דלק ירוק

דלק ירוק

אחד הגורמים הגדולים ביותר לזיהום אוויר הוא ייצור חשמל. הדלק, שהבערתו חיונית לתהליך הייצור, קובע בעיקר את רמת הזיהום של תחנת הכוח. המעבר לגז טבעי יתרום משמעותית לעלייה באיכות האוויר בארץ. לכן המדינה חייבת לדחוף את השלמת בניית אסדות הגז ולהתחיל מיד להפיק מהם גז בשביל חברת החשמל.

לא רק גז, גם קונדנסט מהווה תחליף נקי יותר לפחם/נפט. המאגרים שבים התיכון בורכו בקונדנסט בריכוז גבוה ועם כמות מזהמים נמוכה. 

מוסך נייד גם מאוד חשוב כשיש תקלות שונות וטיפול תקין לרכב

לא רק גז, גם קונדנסט מהווה תחליף נקי יותר לפחם/נפט. המאגרים שבים התיכון בורכו בקונדנסט בריכוז גבוה ועם כמות מזהמים נמוכה. 

אכן קונדנסט מהווה תחליף עדיף על פני פחם, אבל איננו משתווה לגז הטבעי הנוזלי אותו כורים באמצעות אסדות הקידוח. נכון להיום אינני בטוחה עד כמה נעשה בו שימוש לצרכים אנרגטיים. אני יודעת שהוא מפונה ומאוחסן מיידית מאזור האסדות.

בקונדסנסט שתזקק אסדת הגז לוויתן אפשר להניע מסוקים למשל. הצבא יכול להיעזר מאוד במשאב כזה.

הקונדנסט שנמצא במאגר לוויתן נחשב ליחסית "טהור", מדובר בסוג כבד יותר של גז ויש לטפל בו בצורה מיוחדת, אך כפי שנכתב לפניי, הוא יכול להיות משאב חיוני כאשר מנוצל כהלכה.

 

קונדנסט הוא חומר נלווה לגז טבעי. במסגרת תהליכי הקידוח של גז טבעי בישראל, הוחלט על מתכונת הכוללת מיכל גיבוי לאחסון בחירום של הקונדנסט באתר הקידוח “חגית”. מדובר בצעד בטיחותי וחשוב מאוד למהלך!

 

לפני שרוצים להבין יותר טוב על המאבק באסדת הגז, מומלץ לקרוא את מתווה הגז המלא להשערת ידיעותכם.


דרושים עובדים לעבודה קלה מהבית בקלדנות קלה ונוחה, העבודה היא בשעות הפנאי, לפרטים שלחו לי הודעה בוואצפ 052-6540924 קרן

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איכות הסביבה
בחר
בחר