האם להתגרש

האם להתגרש

שמי לילך אני ובעלי נשואים 8 שנים . בעלי נישא לי בהיותי אם חד הורית לילדה בת 7 . נולדו לנו 2 ילדים נוספים . מאז חתונתינו ועד ליום זה אביו של בעלי מסרב להכיר בי כאשת בעלי, יש לציין שלא הגיע לחתונה והניא את אמו של בעלי מלהגיע והן את משפחתו, הוא אינו מכיר בי או בנכדיו ולא ראה אותם מעולם הבעיה שבעלי מנסה ל"רקוד" על שתי החתונות . מצד אחד הוא מבקר את משפחתו ונכנס לביתו של אביו, על עף הניכור ומצד שני הוא איתנו . קשה לי עם העובדה הזו ואני הגעתי למסקנה שאני רוצה להתגרש. למישהו יש עצה טובה בשבילי ? תודה לילך

היי לילך....

את התחתנת עם בעלך - ולא עם הוריו. נכון שזה כואב מאוד, אבל ידעת שזאת אופציה מתחילת דרככם יחד. לילד - ולא חשוב באיזה גיל, קשה להתנתק מהוריו. אני מאמינה, כשבעלך יושב אצל הוריו - הוא דואג להזכיר כמה את אשה טובה ומיוחדת במטרה לרכך את הקשר בניכם. ושוב, תנסי לא לחשוב על הוריו - תחשבי על הקשר הזוגי שבניכם. הוריו, עשו את הבחירה שלהם - יום יבוא ואולי הם יתחרטו על כל שנות הנתק. אם הקשר שלך עם בעלך הוא טוב, את בכלל לא צריכה לחשוב על כיווני פרידה. הרקע לפרידה צריך להיות על בסיס טיב הזוגיות , ולא על כל מה שמסביב. מקווה שתגיעי להחלטה הנכונה בשבילך. שנה טובה. בטי.

לילך שלום

כאחת שהתגרשה-לא כתבת שבעלך לא ראוי ,שאינו מתיחס אליך ושאינו אב טוב.אם הוא בעל ואב טוב והדבר שמטריד אותך הוא רק נושא האב-תתעלמי אינו ראוי להיות סב לילדייך.

בוקר טוב לילך

שנה טובה וברוכה הבאה לפורום שלנו. על השאלה האם להתגרש רק את יכולה לענות. לא כל כך הבנתי למה את רוצה להתגרש. מה מפריע לך בזוגיות? האם את ובעלך לא מסתדרים? האם יש ביניכם חילוקי דעות? פערים? בעיות שלא ניתן להתגבר עליהם? צדף

ממש מסובך המצב ביניכם.גם לבעלך בטוח לא קל.

הבעיה

צדף לשאלתך, הבעיה היא לא מסביב. הבעיה היא ביחס של בעלי לענין , בעלי מצפה שאני אהיה נחמדה למשפחה שלו, בעוד הם אינם מכירים בי, אני מרגישה שבעצם הדרישה יש לו חוסר כבוד אלי. יש לי גם תחושה שהוא מתבייש מעט בעובדה שיש לי בת ממערכת קודמת . הדבר מעיק עלי מאוד וכתוצאה מתחושה זו אני מרגישה כעס גדול אליו, ומכך ניתן להסיק שמערכת היחסים הינה קשה. קל להגיד תתעלמי אבל זה קשה , אני לא מבינה למה הוא מתעקש להיכנס לבית של אביו כאשר אביו אינו מכניס אותו לביתנו - האם זה דבר של מה בכך. זה קשה מאוד !!!!!!!!!!

לדעתי.

בעלך צריך לעשות הכול כדי לגשר...ולעשות שתהיה קבלה. ההתנגדות של אביו היא מימי הבינים. ולבעלך צריכה להיות את כול המוטיבציה ותחושת השליחות שבעולם כדי שהיה קשר בינכם למשפחתו. ולנכדיו.גם עי לחצים על האם. יום יבוא שהאב יראה שאין לו יותר כוח על כולם..ושכולם רוצים ההפך ממנו....הוא יפשיר. אבל עד אז..בעלך צריך לעבוד. וכדי שיתחיל עכשיו.אולי תלכו ליעוץ זוגי בנושא כדי לתת לו כלים איך להיתמודד עם המצב. שלא ירגיש לבד. תזמינו אם האם. תצאי איתה לקפה לבד... תנסו ותנסו... אפשר גם שתחליטי שאת משחררת ומניחה לזה...עד אשר משהוא יקרה שם. אם היחסים בינכם טובים חבל להיתגרש. בהצלחה רבה.

מה עושים

קודם כל תודה רבה על התגובות , הפורום שלכם מקסים, חם ואוהב. אני רוצה לומר שנעשו אין ספור נסיונות לדבר עם אביו של אבי אך ללא הועיל . זכור לי פעם שבעלי הביא את הילד שהיה קטן פעם ראשונה לבית אביו כדי שיראה אותו, הילד היה כבן שנה והאב דחף את הדלת בפניו, ולא רצה להכיר בו. הקיצוניות פה ממש רדיקלית. מה שמפריע לי שבעלי חושב שאביו הוא האבא הכי טוב בעולם ומגבה אותו. מישהו יכול להסביר לי איך זה יכול להיות,הרי הוא לא מכיר בילדיו ולא ראה אותם מעולם. מה שמפריע לי זה התנהגותו של בעלי, אם בעלי היה לצידי והיה אומר לי פעם אחת שאני צודקת שאני נפגעת ואין להם זכות להתנהג אליך כך -הייתי נרגעת, אבל הוא מגבה אותם, ולי זה כואב ומוכיח דבר אחד - חוסר כבוד , ואולי תחושה בתת מודע של הזדהות עם משפחתו שעולל להם דבר נורא שהתחתן עם אשה עם ילדה תמיד הוא היה נוהג להגיד לי - אבא שלי ואמא שלי מעולם לא רבו עד שהתחתנו, מאז שהתחתנו הם רבים. אני מרגישה מושפלת, וחסרת הערכה מצידו של בעלי - וזה כואב . זו הבעיה,וקשה לי להתמודד שלכם לילך

היי לילך....

את התחתנת עם בעלך - ולא עם הוריו. נכון שזה כואב מאוד, אבל ידעת שזאת אופציה מתחילת דרככם יחד. לילד - ולא חשוב באיזה גיל, קשה להתנתק מהוריו. אני מאמינה, כשבעלך יושב אצל הוריו - הוא דואג להזכיר כמה את אשה טובה ומיוחדת במטרה לרכך את הקשר בניכם. ושוב, תנסי לא לחשוב על הוריו - תחשבי על הקשר הזוגי שבניכם. הוריו, עשו את הבחירה שלהם - יום יבוא ואולי הם יתחרטו על כל שנות הנתק. אם הקשר שלך עם בעלך הוא טוב, את בכלל לא צריכה לחשוב על כיווני פרידה. הרקע לפרידה צריך להיות על בסיס טיב הזוגיות , ולא על כל מה שמסביב. מקווה שתגיעי להחלטה הנכונה בשבילך. שנה טובה. בטי.

משהו נוסף

משהו נוסף ששכחתי לומר. אביו של אבי מתנהג כך וכולם מתייחסים אליו כאילו כלום לא קרה. האם מספקת את רצונותיו בשל חולשתה האישית. שאר האחים בקשר איתו ולא מנסים להפעיל עליו לחץ יותר. עכשיו נולדו לאחיו 2 בנות, אלו הנכדים החדשים היחידים בנוסף לילדינו ואני יודעת שאביו של אבי ייעשה הכל כדי לגרום לי להתעצב . שאלתי את בעלי- מה יהיה אם תלך אליהם ביום שישי בערב ואחיך יהיה שם עם אשתו ובנותיו לא יפריע לך שהילדים של אחיך שם וילדיך לא - אמר לי "למה זה צריך להפריע" אני מרגישה במערבולת בבקשה עזרה לילך

לדעתי.

בעלך צריך לעשות הכול כדי לגשר...ולעשות שתהיה קבלה. ההתנגדות של אביו היא מימי הבינים. ולבעלך צריכה להיות את כול המוטיבציה ותחושת השליחות שבעולם כדי שהיה קשר בינכם למשפחתו. ולנכדיו.גם עי לחצים על האם. יום יבוא שהאב יראה שאין לו יותר כוח על כולם..ושכולם רוצים ההפך ממנו....הוא יפשיר. אבל עד אז..בעלך צריך לעבוד. וכדי שיתחיל עכשיו.אולי תלכו ליעוץ זוגי בנושא כדי לתת לו כלים איך להיתמודד עם המצב. שלא ירגיש לבד. תזמינו אם האם. תצאי איתה לקפה לבד... תנסו ותנסו... אפשר גם שתחליטי שאת משחררת ומניחה לזה...עד אשר משהוא יקרה שם. אם היחסים בינכם טובים חבל להיתגרש. בהצלחה רבה.

משהו נוסף

משהו נוסף ששכחתי לומר. אביו של אבי מתנהג כך וכולם מתייחסים אליו כאילו כלום לא קרה. האם מספקת את רצונותיו בשל חולשתה האישית. שאר האחים בקשר איתו ולא מנסים להפעיל עליו לחץ יותר. עכשיו נולדו לאחיו 2 בנות, אלו הנכדים החדשים היחידים בנוסף לילדינו ואני יודעת שאביו של אבי ייעשה הכל כדי לגרום לי להתעצב . שאלתי את בעלי- מה יהיה אם תלך אליהם ביום שישי בערב ואחיך יהיה שם עם אשתו ובנותיו לא יפריע לך שהילדים של אחיך שם וילדיך לא - אמר לי "למה זה צריך להפריע" אני מרגישה במערבולת בבקשה עזרה לילך

מה עושים

קודם כל תודה רבה על התגובות , הפורום שלכם מקסים, חם ואוהב. אני רוצה לומר שנעשו אין ספור נסיונות לדבר עם אביו של אבי אך ללא הועיל . זכור לי פעם שבעלי הביא את הילד שהיה קטן פעם ראשונה לבית אביו כדי שיראה אותו, הילד היה כבן שנה והאב דחף את הדלת בפניו, ולא רצה להכיר בו. הקיצוניות פה ממש רדיקלית. מה שמפריע לי שבעלי חושב שאביו הוא האבא הכי טוב בעולם ומגבה אותו. מישהו יכול להסביר לי איך זה יכול להיות,הרי הוא לא מכיר בילדיו ולא ראה אותם מעולם. מה שמפריע לי זה התנהגותו של בעלי, אם בעלי היה לצידי והיה אומר לי פעם אחת שאני צודקת שאני נפגעת ואין להם זכות להתנהג אליך כך -הייתי נרגעת, אבל הוא מגבה אותם, ולי זה כואב ומוכיח דבר אחד - חוסר כבוד , ואולי תחושה בתת מודע של הזדהות עם משפחתו שעולל להם דבר נורא שהתחתן עם אשה עם ילדה תמיד הוא היה נוהג להגיד לי - אבא שלי ואמא שלי מעולם לא רבו עד שהתחתנו, מאז שהתחתנו הם רבים. אני מרגישה מושפלת, וחסרת הערכה מצידו של בעלי - וזה כואב . זו הבעיה,וקשה לי להתמודד שלכם לילך

משהו נוסף

לילך יקרה..

זה נשמע כמו מצב של למה לעזזל נכנסת עליו בכלל?? ברור לי שמרחוק כול כך אין לי יכולת להבין למה..וזה גם לא משנה כי זה מצב נתון.(אני גם לא שופטת חלילה..) ולעינין...את גם ככה חושבת על גירושים.. אז לפחות לפני זה..תגידי לבעלך את האמת..על העולם המודרני.. הוא חצוף..ואין לו בעיה לתת לך (אולי מחוסר מודעות עצמית) להרגיש ש"את" אכן הבעיה..וחבל מאוד. היחס הזה וה"הסכמה שבשתיקה" של כולם ליחס הזה, זה ימי הבינים..ותקופות חשוכות דומות. הדעות שאביו מחזיק הם דעות קשות שאין להם שום אחיזה במציאות הגיונית או שיכות לעולם הזה בכלל.. הוא רואה בבני אדם שווים יותר או פחות על סמך..מה בדיוק?? עשי מה שאת חושבת רק אל תזוזי משם לפני שאת מביעה את דעתך הבריאה על המצב ההזוי הזה. ועל החושך שהאבא משרה על הזוגיות הזו..ועל נכדיו הזכים והנפלאים. ממש...חוצפה. בעלך חצוף. ועכשיו אחרי שהוצאתי קיטור שתי שאלות...הם היו בחתונה שלכם?? ואיך בדיוק הוא נתן לו להיתחתן איתך?? הם שילמו משהוא עזרו? איך ולמה הם לא מנדים אותו בעצמו בעצם? (חשוב לי להתגיש שכיבוד הורים בעיני הוא ערך חשוב..אבל לא לכול דבר מצווה להסכים ולקבל..ובטח לא כזה..)

משהו נוסף

כן זה נשמע כמו תגובה של אחד..

שגדל אצל אבא שלו. לא פשוט יקירה. את תצתרכי לבחור בין להילחם בזה. או לוותר לזה..ולקוות שזה יעלם. לבין לוותר עליו...אבל שתדעי שבמצב שזה נראה אם תוותרי עליו..סביר שלא תראו אותו כלל.

לילך יקרה..

זה נשמע כמו מצב של למה לעזזל נכנסת עליו בכלל?? ברור לי שמרחוק כול כך אין לי יכולת להבין למה..וזה גם לא משנה כי זה מצב נתון.(אני גם לא שופטת חלילה..) ולעינין...את גם ככה חושבת על גירושים.. אז לפחות לפני זה..תגידי לבעלך את האמת..על העולם המודרני.. הוא חצוף..ואין לו בעיה לתת לך (אולי מחוסר מודעות עצמית) להרגיש ש"את" אכן הבעיה..וחבל מאוד. היחס הזה וה"הסכמה שבשתיקה" של כולם ליחס הזה, זה ימי הבינים..ותקופות חשוכות דומות. הדעות שאביו מחזיק הם דעות קשות שאין להם שום אחיזה במציאות הגיונית או שיכות לעולם הזה בכלל.. הוא רואה בבני אדם שווים יותר או פחות על סמך..מה בדיוק?? עשי מה שאת חושבת רק אל תזוזי משם לפני שאת מביעה את דעתך הבריאה על המצב ההזוי הזה. ועל החושך שהאבא משרה על הזוגיות הזו..ועל נכדיו הזכים והנפלאים. ממש...חוצפה. בעלך חצוף. ועכשיו אחרי שהוצאתי קיטור שתי שאלות...הם היו בחתונה שלכם?? ואיך בדיוק הוא נתן לו להיתחתן איתך?? הם שילמו משהוא עזרו? איך ולמה הם לא מנדים אותו בעצמו בעצם? (חשוב לי להתגיש שכיבוד הורים בעיני הוא ערך חשוב..אבל לא לכול דבר מצווה להסכים ולקבל..ובטח לא כזה..)

אמטיסט לב יקר

הוריו של בעלי לא היו בחתונה ומעולם לא נתנו לי שקל. אמו רצתה לבוא לחתונה אבל אביו של אבי איים עליה שייתגרש ממנה אם תעשה כן, והיא נכנעה לרצונותיו. יש לציין שהלכנו להזמין את כל דודיו מצד אביו באופן אישי ואפילו ישבנו בביתם שעתיים , והם לא באו כי אביו דאג לטלפן באופן אישי לכל דוד ולאיים עליו שאם יגיע לחתונתינו לא ידבר איתם לעולם, יצא מצב שאיבדנו חמישים מנות ולא ידענו . בנוסף יש דודה מצד אימו של בעלי, שעליה הוא גם איים שלא תגיע. זוהי דודה מיוחדת עם מודעות אישית, הדודה הזו היתה הכי קרובה לאמו של בעלי והם היו מתראים כמעט פעם בשבוע . הדודה הזו עמדה בחתונתנו כנציגת האם בכניסה, מאז אביו של אבי החרים אותה לחלוטין, הפסיק לבוא לאירועי ילדיה, ואינו מדבר איתה. זוהי מלחמת חורמה. אני חייבת לציין שאמו של בעלי מגיחה לביתינו בסתר פעם בחצי שנה לראות את נכדיה וזה גם לחצי שעה ,כעקרון היא חיה בפחד . אני אספר משהו -אמו של בעלי אושפזה לצורך ניתוח לפני זמן מה , תארו לכם שבעלי ציפה ממני ללכת לבקר אותה בבית החולים , כמובן בזמן שאביו אינו שם , הוא שכח שילדתי ואושפזתי מס' פעמים ולא זכיתי לשום ביקור ממנה. אתם מבינים הוא מצפה שאהיה נחמדה , ואני ממש לא מוכנה , וזה מה שיוצר את החיכוכים.יש לציין שבעלי נכח שם בבית החולים על בסיס קבוע ואפילו שילם מכיסו ולבדו על אחות צמודה לאמו. אני לא מבינה ולי ממש קשה לילך

נכנסת למצב סבוך. עוד שאלה.

למה האיש שלך נכנס למצב הזה? איזה ערכים חשובים מאוד הנחו אותו להיתחתן איתך למרות ההתנגדויות העזות פלוס? (הית צריכה לגשת לבקר אותה..וזה מכיון שאת כן מבינה את המצב ושהיא בתוך תוכה לא היתה רוצה לקחת בו חלק..ולכבד אותה מתוך ההבנה והמקום הזה..כעסך ברור..מוצדק. ואוי לך אחרת. אבל המצב הוא סבוך..ואת נכנסת עליו ביודיעין.(בערך) והאמא רוצה את קרבתכם)
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר