הפחד להתגרש

הפחד להתגרש

הי, אני לא יודעת אם ממש הגעתי למקום הנכון אבל בכל זאת תרשו לי..... אני נשואה עדיןןןןןןןן יש לי 4 ילדים הגדול בן 9 והקטנה בת ארבעה וחצי חודשים יש לי בעל שגורם לי בלשון המעטה רק רע, הוא לא יוצא עם הילדים לא יושב איתם על שיעורי בית, לא קונה לי מתנות לא אוהב לצאת ואם אני מעיזה לפתוח את הפה הוא נוטש אותי ואת הילדים לכמה ימים ואפילו שבועות , טיפול זוגי או משפחתי לא בא בחשבון כי הוא לא סבור שיש לו בעיה, ההפך הוא הנכון הוא חושב שאני זו שצריכה טיפול ואני זו "הלא נורמלית", הייתי צריכה מזמן לקום וללכת אבל בכל זאת נשארתי, וגם עכשיו כי כל הזמן יש לי את הפחד הזה להישאר לבד עם ארבעה ילדים איך מתחילים מחדש, איך זורמים, איך נותנים לזמן לעשות את שלו, ואני יודעת שהדבר הנכון לעשות הוא לקום וללכת עכשיווווווווווווווו אנא תעזרו לי. אני נואשתתתתתתתתתתתתת

אורית יקירה

קודם כל הגעת למקום הנכון, כאן בפורום את יכולהלקבל המון כח מכל האנשים שנמצאים במצבים דומים. אני חושבת שאין לך ממה לפחד, נכון שיש לך 4 ילדים, אבל את בעצמך אומרת שאת הרבה לבד. תנשמי עמוק ותחליטי מה באמת את רוצה: להמשיך חיי גהנום או לפתוח דף חדש לחיים יפים יותר. גם לי לקח לא מעט זמן להבין שעדיף להיות לבד עם הילדים שלי ולהתחיל בבוא הזמן חיים חדשים ולא להשאר במערכת מעורערת. יישר כח, אנחנו כאן בשבילך

התלבטות קשה..אני עם ילדה אחת וזה לא פשוט...

אני מציעה לך ללכת לייעוץ אצל מישהי טובה.במצבך יהיה קשה לך לקבל החלטות לכאן או לכאן. גם שתתגררשי תהיי לבד כמו עכשיו ואפילו עוד יותר קשה כי בטח כלכלית עם 4 ילדים לא יהיה לך פשוט וגם למצוא בן זוג חדש עם 4 זה לא פשוט. לא לחיות באשליות לא הכל ורוד לא בנישואים ולא בגירושים. לכי לשיחות מעמיקות ..אל תסמכי על הפורום ועצותיו כי כל מקרה לגופו...

פחד להתגרש.

תיבדקי את עצמך .לא פשוט להתגרש עם ארבעה ילדים.תיתכלי על חצי הכוס המלאה.אולי תימצאי זמן אלו גברים זקוקים לזה .תימאי מקום בישבילו יהיה לו כוח וחשק לעשות, את מצפה מימנו והוא מצפה מימך ,יש נתק ,תיהיה חכמה ותשני .לא רק לילדים נותנים תני לעמך ולו את הזמן.לאישה יש את החוכמה בכל מה שקשור למישפחה,אז בידך לשפר וסבלנות עיקביות ורצון טוב עושים פלאים.חיזקי ואימצי.

התשובה בגוף השאלה (כרגיל).

כתבה לך טלי (אם איני טועה): "לאישה יש את החוכמה בכל מה שקשור למישפחה". נו... אז לא כל כך ראיתי את זה. לענייננו. את אומרת שלו יש בעיה והוא אומר שלך יש בעיה. אז יש לי חדשות בשבילכם >>לשניכם יחד<< יש בעיה. שניכם זקוקים לטיפול דחוף כי מה שמשתקף בנישואין ישתקף יותר חזק בגירושין. זה נכון בכלל, בלי קשר לקשיים כולל הכלכליים. להתחיל מחדש זה לא כל כך קשה בהשוואה לחיים שלמים במצב הזה. הוא לא רוצה טיפול? תנסי את התרגיל הבא. לכי את לטיפול. אחרי מפגש או שניים (ותתייעצי בענין עם היועץ), תגידי לבעלך שהיועץ רוצה לפגוש את שניכם כדי לעזור לך. משום מה לפעמים אנשים מקבלים גדלות נפש כשהם צריכים לעזור לאחר. זה נותן להם תחושת עליונות. היועץ יוכל לתת לך תרגילים נוספים למשוך אותו. מכאן והלאה הוא כבר יידע מה לעשות ואיך לגרום לו לראות שהבעיה היא של שניכם. גם לקום וללכת זה לא פתרון. כמו שצריך שניים לנישואין - צריך שניים לגירושין. אי אפשר להתגרש לבד. כמו שצריך לדעת איך לבנות חיי נישואין, צריך לדעת איך לקיים הליך גירושין בלי להרוס הכל ברדיוס של הפצצה על הירושימה. אם את לא יודעת איפה אפשר להשיג שם וכתובת של יועץ - לשכת הרווחה בישוב שלכם תהיה מקום טוב להתחיל. אם גם זה לא יעזור - גשי לעורך הדין הטוב הקרוב ביותר והתחילי בהליכי גירושין. רק תעשי טובה לעצמך. כמה שפחות טריקים מלוכלכים. כך זה יגמר יותר מהר ויותר קל. בכל מקרה, אם תלכי על גירושין - יד לפה. סודיות מוחלטת. הבאתי כאן הבוקר כתבה על הורים שלא יודעים לגדל ילדים. אני חושב שלפני הכל צריך ללמד אותם איך לגדל אחד את השני וזה חל גם עליך. יאללה. לעבודה - ובהצלחה. אנוכי דיויד השני

היי אורית,

הפחד שלך מובן ומוכר לכולנו. אישית גם היה לי קשה מאוד להחליט את ההחלטה האחרונה. היו לי המון לבטים, חששות, דאגות ופחדים בדיוק כמוך. יש לי שני ילדים קטנים שזה גם לא קל. עצתי לך: יש לך 4 ילדים משותפים איתו, זה לא קל להתגרש במצבך לכן לדעתי תאמצי את מה שדיויד כתב בקשר למטפל זוגי, תתחילי את ללכת אליו ואח"כ תסחבי אותו איתך בדרכי חכמה. האמת, וגם אנשי מקצוע יאמרו לך שהתחלת הטיפול מתחילה בכך שמכירים בבעיה ורק לאחר מכן מטפלים בה....... זו יכולה להיות התחלה גרועה אבל עדיף לנסות להציל מה שנשאר. אם זה לא יצליח ותראי שאין עם מי לדבר אז תחליטי עם עצמך מה הכי כדאי לך, עד כמה את מוכנה להישאר בנישואין כושלים, ללא אהבה וכבוד, עם בעל שלא מתייחס כמו שצריך, ובעל שאם את רק מעיזה לפצות פה קם ונעלם.... זו לא צורה להתייחס לאשה וילדים. אם הוא קם ונעלם יכול להיות שהוא עצמו רוצה להתגרש רק שלא מסוגל....... גם יכול להיות. לחיות עם בעל שהוא לא בעל, ולפי מה שאת מספרת גם לא ממש אבא שמראה נוכחות בבית, זה לא מרגיש טוב, זה גומר אותך נפשית, ואם את כבר חושבת על ילדיך המתוקים אז תדעי שזה מוריד ממך את כל הכוחות הנפשיים והפיזיים לטפל בהם. אני גם הרגשתי כך ואני יודעת מה זה לחיות עם בעל לא בעל, בהרגשה שהכל מתפורר לך בידיים, ונישואין כבר לא נישואין. תחשבי, תשקלי ותגיעי לתובנות חדשות, כך יהיה לך הרבה יותר קל להתמודד ולהגיע למחשבות הנכונות. רק לידע כללי: גירושין זה לא הכי קל, לא הכל פורח וורוד אבל גם לא כזה נורא, לא מתמוטט עליך העולם והחיים לא נגמרים לך האמצא אלא עוברים תפנית, לרוב חיובית...... שיהיה לך בהצלחה חמודה.... בכל מה שאת עושה ותעשי ותחליטי. ממני, חגית

התלבטות קשה..אני עם ילדה אחת וזה לא פשוט...

אני מציעה לך ללכת לייעוץ אצל מישהי טובה.במצבך יהיה קשה לך לקבל החלטות לכאן או לכאן. גם שתתגררשי תהיי לבד כמו עכשיו ואפילו עוד יותר קשה כי בטח כלכלית עם 4 ילדים לא יהיה לך פשוט וגם למצוא בן זוג חדש עם 4 זה לא פשוט. לא לחיות באשליות לא הכל ורוד לא בנישואים ולא בגירושים. לכי לשיחות מעמיקות ..אל תסמכי על הפורום ועצותיו כי כל מקרה לגופו...

שלומית....

אורית נכנסה לפורום לקבל עידוד וחיזוק, לדעת דיעות של אנשים שעברו מה שהיא עוברת, לכן היא נכנסה לכאן. אני כל כך מסכימה איתך שזה לא פשוט עם ילדים, במיוחד כלכלית, ועוד עם גבר כמו אביהם שלא משלם מזונות. זה לא קל אבל מתמודדים, לי באופן אישי יותר קל כי אני כבר לא בתוך הבועה העצובה שלי, לפעמים עדיף להיות לבד, להתמודד לבד, מאשר לנסות להתמודד עם מישהו ולהיכשל. חגית

התשובה בגוף השאלה (כרגיל).

כתבה לך טלי (אם איני טועה): "לאישה יש את החוכמה בכל מה שקשור למישפחה". נו... אז לא כל כך ראיתי את זה. לענייננו. את אומרת שלו יש בעיה והוא אומר שלך יש בעיה. אז יש לי חדשות בשבילכם >>לשניכם יחד<< יש בעיה. שניכם זקוקים לטיפול דחוף כי מה שמשתקף בנישואין ישתקף יותר חזק בגירושין. זה נכון בכלל, בלי קשר לקשיים כולל הכלכליים. להתחיל מחדש זה לא כל כך קשה בהשוואה לחיים שלמים במצב הזה. הוא לא רוצה טיפול? תנסי את התרגיל הבא. לכי את לטיפול. אחרי מפגש או שניים (ותתייעצי בענין עם היועץ), תגידי לבעלך שהיועץ רוצה לפגוש את שניכם כדי לעזור לך. משום מה לפעמים אנשים מקבלים גדלות נפש כשהם צריכים לעזור לאחר. זה נותן להם תחושת עליונות. היועץ יוכל לתת לך תרגילים נוספים למשוך אותו. מכאן והלאה הוא כבר יידע מה לעשות ואיך לגרום לו לראות שהבעיה היא של שניכם. גם לקום וללכת זה לא פתרון. כמו שצריך שניים לנישואין - צריך שניים לגירושין. אי אפשר להתגרש לבד. כמו שצריך לדעת איך לבנות חיי נישואין, צריך לדעת איך לקיים הליך גירושין בלי להרוס הכל ברדיוס של הפצצה על הירושימה. אם את לא יודעת איפה אפשר להשיג שם וכתובת של יועץ - לשכת הרווחה בישוב שלכם תהיה מקום טוב להתחיל. אם גם זה לא יעזור - גשי לעורך הדין הטוב הקרוב ביותר והתחילי בהליכי גירושין. רק תעשי טובה לעצמך. כמה שפחות טריקים מלוכלכים. כך זה יגמר יותר מהר ויותר קל. בכל מקרה, אם תלכי על גירושין - יד לפה. סודיות מוחלטת. הבאתי כאן הבוקר כתבה על הורים שלא יודעים לגדל ילדים. אני חושב שלפני הכל צריך ללמד אותם איך לגדל אחד את השני וזה חל גם עליך. יאללה. לעבודה - ובהצלחה. אנוכי דיויד השני

דיויד אהבתי מה שכתבת...

מה שמשתקף בנישואין ישתקף יותר בגירושין. אין לך מושג כמה זה נכון....אני רואה את זה במציאות היום יומית שלי. אבל אני חייבת להגיד לך משהו בנושא היעוץ: גברים ברוב המקרים לא אוהבים ללכת ליעוץ נישואין, אין לי מושג למה, רוב רובם של הגברים מרגישים רע עם זה. כגבר יש לך הסבר? אשמח לדעת ולשמוע

הפחד להתגרש

הי, אני לא יודעת אם ממש הגעתי למקום הנכון אבל בכל זאת תרשו לי..... אני נשואה עדיןןןןןןןן יש לי 4 ילדים הגדול בן 9 והקטנה בת ארבעה וחצי חודשים יש לי בעל שגורם לי בלשון המעטה רק רע, הוא לא יוצא עם הילדים לא יושב איתם על שיעורי בית, לא קונה לי מתנות לא אוהב לצאת ואם אני מעיזה לפתוח את הפה הוא נוטש אותי ואת הילדים לכמה ימים ואפילו שבועות , טיפול זוגי או משפחתי לא בא בחשבון כי הוא לא סבור שיש לו בעיה, ההפך הוא הנכון הוא חושב שאני זו שצריכה טיפול ואני זו "הלא נורמלית", הייתי צריכה מזמן לקום וללכת אבל בכל זאת נשארתי, וגם עכשיו כי כל הזמן יש לי את הפחד הזה להישאר לבד עם ארבעה ילדים איך מתחילים מחדש, איך זורמים, איך נותנים לזמן לעשות את שלו, ואני יודעת שהדבר הנכון לעשות הוא לקום וללכת עכשיווווווווווווווו אנא תעזרו לי. אני נואשתתתתתתתתתתתתת

אורית היקרה,

אני פרודה + 3 ילדים, בהליכים כבר שנה וחצי. הילד הגדול שלי בן 9. חייבת לאמר, הפרידה התחילה פחות או יותר מאותם הסיבות שלך. במהלך השנה וחצי הללו גיליתי הרבה בגידות ושקרים שלו במהלך הנישואים, מה שחיזק אותי להמשיך בהליך. חייבת לאמר כי לפעמים עולים בי הרהורים, אם לא הייתי מגלה שקרים ובגידות, אולי הייתי שוקלת חזרה אליו מאחר ולמרות העובדה שלא היה שותף לגידול הילדים במסגרת הנישואין, בכל זאת, הוא היה שם בבית לידם, אם נתקלתי בלילה ללא מוצץ לתינוק, ידעתי שיש מי שישמור עליהם ואוכל לקפוץ לסופרפארם, הדברים הקטנים האלה מאוד קשים לי היום, אני מגדלת שלושה ילדים קטנים לבד. והוא, יצא לחופשי, חזר לחיי הרווקות, מגיע מדי פעם לבקר, נכון לעכשיו הוא בקשר עם גרושה + 2 ילדים, שאיתן הוא נוסע לצימר בצפון ביום העצמאות (מכיר אותה בסה'כ חודש וכבר נחשף לבנותיה, אבל זה דיון השייך לנושא אחר). עצה שלי אלייך, אל תמהרי להתגרש, נסי לדבר לליבו להסביר, לפנות ליעוץ, באם לא יעזור, עדיין אל תתחילי הליך גירושין, התאפקי עוד קצת, תני לילדים לגדול עוד קצת ולאחר מכן אם הדברים לא ישתפרו, פרקי את החבילה, הרי בתור פרודה עם 3 ילדים קטנים אני יכולה להעיד כי אין לך אפשרות גם ככה להתחיל בחיים חדשים, גם אם היית מוכנה לכך נפשית, אז למה לך למהר. ומי יודע, אולי כשהילדים יגדלו הזוגיות שלך תהיה יותר טובה. חכי, אל תהיי פזיזה. בהצלחה, אני

דיויד אהבתי מה שכתבת...

מה שמשתקף בנישואין ישתקף יותר בגירושין. אין לך מושג כמה זה נכון....אני רואה את זה במציאות היום יומית שלי. אבל אני חייבת להגיד לך משהו בנושא היעוץ: גברים ברוב המקרים לא אוהבים ללכת ליעוץ נישואין, אין לי מושג למה, רוב רובם של הגברים מרגישים רע עם זה. כגבר יש לך הסבר? אשמח לדעת ולשמוע

תגובה

אין לי מושג כמה זה נכון? (מה שמשתקף בנישואין ישתקף יותר בגירושין). בחיי שלא המצאתי את זה. עברתי את זה (כנראה כמוך). למה גברים לא רוצים ללכת ליעוץ? (אז כנראה אני לא גבר הלכתי לשלוש סדרות). כי זה אולי מבטא בעיניהם סימן לחולשה, לנחיתות, לאחד שלא יודע להסתדר, לכזה שזקוק לעזרה. לא מאצ'ו. לכן גם אמרתי לה שתלך לבד בהתחלה ורק אחר כך תקרא לו כאילו לעזור לה. כאילו. זה נותן הרגשת עליונות ועם זה בהרבה מקרים אין לגבר בעיה להגיע לטיפול. יעני עוזר לגברת. יום טוב. אנוכי דיויד השני

הפחד להתגרש

איך בעל עושה רק רע !!! ועושים איתו 4 ילדים איך איך איך לעולם לא הבין את זה !!!!!!!!!

נשים כמוך גורמות שבתוכנו יגדלו חלאות כמו בעלך את מחזקת אותו שאת לא עושה כלום נגדו ועוד עושה איתו 4 ילדים שיסבלו כל חייהם ריבונו של עולם

היי אורית...

זה המקום...שימי לב למה שכתבת"מפחדת להיות לבד",הרי את לבד לבד לבד,מגדלת הילדים לבד,עושה בשבילם הכל לבד,אז מה נשתנה בזה? אולי נראה לך מפחיד לפרוץ קדימה,ובצדק,אבל מפחיד יותר להמשיך לחיות במסגרת כל כך שחורה,מדכאת לא להיות מאושרת,להיות כבוייה רגשית,וזה כל כך בא לידי ביטוי גם חיצונית,והילדים,נראה לך שהם לא מרגישים???מרגישים ועוד איך,רק שלא יודעים לבטא מאיפה זה בא,ובטוח שזה לא בריא לכל הסובבים אותך. את יודעת...לא נשארים במקום שלא טוב לנו להיות בו,במקום שלא מעריכים ומכבדים אותנו,ולכולם יש הזכות להיות מאושרים אז הכל מפחיד,ללא ספק,אבל יש בתוכינו כוחות שרק ברגעי משבר אנחנו ערים לזה מקווה שיש לך משפחה תומכת,חברים תומכים,וכן פני לייעוץ... העיקר שלא תיפול רוחך,והיי חזקה. בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר