שאלה לי לחברי הפורום...

את העובדה שבעל צריך לזון את אשתו עד למועד מתן הגט כולם יודעים. אבל, מה דעתכם על הקונספט שאישה שמרוויחה יותר מגבר תשלם לו מזונות עד למועד הגט ולא להפך? למען הגילוי הנאות, השאלה נשאה בעקבות מאמר שאני כותבת בימים אלו על מזונות בעל ומאוד עניין אותי לדעת מה אתם חושבים על זה...

מורן סמון, עו"ד


בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים


מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין


_____________________________________


כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213


טל: 03-6966060


פקס: 03-6966040


מייל: moran@getonline.co.il


 


 

דעתי...

אם ע"פ הלכה הרי שבעל חייב במזונות אשה ולא ההיפך אבל אני חילונית ועל כן חושבת שאשה תהיה חייבת במזונות הבעל אם אינו עובד בלבד ובתנאי שגר עימה במהלך כל חיי הנישואים ואינו חי עם אשה אחרת באותה עת .

אנו הנשים דרשנו שיוויון

וכנראה אי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאירה שלמה. אבל כאן, לדעתי, צריכים לבוא תנאים מקדימים.. היה והאשה הייתה המפרנסת העיקרית קודם והבעל לא עבד מטעמים שאינם לעיל ידו, מחלה או חוסר השכלה ידוע מראש וכ"ד, הגרושים אינם מחמת בגידת הבעל (לאו דווקא אשה אחרת...) אזי שעל האשה לשאת בהוצאותיו עד ליום הגט.

שאלה לי לחברי הפורום...

את העובדה שבעל צריך לזון את אשתו עד למועד מתן הגט כולם יודעים. אבל, מה דעתכם על הקונספט שאישה שמרוויחה יותר מגבר תשלם לו מזונות עד למועד הגט ולא להפך? למען הגילוי הנאות, השאלה נשאה בעקבות מאמר שאני כותבת בימים אלו על מזונות בעל ומאוד עניין אותי לדעת מה אתם חושבים על זה...

תשובתי

אין שיוון ברבנות בין הגבר לאישה אז מדוע האישה תיתן לו מזונות? בשום אופן שיהיה שיוון ברבנות בין הבעל לאישה ולא יאלצו זוגות לשלום בית או שאישה שפותחת ראשונה תיק ברבנות לגירושין מיידית אינה זכאית למזונות אישה, ואילו גבר שפותח ראשון לא חייב תמיד בכתובתה, אז אולי לא תהיה בעיה אם האישה עובדת במקום עבודה מכובד ובעלה יושב בבית ומגרד את אשכיו כמו סבתא ישנה אז למה לא?

להלן תגובתי

"המובן מאליו" אז שנשים היו עקרות בית (אגב: המושג "עקרות בית" לקוח מהמילה "עיקר", היינו: היהדות ראתה מקדמת דנא את האשה כעיקר הבית וזוהי הקונספציה - לצערי - עד לימינו אנו) והגברים היו אנשי העבודה והמלאכה, היו אמונים על פרנסת הבית. כיום, לא זו בלבד שהמבנה המשפחתי המתואר לעיל אינו משיק למציאות, אלא שבמקרים לא מעטים המצב הפוך. המושג "מזונות אשה", לדעתי, נוכח "פיגעי הזמן", ונוכח השאיפה הבלתי נילאת לשיוויון, חייב להתחלף ב"מזונות בן/בת הזוג", היינו, המזונות נקבעים לא על פי מינו של המשלם, אלא על פי רמת ההכנסה של מי מהם - אם בכלל.

אני אוסיף לכם קצת מידע בנושא הזה

סעיף 2 לחוק תיקון דיני משפחה קובע מזונות לבן זוג ולא לאישה מפורשות. אבל, המשך הסעיף קובע שיש להחיל את הדין האישי - היינו ביהדות הבעל זן את אישתו.

מורן סמון, עו"ד


בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים


מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין


_____________________________________


כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213


טל: 03-6966060


פקס: 03-6966040


מייל: moran@getonline.co.il


 


 

מורני, הבעתי דעתי על הקונספט ולא על הדין החל הידוע לשימצה באי שיוויוניותו

שאלה לי לחברי הפורום...

את העובדה שבעל צריך לזון את אשתו עד למועד מתן הגט כולם יודעים. אבל, מה דעתכם על הקונספט שאישה שמרוויחה יותר מגבר תשלם לו מזונות עד למועד הגט ולא להפך? למען הגילוי הנאות, השאלה נשאה בעקבות מאמר שאני כותבת בימים אלו על מזונות בעל ומאוד עניין אותי לדעת מה אתם חושבים על זה...

במצב, בו מדובר בבני זוג בלבד (ללא ילדים)

לדעתי אין אישה חייבת לזון את בעלה עד הגירושים. (בהנחה שהוא בעל כושר עבודה). בטקס החופה הוא מכריז: "הרי את מקודשת לי". יש בכך התחייבות מצידו כלפיה. שהיא חלה עד לגירושים. האישה אינה מכריזה: " הרי אתה מקודש לי". על כן אין היא מחוייבת בסוגיה. זאת דעתי במסגרת של הסתייגויות שציינתי.

מורן, לא קשור לנושא אבל

אני חייבת לכתוב לך משהו בפרטי. שאלה טכנית בקשר לפורום. כיצד אני כותבת לך שלא ייראה לעיני כל? תודה

את יכולה לכתוב לי למייל:

moran@getonline.co.il

מורן סמון, עו"ד


בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים


מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין


_____________________________________


כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213


טל: 03-6966060


פקס: 03-6966040


מייל: moran@getonline.co.il


 


 

מורני, הבעתי דעתי על הקונספט ולא על הדין החל הידוע לשימצה באי שיוויוניותו


אני יודעת ירוני, מצאתי לנכון לצרף מידע זה, כי לא כולם יודעים את הפרטים...

מורן סמון, עו"ד


בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים


מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין


_____________________________________


כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213


טל: 03-6966060


פקס: 03-6966040


מייל: moran@getonline.co.il


 


 

שאלה לי לחברי הפורום...

את העובדה שבעל צריך לזון את אשתו עד למועד מתן הגט כולם יודעים. אבל, מה דעתכם על הקונספט שאישה שמרוויחה יותר מגבר תשלם לו מזונות עד למועד הגט ולא להפך? למען הגילוי הנאות, השאלה נשאה בעקבות מאמר שאני כותבת בימים אלו על מזונות בעל ומאוד עניין אותי לדעת מה אתם חושבים על זה...

תודה על התשובה הקודמת ועוד...

אנחנו מתקרבים לקראת תחילת שנת הלימודים. רציתי לדעת האם כדאי/ ראוי לבקש מאבא שלו עוד כסף. האם דרישה ל1000 ש"ח נוספים היא מוגזמת? כמו כן, האם יש המלצות למשהו/ משהי היכן כדאי לערוך את הקניות (עדיף מקום זול ושלא מצריך יותר מדי התרוצצויות) המון תודה!!

מקובל ואף ראוי

כעקרון- הכל תלוי בהסכם שלכם. מהו סכום המזונות הקבוע שניפסק לטובתך. כמובן שבמידה והתקשורת טובה בינכם וטובת הילד היא מעל הכל- אין סיבה שלא כל אחד מהצדדים יתן קצת יותר על מנת שהילד ירגיש טוב עם תחילת שנת הלימודים. אגב- אני ריכזתי את הקניות שלי במגה, יש להם יריד לפתיחת שנת הלימודים עם מחירים מאוד אטרקטיביים, מה גם שכל המתחם ממוזג, זה מקל מאוד על החוויה.

תודה על התשובה הקודמת ועוד...

אנחנו מתקרבים לקראת תחילת שנת הלימודים. רציתי לדעת האם כדאי/ ראוי לבקש מאבא שלו עוד כסף. האם דרישה ל1000 ש"ח נוספים היא מוגזמת? כמו כן, האם יש המלצות למשהו/ משהי היכן כדאי לערוך את הקניות (עדיף מקום זול ושלא מצריך יותר מדי התרוצצויות) המון תודה!!

עדיף לבוא עם קבלה לאחר הרכישה ולבקש השתתפות בחצי.

לבקש מראש 1000 ש"ח זה קצת בעייתי.

שאלה לי לחברי הפורום...

את העובדה שבעל צריך לזון את אשתו עד למועד מתן הגט כולם יודעים. אבל, מה דעתכם על הקונספט שאישה שמרוויחה יותר מגבר תשלם לו מזונות עד למועד הגט ולא להפך? למען הגילוי הנאות, השאלה נשאה בעקבות מאמר שאני כותבת בימים אלו על מזונות בעל ומאוד עניין אותי לדעת מה אתם חושבים על זה...

מזונות

קוראים נכבדים גבר צריך לזון את אשתו רק במידה והיא לא עובדת אין דבר כזה שאישה שעובדת תקבל מזונות אישה רק ילדיו יקבלו
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר