מורן יש לי שאלה אלייך:

כזכור לך, הגרוש ואב ילדי אינו מקיים את הסדרי הראייה כראוי. השבוע הוא יצא ממעצר לאחר שבוע (בגלל אי תשלום מזונות!!)וישר הלך לגן של הילד הגדול וישב איתו שם כרבע שעה. הילד בא וסיפר לי, וידאתי את גם עם הסייעת שלו וכך אכן קרה. זה נורא מעצבן אותי שהוא הולך אליו לגן, אין לי שליטה על זה ולגננות / המטפלות במעון אין סמכות לא להכניס אותו ולראות את הילדים. בגלל שהוא לא מוכן לראות אותם בזמנים שצריך, למרות שדיברתי איתו הכי יפה שבעולם, הסברתי לו הכל כבן אדם לבן אדם, הוא לא קולט שזה לטובת הילדים, הפסקתי להאמין שהוא ישנה את דרכיו בעניין כי ניסיתי בלי סוף לדבר איתו אך לשווא. הנחתי לזה אך העניין שהוא הולך לגן מפריעה לי ובטח שלילד שלי הגדול. התייעצתי עם העו"ד שלי, היא יעצה לי להוציא לו צו הגנה רק לגן ולמעון, שלא יתקרב לשם. היות והסדרי הראייה נערכו בבית הדין, היא אמרה לי לגשת לשם ולהוציא את הצו שם. היום בבוקר הלכתי לרבנות ולהפתעתי הרבה אני אמורה לשלם 301 ש"ח בעבור "פתיחת תיק" - שיא החוצפה..... וגם לא בטוח שה"סגל הרבני" יאשר את הצו.... שאלותי לכך הם: 1. האם יש לי אפשרות להוציא את אותו הצו במסגרת התיק שפתחתי נגדו בהוצל"פ? והאם שם זה יעלה לי? 2. כמה זמן תקף צו הגנה / הרחקה? תודה על תשובותייך יקירה, חגית

תשובותיי:

1. צו ההגנה יוכל להיות רק במסגרת בית הדין הרבני - כי לו הסמכות. את יכולה לבקש דחיית תשלום האגרה ( אין היום בבד"ר פטור מאגרה). 2. אני מציעה לפנות למחלקת הרווחה וליידע אותם בדבר ההתנהלות ולעשות אחד משניים: 1. אם יש למחלקת הרווחה סמכות בנוגע להסדרי הראיה - אז שהם יתנו הוראות לגן. 2. אם אין - לפנות לבד"ר בבקשה למתן הוראות לפקידת הסעד כדי שהיא תוכל לתת הוראות ביחס להסדרי הראיה. 3. תוקף צו שניתן במעמד צד אחד - 7 ימים ואז יש דיון במעמד הצדדים.

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

איך חגית? איך עצרו אותו???

פקודות המאסר שלי חוזרות כי הוא מתעתע בכתובות.... בורח.... פעם אחת שכבר הצליחו לעצור אותו עשה את משחק השנה ובכה וקיבלתי פקינג 500 ש"ח אחרי מרדף של יותר משנה.... איך??

מעניין אותי לדעת:

בגן - 35 ילדים (נניח). אם כל הורה (הורה אחד מספיק לא שניים) יבוא לבקר את ילדו בגן באמצע יום, סתם... בלי סיבה. האם גם אז הגננות תסכמנה ל"הסדר" שכזה?? האם לאב הנדון יש הסדר מיוחד עם מערכת החינוך לצורך העניין? "המטפלות במעון אין סמכות לא להכניס אותו ולראות את הילדים" פשוט לא נראה לי נכון. יש להן הסמכות ויש להם הפררגוטיבה לדרוש שלא יהיו ביקורים בשעות הפעילות ע"י הורים הואיל וזה משבש את הסדר בגן.

בעצם חגית מה שרציתי לומר ונשכח לי... נהלי שיחה נוקבת עם הגננת האחראית בגן

הביאי איתך את ההסכם שבו מפורטים הסדרי הראייה, והדגישי באוזני הגננת שאלו השעות ולא אחרות!!! בקשי ממנה בעדינות שתדריך אותך עם מי עלייך לשוחח בדרגים גבוהים כדי שהנוהל הזה "יירד" בצורה מסודרת לגן על מנת שייקל עליה להתנהל לפיו.. נראה לי שזה עשוי לסדר את העניין. ואז לא תצטרכי צווים וכד'.

הייי לב...

דבר ראשון: בקשר למעון אומנם המטפלות אמרו שאין להן סמכות למנוע ממנו לראות את הילד שלי במעון. לא ויתרתי והלכתי למנהלת המעון, היא מאוד הבינה אותי ונתנה לי גב. היא אמרה לי שמבחינתה אין לה בעיה, שאם הוא לא רואה הילדים בזמני ההסדרי ראיה היא איתי לכל אורך הדרך, ושמבחינתה פסק הדין להסדרי הראיה מספיק לה בשביל להתעמת איתו לא להיכנס למעון. וכמו שדאני מכירה אותה היא תמנע ממנו. ממש הייתה בעד לשתף פעולה. בקשר להצעתך, יש לי חברה שיעצה לי בדיוק אותו דבר ובגלל שיש לה נסיון בעניין היא אומרת שפסק הדין יעזור מאוד. מבחינת ההגיון הבריא גם שלי (כמו שלך..) זמני ההסדרים צריכים להיות ברורים לו ונדמה לי אפילו שהוא צריך לעמוד בהם, מעבר לכך הוןא עובר על צו בית משפט ולבוא לגן/למעון זה להפר צו / החלטת בית משפט אז אם אני יראה קושי אני יסתפק בפסק הדין ומקווה שבגן לא יעשו לי בעיות. מעצבן אותי שהוא עושה מה שבא לו, אפילו צווי מאסר לא עוזרים לי כבר....!!! חגית

מעניין אותי לדעת:

בגן - 35 ילדים (נניח). אם כל הורה (הורה אחד מספיק לא שניים) יבוא לבקר את ילדו בגן באמצע יום, סתם... בלי סיבה. האם גם אז הגננות תסכמנה ל"הסדר" שכזה?? האם לאב הנדון יש הסדר מיוחד עם מערכת החינוך לצורך העניין? "המטפלות במעון אין סמכות לא להכניס אותו ולראות את הילדים" פשוט לא נראה לי נכון. יש להן הסמכות ויש להם הפררגוטיבה לדרוש שלא יהיו ביקורים בשעות הפעילות ע"י הורים הואיל וזה משבש את הסדר בגן.

בתכלס הן צודקות, הוא אבא שלהם,

אלא אם כן יש נגדו צו הרחקה

חגית זו טעות! כל ההורים בגן הם "אבות של..." so זה אומר שכהורה אני יכולה להתפרץ

כל מתי חשקה נפשי?? סליחה!! גם כשיהיו בבי"ס זה יהיה הדין?? ממש לא! יש חוקים ויש מגבלות גם אם מדובר "רק" בגן ילדים. עדיין יש סדר יום והוא לא כולל ביקור של ההורים במשך היום! החשיבה שלך לא נכונה, סליחה שאני אומרת לך זאת. אם תעשי לעצמך סדר במחשבות אולי יוקל לך לעשות סדר. בתכלס הן מאוד לא צודקות. אם תשאלי את הממונה תקבלי תשובה כזו שזה לא מקובל. ושיבוא אחרי שעות הלימודים

הייי לב...

דבר ראשון: בקשר למעון אומנם המטפלות אמרו שאין להן סמכות למנוע ממנו לראות את הילד שלי במעון. לא ויתרתי והלכתי למנהלת המעון, היא מאוד הבינה אותי ונתנה לי גב. היא אמרה לי שמבחינתה אין לה בעיה, שאם הוא לא רואה הילדים בזמני ההסדרי ראיה היא איתי לכל אורך הדרך, ושמבחינתה פסק הדין להסדרי הראיה מספיק לה בשביל להתעמת איתו לא להיכנס למעון. וכמו שדאני מכירה אותה היא תמנע ממנו. ממש הייתה בעד לשתף פעולה. בקשר להצעתך, יש לי חברה שיעצה לי בדיוק אותו דבר ובגלל שיש לה נסיון בעניין היא אומרת שפסק הדין יעזור מאוד. מבחינת ההגיון הבריא גם שלי (כמו שלך..) זמני ההסדרים צריכים להיות ברורים לו ונדמה לי אפילו שהוא צריך לעמוד בהם, מעבר לכך הוןא עובר על צו בית משפט ולבוא לגן/למעון זה להפר צו / החלטת בית משפט אז אם אני יראה קושי אני יסתפק בפסק הדין ומקווה שבגן לא יעשו לי בעיות. מעצבן אותי שהוא עושה מה שבא לו, אפילו צווי מאסר לא עוזרים לי כבר....!!! חגית

את מתיחסת לענין כאילו "עושים לך טובה"...

1. המטפלות לא מודעות לחוק. הגננת כנראה כן. היא לא עושה לך "טובה אישית" היא פועלת לפי הנחיות מגבוהה. ואסור לה לאפשר כניסה לגן באופן חופשי ע"י הורים לצורך ביקורים. כך שהיא לא נותנת לך גב, היא לא בעדך, היא לא עובדת אצלך. היא עובדת לפי נהלים! שני גישה חגית. את מתחננת במקום לא מתאים ושלא לצורך. את שוברת את הראש שלא לצורך. החוק עומד לצידך תשתשמי בו.

איך חגית? איך עצרו אותו???

פקודות המאסר שלי חוזרות כי הוא מתעתע בכתובות.... בורח.... פעם אחת שכבר הצליחו לעצור אותו עשה את משחק השנה ובכה וקיבלתי פקינג 500 ש"ח אחרי מרדף של יותר משנה.... איך??

אביב יקירתי,

לצערי הפעלתי לחץ על המשטרה. אחרי 3 חוד' שלא ראיתי תוצאות בשטח השגתי את המספרים של מפקד המרחב ואת הפרטים של הסגן והתקשרתי יום אחד ופשוט אמרתי"לאיכול להיות ש - 3 חוד' יושב אצלכם צו מעצר ואתם לא תופסים אותו, אם אני לא רואה תוצאות בשטח בימים הקרובים, אני פונה למפקד מעליכם" אביב יום אחרי ב - 7 בבוקר הוא היה עצור. תאמיני לי שהם רוצים הם מוצאים אותו. אני לא אומרת שהם לא עושים את העבודה אבל צריך קצת להפעיל לחץ זה שהגרוש שלך בורח מכל הכתובות מקשה על המשטרה אבל תנסי להפעיל לחץ, לצערי זה פועל.... אגב, זה שקיבלת 500 ש"ח תגידי תודה ואני מאוד מבינה ללבך שזה עיצבן אותך ועוד אחרי שנה, שלא תביני ההפך חלילה, אבל אצלי גם שקל לא ראיתי מכל המעצר הזה... אני חושבת שלא לוקחים ברצינות כמו שצריך את עניין המזונות בעניין המעצרים. בהצלחה.... חגית

תשובותיי:

1. צו ההגנה יוכל להיות רק במסגרת בית הדין הרבני - כי לו הסמכות. את יכולה לבקש דחיית תשלום האגרה ( אין היום בבד"ר פטור מאגרה). 2. אני מציעה לפנות למחלקת הרווחה וליידע אותם בדבר ההתנהלות ולעשות אחד משניים: 1. אם יש למחלקת הרווחה סמכות בנוגע להסדרי הראיה - אז שהם יתנו הוראות לגן. 2. אם אין - לפנות לבד"ר בבקשה למתן הוראות לפקידת הסעד כדי שהיא תוכל לתת הוראות ביחס להסדרי הראיה. 3. תוקף צו שניתן במעמד צד אחד - 7 ימים ואז יש דיון במעמד הצדדים.

מעניין למה מר ירון זהבי לא מגיב פה היום....קצת משונה..

געגועים אחזו בך או שסתם הניק שלי חסר שם?

תשובותיי:

תשובה נהדרת מורן במיוחד הדיוק במילה "רק" בסעיף 1 לתשובתך

(מצטערת לא יכולתי להתאפק)

מורן יש לי שאלה אלייך:

כזכור לך, הגרוש ואב ילדי אינו מקיים את הסדרי הראייה כראוי. השבוע הוא יצא ממעצר לאחר שבוע (בגלל אי תשלום מזונות!!)וישר הלך לגן של הילד הגדול וישב איתו שם כרבע שעה. הילד בא וסיפר לי, וידאתי את גם עם הסייעת שלו וכך אכן קרה. זה נורא מעצבן אותי שהוא הולך אליו לגן, אין לי שליטה על זה ולגננות / המטפלות במעון אין סמכות לא להכניס אותו ולראות את הילדים. בגלל שהוא לא מוכן לראות אותם בזמנים שצריך, למרות שדיברתי איתו הכי יפה שבעולם, הסברתי לו הכל כבן אדם לבן אדם, הוא לא קולט שזה לטובת הילדים, הפסקתי להאמין שהוא ישנה את דרכיו בעניין כי ניסיתי בלי סוף לדבר איתו אך לשווא. הנחתי לזה אך העניין שהוא הולך לגן מפריעה לי ובטח שלילד שלי הגדול. התייעצתי עם העו"ד שלי, היא יעצה לי להוציא לו צו הגנה רק לגן ולמעון, שלא יתקרב לשם. היות והסדרי הראייה נערכו בבית הדין, היא אמרה לי לגשת לשם ולהוציא את הצו שם. היום בבוקר הלכתי לרבנות ולהפתעתי הרבה אני אמורה לשלם 301 ש"ח בעבור "פתיחת תיק" - שיא החוצפה..... וגם לא בטוח שה"סגל הרבני" יאשר את הצו.... שאלותי לכך הם: 1. האם יש לי אפשרות להוציא את אותו הצו במסגרת התיק שפתחתי נגדו בהוצל"פ? והאם שם זה יעלה לי? 2. כמה זמן תקף צו הגנה / הרחקה? תודה על תשובותייך יקירה, חגית

כנראה שזה לא שחור לבן.....

אני יכול לספר שבמקרה שלי הדרך היחידה בזמנו לראות את ילדי. זה דרך גני הילדים או בית ספר .מכיוון שגרושתי היתה מתלוננת במשטרה תלונות שווה כל פעם שניסתי לקחת את ילדי במסגרת הסדרי ראיה.במקרה שלך זה ניראה שהגרוש שלך פוחד שיעצרו אותו.והדרך היחידה לראות את ילדיו שכנראה אוהב אותם וזה זכותו.בלי קשר לזה שהגרוש שלך לא משלם מזונות .שני אישית סולד מזה.עם את באמת רוצה לפתור את הבעיה של הסדרי ראיה אני מציעה שתפתרו את נושא הכספי .שהיה לך בהצלחה.

חגית זו טעות! כל ההורים בגן הם "אבות של..." so זה אומר שכהורה אני יכולה להתפרץ

כל מתי חשקה נפשי?? סליחה!! גם כשיהיו בבי"ס זה יהיה הדין?? ממש לא! יש חוקים ויש מגבלות גם אם מדובר "רק" בגן ילדים. עדיין יש סדר יום והוא לא כולל ביקור של ההורים במשך היום! החשיבה שלך לא נכונה, סליחה שאני אומרת לך זאת. אם תעשי לעצמך סדר במחשבות אולי יוקל לך לעשות סדר. בתכלס הן מאוד לא צודקות. אם תשאלי את הממונה תקבלי תשובה כזו שזה לא מקובל. ושיבוא אחרי שעות הלימודים

יקירתי, מתאים או לא, זה המצב!!

בוודאי זכור לך מה קרה אצלי באוקטובר שנה שעברה(הגעה פתאומית של האדון לארץ).... לאחר שיחה עורך הדין שלי, עם מנהלת בית הספר וסגניתה, הובהר לי חד משמעי כי אם אין צו שאוסר ביקורים של אחד הצדדים, אין לצוות שום סמכות למנוע ממנו לראות/להוציא/לעשות ככל העולה על רוחו. מעצבן? מאוד. מרגיז?אותי לפחות, כן. אבל זה המצב. עד שלא יוצא צו ע"י בית המשפט כי אסור לעשות את זה, מותר. כלומר, כל מה שלא נאמר שאסור, מותר. האב הוא צד כמוך לחינוכו, גם אם לא נראה לך או מתאים לך, גם אם זה לא נכון(לפחות במקרה שלי), וזכותו להפגש,לראות ולהוציא מבית הספר//גן. הדבר היחיד בזמנו שאמרה לי המנהלת הוא שהיא "מוכנה לפנים משורת הדין" ומכוון שהיא מכירה אותי ויודעת מה המקרה הנקודתי היא מוכנה להודיע לי כשזה קורה ואם זה קורה. לא עזר מכתב והחלטה שאני האפוטרופוס של הילד, לא כל השתלשלות המקרה בבית משפט, כלום.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר