חברה אני רוצה לשתף אתכם במשהו...

בעקבות כל ההדדרכת חוץ שלי השנה בשבט לב, חשבתי על לנסות לפתח את עניין ההדרכת החוץ בהנהגה שלנו - כרגע אני היחידי בהנהגה רק בתור השוואה. ברוב ההנהגות בתנועה יש הדרכת חוץ, זה משהו מקובל וטוב ואיכותי שתורם לכל המעורבים. זה משרת המון מטרות- גיבוש בין שבטים, הכרת אנשים חדשים, חיזוק שבטים בעלי חוסר בצוות הדרכה. בהנהגת תל אביב לדוגמא, שבטים בצפון שולחים מדריכים לשבטים בדרום...כדי לעזור. שבט צור הנהגת שרון צפון, הוציא השנה צוות חוץ של 60 איש (אבל זה כי יש יותר מדי מדריכים ונגמרו הילדים בישוב)... בכל אופן...לא יודע אם זה יתאפשר מבחינה לוגיסטית...אבל מבחינה רעיונית, מה אתם אומרים?

מבחינה רעיונית הכל טוב ויפה אבל השאלה היא האם מדריכים שגם בשבט שלהם לא רוצים להדריך יצאו להדרכת חוץ?!

לבייב... דיברנו על זה עשרות פעמים...

אני יכול להגיד לך שוב את אותה הרוטינה שאתה כבר מכיר: הלוואי והיינו יכולים! זה דבר מבורך ומצויין, בייחוד בהנהגה כמו שלנו שרוב השבטים בה חלשים וזקוקים בהחלט לעזרה. אבל, אין עוד את השבטים החזקים שמסוגלים לשלוח את המדריכים שלהם להיות חוצניקים. אם הזכרת את שבט צור, אז אני רק אגיד, ברגע שנגיע למצב של מיצוי הילדים באיזשהו ישוב (לא יוקנעם מושבה), אז בכיף! אבל אני לא רואה את הדבר באופק. אתה יודע טוב מאוד שגם בשבטים ה"גדולים" שלנו, יש אין ספור בעיות. לשלוח חברה לעשות הדרכת חוץ בזמן שהשבט לא מצליח לעמוד על הרגליים, ושיש בעיות בשכב"ג ובעצם המצב דורש סוג של אטימות שאולי תביא לעלייה, זה בעייתי מאוד מאוד. הלוואי והינו יכולים, אבל זה לא המצב.

חחח ידעתי שזה מה שתגיד...ואני יענה לך במה שתמיד עניתי לך...

לשלוח מדריך אחד, זה לא יגרום לשבט להתמוטט. ולפעמים גם יש חברה, בשבטים גדולים וקטנים, שמכל מיני סיבות פשוט לא מוצאים את המקום שלהם בהדרכה בשבט אבל רוצים להדריך...

מבחינה רעיונית הכל טוב ויפה אבל השאלה היא האם מדריכים שגם בשבט שלהם לא רוצים להדריך יצאו להדרכת חוץ?!

מן הסתם שזה מכוון למי שבכללי רוצה להדריך...

חברה אני רוצה לשתף אתכם במשהו...

בעקבות כל ההדדרכת חוץ שלי השנה בשבט לב, חשבתי על לנסות לפתח את עניין ההדרכת החוץ בהנהגה שלנו - כרגע אני היחידי בהנהגה רק בתור השוואה. ברוב ההנהגות בתנועה יש הדרכת חוץ, זה משהו מקובל וטוב ואיכותי שתורם לכל המעורבים. זה משרת המון מטרות- גיבוש בין שבטים, הכרת אנשים חדשים, חיזוק שבטים בעלי חוסר בצוות הדרכה. בהנהגת תל אביב לדוגמא, שבטים בצפון שולחים מדריכים לשבטים בדרום...כדי לעזור. שבט צור הנהגת שרון צפון, הוציא השנה צוות חוץ של 60 איש (אבל זה כי יש יותר מדי מדריכים ונגמרו הילדים בישוב)... בכל אופן...לא יודע אם זה יתאפשר מבחינה לוגיסטית...אבל מבחינה רעיונית, מה אתם אומרים?

זה רעיון מעולה- יש רק סיבה אחת למה זה לא יצא לפועל...

חוסר מוטיבציה. בשבט שלנו לדוגמא מסתובבים מלא אנשים שלא קיבלו השנה הדרכה למרות שמאוד רצו, ובמקום להילחם (כמו לב) ולדרוש הדרכה גם אם זה לא בשבט, הם פשטו הרימו ידיים כי הרבה יותר נוח לבוא לשבט פעם בכמה שבועות להפגין נוכחות ולצאת לצפונבורי. בשבטים "הגדולים" וגם ביותר קטנים אני בטוחה, אפשר "להפריש" כמה פעילים לטובת הדרכה בשבטים אחרים בהנהגה, כמו שלב אומר זה יתרום המון לכולם. מסר לסיכום: שכב"ג, קחו אחריות אישית ואם אתם רוצים להדריך ולא קיבלתם הדרכה בשבט שלכם או שסתם בא לכם להרגיש יותר מעורבים, תצאו החוצה! יש הנהגה שלמה מאחורי השבט הפרטי שלכם, שלא בדיוק משגשגת וזה רעיון לא רע בכלל לתת קצת מעצמכם לטובת הכלל. לב'וש- ישר כוח!!

מן הסתם שזה מכוון למי שבכללי רוצה להדריך...

מעבר לזה...

בהנהגות כמו שלנו או כמו של דרום שהשבטים הם יחסית רחוקים אחד מהשני ואל נמצאים באותה עיר (כמו הנהגת ת"א,חיפה וכו') יש בעיה עם שליחת מדריכי חוץ.... יש בערך שעה וחצי בין עפולה לקריית שמונה למשל....זה לא כזה פשוט...השבט שהכי קרוב אלי למשל (יבנאל) הוא עפולה וזה גם רחוק וכמובן שאין תחבורה ציבורית... בקיצור...בעיה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הנהגת צפון
בחר
בחר