בניה קלה ניפוץ מיתוסים

באמצעות בניה קלה – מה באמת אתם יודעים על השיטה? כנראה ששמעתם דברים רבים – חלקם טובים חלקם פחות. הנה כמה יתרונות הגלומים בבניה קלה באמצעות פאנל אלומיניום מבודד פוליסטירן.

מכל המקומות בעולם, דווקא פלורידה ארה"ב, המקום המוכר בזכות אלפי הפנסיונרים האמריקאים המגיעים לשם לבלות את שנות הפנסיה המאוחרות שלהם, מוכרת גם בזכות הבתים הרבים הבנויים באמצעות בניה קלה.

הסיבה לכך פשוטה: רעידות האדמה הרבות הפוקדמות את האזור אילצו את המהנדסים למצוא פתרון דיור הולם. מאחר ושיטת בניה קלה אינה מקובעת עמוק בתוך הקרקע, היא ניחנת ביכולת גבוהה לנוע גם תנודות הקרקע ולא להתנגד לה בשעת רעידת אדמה.

עכשיו, מי שחשב שבניה קלה נחשבת בטוחה פחות מבניה קונבנציונאלית שירים את ידו. והנה לכם רק דוגמה אחת למיתוס המקושר בבניה קלה. אז אם אתם חולמים על תוספת בניה, מרפסת מקורה, או חדר שמש על הגג, יתכן מאוד ש-בניה קלה היא בדיוק הפתרון בשבילכם. והנה עוד כמה מיתוסים שברצוננו לנפץ:מודעות Google
אקסס-עבודות בגובה-סנפלינג
גלישת בניין-ניקוי מבנים חיצוני, איטום, שיקום, חיזוק אריחים ועוד www.accessisrael.co.il
מרפסות תלויות
מרפסות תלויות במבחר עיצובים מרהיבים טיפול באישורים פתיחת יציאה ו דלתות www.mirpesot-ron.co.il"בניה קלה אינה עמידה כמו בניה קלאסית"

טעות. תוספת בניה מאלומיניום מבודד נחשבת עמידה יותר מבטון ומעץ בזכות שני מאפיינים עיקריים: בניגוד לעץ, היא עמידה בפני מכרסמים ומזיקים ואינה מצריכה תחזוק שוטף, ולהבדיל מבטון, היא אינה סופחת נוזלים ועל כן היא נטולת כתמי מים ועובש.

בנוסף נאמר כי בניה קלה עם פנלים מבודדים נחשבת למבודדת יותר מבניה קלאסית. שימו לב לנתון הבא: מטר וחצי בטון או בלוק איטונג בעובי 70 סנטימטר, מתורגמים בכל תוספת בניה באמצעות אלומיניום מבודד פוליסטרין, לפאנל בעובי 70 מילימטרים בלבד. תוסיפו על זה את 10 שנות האחריות שמגיעות עם הבניה ותקבלו מוצר ששווה לבנות עליו.

"בניה קלה מדויקת פחות מבניה קלאסית"

גם כן טעות. טכנולוגיות חדשות בתחום הבניה הקלה מאפשרות דיוק מקסימאלי. בכדי להמחיש זאת נאמר כי ניתן להזמין רהיטי נישה אצל נגר, עוד בטרם הסתיימה הבניה, עם בטחון מלא שהם אכן יכנסו כשהבניה תסתיים. הבטחה כזו מבניה קלאסית לא ניתן לקבל.

"מכיוון שאין לי ממ"ד בבית, אני לא יכול להוסיף חדר בבניה קלה"

שוב פעם טעות. אמנם אם אין לכם ממ"ד בבית, כנראה שלא תוכלו להוסיף חדר לבית באמצעות בניה קלה, אבל לחילופין ניתן להפוך חדר קיים בבית לממ"ד ובצורה כזו על החדר הנוסף בבית, ניתן לקבל אישור לבנותו באמצעות בניה קלה.

"בניה קלה מוערכת פחות מבניה קלאסית בעת קניה או השכרה של הנכס".

טעות מרה. בניה קלה עושה שימוש בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות ועל כן היא אטומה יותר, חזקה יותר וידידותית יותר לסביבה. לכן, הסברה שהיא שווה פחות בעת קניה / מכירה או השכרה של הנכס כלל אינה נכונה.

לסיכומו של דבר נאמר כי בתחום הבניה קיימת תחושה של קבעון מחשבתי מסוים. אנשים אוהבים לדפוק על הקיר ולהרגיש בטון ולכן בניה קלה נחשבת מוזרה מדי בעיניהם. יחד עם זאת, ללא ספק מדובר בשיטה מתקדמת ביותר שצוברת תאוצה מדי שנה ועל כך אי אפשר להתווכח.  

היי, כמובן שתחום הבניה קלה הוא מאוד מעניין, כמו כן יש הרבה יתרונות עליו שניתן למצוא כמו למשל שהוא זול יותר וגם הבניה נעשית בזמן קצר.

גם האיכות גבוהה, בערך הסביבת הבניה מסתיימת ב 90 יום פחות או יותר. היא גם נקיה יותר ולא מפזרת יותר מדיי זבל ואבק.

למשל, סגירת מרפסת נחשבת מאוד לבניה קלה.

אני לפני כשבועיים שיפצתי את הבית שלי ברמת השרון היה לנו חשוב בניה ירוקה המעצבת שלנו והקבלן עשו כל שביכולתם לנצל כל אנרגיה טבעית שאפשר לנצל למשל. מפתחים גדולים עם זכוכיות בדודיות, מערכת סולארית בגג, מערכת למחזור המים בבית לצורכי השקיה של הגינה חימום תת ריצפתי, הפרויקט היה לא פשוט כלל היות והבית היה בנוי בבניה של פעם, הודות לקבלן שלנו איציק הראל מ הראל אחזקות והמעצבת שלנו עינבר סרנוביץ אני מאמינה שזה לא היה טוב כמו שחשבנו שיהיה ,

חיפוי הקירות הישנים בגבס עם בידוד תרמי, אפילו הרהיטים נעשו בהם חידוש ועברו שידרוג משמעותי ומודרני.!למעוניינים יש לנו תמונות של הבית לפני ואחרי באתר של הקבלן www.harelahzakot.com  

אני מאמינה שאם בכל בית בישראל היו משתדלים למחזר ולהשתמש באנרגיות הקימות אז היה הרבה יותר טוב

יוליה

הי

תודה לכולם על ההמלצות ועל הפרטים המעניינים. בין אם מדובר בבניה קלה שלוקחת מעט זמן יחסית או בפרויקט ארוך ומסובך יותר, יש צורך לדאוג להתנהלות נכונה בהמלך הבניה. על מנת לשמור על בטיחות באתר הבניה חשוב מאוד לעשות שימוש בפיגומים איכותיים לטובת עניין. אני מכיר מקום מצוין שמציע פיגומים למכירה לטובת פרוייקטים עתידיים, מניסיון השירות שלהם נפלא ואדיב מאודד ומחירים טובים. הנה הפרטים למי שמעוניין: http://www.mundo-p.co.il

היי

אם אתם מחפשים קצת מידע בנושא בניה קלה או מחסנים מבניה קלה ממליצים לכם להיכנס לאתר שממש מסביר הכל.

יש גם אפשרות לרכישה מבנה מבניה קלה שהוא כבר מורכב ומוכן.

ניתן גם להתייעץ איתם בטלפון: 08-9979191

המשך יום נפלא

כאשר פונים לתחום של בניה קלה הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לחברה מקצועית ומנוסה בתחום. יש היום לא מעט חובבנות בתחום הזה. 

שלום

האם מבעלי המקצוע יש מישהו ששמע על החומר: ביולוז? חומר המשמש תחליף לצמר סלעים ונחשב מבודד מעולה??

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בניה ירוקה
בחר
בחר