שאלה?

שאלה?

אנחנו כמדינה שפעם הייתה מנדטורית ונשלטה עי' הבריטים מדוע לא אימצנו ספורט ניפלא ומדהים כמו קריקט? למה ארצות כמו פקיסטן הודו איי הודו המערבית ג'מייקה וסרי לנקה לוקחות פסק זמן מטרור ושאר חולי החברה ומשחקים שעות (ולפעמים ימים) במשחק הניפלא הזה ואנחנו לא מדוע?

שאלה טובה !!!

קודם כל, זה לא שלא אמצנו, עובדה שהמשחק משוחק בארץ (גם ראגבי). יכול להיות שהקטע הזה של כמה ימים, לא מתאים לנו ? יכול להיות שהכדורגל והכדורסל מושרשים יותר מדי חזק ? מה אתם אומרים שאר החברים ?

יכול להיות שגם בגלל אופי השליטה

צריך לזכור את המצב שהיה באותם ימים לאחר המלחמה, גם בגלל קיבוץ הגלויות שבאו אשים מכל מיני מקומות שונים שאופי המשחק לא התאים להם, ואלו שהגיעו ממדינות שבהם המשחק משוחק המשיכו את המסורות, וגם המשחק לא כל כך מתאים מנטלית לארץ

גם בגלל משך הזמן.

הבריטים שלטו בארץ רק 30 שנה, לאומת בערך 100 שנים בהודו או פאקיסטן.

אם מדברים על השלטון הבריטי

הרי אנחנו רצינו להתנתק ממנו, בריטניה נמנעה בכ"ט בנובמבר, והיו שמועות על הצטרפותינו ל........קהיליה הצרפתית. בתקופת המנדט שחקו פה גם הוקי שדה, שנעלם כמעט לגמרי בארץ, וזה עוד סיבה לאי הקבלה של הקריקט והראגבי.

שאלה טובה !!!

קודם כל, זה לא שלא אמצנו, עובדה שהמשחק משוחק בארץ (גם ראגבי). יכול להיות שהקטע הזה של כמה ימים, לא מתאים לנו ? יכול להיות שהכדורגל והכדורסל מושרשים יותר מדי חזק ? מה אתם אומרים שאר החברים ?

כל ההסברים נכונים

1. הבריטים לא שלטו בארץ מספיק זמן כדי להנחיל את המורשת שלהם. כמו כן, ב-10 השנים האחרונות של המנדט, אם לא קודם, היישוב היהודי התנגד לשלטון הבריטי והיה לכן צידוק אידאולוגי לא לאמץ את מנהגי השליט. 2. מספר העולים שהגיעו לישראל ממדינות האימפריה הבריטית (כיום חבר העמים) בתקופה שלפני קום המדינה ואחריה, היה נמוך יחסית לעולים מארצות שלא הכירו את ענפי הספורט הבריטיים. לפני קום המדינה רוב העולים הגיעו ממזרח ומרכז אירופה, ואחריה הגיעו עולים מצפון אפריקה והמזרח התיכון, ובתקופה מאוחרת יותר מברית המועצות לשעבר. בכל האזורים האלה לא היתה השפעה לתרבות הספורט הבריטית. אגב.... גם העולים מצפון אמריקה לא הצליחו להביא לישראל את הענפים האמריקאים המסורתיים כמו פוטבול ובייסבול. 3. עוד דבר חשוב: בעלי השליטה בספורט הישראלי היו, ובמידה רבה עדיין, עסקנים המייצגים ארגונים פוליטיים, הלא הם המרכזים. הענפים הבריטים והאמריקאים לא השתתפו בד"כ במשחק הפוליטי של עסקני הספורט, ומי שלא קרוב לצלחת זכה לקבל רק פרורים מעוגת התקציב...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קריקט וראגבי
בחר
בחר