין הרכושי. שניכם תצאו נשכרים.

התחלקי בכל שווה בשווה אך לגבי המזונות לא להתפשר

דמי מזנות ילדים שווה בשווה

חייבים היום להבין שמזונות ילדים צריכים להיות שויים האם יכולה גם לפרנס באותו מידה שהאב מפרנס במידה והיא לא יכולה לטפל בילדיה שתתן את גידול הילדים לאב ותשלם חצי מהאחזקת ילדיה נוצר היום מצב שדמי מזונות גוזלים שליש ממשכורת האב עבור ילד אחד. אחזקת דירה אם זה בשכירות חשמל מים ועוד לא נשאר לאב כדי להתקיים .יש אבות שמשלמים עובר 3 ילדים 4000 ש"ח בעוד המשכורת בערך 5000 ש"ח. בעוד האם יוצאת לעבוד משתכרת משכורת + דמי מזונות וממשיכה את חייה הבעל נכנס למצב של חובות וחי חיי עוני .לפעמים נוצר מצב שאבות רבים לא יכולים לעמוד בתשלומים מאוד גבוהים ולא משלמים אז מפעלים הוצאה לפועל עיקולים ועוד המצב היום מאוד חמור עקב ריבוי הגירושין. בני זוג שמבאים ילדים לעולם מחוייבים שניהם באופן שווא לגדל ולטפל בהם ללא הפליה בין הגבר לאישה . אני כואבת את כאבם של הרבה גרושים שחוזרים לבית ההורים שאין יכולת לבנות את ביתם מחדש. תחשבו שבכול בית יש נשים וגברים היום הנשים נלחמים את מלחמת הנשים וגם להם יהיו בנים שיעברו מסכת קשה של גירושין ודמי מזונות תהיו ישרים עם עצמכם לכם זה גם יכול לקרות
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר