לב יקרה.

התסריטים הפסימיים שתארת, יתכנו אם אנשים מסיימים פרק "א", ויוצאים ממנו ללא תבונות ו ללא תובנות. זה מה שאמור להשתנות. לא מודל החיים. אלא יכולת לנווט בתוכו. ומי שהגיע לתובנה על דרך (כפי שציינת) יצא נשכר מפרק "א". לגבי הנחרצות: "הפעם זה חייב להצליח". זה מעיד על דבקות במודל ועל מוטיבציה לפרק "ב". בת שלי סיפרה לי שיש מגמה סטטיסטית של עליה בשעור הנישואים בשנית. כך שיש נימה אופטימית.

לא חושבת שיש בדבריי משהו פסימי. יותר מחובר למציאות ומושכל.

לטעמי, גם מודל החיים השתנה. הדבקות (תדבק לשוני.. אם אשכחך ירושליים) נעלמה ונכון שכך. היום המודל יותר מתירני ואני דווקא מתחברת לזה. לא נראה לי נכון להתחבר עם אדם "בשלשלאות" תחת שום ממסד דתי / לאומי / חברתי. מוטיבציה תמיד טוב שיש. רק שההצהרה בדבר "חייב להצליח" לא מתחברת לי.. מזכיר לי דברים לא טובים. אבל שוב, זו רק אני וזו רק דעתי.

חלילה וחס לגבי אחמדיניג'ד.... כל היתר אמת לאמיתה

דיוויד וירון,

נניח שאתם נוהגים ברכב, עושים תאונה, נפצעים.... האם תחזרו לנהוג כשתחלימו? או שלא תסכימו אף פעם להסתכל על מכוניות? מה ההבדל בין התאונה הזו לתאונה בזוגיות? הרי הכלים להתמודדות שלנו הם אותם כלים.. מי שחושב שהעולם צבוע בשחור בלבד...מפסיד. בכל מעשה שאנחנו עושים, יש סיכונים. צריך לדעת למצוא את הכוחות להתמודד עם כשלונות ולא להינעל ולבנות סביבנו חומה יותר ארוכה מהחומה הסינית, כדי לא להיפגע שנית, כי בכך אנחנו מזיקים יותר לעצמנו. אגב אמחדיניג'ד, מעניין איך הוא מגיב לכשלונות שלו..

זה ברצינות או בצחוק?

מה ההבדל בין תאונת מכונית לתאונת זוגיות? אז ככה: מכונית ותוצאות תאונת דרכים אפשר לבטח. זוגיות ותוצאות תאונת זוגיות - לא. מכונית לא יכולה לתבוע אותי בכל מיני תרגילים מכוערים. אם אני לא רוצה - איני חייב לה דבר ושום בית משפט לא יכול לומר לי לשלם לה על כל קריזה. מכונית לא יכולה לקחת לי את הילדים. מכונית לא רוצה מזונות ומדור אחרי שהיא כבר לא שלי. מכונית לא יכולה לתבוע ממני חלוקת רכוש או חזקה על חלק מחיי רק בגלל שגרה בשכנות לי (או עמדה ליד ביתי ברחוב). כשאני לא רוצה יותר מכונית אני לא צריך אישור מאף אחד, לא מהרבנות ולא מבית משפט. זורק או מוכר - וזהו. מכונית לא יכולה להגיש נגדי תלונת שוא במשטרה או ללכלך עלי בכל מיני מקומות. לידיעתך - מכונית מטופלת יפה ובמסירות מתנהגת יפה. אשה - לא בדיוק. מכונית נוטה לסלוח כששכחתי משהו בטיפול - אשה - ממש לא (הדרך היחידה לזכור את יום הנישואין או יום ההולדת שלה - היא לשכוח אותו פעם אחת). הוריה של מכונית לא יכולים לתבוע ממני חוב שלא היה ולא נברא. אצל אשה - אי אפשר לסמוך על זה. לכן אני מוכן לקחת סיכון עם מכונית. עם אשה - לא. הייתי מספיק ברור? המשך יום טוב וחלומות נעימים. אנוכי דיויד השני

יחי ההבדל הקטן ....

יצא לי להכיר די הרבה שמעולם לא התחתנו - כבחירה. שאלה: האם העולמינו החדש והנאור קיימת "זכות קיום" לאלה שאינם נישאים? תשובה: לא זו בלבד שישנה "זכות קיום", אלא שנוהגים אלה בחכמה ובאסרטיביות, זאת כי התאימו עצמם לעולם המודרני והנאור. שאלה: האם ניתן לערוך השוואה בין הדוגמא שנתת לבין נישואין וגירושין? לא, חד משמעית. וכל זאת למה? בכדי לשרוד בעולם המודרני, יש צורך חיוני ביותר בניידות. ניידות באה לידיביטוי ברישיון נהיגה ואחזקת רכב. אמנם יש המתניידים בתחבורה ציבורית, אך אין להשוותה לניידות עצמאית, ומי שהתנסה בשניהם יודע על מה אני מדבר.

זה ברצינות או בצחוק?

מה ההבדל בין תאונת מכונית לתאונת זוגיות? אז ככה: מכונית ותוצאות תאונת דרכים אפשר לבטח. זוגיות ותוצאות תאונת זוגיות - לא. מכונית לא יכולה לתבוע אותי בכל מיני תרגילים מכוערים. אם אני לא רוצה - איני חייב לה דבר ושום בית משפט לא יכול לומר לי לשלם לה על כל קריזה. מכונית לא יכולה לקחת לי את הילדים. מכונית לא רוצה מזונות ומדור אחרי שהיא כבר לא שלי. מכונית לא יכולה לתבוע ממני חלוקת רכוש או חזקה על חלק מחיי רק בגלל שגרה בשכנות לי (או עמדה ליד ביתי ברחוב). כשאני לא רוצה יותר מכונית אני לא צריך אישור מאף אחד, לא מהרבנות ולא מבית משפט. זורק או מוכר - וזהו. מכונית לא יכולה להגיש נגדי תלונת שוא במשטרה או ללכלך עלי בכל מיני מקומות. לידיעתך - מכונית מטופלת יפה ובמסירות מתנהגת יפה. אשה - לא בדיוק. מכונית נוטה לסלוח כששכחתי משהו בטיפול - אשה - ממש לא (הדרך היחידה לזכור את יום הנישואין או יום ההולדת שלה - היא לשכוח אותו פעם אחת). הוריה של מכונית לא יכולים לתבוע ממני חוב שלא היה ולא נברא. אצל אשה - אי אפשר לסמוך על זה. לכן אני מוכן לקחת סיכון עם מכונית. עם אשה - לא. הייתי מספיק ברור? המשך יום טוב וחלומות נעימים. אנוכי דיויד השני

-------------- תשובה גדולה מהחיים --------------

שוב, שניכם ננעלתם

על הרכב, על הדוגמא. אני כוונתי דווקא לכך שתקלטו את רוח הדברים, הם העיקר, הדוגמא- פחות חשובה פה.

ו_א_נ_ח_נ_ו_____נעולים?

אז קודם כל להבא תני דוגמא יותר טובה, אז לא נינעל על דוגמא רעה. דבר שני, הרי את אשה. כל אחד מדבר מנקודת המוצא שלו. במצב המשפטי של היום - אשה לא מסכנת כלום. אז קל לה להיות חכמה על חלשים. עכשיו בואי לא נלך רחוק. נדבר עליך (רק דוגמא. אין לי כוונות כלפייך ). תני לי סיבה אחת בעולם כדי שגבר שפוי ירצה לקחת סיכון ולבוא איתך בקשר חברתי/זוגי. האם לאחר שתיפרדו ותפרוץ ביניכם מלחמה (זה עלול לקרות ואין חברת ביטוח שמוציאה פוליסות נגד זה) לא תרצי חלק ברכוש? אז מה? שוב הוא צריך להתחלק? האם יש מישהו בעולם שיבטיח אותו נגד תלונות שוא שלך במשטרה? האם יש כח בעולם שימנע ממך לגרור אותו לבתי משפט? אשה לא רוצה גט - אפילו אלוהים לא יכול לחייב אותה. אשה רוצה מזונות? כל בית משפט יתן לה מה שהיא רוצה גם אם הגבר מובטל ושוכב בבית חולים. אשה רוצה את הילדים - איזה בית משפט יסתכל על הגבר? כשהנשים תסכמנה לוותר על זכויות היתר המשפטיות שיש להן היום - אפשר יהיה לחשוב בכיוון. עד אז - מי בכלל רוצה להסתכל עליכן?! למה לקחת סיכון? כי אשה לעולם לא לוקחת סיכון? חוכמה מאד קטנה. הדבר היחיד שיכול למנוע ממני נזקים מידי נשים הוא הזהירות המופלגת שלי, או בשפתך - ההינעלות שלי. בהצלחה עם הזוגיות שלך וקדיש דרבנן על הזוגיות שלי. אנוכי דיויד השני

מצטער, הודעת "פלוני אלמוני" היא שלי.

יחי ההבדל הקטן ....

יצא לי להכיר די הרבה שמעולם לא התחתנו - כבחירה. שאלה: האם העולמינו החדש והנאור קיימת "זכות קיום" לאלה שאינם נישאים? תשובה: לא זו בלבד שישנה "זכות קיום", אלא שנוהגים אלה בחכמה ובאסרטיביות, זאת כי התאימו עצמם לעולם המודרני והנאור. שאלה: האם ניתן לערוך השוואה בין הדוגמא שנתת לבין נישואין וגירושין? לא, חד משמעית. וכל זאת למה? בכדי לשרוד בעולם המודרני, יש צורך חיוני ביותר בניידות. ניידות באה לידיביטוי ברישיון נהיגה ואחזקת רכב. אמנם יש המתניידים בתחבורה ציבורית, אך אין להשוותה לניידות עצמאית, ומי שהתנסה בשניהם יודע על מה אני מדבר.

צודק !

מילים כדורבנות.כל מילה במקום.

כנראה שאני הולך לשקוע במצב רוח פילוסופי.

ראיתי הלילה את "הבטחנו זה לזו" פרק 3. בגידות. מי שרוצה - יש באינטרנט. קצת רחוק ממני הנושא הזה כי אני לא בגדתי (לצערי? לא יודע), גם היא ברוב הזמן. נדמה לי שלקראת הסוף, בשנים האחרונות היה לה מישהו או מישהם פה ושם. לא היה לי אכפת. בליבי קיוויתי שעוד יצא להם משהו אז אולי תרד ממני יותר מהר. מהתוכנית של הלילה לקחתי משפט אחד וגם את הסיכום של קובי מידן. המשפט שלקחתי - אומר אחד הגברים: רוב הגברים הבודדים הם נשואים. וואלה כמה שהוא צודק. אמנם לא עשיתי סקר אבל זה בהחלט נראה ככה. אני מניח שאצל נשים זה חצי חצי בגלל טבעה של החברה בה אנו חיים. חצי מהנשים הבודדות הן נשואות והחצי השני גרושות, רווקות מבוגרות וגם חלק לא מבוטל מהאלמנות. אתם כמובן יכולים לא להסכים איתי. אבל מה שאומר קובי מידן הפתיע אותי. אני משתדל לצטט: כל הגברים בוגדים. בסדר - חוץ ממך וממני (זה הוא אמר). אותו דבר אצל נשים והנה עוד תחום שהשגנו שוויון בין המינים. עד כאן הציטוט. לי זה ממש לא נראה ככה. אולי הרבה, אולי הרוב, אבל כולם? לא מאמין. אם זה נכון, אז חוץ מזה שהיינו חיים בבית זונות אחד גדול, למה לכל הרוחות אנשים מתחתנים? כדי לרצות את ההורים? כדי להתאים את עצמם למה שהם חושבים שהחברה חושבת? כדי לא להיחשב ליוצאי דופן? כי צריך? כי כולם? כי ככה זה? שאל אותי פעם עורך הדין שלי אם בגדתי במי שהיתה אשתי. אמרת לי לו - השתגעת? עם אחת אני לא מסתדר, אז עם שתיים? כבר אז הגעתי למסקנה שהתחתנתי שלוש פעמים. פעם ראשונה, פעם אחרונה ופעם אחת יותר מדי. אני מציין (לא יודע אם בסיפוק או לא כי זה ממש לא חשוב לי) שהאקסית סמכה עלי בנושא הזה. היא סיפרה לי פעם שאי שם בתחילת הנישואין, באה מישהי (אחת החברות הפסיכיות שלה) ואמרה לה שראתה אותי עם אשה אחרת ותארה אותה. מה ענתה לה האקסית? לפי דבריה היא אמרה - תעזבי, הוא לא יעשה איתה שום דבר. אגב, אחד הקטעים יוצאי הדופן בתכנית - שגבר שעזב את אשתו (ממש התגרשו), אחרי שנתיים בגד במאהבת עם..... האקסית. שבעה חודשים. אז המאהבת חתכה. רוצים לראות? באתר של ערוץ 10, כל הפרקים. לילה טוב לכולכם. אנוכי דיויד השני

בדידות

אני נשואה 16 שנה והייתי בודדה מאוד היום שעזבתי את הבית אני בנאדם פתוח יותר עם הרבה חברים וחברות

ו_א_נ_ח_נ_ו_____נעולים?

אז קודם כל להבא תני דוגמא יותר טובה, אז לא נינעל על דוגמא רעה. דבר שני, הרי את אשה. כל אחד מדבר מנקודת המוצא שלו. במצב המשפטי של היום - אשה לא מסכנת כלום. אז קל לה להיות חכמה על חלשים. עכשיו בואי לא נלך רחוק. נדבר עליך (רק דוגמא. אין לי כוונות כלפייך ). תני לי סיבה אחת בעולם כדי שגבר שפוי ירצה לקחת סיכון ולבוא איתך בקשר חברתי/זוגי. האם לאחר שתיפרדו ותפרוץ ביניכם מלחמה (זה עלול לקרות ואין חברת ביטוח שמוציאה פוליסות נגד זה) לא תרצי חלק ברכוש? אז מה? שוב הוא צריך להתחלק? האם יש מישהו בעולם שיבטיח אותו נגד תלונות שוא שלך במשטרה? האם יש כח בעולם שימנע ממך לגרור אותו לבתי משפט? אשה לא רוצה גט - אפילו אלוהים לא יכול לחייב אותה. אשה רוצה מזונות? כל בית משפט יתן לה מה שהיא רוצה גם אם הגבר מובטל ושוכב בבית חולים. אשה רוצה את הילדים - איזה בית משפט יסתכל על הגבר? כשהנשים תסכמנה לוותר על זכויות היתר המשפטיות שיש להן היום - אפשר יהיה לחשוב בכיוון. עד אז - מי בכלל רוצה להסתכל עליכן?! למה לקחת סיכון? כי אשה לעולם לא לוקחת סיכון? חוכמה מאד קטנה. הדבר היחיד שיכול למנוע ממני נזקים מידי נשים הוא הזהירות המופלגת שלי, או בשפתך - ההינעלות שלי. בהצלחה עם הזוגיות שלך וקדיש דרבנן על הזוגיות שלי. אנוכי דיויד השני

מילים כדורבנות ......

p: דיוויד, הצחקת אותי...גם אתה

בחרת בדוגמא רעה, כשלקחת אותי כדוגמא לנשים עליהן אתה מלין.. אני אגיב בפיקוט בהמשך, כעת אני בלימודים.. וירון - איך אתה מגיב למה שדיוויד כתב בצירוף המילים " מילים כדורבנות", כשאתה יודע הכל עלי? זה הרי ממש לא מתאים. להזכירך, אני חטפתי קיטונות של אש מלב ומיכל לפני שנה כששאלתי שאלות ענייניות אמהות שמנעו מהאב לראות את הילדים שלו...אז קשה להאשים אותי שאני נעולה על אג'נדה נשית כלשהי.. ערב טוב,

פיקוט = פירוט כמובן.

מילים כדורבנות ......

p: דיוויד, הצחקת אותי...גם אתה

בחרת בדוגמא רעה, כשלקחת אותי כדוגמא לנשים עליהן אתה מלין.. אני אגיב בפיקוט בהמשך, כעת אני בלימודים.. וירון - איך אתה מגיב למה שדיוויד כתב בצירוף המילים " מילים כדורבנות", כשאתה יודע הכל עלי? זה הרי ממש לא מתאים. להזכירך, אני חטפתי קיטונות של אש מלב ומיכל לפני שנה כששאלתי שאלות ענייניות אמהות שמנעו מהאב לראות את הילדים שלו...אז קשה להאשים אותי שאני נעולה על אג'נדה נשית כלשהי.. ערב טוב,
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר