התגברות התכווצויות לילה חזקות ברגל בעת ההריון

דר ברוך אלעד שלום, 

אני בת 33 ונמצאת בשבוע ה29 להריון. אני סובלת מרעידות/התכווצויות ברגל ימין אשר מלות אותי לאורך רוב חיי כמעט תמיד בשינה. עכשיו עם התקדמות ההריון התופעות נהיו חזקות יותר ותוקפות אותי כל לילה, לרוב מספר פעמים. אני נמצאת במעקב במרפאת אפילפסיה מתוך הנחה (שטרם בוססה) שהמקור לתופעה הוא אפילפטי. לאחרונה רשם לי הרופא 'קלונקס' 0.5 ואני מאוד חוששת לקחת את התרופה הן בגלל שקראתי שהיא ממכרת והעיקר בגלל ההשפעה הלא ידועה על העובר. חשוב לציין שעד כה ההריון תקין לגמרי ושאני בריאה ומעולם לא לקחתי תרופות לתופעה. כפי שכתבתי אין אבחנה שמעידה על מקור התופעה והנוירולוג שלי אמר שאין טעם ללכת למעבדת שינה בעת ההריון כיוון שהשינה שלי ממילא מופרעת בגלל ההריון עצמו.

אשמח לשמוע מה אתה חושב, הן על לקיחת התרופה והן על מעבדת שינה במצבי. ואם יש לך אלושהן המלצות.

תודה רבה! קרן

שלום קרן

אני לא אוכל לתת לך המלצה פרטנית על סמך כמה שורות שאת כותבת באתר אינטרנט. האתר נועד לשאלות כלליות על שינה ולא לפתרון בעיות רפואיות ושאלות טיפוליות פרטניות. באופן כללי מעבדת שינה נותנת תשובה בהתאם לשאלה הנשאלת, ובהריון בהחלט ניתן לבצע בדיקת שינה, במקרה שלך היא צריכה להתבצע במעבדה (לא בדיקה ביתית) עם ניטור גם של גלי מח וגם של הרגליים. לגבי התרופה עצמה - לא אוכל לחוות דיעה כי אינני מכיר את כל עברך והשיקולים של הנוירולוג שלך שנמצא בעמדה עדיפה, כי יש לו הרבה יותר מידע ממני.

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר