סרגל כליםנוסף ללא בקשתי...

שלום לכולם! נתקלתי לפני כמה ימים בסרגל Web Search Tools אשר מתווסף לי לבד ללא כל הוראה ממני. הוא מכביד לי והוא מציק לי לעיניים ואני כל הזמן צריך להוריד אותו [מצורפת תמונה]. אציין גם כי ברשותי: Norton AntiVirus 2005-מעודכן Ad-Aware-מעודכן Ad-watch 3.0-מעודכן Spybot - Search & Destroy-מעודכן הכל מעודכן,ואני מקפיד על 1-3 סריקות בשבוע. ובכל זאת נכנס לי הוירוס/תולעת/תוכנת ריגול(או מה שזה לא יהיה) למחשב שלי. בנוסף,אם אני מוחק אותו-כאשר אני מתחבר לאינטרנט הוא מוריד את עצמו מחדש! ולאחר שהתקין את עצמו מחדש-הוא החל להופיע לי בשורת המשימות שלמטה! האם יש דרך להסירו? תודה רבה לכולם מראש! אביתר.
pic.JPG

לא ניתן "לחסל" מזיק רק על ידי מחיקת קובץ

כי הוא בטח השאיר מלא רישמומים ב-Registry. לכן השיטה היחידה להיפטר ממנו היא בכמה שלבים : גם אם מדובר ב"חוטף דפדפנים" או לא - הפתרון זהה : 1. לנסות לזהות את המזיק או הסרגל דרך "הסרת תוכנות" שבלוח הבקרה, אולי הוא מופיע שם תחת שם דומה שקל לזהותו ולהסיר. אם לא מוצאים אז - 2. להתקין כמה תוכנות Anti-Spy , אחת לא מספיקה - אולי אחת תזהה מה שהשניה לא מצליחה. לא לשכוח לעדכן כל תוכנה לפני הפעלתה. כמה מתוכנות אלה אפשר להוריד מה"קישורים" שבכותרת הפורום, הטובה ביות עבור משתמשי Win2000 או XP היא ה-Anti-Spyware מבית מיקרוסופט, אך גם אחרות עושות עבודה לא רעה. אם גם זה לא עזר אז - 3. לחפש לפי שם המזיק/הסרגל בתוך ה-Registry ( מומלץ רק לזה שמתמצא טוב ) ולמחוק את ערכי ( Values ) ה-Keys במיוחד באלה : HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce או HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main HKEY_USERS\Default\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main לבדוק במיוחד את הערכים ( Values ) של : Default_Page_URL או Start_Page ולחפש רישומים חשודים. אם יש = למחוק. אם גם זה לא עוזר אז כאמצעי אחרון : 4. להתקין תוכנת HiJackThis ( גם אותה אפשר להוריד מה"קישורים" ) , לסרוק איתה את המחשב ( הקשה על Scan ), לשמור את ה-Log ( הקשה על Save Log ) ולהביא קובץ זה אל הפורום לבדיקה כ"קובץ מצורף" ( ראה אפשרות זו מתחת לטופס כתיבת הודעה ) ולא בתוכה . יותר מהנ"ל אלה ממש אין מה לעשות !
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט - משחקי ריגול
בחר
בחר