איזה ציוד לכיבוי אש צריך בבית - המלצה

יש שתי מערכות: מערכות לגילוי איש ומערכות לכיבוי אש. מה בעצם צריך בבית:

בבית פרטי מספיק שיהיה גלאי עשן ומטף כיבוי אש. בבית משותף חובה שיהיו כמה מטפי כיבוי, ברזי כיבוי, גלגלונים, זרנוקים ומזנקים. 

גלאי עשן, הזול והחשוב ביותר הוא מופעל על ידי סוללה, עצמאי לחלוטין ומצפצף כאשר עשן בה במגע עימו. באופן זה כאשר אש רק מתחילה לפרוץ, באמצעות הגלאי עשן ניתן לאתר אותה.

עשו טובה לעצמכם ובני משפחתכם, תרכשו ציוד לכיבוי אש, זה מציל חיים!

 

עוד מידע בנושא מתוך מדריך שמצאתי:

ארסנל אביזרי בטיחות במקומות עבודה כולל מטפים מסוגים שונים, גלגלוניםזרנוקים ומחבטים. האביזרים הללו ניתנים להפעלה על ידי כל אדם, לאו דווקא כבאי מקצועי. הוראות ההפעלה שלהן פשוטות למדי. חשוב להציב אותם במקומות בולטים, כדי לא לבזבז זמן יקר בחיפושים אחריהם בשעה גורלית. ואולם, בכך לא מסתיימת האחריות שלנו: חשוב לוודא כי כל אמצעי הכיבוי אכן תקינים. כדי להבטיח זאת, יש להעבירם לביקורת של טכנאי מורשה אחת לשנה. אם מכל סיבה שהיא נעשה כבר שימוש באחד מהכלים הללו - לא ניתן יהיה להשתמש בו שוב.


אבל אלו לא הכלים ההכרחיים היחידים. במקומות הומי אדם מותקנים ספרינקלרים או מערכות כיבוי אש אוטומטיות. המערכות האלה מופעלות מיד במקרה של שריפה, ומתריעות על פריצתה גם באזורים סמוכים למקום האירוע אליהם האש עדיין לא הגיעה. הדבר נעשה ובעיקר נשמע עם הפעלת האזעקה. הספרינקלרים הם, למעשה, המענה האולטימטיבי הראשוני לשריפות. הם נועדו לכבות להבות גם ממרחק, כאשר עומדים מחוץ למבנה הבוער. גם במקרה שלהם חשוב מאוד לערוך בדיקת תקינות אחת לשנה, אפילו אם לא נעשה בהם עדיין שימוש.

אביזר חשוב נוסף הוא מפוחים. תפקידם של המפוחים הוא לפזר את העשן בשעת שריפה. בבניינים מעל תשע קומות חובה להתקין מפוחים, והכרחי לבדוק אותם פעם בשנה. החשיבות של המפוחים היא קריטית במקרים של שריפות גדולות. שכן, רוב הנפגעים הם משאיפת עשן וחנק, לאו דווקא ממגע ישיר עם האש.

אמצעי אחר, חיוני מאין כמוהו, הוא גלאי עשן. גלאי העשן עברו בשנים האחרונות קפיצה טכנולוגית משמעותית. ניתן היום לחבר גלאי עשן למערכות אוורור ומזג אוויר, כך שאם אכן פורצת שריפה, המערכות הללו יפסיקו את פעולתן, ולא יגבירו את הסיכון להתלקחות חמורה יותר. ניתן גם לחבר את הגלאי למנגנון שיפתח את החלונות באופן אוטומטי, ואפילו לסנכרן אותו לחייגן טלפוני, שברגע האמת יחייג למספר שהוזן מראש, למשל מוקד החירום של מכבי אש.

אמצעי מניעה אנושיים

חשוב להקפיד על חשיבות תחחזוק המבנים בציוד המתאים לשעת חירום. אבל חשוב לא פחות לתדרך את האנשים עצמם, אפילו עד כדי תרגילי סימולציה. האחריות על התקנה של כלים אלה והשימוש הנכון בהם מוטלת על ועד הבית; ואם אתם מבחינים כי משהו לקוי במבנה בו אתם מתגוררים, או עובדים, הכתובת על פי חוק היא ועד או אב הבית. ובשביל השקט הנפשי שלכם, אל תחכו ליוזמה של שכן או עובד להדרכה כלשהי, זה בדרך כלל לא קורה. קחו לכם שעה פנויה, סרקו את המבנה בו אתם נוהגים לשהות, ודאו שהכלים הללו אכן נמצאים במקום, וראו היכן נמצאים פתחי החירום.
חשוב לשמור על רמת מוכנות גבוהה, ועם זאת לקוות שלא נצטרך לעמוד במבחנים קשים אלה.

אלו בהחלט טיפים והמלצות מצויינות לבטיחות אש, לחץ כאן לציוד נוסף ואיכותי שכל בית צריך.

אני מאוד ממליץ על אתר הזה יעוץ בטיחות אש: http://migun-esh.co.il/%D7%99%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%99-%D7%91%D7%98%D7%99%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A9/

אני מאוד ממליץ על אתר הזה יעוץ בטיחות אש:

http://migun-esh.co.il/%D7%99%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%99-%D7%91%D7%98%D7%99%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A9/

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עיצוב וסטיילינג
בחר
בחר