להבדיל ממך, אני לא מתלונן.

לא התלוננתי .פשוט הצגתי מצב שבדרך כלל קיים.אני חייבת לומר שקראתי מספר תגובות שלך בעבר.אתה תוקפני למדי כנגד נשים-לא כולנו גרושתך!

תגובה לדיוויד

שלום דיוויד. אני די חדשה כאן , ויותר קוראת מאשר מגיבה. אבל,חייבת לציין ,ובאמת ברוח טובה ובלי להשמע ביצ'ית ,אתה מאוד ממורמר. יש בך הרבה טינה על גרושתך,ועל העולם הנשי בכלל. חבל,הוצא את המרמור ושיהיה לך רק טוב

ממש לא.

אני ממש לא ממורמר. יש לי טענות קשות נגד השפיטה של היום, החקיקה של היום (או ליתר דיוק - היעדר חקיקה הוגנת), התפיסות המיושנות שלא רוצים לשנות, הנצלנות הנשית של האוירה הפמיניסטית. אבל זה לא הופך אותי לממורמר. להיפך, מצבי היום (כמה שהוא מחורבן, סליחה על הביטוי) הרבה יותר טוב מהעבר הלא רחוק. זה לא הופך אותו לאידאלי, אבל בהחלט לנסבל. לא, אין לי טינה על גרושתי. אני בקושי חושב עליה ומיום ליום פחות. היא עשתה מה שכל אשה היתה עושה - מנצלת בצורה נבזית את האוירה עד תום. נקודת המבט שלי היא לא רק פרטית. היא קשורה גם לאחד העיסוקים שלי שלא במקרה קשור לתחום. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

והגברים עושים מה שכל גבר היה עושה?זה כוללני מידי ואני בטוחה שכמה מאיתנו היו פועלות בדרכים שונות.לילה טוב.

לא התלוננתי .פשוט הצגתי מצב שבדרך כלל קיים.אני חייבת לומר שקראתי מספר תגובות שלך בעבר.אתה תוקפני למדי כנגד נשים-לא כולנו גרושתך!

לא מתלוננת? אז איך את קוראת לזה?

"אנחנו נשארות עם הילדים מטפלות בזמנים טובים ורעים." "אנו חיות את הקשיים היומיומיים עם ילדינו-כלכליים ורגשיים." "אתה מתנהל בחייך כרווק לכל דבר ואנו?" זה לא מספיק תלונות אצלך? אז כנראה שאינני יודע מה זה "תלונות", או שלא קראת מה שכתבת. נכון, לא כולכן גרושתי (רק שהיא עדיין לא גרושתי. אחרי החגים בע"ה). אבל כולכן מכורות לאותה אוירה עכורה פמיניסטית אנטי גברית. מנצלות את האוירה עד הסוף. תוקפני כלפי נשים? לא. רק נגד ניצול ציני ונבזי של האוירה הנ"ל בה אני נתקל יום יום באחד העיסוקים שלי. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

חבל.......

והגברים עושים מה שכל גבר היה עושה?זה כוללני מידי ואני בטוחה שכמה מאיתנו היו פועלות בדרכים שונות.לילה טוב.

אכן, רק שזה מהצד השני של המטבע.

בכל מה שקשור למישור המשפטי, הכלכלי וגם המשפחתי (ענין המשמורת), רוב הגברים עסוקים במלחמת השרדות. יש שמצליחים יותר ויש שמצליחים פחות. יש גם נכשלים. בחלק מהמקרים המלחמה הזו מתנקמת גם בנשים כאשר אין לגבר ברירה אלא לכסח בהן (משפטית, כלכלית וחברתית) - אחרת יכסחו אותו. מצער - אבל אלה עובדות. באיזון משפטי, כלכלי וחברתי שני הצדדים לא היו נזקקים למלחמת השרדות. אני מזמין אותך לערב פעילות אחד כדי להיווכח. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

אין לגבר ברירה אלא לכסח אותן?יש לך ניסוח מענין...

זה בכלל לא ענין של ניסוח.

לצערי נוצרה כאן מציאות של "או שאתה טורף, או שאתה נטרף". אין באמצע. בדיוק את האמצע הזה צריך ליצור. על זה אני מדבר. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

לא מתלוננת? אז איך את קוראת לזה?

"אנחנו נשארות עם הילדים מטפלות בזמנים טובים ורעים." "אנו חיות את הקשיים היומיומיים עם ילדינו-כלכליים ורגשיים." "אתה מתנהל בחייך כרווק לכל דבר ואנו?" זה לא מספיק תלונות אצלך? אז כנראה שאינני יודע מה זה "תלונות", או שלא קראת מה שכתבת. נכון, לא כולכן גרושתי (רק שהיא עדיין לא גרושתי. אחרי החגים בע"ה). אבל כולכן מכורות לאותה אוירה עכורה פמיניסטית אנטי גברית. מנצלות את האוירה עד הסוף. תוקפני כלפי נשים? לא. רק נגד ניצול ציני ונבזי של האוירה הנ"ל בה אני נתקל יום יום באחד העיסוקים שלי. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

היי דיוויד

דיוויד,אכן כל הכבוד לך ,שאתה אבא במשרה מלאה. וכמו שציינת ,לא כל הנשים כמו גרושתך. ואתה לא כמו בן זוגי לשעבר,בתקווה שלאחר החגים יהיה בסטטוס הגרוש שלי, שלא רק שלא רואה כלל את ילדיו,הוא לא מתעניין אפילו טלפונית,לצערי. ואני נשארת עם כל הנטל עלי,אך אין בליבי טינה או זעם כשאני מתעוררת בבוקר ורואה חיוך של מלאך קטן שאומר "אני אוהב/ת אותך אמא.שיהיה לך יום טוב". ואינני יוצאת בהגדרות שהעולם הגברי הוא כך וכך בגלל שבן זוגי התגלה בשיא הגועליות כגבר. כל אחד ואחת נמדדת/ת בפני עצמו בלבד,ולא בשל מינו.

הייתי יכול להסכים לכל מילה שלך, אבל...

יש כאן עובדה אחת שאי אפשר להתכחש לה: רק הצד הנשי יכול לנצל אוירה פמיניסטית בצורה שלפעמים היא פרועה עד אבסורדית. זה נכון במשטרה, זה נכון גם במישור המשפטי - רבני או אזרחי. תתפלאי כמה פריוילגיות יש לאשה גם ברבנות - שאין לגבר. לגברים אין כיום את הפריוילגיה הזו. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

ואני דיויד , הייתי יכולה להסכים לכל מילה שלך,אבל....

קשה להעביר כאן תחושות,אבל אני עברתי... עוברת ....ובלי ספק אעבור... ואלוהים רק יודע מאיפה אני מוצאת את הכוחות כדי לשרוד. אז ,בבקשה,אנו לא עושים "תחרות" כביכול מי סבל/ה יותר , בלשון עבר או הווה או עתיד. ואני רחוקה מלהיות אשה רעה,עם כל המידע שיש בידי על מעללי בן זוגי לשעבר , יכולתי... אבל ,אינני מסוגלת וגם אינני רוצה. כל שרצוני הוא לסיים את הקשר,גם באם אפגע פגיעה מסויימת. השקט הנפשי שלי חשוב לי למען משפחתי

למרות שאין כאן תחרות, כדברייך....

את מקרה פרטי. לא מקישים מהפרט אל הכלל אלא להיפך. קטונתי מלשפוט אותך או להעריך אותך נכונה. בטח לא דרך הפורום. אבל כמגזר, כסטטיסטיקה, בחתך הממוצע ניתן לספור הרבה יותר תואנות שוא של נשים כלפי גברים מאשר להיפך. הרבה יותר ניצול אוירה מצד הנשים - כי לגברים אין אוירה תומכת כיום. לא פוליטית ולא אחרת. לילה טוב. אנוכי דיויד השני

כן אני חי בישראל וחווה את הקיפוח על בשרי.

יש לי גם חלק צנוע בסיוע למקופחים אחרים. רוצה דוגמאות? ילד הולך עם אמא. אב חייב בכל מקרה במזונות ומדור לילדיו (לפעמים גם לגרושתו) גם אם הוא מובטל. אם לא חייבת בדבר. לא לילדיה ולא לגרושה. במקרה של אלימות בין בני זוג, במשטרה בכלל לא בודקים מה היה. לא בודקים מי האלים. יש נוהל. הגבר מועף מהבית אוטומטית. כמה נשים כאלה את מכירה? אשה לא צריכה להוכיח עבירת אלימות או מין. די בטענה או תלונה. הגבר צריך להוכיח שלא היה. איפה חזקת החפות? והחדשות הטריות - אם גבר שיפר מעמד תוך כדי נישואין - הוא ישלם לגרושתו. אבל אם הוא נבלם בנישואיו ושיפר מעמדו אחריהם, כשהשתחרר - היא לא תפצה אותו. גם בבית הדין הרבני - עבודת גבר ופירותיה - ברי חלוקה (רכוש משותף). עבודת אשה נחשבת לעולם לעבודת דחק ואינה בת חלוקה. היא שלה במלואה. מספיק לך? אם לא - יש לי עוד רשימה ארוכה. שבוע טוב. אנוכי דיויד השני

דויד היקר!

בד"כ אנחנו אלה שנעצרות, יולדות, ונשארות בבית. מוותרות על קרירה וכיוב' ואילו הגברים יכולים להתקדם בעבודתם אין להם חופשות מחלה של הילדים. לא ביקורת בטיפת חלב ועוד... אנו הנשים נושאות בנטל הזה בעוד אתם חופשיים מכל זה. הגברים מתחייבים בכתובה לפרנס. ועליהם מוטל עול הפרנסה! ללדת ילדים צריכים שניים וגם לגדל אותם! רובהגברים שנפרדים מנשותיהם פותחים במילחמה כלכלית! הילדים מפסיקים לראות אותם וכמובן גם לא מקבלים מהם ולא כלום! מעט גברים עומדים בהתחיבותם וממשיכים לפרנס כרגיל! אתה יצאת נגד אישה קנאית כדבריך שלא רצתה להשאיר לבעלה אקסה גם את ה5000 שקל שנישארו לו לאחר שהפריש לטובתה כספים. וזה בסדר. אולם מכאן ועד להלום בנשים שמקבלות את זכותן הלגיטימית? אצלך זה מאבד פרופורציה! צא מהראש הזה שאנו רוצות יותר ממה שאנחנו צריכות! יש ילדים ומישהו ח י ב לכלכל אותם! נשים שיוצאות לעבוד זו פריבילגיה לבעל ולא לרועץ לאישה! גברים שמבטלים נשים בגלל שהן לא עובדות. ובגלל שהן נטל כלכלי על הבעל הם גברים שטלטנים ואלימים.

יקירתי - שברת את השיא הישראלי.

מקסימום עיוותים במינימום מילים. דבר דבור על אופניו: 1. "בד"כ אנחנו אלה שנעצרות, יולדות, ונשארות בבית. מוותרות על קרירה וכיוב'". מהיכן הסטטיסטיקה העדכנית הזו? אז נתחיל מזה שרק אשה יכולה ללדת. יש לזה מחיר. לא רוצה לשלם את המחיר? מי מכריח אותך ללדת? אם זה היה ניתן לגברים - הרבה היו עושים זאת ברצון בלי טובות. אבל הרי זה היה מאבק של הנשים לחופשת הלידה. עד שגברים החלו לזכות בה היה מאבק מר. זכור לי מקרה שהערתי לאשה שחנתה במקום שמור לנכה (ליד סופרמרקט). אז היא ענתה "אני בהריון". לא ידעתי שהריון זו נכות, אבל לך תתווכח. בסוף עוד יבוא איזה גורילה מהצד עם סכין. אבל למה לא להחזיק את המקל משני קצותיו? 2. "ואילו הגברים יכולים להתקדם בעבודתם אין להם חופשות מחלה של הילדים. לא ביקורת בטיפת חלב ועוד..." באמת? יש על פי חוק חופשות מחלה לגברים שילדיהם חולים. רק מה? האשה קופצת על זה. יום חופש. אגב, במקרה הפרטי שלי (שלא נקיש ממנו על הכלל), מי שניצל את חופשות המחלה הללו זה אני. כנ"ל ההליכה לרופא וטיפת חלב. אבל מעטות הנשים שמוותרות על הפריוילגיה לשבת בבית 3 חודשים ויותר ולקבל משכורת. זה לא רק עניין ההנקה. יש כיום הרבה נשם שמניקות הרבה מעבר לתקופת חופשת הלידה, כך שהטיעון הזה מתפוגג לאיטו. 3. "אנו הנשים נושאות בנטל הזה בעוד אתם חופשיים מכל זה." תבינו שאתן לא עושות טובות. לא לגברים ולא לילדים. בחרתן בזה. הנטל? מה זה? עונש? את לא רוצה? אז למה ילדת, לכל הרוחות. אנחנו חופשיים מזה? הרי מתנהל מאבק של גברים לשוויון בנטל הזה. מי שלא מוכן לקבל את זה הם לא בדיוק הגברים. הפמיניסטיות הלוחמות שמות רגליים על כל צעד ושעל. לשמחתי דברים זזים בכיוון נכון אבל זה כרגע רק בפריפריה: גננים בגני ילדים וכד'. אבל המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד. היום גבר בגן ילדים זה בערך כמו טייסת קרב. ממש הליכה נגד הזרם. 4. "ללדת ילדים צריכים שניים וגם לגדל אותם! רוב הגברים שנפרדים מנשותיהם פותחים במילחמה כלכלית! הילדים מפסיקים לראות אותם וכמובן גם לא מקבלים מהם ולא כלום! מעט גברים עומדים בהתחיבותם וממשיכים לפרנס כרגיל!" גברים שפותחים במלחמה כלכלית מנהלים מלחמת השרדות. רק לך אולי לא נוח להכיר בזה. המצב המשפטי של היום: אם לא תטרוף - יטרפו אותך. הילדים לא מקבלים ולא כלום? גברים לא עומדים בהתחייבותם? שטויות. מכריחים אותם. אז האשה מקבלת מבטוח לאומי והגבר כבר מתמודד מול רשויות החוק. לא ראיתי שזה עובד בכיוון השני. ולמה הם צריכים לפרנס "כרגיל"? מה עם חיים חדשים? משפחה חדשה? מי שרוצה את הילדים צריך לקחת בחשבון את פרנסתם. הרי הנשים מנהלות מאבק עד חורמה כדי למנוע משמורת גברית. בתי המשפט הולכים בכשל הזה עד היום. אז על מה התלונות? תנו לגבר משמורת על הילד ותסתפקו בהסדרי ראייה כשצריך לבוא לכמה שעות גם מקצה הארץ ועד קצהה. אהה... לא? למה? 5. "אולם מכאן ועד להלום בנשים שמקבלות את זכותן הלגיטימית? אצלך זה מאבד פרופורציה!". זכות לגיטימית? והיכן הזכויות הלגיטימיות של הגבר? הרי אין כאלה. במקרי אלימות גם מצד האשה - הגבר נזרק מהבית. במקרה של גבר שאשתו התשכרה יותר ממנו לא קורה במזונות ומדור כמו שקורה במצב ההפוך. היכן זכותו הלגיטימית של הגבר לגדל את ילדיו? היכן זכותו הלגיטימית לתבוע מזונות ומדור לילדיו שהוא מגדל (אם זה כבר קורה)? ויותר מזה - באותה נשימה שאת מזכירה את ההיא שגם 5000 ש"ח לא רוצה להשאיר לו, את אומרת "צא מהראש הזה שאנו רוצות יותר ממה שאנחנו צריכות". אני לא עד כדי כך עיוור ומטומטם. וחוץ מזה... הלמתי? איזה שטויות. אם עמידה על עמדתי ואמירתה בצורה שהיא למעלה מעדינותך זה להלום..... מה אני יכול לעשות? 6. ולסיכום: "יש ילדים ומישהו ח י ב לכלכל אותם! נשים שיוצאות לעבוד זו פריבילגיה לבעל ולא לרועץ לאישה! גברים שמבטלים נשים בגלל שהן לא עובדות. ובגלל שהן נטל כלכלי על הבעל הם גברים שטלטנים ואלימים." מישהו חייב לכלכל אותה? ואני חשבתי "מי שהם חייבים לכלכל אותם". לא "מישהו". "מישהם". את המשפט "נשים שיוצאות לעבוד זו פריבילגיה לבעל ולא לרועץ לאישה!" לא הבנתי. אשה עובדת כפריוילגיה לבעל? את רצינית? אל תספרי לי על העולם החרדי שבו העלוקה יושב ללמוד תורה כדי לא להתגייס ולא לעבוד והאשה גם מגדלת וגם מפרנסת. זה עיוות גמור שלא מקובל עלי. אבל בעולם המודרני האמיתי - אשה עובדת זו פריוילגיה לבעל? הלו... בוקר טוב... להתאפס בבקשה. והנושא שלגברים שמבטלים נשים שאינן עובדות לא עלה כאן בכלל. ומה הקשר בין זה לאלימות? איך קשרת את הקצוות האלה בכלל. אני ממש מתפלא עלייך. אבל בעצם אני צריך להתפלא על כך שאני מתפלא. יום טוב. אנוכי דיויד השני
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר