דפדפן שתלטן

על דף הבית שלי השתלט אתר שתלטן בשם ABOUT.BLANK הנ"ל מתקין עצמו גם ברשימת המועדפים שלי ופותח שם עשרות אתרים, מגעילים או סתם מציקים. איך נפטרים ממנו ? יש לי מערכת הפעלה 98 WIN תודה !

בעיית About:blank נגרמת לרוב על ידי מזיק ( Spyware )

שהוחדר לך אל המחשב. מאוד קשה לגלות איפה הוא שוכן והטיפול די מסובך : גם אם מדובר במזיק "חוטף דפדפנים" או לא - הפתרון זהה וחייב לעבור 4 שלבים : 1. לנסות לזהות את המזיק דרך "הסרת תוכנות" שבלוח הבקרה, אולי הוא מופיע שם תחת שם דומה שקל לזהותו ולהסיר. אם אין כלום אז - 2. להתקין כמה תוכנות Anti-Spy - אולי אחת תזהה מה שהשניה לא מצליחה. לא לשכוח לעדכן כל תוכנה לפני הפעלתה. כמה מתוכנות אלה אפשר להוריד מה"קישורים" שבכותרת הפורום, הטובה ביות עבור משתמשי Win2000 או XP היא ה-Anti-Spyware מבית מיקרוסופט, אך לצערנו היא לא עובדת ב-98 הבנחשבת כבר מערכת די ישנה ( 7 שנים ). אך גם Ad-Aware-SE וגם Spybot-S&D עושות עבודה לא רעה ואת שתיהן ניתן להוריד מה"קישורים" שבכותרת דף הפורום. אם גם זה לא עזר אז - 3. לחפש לפי שם המזיק בתוך ה-Registry ( מומלץ רק למתמצא ! ) ולמחוק את ערכי ( Values ) של ה-Keys במיוחד באלה : HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce או HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main HKEY_USERS\Default\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main בערכים ( Values ) של : Default_Page_URL או Start_Page ולחפש רישומים חשודים. אם יש = למחוק. ה-Keys הנ"ל נמצאים ב-XP, אינני יודע אם גם ב-98. אם גם זה לא עוזר אז כאמצעי אחרון : 4. להתקין תוכנת HiJackThis ( גם אותה אפשר להוריד מה"קישורים" ) , לסרוק איתה את המחשב ( הקשה על Scan ), לשמור את ה-Log ( הקשה על Save Log ) ולהביא קובץ זה אל הפורום לבדיקה כ"קובץ מצורף" ( ראה אפשרות זו מתחת לטופס כתיבת הודעה ) ולא בתוכה . יותר מכל אלה אין מה לעשות !
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט - משחקי ריגול
בחר
בחר