לגבי טורניר "אור כהן" ז"ל

קראתי את ההודעות של כולכם למטה על הטורניר והמשחקים ואני קצת נרתע מרוח הדברים. מין תחושה שבעצם הכל מפוספס. נכון-יש טורניר בין כל השבטים וכל שבט רוצה לנצח ולהיות הכי טוב.עד כאן עושה רושם שהכל חיובי. אבל מכאן... כל הדברים שאני חושב הם ללא קשר היות הטורניר הזה טורניר זכרון לזכר בוגר שבט היובל,שכמוכם,נתן את כל כולו לעשייה בתנועה ובקהילה,כי בסה"כ אני חושב שפני הדברים לא בסדר באופן כללי ולא יחסי לסוג הטורניר. איך יכול להיות שאי-אפשר לסמוך על השכב"ג של ירושלים להתנהג כמו בני-אדם נורמלים וחייבים מספר משגיחים בוגרים כל משחק כדי שלא יהיו התפרעויות??? איך יכול להיות שכל בוקר אנחנו קוראים בעיתונים על עוד בן נוער שנרצח סתם ואתם הולכים מכות בטורניר ספורט של תנועת נוער?? מה,מוציאים מסביבתכם את החניכים ואתם הופכים לחסרי שליטה עצמית?השתגעתם? אם כבר דיברתם על איך מתנהל הטורניר ובכלל עד כמה הוא שלכם,תחשבו אם הטורניר הזה הגון בכלל- כמה מכם רצו לרשום "שחקנים" במיוחד לטורניר? כמה עשו זאת? אני חשבתי שמה שחשוב זה האוירה השכב"גית ולא הנצחון.מי עדיף לראות על המגרש-מדריך שקורע את עצמו כל השנה ואז מקבל סוג של צ'ופר ופורקן בצורת טורניר כדורסל או "שחקן" שהגיע ל 3 ימי פעילות כל השנה אבל מביא נצחון על בטוח? אני הרבה יותר נהנה לראות את האוירה והאושר שגורם המשחק ולאו דווקא פרצופים לא מוכרים שידעו מתי להופיע (וזה באופן כללי-טיולים,מפעלים...) אני מבקש מכם שאת ההתנצחויות תשמרו למקום אחר כי לא זו צריכה להיות רוח הטורניר.אני גם יודע שלפעמים קוראים דברים לא כמו שהם צריכים להשמע אבל בכל זאת.. אני לא רוצה להכנס כאן לתגובות לגבי דברים שכתבתם כי הראייה שלכם היא לא כ"כ אובייקטיבית ועיניינית,ואני די בטוח שרובכם מסתכלים רק על הנצחון ולא על השאר. תנסו מידי פעם לפרגן אחד לשני ולא רק להתחרות-אני לא בטוח שראיתי במשחק כלשהו את השחקנים לוחצים ידיים לפני ובסוף המשחק למשל אין בדברים שלי רמיזה למישהו מסויים או לשבט מסויים.מה"ניתוחים" שלכם לטורניר הבנתי שכולכם שותפים. שהטוב ביותר ינצח ויעשה את זה בהגינות וברוח ספורטיבית,מה שקצת חסר כאן. בהצלחה!

מה זאת הגישה הלוזרית הזאת?

מה זה פה, גנון? ערוץ הילדים? "העיקר ההשתתפות, לא הנצחון" שאלת גם: "מי עדיף לראות על המגרש-מדריך שקורע את עצמו כל השנה ואז מקבל סוג של צ'ופר ופורקן בצורת טורניר כדורסל או "שחקן" שהגיע ל 3 ימי פעילות כל השנה אבל מביא נצחון על בטוח?" אז התשובה שלי היא: מי שמשחק יותר טוב. ובקשר למכות שדיברת - פשוט צריך להעיף שחקנים ושבטים שהולכים מכות, כמו בית הכרם, או לתת סנקציות אחרות במחנ"ק כמו אי-השתתפות בטורניר כדורעף, על שבטים שהולכים מכות אבל כבר עפו מהטורניר כמו היובל. היה עוד מכות חוץ מבמשחק הזה? זהו

היו עוד מכות

כשניצחנו את אלעד הם הביאו כמה עבריינים מהשכונה שלהם שיביאו מכות לשחקן הכי טוב שלנו. ואני חושב שאריאל צודק - חשובה האווירה והכיף. פחות חשוב מי ינצח ולמה כי בכל זאת זה טורניר לזכר מישהו. כשאתה רואה משחקים שעושים לזכר מישהו אתה רואה מלחמה על המגרש או אווירה טובה? תחשוב על זה. אבל שכל אחד יסתכל על זה איך שבא לו.

למה הגישה הזו לוזרית בעינייך?

מה נחשב לבגרות בעיניך ולא ל"ערוץ ילדים"?מה עם ערך מוסף של הדברים? וחוץ מזה,קשה להתייחס אלייך ברצינות כשאת/ה מסתתר/ת. אין ממה לפחד.. וחבל..

התגובה שלך מוזרה...

כל מה שאריאל אמר במקום. זה בחירה של השבט איזה שחקנים לבחור, ואם הניצחון מוסיף לגאוות יחידה, מה שלמשל קורה אצלנו. גם הרבה ממה שאתה אמרת במקום, רק מגישה קצת שונה. אבל זה לא גישה לוזרית. זה גישה ווינרית. גישה שמשחקים בלי שנאה, אלא מתוך רצון להצליח, מתוך שאיפות לייצג את השבט בכבוד, מתוך רצון לשחק בכיף, מתוך כבוד שרוחשים לאדם שעל שמו הטורניר הוקם-אור כהן ז"ל. הטורניר לא הוקם סתם. ישנם נופלים רבים בקרב בוגרי הצופים. רבים מדי. אך בכל זאת-הטורניר הזה מתקיים מדי שנה לזכרו. צריך לכבד את הטורניר ואת האדם. בלי קשר-אני מסכים עם כל הקטע של האלימות. ביזיון אחד גדול כל מה שקרה בטורניר. לא יכול להיות שהשכבות הבוגרות של התנועה ככלל וההנהגה בפרט הולכות מכות. לא יכול להיות. אבל להגיד שצריך להעיף את בית הכרם זה מוגזם מבחינתי. תום עשה שטויות, הוא יודע את זה, והוא הועף. גם אם זה היה אחרי שנהרו שכב"ג שלם של שבט אחר לעברו, והקיפו אותו. התנועה לא מצדיקה אלימות, גם לא כהגנה עצמית(אוקיי, עד גבול מסוים, שאליו דווקא הגיעו במקרה השני, במשחק בין אלעד למודיעין), ולכן הוא הועף. האחרים לא עשו כלום, ואין סיבה לפגוע בשבט על לא עוול בכפו. בדרך אגב, אריאל-במשחק שלנו מול שבט זוהר השחקנים של שתי הקבוצות הפגינו רוח ספורטיבית, לחצו ידיים ואיחלו הצלחה לקבוצה השנייה.

מעניין.. מי שאומר שללכת מכות זה לא טוב הוא לוזר...

ואני כבר חשבתי.. האלימות באירועים צופיים מכל סוג שהוא הם לא דבר חדש. השאלה היא מה אנחנו מוכנים לעשות בנדון. אם אנחנו רוצים להבין שלהמשיך את זה לא יוביל לשום מקום, או שאנחנו רוצים לגלגל את כדור-השלג ולתת לו להתפוצץ על מי שהוא לא אמור. זה חבל שיש אנשים שלא רוצים לעמוד מאחורי המלה שלהם, והם תוקפים מישהו שמדבר לעניין בלי רצון לקבל ביקורת בחזרה.

התגובה שלך מוזרה...

כל מה שאריאל אמר במקום. זה בחירה של השבט איזה שחקנים לבחור, ואם הניצחון מוסיף לגאוות יחידה, מה שלמשל קורה אצלנו. גם הרבה ממה שאתה אמרת במקום, רק מגישה קצת שונה. אבל זה לא גישה לוזרית. זה גישה ווינרית. גישה שמשחקים בלי שנאה, אלא מתוך רצון להצליח, מתוך שאיפות לייצג את השבט בכבוד, מתוך רצון לשחק בכיף, מתוך כבוד שרוחשים לאדם שעל שמו הטורניר הוקם-אור כהן ז"ל. הטורניר לא הוקם סתם. ישנם נופלים רבים בקרב בוגרי הצופים. רבים מדי. אך בכל זאת-הטורניר הזה מתקיים מדי שנה לזכרו. צריך לכבד את הטורניר ואת האדם. בלי קשר-אני מסכים עם כל הקטע של האלימות. ביזיון אחד גדול כל מה שקרה בטורניר. לא יכול להיות שהשכבות הבוגרות של התנועה ככלל וההנהגה בפרט הולכות מכות. לא יכול להיות. אבל להגיד שצריך להעיף את בית הכרם זה מוגזם מבחינתי. תום עשה שטויות, הוא יודע את זה, והוא הועף. גם אם זה היה אחרי שנהרו שכב"ג שלם של שבט אחר לעברו, והקיפו אותו. התנועה לא מצדיקה אלימות, גם לא כהגנה עצמית(אוקיי, עד גבול מסוים, שאליו דווקא הגיעו במקרה השני, במשחק בין אלעד למודיעין), ולכן הוא הועף. האחרים לא עשו כלום, ואין סיבה לפגוע בשבט על לא עוול בכפו. בדרך אגב, אריאל-במשחק שלנו מול שבט זוהר השחקנים של שתי הקבוצות הפגינו רוח ספורטיבית, לחצו ידיים ואיחלו הצלחה לקבוצה השנייה.

דורון צודק

באמת, בתחילת המשחק בית הכרם באו לאיחלו לנו הצלחה ואנחנו להם ולחצנו ידיים והאווירה הייתה סבירה מבחינה ספורטיבית ואולי יותר מכך, חוץ משיאון אולי שהתפרע קצת אבל נראה לי שבסך הכל היה בסדר ובקשר לשאר המשחקים בין שאר השבטין אין לי מושג מה הלך שם.

צר לי דורון, אבל התגובה שלך מוזרה

ספורטיביות? בשבט בית הכרם? בלי יותר מדי מאמץ אחד משני השבטים של הגימנסיה (ויסלחו לי שבט מצדה, פשוט לברית יש לא פחות השפעה על השמיניסטים בגימנסיה מלכל אחד מהשמיניסטים שלכם בגימנסיה) - שבט מודיעין ושבט מצדה להביא את: אופיר לוי, אדר אבנון, רועי רוזנפלד ולא חסרים עוד שחקנים שאפשר להביא ואני סתם לא אשעמם אתכם בשמות. ויש לא מעט שחקנים אצלכם שהובאו בין היתר לטורניר (שילמו מס שבט לפני החלוץ הבטחה). זה ספורטיבי? ואל תטרח אפילו לענות כי... אפילו אם תגיד שהם חלק משכב"ג ובלה בלה בלה אני לא אאמין וככה גם עוד רבים וטובים בהנהגת ירושלים. כמובן שאני לא מדבר על כולם, יש את מי שמעורב מאוד בשבט (אני בטוח שאתה יודע על מי אני מדבר) ויש את מי ש... פשוט מגיע לדברים האלה. אם כיף לכם לנצח בעזרת שחקני חיזוק שיבושם לכם. אם כיף לכם שאנשים שלא באמת חלק מהשבט ייצגו אתכם שיבושם לכם.

היו עוד מכות

כשניצחנו את אלעד הם הביאו כמה עבריינים מהשכונה שלהם שיביאו מכות לשחקן הכי טוב שלנו. ואני חושב שאריאל צודק - חשובה האווירה והכיף. פחות חשוב מי ינצח ולמה כי בכל זאת זה טורניר לזכר מישהו. כשאתה רואה משחקים שעושים לזכר מישהו אתה רואה מלחמה על המגרש או אווירה טובה? תחשוב על זה. אבל שכל אחד יסתכל על זה איך שבא לו.

הנצחון הוא באמת לא העניין...

ואני חושב שבתור שבט הוכחנו את זה.... אחרי משחק מבזה מטעם השופט שהסתיים בפיצוץ המשחק ובהפסד של השבט שלי כמעט כל מי שהיה שם מהשבט נשאר לעודד ואנחנו אישית נשארנו עד שצ'בי הלך... אבל אם יש אירועים שבהם לא מטופלים כראוי אנשים שעברו על האמנה שחתמנו עליה, אז גם אי אפשר לצפות מהשאר שיעמדו בצד ולא ייעשו כלום...

צר לי דורון, אבל התגובה שלך מוזרה

ספורטיביות? בשבט בית הכרם? בלי יותר מדי מאמץ אחד משני השבטים של הגימנסיה (ויסלחו לי שבט מצדה, פשוט לברית יש לא פחות השפעה על השמיניסטים בגימנסיה מלכל אחד מהשמיניסטים שלכם בגימנסיה) - שבט מודיעין ושבט מצדה להביא את: אופיר לוי, אדר אבנון, רועי רוזנפלד ולא חסרים עוד שחקנים שאפשר להביא ואני סתם לא אשעמם אתכם בשמות. ויש לא מעט שחקנים אצלכם שהובאו בין היתר לטורניר (שילמו מס שבט לפני החלוץ הבטחה). זה ספורטיבי? ואל תטרח אפילו לענות כי... אפילו אם תגיד שהם חלק משכב"ג ובלה בלה בלה אני לא אאמין וככה גם עוד רבים וטובים בהנהגת ירושלים. כמובן שאני לא מדבר על כולם, יש את מי שמעורב מאוד בשבט (אני בטוח שאתה יודע על מי אני מדבר) ויש את מי ש... פשוט מגיע לדברים האלה. אם כיף לכם לנצח בעזרת שחקני חיזוק שיבושם לכם. אם כיף לכם שאנשים שלא באמת חלק מהשבט ייצגו אתכם שיבושם לכם.

על מה אתה מדבר?

גם אם האנשים שמשתתפים הם לא מגיעים באופן קבוע לשבט, הם עדיין חלק מהשבט. זה אנשים שבסך הכל אכפת להם מהשבט, גם אם הם לא בדיוק מגיעים. יכול להיות שהם שילמו לפני טיולים כדי לצאת אליהם, אבל הם לא שילמו לפני הטיולים כדי להשתתף בטורניר. אנחנו לא ייבאנו אותם, כי הם כן היו מגיעים לדברים כמו ימי הזיכרון, ויום דרגה, וטיולים, שלא כמו אופיר לוי, או אדר אבנון וכד', שלא באים בכלל לדברים של השבט. והם גם לא היו קשורים בעבר. אז אל תגיד שאני אומר שטויות, וזה גם לא קשור בכלל למה שכתבתי. הספורטיביות עליה דיברתי היא הרוח שמשדרים, וההתנהגות של כל אחד מחברי הקבוצה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הנהגת ירושלים
בחר
בחר