מינון 20 מ"ג של סטילנוקס

סובל מבעיות שינה קשות, קושי להירדם ויקיצות מרובות (בין 2 ל-4). תרופות שאינן מיועדות לשינה ועוזרות לישון כמו רמרון (מירטאזפין), טרזודיל (טרזודון) כבר בקושי משפיעות עלי ואם הן משפיעות אז בדרך כלל רק לטווח קצר של כשעתיים ופחות מכך. משתדל לא להשתמש באופן קבוע בבנזודיאזפנים כדי לא לפתח תלות וגם כי קצת הסתגלתי אליהם. בתקופה האחרונה התרופה שבעיקר משפיעה לטובה על השינה שלי היא סטילנוקס (זולפידם). משתדל להשתמש בה רק לסרוגין ולא כל יום. מומלץ שלא לעבור מינון של 10 מ"ג ללילה. אני מצליח לישון עם 10 מ"ג סטילנוקס (זולפידם) רק כ-3 שעות (בעברי הרחוק ישנתי לילה שלם) ואם אני לוקח כדור נוסף (10 מ"ג) אני יכול לישון כ-3 שעות נוספות. האם שימוש ב-20 מ"ג ללילה עלול להזיק? מנסיוני המועט זה לא הזיק לי ולא גרם לי לישנוניות יתר בבוקר. חיפשתי מחקרים על הנושא ולא הצלחתי למצוא. תודה.

התלות בסטילנוקס היא בדיוק כמו התלות בבנזודיאזפינים, כך שאתה מחליף רעה חולה אחת בשניה, אלה תרופות מאותה המשפחה. בנדודי שינה כרוניים הטיפול המומלץ במקרה של כשלון תרופתי הוא לא המשך טיפול תרופתי אלא טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אבל זה טיפול תובעני שדורש משמעת והשקעת עבודה עצמית ומשאבים נפשיים

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר