פיטרו אתכם - לא סוף העולם,להיפך!

הודיעו לכם שאתם מפוטרים ואתם צריכים לעזוב את מקום העבודה -תראו את הפיטורים כהזדמנות ולא ככישלון לשינוי הכרחי בקריירה שלכם!

אחרי הפיטורים ולפני המעבר למשרה הבאה שלכם ,עצרו רגע ,תרשו לעצמכם להיות בתקופה קצרה של אבל ולתת לעצמכם לבטא רגשות - לעכל, לשחרר ,לבכות (אולי לצחוק?) אבל אל תיכנסו לרחמים עצמיים כי הפיטורים נועדו להעיר אתכם לשינוי כלשהו וזה בידכם..!

הפיטורים לא קרו סתם ויש להם מטרה – להעיר אתכם לשינוי כלשהו שאתם צריכים לעשות בהמשך הקריירה כדי להמשיך למשרה ראויה בתחום עיסוקכם או אולי בתחום חדש ,אולי לעבור להיות עצמאיים ולממש חלום ישן, אולי למצוא משרה שתאפשר לכם לעבוד פחות להרוויח יותר ולחיות חיים יותר רגועים,מאוזנים ובריאים או להיות יותר עם המשפחה שלכם, אולי משרה שתאפשר לכם להרוויח יותר בהתאם לכישוריכם וכו'...

תחשבו למה פוטרתם מבלי לשפוט את עצמכם, רק תלמדו מזה. השלב הזה חשוב, כי אם לא תלמדו מכך תחזרו על אותם התנהלויות,טעויות,דפוסים בעבודה הבאה שלכם בצורה כזאת או אחרת ובעצם לא תצמחו מזה...מה שיכול להוביל לתסכול, תקיעות, חוסר שביעות רצון גם במשרה הבאה שלכם.

תשאלו את עצמכם שאלות כמו:
למה באמת פיטרו אתכם?

מה הייתה ההשפעה/האחריות שלכם שהובילה לפיטורים?


האם שילמתם מחיר בתחומי חיים אחרים כמו משפחה,זוגיות ומה אתם בוחרים לעשות אחרת?

במה באמת אתם רוצים/חולמים לעסוק בהמשך – האם באותו תחום, אותה משרה אבל במקום אחר או שאולי זאת הזדמנות להגשים חלום תעסוקתי ישן כשכירים או אולי להפוך להיות עצמאיים או לשלב.. ?

מה באמת חשוב לכם שיתקיים במשרה הבאה שלכם מכל הבחינות ומה לא?

האם בחרתם לעסוק בעבודה שבאמת אהבתם או שריציתם מישהו או שבחרתם להתפשר בעבודה שלא ממש מתאימה ומספקת מסיבה כלשהי ?

מה שירת אתכם עד היום ולמה אתם כבר לא זקוקים יותר כדי להתקדם קדימה בקריירה שלכם? –למשל אזור נוחות כמו תנאים טובים, רכב, ששירתו את האמונה שלכם "צריך עבודה בטוחה עם תנאים טובים כדי לשרוד .." ?, פחד מהצלחה, פחד מכישלון, חוסר אמונה ביכולות שלכם, ריצוי של ההורים וכו'.

תרשמו אותם לעצמכם ותענו תשובות אמיתיות מהלב ובהתאם תרשמו באופן מפורט מה אתם בוחרים לעשות אחרת בהמשך הקריירה..ותתחייבו לכך..

שחררו באהבה את מקום העבודה ואת מי שעבדתם איתו- אל תפגעו, אל תאשימו ואל תכעסו . לכעוס על הבוס או על עובדים אחרים במקום העבודה ,זה למעשה לכעוס על עצמכם- על משהו שעדיין קיים בכם שאתם לא אוהבים..

לפני העזיבה- תעשו חפיפה מכל הלב ,אם נדרש, עם מי שיחליף אתכם בתפקיד. תנו לו את כל המידע הדרוש. אל תפגעו במשהו או מישהו, אל תחבלו בכלום – זאת אנרגיה שלילית מזיקה..

תיפרדו בצורה נקייה, אוהבת ומכובדת, תעניקו מתנות פרידה אישיות למנהלים ועובדים רלוונטיים ותשאירו "דלת פתוחה" לקשר אפשרי בהמשך עם מי שתבחרו לנכון...(הר עם הר לא נפגש- אדם עם אדם כן...).

תבינו שמקום העבודה שלכם היה "מגרש משחקים" ואותם אנשים שעבדתם איתם היו שליחים כדי לשקף לכם את מי שאתם לטוב ולרע מבחינת דפוסי החשיבה שלכם, היכולות שלכם, החסמים שלכם. סגירת ה"דלת " הזאת תאפשר לכם פתיחת "דלת" חדשה לדרך חדשה, נקייה ומתאימה עבורכם.

תקבלו באהבה את מקום העבודה והמשרה שהייתם בהם עד לפיטוריכם ותבינו שההווה שלכם נוצר באמצעות החשיבה הישנה שלכם שהובילה למהלכים והבחירות שעשיתם/זימנתם או עשו בשבילכם במקום העבודה (כולל הפיטורים).
אל תצטערו על כלום ותבינו כי עשיתם את המיטב שיכולתם והכל לטובתכם!
אני ממליץ לכם לרשום זאת לעצמכם ולקרוא את זה כל יום!

את כל הניסיון והמיומנויות האישיות והמקצועיות שצברתם בזכות, אתם לוקחים איתכם ב"תרמיל" להמשך מסעכם המקצועי כדי שיעזור וישרת אתכם ...

תמשיכו קדימה ביושרה, נאמנות לעצמכם, במלאות, אהבה, ביטחון, אמונה ואופטימיות לעבר השלב הבא בקריירה שלכם.

בהצלחה!!

תמיר סוזן הוא מאמן אישי בגישה הוליסטית ומטפל בדמיון מודרך מתמחה באימון אישי למציאת זוגיות ושינוי בקריירה. מוסמך לאימון ילדים ונוער בשיטה האינטגרטיבית .


אני מאמן בחיפה ובאמצעות הסקייפ- טלפון ליצירת קשר- 0528730271


אתם מוזמנים לדף הפייסבוק  שלי -"לב הענין"

יפה מאוד! מאמר מ ע ו ל ה !

הבעיה היא שלא תמיד ההסתכלות של המפוטר היא ככזו למרות שמסכים עם כל מילה שכתבת בטווח הארוך אדם בסוף מודה על המעסיק שפיטר אותו למרות שהיה לו קושי כלכלי וכדומה אך בטווח הארוך הוא יכל להגיע רחוק יותר ממה שהגיע מכל הבחינות הן התעסוקתית והן האישית להגיע למקום טוב יותר בעתיד, ובאמת אנשים בסופו של דבר שמחים אחר תקופה רבה מאוד שרואים שזה היה לטובה

תודה רבה

אודות: רן חובב יועץ מס מורשה מומחה במיסוי והכנה לפרישה
רן חובב מומחה ב: ייעוץ מס והכנה לפרישה

טלפון ליצירת קשר: 054-7500405 רן חובב
ליצירת קשר דרך הטופס באתר האינטרנט: טופס יצירת קשר
כתבות לקריאה: קופות גמל, גיל פרישה, יועץ מס

נהניתי לקרוא. אכן בשעת כאב, בה מודיעים לעובד שהוא מפוטר, קשה לו למצוא נקודות אור בסיטואציה. הגדולה היא לאסוף את כל הכוחות לישר את הגב ולצעוד קדימה עם מבט חדור הצלחה ואמונה שיהיה רק טוב יותר. המשפט הנדוש  - כשדלת נסגרת נפתחת דלת חדשה, הוא תמיד נכון ומוכיח עצמו פעם אחר פעם.

אימון אישי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קואוצ'ינג – מודעות עצמית
בחר
בחר