קצת קשה לי לפנות אליך אישית, לא בשמך ולא בכינוייך הלא יציב, אך בכל זאת אנסה:

כמו שיש אבות שבטעות נפל בחלקם הזכות להיות הורים מבלי שמגיע להם, כך גם ישנן אמהות הממלאות בדיוק את אותה הפונקציה או המשבצת. כמו שישנם אבות שמתנהגים כאבי ילדייך, ישנם גם אבות שמתנהגים אחרת לגמרי. כמו שישנם אבות המתקמצנים על רווחת ילדיהם בעודם טסים לחו"ל חדשות לבקרים, כן ישנם אבות שאין להם מה לאכול לאחר תשלום המזונות שפסק להם ביהמ"ש. כמו שישנן אמהות עובדות ונשות קריירה, שעובדות ומפרנסות, כך גם ישנן אמהות עם תלות חולנית בהכנסות האבות ושאינה מתאימה לתקופה בה אנו חיים. כל שאני מבקש הוא לראות ולזהות את מצוקותיו של האחר (אגב, לא רק בנושא עסקינן), להתחשב בו, להבין אותו, להגיע איתו למצב שגם לו וגם לך יהיה מקום ראוי ומכובד בעולמינו, כי הרי החיים קצרים עד מאד וחבל לבזבזם על חילוקי דעות שראוי שיפתרו בהידברות. אולי דבריי מהולים בנאיביות ואף טיפשות, אך זו דעתי יום טוב

לא מאמינה למה שאני קוראת.

פשוט לא מאמינה. אני יודעת שאתה כועס ושאכלת המון חרא (סליחה על הביטוי) אבל עדיין.... מצטערת פשוט קשה לי להאמין, אתה פה בפורום, קורא את מה שאנחנו כותבות ובדרכך עוזר, עם הערות עם הפניה למקורות. אז נכון שהאישי הרבה יותר משפיע אבל להעלות דבר כזה בפורום הזה? לא במקום ירון. ממני.

מדוע לדעתך לא ראוי "להעלות דבר כזה בפורום"? מה כאן לא בסדר?

רוצה דוגמא אחת קטנה, ירון, מים הדוגמאות

כצדפים על שפת הים שיכולה אני לתת? אפילו להרחקת הורה? מה שמשונה שאני עדיין מנסה לקרב.... האב המהולל של ילדיי היגיע אמש למרכז הקשר. במקום לחבק לאהוב ולהעניק (4 שעות בשבוע) מגיע לשעה ובורח לעינייניו. בשעה הזו ילדיי עוברים חקירה אינטנסיבית על חיי האישות שלי הסתות לגבי בר המצווה הקרבה של הבן שלי ושמי מהם עונה לא למורת רוחו? הענשה מרושעת. הבת קבלה במפגין שטר והבן לא. למה? כדי שיראה מה קורה למי שלא עושה/מרצה את הנילוז. מה שאינו יודע שבשנתיים שהוא לא חי איתנו סיגלנו לעצמנו חיי שיתוף קיבוציים והילדה רגע לאחר העלמו חלקה בשטר עם אחיה תוך חיבוק מחמם. אז כן ירון.... לא כל אב ראוי לזכות הזו שנקראת: אבא.

אביב, חשבתי שתנהגי בצדק תוך איזון:

בדיוק כפי שכתבת: "לא כל אב ראוי לזכות הזו שנקראת: אבא." כך, ובאותה הנשימה בדיוק היית אמורה להמשיך: "לא כל אם ראויה לזכות הזו שנקראת: אמא."

רוצים עוד דוגמה?בבקשה:

קבעתי עם האב המהולל ברבע לשבע בערב, הלבשתי את הילד הכנתי אותו נפשית לכך שהוא הולך עם האבא.... הילד המתוק שלי הלך לכולם בבית בחיוך מצד לצד, ולא הפסיק להגיד לי כמה הוא כבר מחכה לו, שדפקו בדלת הוא ישר קפץ ואמר "הנה אבא בא" והאבא המהולל הגיע רק ב 9:30 אחרי שהילד לא הפסיק לחכות ולבכות. אז אני כאמא לא אגן על הילד הרך והמתוק שלי מפני מפלצת שכזאת??????

חגית, האם מדובר בארוע חד פעמי או התנהגות בדרך השיגרה?

מדוע לדעתך לא ראוי "להעלות דבר כזה בפורום"? מה כאן לא בסדר?

ירון

על מנת למנוע אי הבנות, אני חושבת שגבר שהביא ילדים לעולם צריך לדאוג להם, ומההיכרות הקלושה שיש לי איתך (יותר נכון לומר ממה שאתה כותב בפורום אני מאמינה שאתה מסכים איתי. ישנן הרבה בנות כאן בפורום שאוכלות מרורים מהגברים שפעם היו איתם, גברים שלא הצליחו להפנים שהם מתגרשים מהאישה ולא מהילדים. בשביל לגדל ילדים צריך כסף, אין מה לעשות זוהי עובדה שאין עליה ויכוח. גברים שלא מוכנים לדאוג לילדים שהם הביאו לעולם לעיתים אין ברירה אלא להשתמש נגדם באמצעים שמציע החוק. ומה לעשות אם זה מה שיש לחוק להציע? אני בטוחה שאף אחת מהחברות שלי שנמצאות פה בפורום לא עושה את זה בשביל הכייף. ולכן יקירי להביא את העצומה הזאת לפה עצומה שקוראת לביטול כל האמצעים שאנו משתמשות בהן בלית ברירה ושים לב אני חוזרת - בלית ברירה, היא, לדעתי, לא במקום. ושלא תבין לא נכון אני בהחלט בעד שיוויון, החמוד שלי למשל, נותן לי 1,000 ש"ח בחודש עבור שלושה ילדים כי אין לו כסף ומצד שני, הוא טס עם החברה שלו שבועיים לאירופה. אז כן גם אני רוצה שיוויון, בהחלט לא הייתי מתנגדת לטוס גם. יש צורך להמשיך? יום טוב שיהיה לך ממני.

פרובוקציות!!! זה הכל. (וגם חוסר רגישות)

פרובוקציה - נראית לי הסיבה העיקרית אם לא היחידה לחשיבה שעומדת מאחורי הבחירה לשים בפורום שרובו נשים מיעוטו גברים. הנשים (ברובן) ספרו כאן לא פעם על הקושי האמיתי עימו הן מתמודדות בגביית המזונות. נדמה לי שאין משתתף אחד בפורום שלא היה עד לשאלות, לתהיות, לדמעות של רבות מהמשתתפות בכל הנוגע למאבק המתיש והבלתי [ נגמר מול גברים שהם גם אבות - אבות לאותם ילדים של אותן אמהות. כלומר - כולנו אמורים להיות באותו צד של המתרס. חוץ מאלו שמיבבים! להביא לכאן את העצומה הזו גובלת ברצון ליצור פרובוקציה, בחוסר רגישות מופגן ובטח עוד כמה דברים. כמה חבל.

היי טלי, תקראי מה כתבתי למעלה ותבני שגם אני לא מאמינה...

לכל האמהות - יש גם דוגמאות הפוכות

אני משלם מזונות כסדרן - למרות זאת גרושתי מתעלמת מכך ודורשת שוב ושוב מהוצל"פ לפתוח לי תיק והיא גם לא נרתעת מלהמציא סכומים, אז לפעמים הרשם זורק אותה בחזרה ולפעמים הוא סתם מכניס סכומים לתיק, בלי לבדוק. חוצמזה, אם אני לא אקנה לילדים למשל נעליים - הם ילכו יחפים, עם נעליים קרועות או קטנות עליהם.... אם אוריד לה שקל מהמזונות עקב כך היא תרוץ להוצל"פ... ואני משלם הרבה יותר מאלף שקל לחודש.... והשיא, הוא לחפש דרכים למנוע מהאימא להעלים לילד את הנעליים החדשות שאבא קנה ולשכנע אותו ללבוש את הקרועות והקטנות.

פרובוקציה - נראית לי הסיבה העיקרית אם לא היחידה לחשיבה שעומדת מאחורי הבחירה לשים בפורום שרובו נשים מיעוטו גברים. הנשים (ברובן) ספרו כאן לא פעם על הקושי האמיתי עימו הן מתמודדות בגביית המזונות. נדמה לי שאין משתתף אחד בפורום שלא היה עד לשאלות, לתהיות, לדמעות של רבות מהמשתתפות בכל הנוגע למאבק המתיש והבלתי [ נגמר מול גברים שהם גם אבות - אבות לאותם ילדים של אותן אמהות. כלומר - כולנו אמורים להיות באותו צד של המתרס. חוץ מאלו שמיבבים! להביא לכאן את העצומה הזו גובלת ברצון ליצור פרובוקציה, בחוסר רגישות מופגן ובטח עוד כמה דברים. כמה חבל.

לכל האמהות - יש גם דוגמאות הפוכות

אני משלם מזונות כסדרן - למרות זאת גרושתי מתעלמת מכך ודורשת שוב ושוב מהוצל"פ לפתוח לי תיק והיא גם לא נרתעת מלהמציא סכומים, אז לפעמים הרשם זורק אותה בחזרה ולפעמים הוא סתם מכניס סכומים לתיק, בלי לבדוק. חוצמזה, אם אני לא אקנה לילדים למשל נעליים - הם ילכו יחפים, עם נעליים קרועות או קטנות עליהם.... אם אוריד לה שקל מהמזונות עקב כך היא תרוץ להוצל"פ... ואני משלם הרבה יותר מאלף שקל לחודש.... והשיא, הוא לחפש דרכים למנוע מהאימא להעלים לילד את הנעליים החדשות שאבא קנה ולשכנע אותו ללבוש את הקרועות והקטנות.

בוקר טוב שחור אפור

זה הרי ברור שיש דוגמאות הפוכות, אנחנו מכירות את זה. תמיד יש כאלה שהעובדה שהבעל עזב וטוב לו עם מישהי אחרת מעביר אותן על דעתן, ומעולם אף אחת מהבנות שכאן לא אמרה אחרת. אבל אני מדברת עלינו, על אלה שכאן. ולכן להביא את העצומה המסוימת הזאת לכאן, היה ושוב, לדעתי בלבד, לא לעניין. והאמת? בטח לא מצד ירון, שלמרות חילוקי הדעות כולנו למדנו להעריך ולחבב. יום טוב ממני.

פושע שכמותי ... איך אני מעז להציג עמדה המנוגדת

לעמדתן של מכובדות הפורום? הרי אין מקום כאן לדעות מגוונות, אין מקום לפלורליזם, לגולשות המכובדות כאן ישנו גם מונופול על כאב, שכן, אין ולא יכול להיות כאב מהצד השני ... וחלילה ... לבקש מיכן להזדהות עם "מיעוטים" ... מה חשבתי לעצמי? אכן חוצפה ... בעוד מס' דקות אעשה דרכי לביטול צו מאסר במשרדי ההוצאה לפועל החביבים על סכום מאד גבוה ... 365 ש"ח .... שעל קיומו של "חוב" זה אף לא ידעתי.... יום טוב לכולכן

ורבות מהאמהות....כן רבות ירון

כי רוב הנשים נושאות במשמורת ילכו לישון הלילה כמו אתמול בלילה, רעבות, כי ויתרו על מזונן למען הבטן של הרכים הללו, ורבות לא יחוו את החופש הגדול עם טפיהן כי חייבות לעבוד שעות לא שעות עבור קורת גג ומחיה סבירה כי זה שעשה עימן את מצוות "פרו ורבו" המשיך כאילו לא היה. אז נכון, הכאב קיים בשני צידי המתרס, אין רק נשים טובות או רק גברים רעים. מה שניסו בנות הפורום להעביר לך הוא את המסר שזוהי אינה מלחמת נשים בגברים ואל לך להאשים את כולן ולנסות לשבור עי העצומה את הכלי היחיד שאולי עוד יעזור להן לגביה. (אני ויתרתי גם עליו.....).

ירון, כל כך מוכר

וזה הגול העצמי של ארגוני הנשים, הם הקצינו את החוקים לרעת הגברים כל כך עד שהמערכת עמוסה בשטויות ואין לה יכולת להתמודד עם העבריינים האמיתיים.

ורבות מהאמהות....כן רבות ירון

כי רוב הנשים נושאות במשמורת ילכו לישון הלילה כמו אתמול בלילה, רעבות, כי ויתרו על מזונן למען הבטן של הרכים הללו, ורבות לא יחוו את החופש הגדול עם טפיהן כי חייבות לעבוד שעות לא שעות עבור קורת גג ומחיה סבירה כי זה שעשה עימן את מצוות "פרו ורבו" המשיך כאילו לא היה. אז נכון, הכאב קיים בשני צידי המתרס, אין רק נשים טובות או רק גברים רעים. מה שניסו בנות הפורום להעביר לך הוא את המסר שזוהי אינה מלחמת נשים בגברים ואל לך להאשים את כולן ולנסות לשבור עי העצומה את הכלי היחיד שאולי עוד יעזור להן לגביה. (אני ויתרתי גם עליו.....).

רוב הגברים עובדים קשה ומשלמים מזונות

בוקר טוב לכן בנות הפורם היקרות

אור אור

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר