קומפוסטר חשמלי

הידעתם שכל תושב במדינת ישראל מייצר נכון להיום 1.9 ק"ג אשפה? 
בשנת 2016 ייצרנו קרוב ל 6 טון של אשפה 
רק 20% ממנה מועברים למיחזור

לפני מספר שנים נתקלתי בקומפוסטר שנקרא Cycler במהלך החיפושים שלי אחר פתרון לפסולת האורגנית הביתית

לקומפוסטר שאתם רואים כאן בתמונה יש אבא ואמא גדולים יותר שמסוגלים לטפל בכמויות גדולות של חומרים אורגנים 
מה שסיקרן אותי במוצר הזה היה היכולת של הקומפוסטר לטפל ב 3 ליטרים של פסולת אורגנית בתוך שלוש שעות 
נתון מדהים בעיני , תוך 3 שעות יש לי חומר אורגני יבש  שמשמש כמטייב קרקע עבור מצעי גידול אשר גם הוכח בניסויים שנערכו בארצות הברית ובקנדה שהוא גם משפר את גודל התוצרת ואיכותה 

ללא תופעות ריח או רטיבות  
עם צריכת חשמל של כ 0.8KWW להפעלה

יש הרבה השלכות להפסקת השינוע של הפסולת האורגנית למתקני הטיפול, איך שלא הפכתי את זה, כל הבדיקות שנעשו על ידי חברה חיצונית גילו שהקומפוסטר הזה מפחית משמעותית את פליטת הגזים הרעילים שהיו נפלטים בכל מתודיקת טיפול אחרת 
מקומפוסט בגינה ועד הפקת אנרגיה מהפסולת 

אני פועל במקביל מול המשרד להגנת הסביבה והמשרד לאיכות הסביבה במטרה להטמיע את הקומפוסטר בבתים במוסדות חינוך במשרדים ועוד ועוד 

מוזמנים לבקר באתר של פתרונות ירוקים ולקבל מידע נוסף 

אריאן 

שלום

לא יכול להיות קומפוןסט תוך 3 שעות ! תהליך ביולוגי לא קורא בשעות .

להערכתי הטכנולוגיה הזו היא יבוש -  הקטנת נפח הפסולת  ולא מיחזור

זו שיטה נהוגה מאד במזרח הרחוק (יפן קוריאה) ויש לא מעט מכשירים כאלו  במזרח המיוצרים ע"י חברות גדולות כמו פנאסוניק ושרפ

אבל כאמור זה לא מיחזור ולא קומפוסט זה יבוש - הוצאת הנוזלים

מקוה שלא טעיתי

יהודה

היי יהודה, 

במקרה של הייבוש אתה צודק , הקומפוסטר מייבש את הפסולת האורגנית והתוצאה היא חומר יבש שמטייב את הקרקע 
הם ביצעו ניסוי על חסה ועגבניות שרי והתוצאה הייתה שיפור בגודל ושיפור בתפוקה 
לפי דעתי צריך לחכות שבוע שבועיים אחרי הערבוב עם קומפוסט רגיל 

בכל אופן אתה מוזמן לקרוא עוד על הקומפוסטר  כאן 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איכות הסביבה
בחר
בחר