כדור שינה לחולה אונקולוגית..מה מתאים?

שלום לדר אלעד

אישתי חלתה לאחרונה לצערי בסרטן ריאות ..היא עברה טיפול כימו אחד.הייתה מאושפזת חודש בבית חולים.מקבלת כרגע רק זריקת קלקסאן פעמיים ביום.הבעייה..שהיא לא מצליחה להרדם ..או שהשינה שלה קלה מאוד.היא מתעוררת עייפה מאוד וכך זה נימשך לאורך כל היום וחוזר חלילה.באישפוז לא ישנה גם סדיר..הן בגלל הכאבים והשיעול והן בגלל "הפרעות" הרופאים והאחיות לצורך בדיקות וטיפולים למינהם במשך הלילה..בקיצור "לא נתנו" לה להירדם כך השעון הביולוגי שלה השתבש..ככה ניראה לי.

בגלל חשיבות השינה בשבילה,לצורך חיזוק מצב הגופני אצלה לקראת הטיפולים הקשיים..אני קצת לחוץ מעניין מחסור השינה אצלה.רופא המשפחה נתן לה כדורי סטילונקס 10 מ"ג.מבלי לבדוק לעומק (לדעתי).היא לקחה כדור אחד ונירדמה לארבע שעות.בלילה שלאחר מכן הכדור לא השפיע עליה כלל....

מקריאה בעלון התרופה..למדתי שהכדור הזה לא ידידותי בשבילה..הוא לא מתאים לאנשים עם בעיות נשימה(מה שיש לה בצורה קשה) וגם מוריד את מספר הלימפוציטים ..שנחוצים לטיפול הכימוטרפיה.

היא אומרת שהיא רגועה ולא בחרדה או משהו כזה.אלה פשוט לא נירדמת.בגדול.היא הייתה אישה בריאה מאוד ולא לקחה שום תרופה ובלי בעיות שינה...אלה להפך.היא בת 52.ורזה.

לאור כל זאת..מה לדעתך יתאים לה..?

תודה ורק בריאות

שי

 

 

שלום רב,

מצב של דחק עקב מחלה אקוטית, ועוד כזו שיש לאשתך, הוא סיבה נפוצה לנדודי שינה. כדורי שינה נועדו בדיוק לבעיה זו - טיפול קצר טווח (יש לקוות) בנדודי שינה על רקע דחק.

לא ניתן לומר מראש איזו תרופת שינה תתאים לה, זהו עניין של ניסוי ותעיה. יש 3-4 תרופות שינה נפוצות שניתן לנסות בעזרת רופא המשפחה, ואם הן לא תעזורנה - ניתן לפנות לעזרת תרופות שמפחיתות מתח ועוזרות לשינה באופן זה.

לעניין הלימפוציטים אין לך מה לדאוג. לגבי דיכוי הנשימה - אין מדובר בד"כ בקוצר נשימה על רקע זה, אלא בדום נשימה בשינה, שם הבעיה של דיכוי נשימה חמורה יותר.

מנהל הפורום
250+

תודה דר אליעד... רק בריאות.קבעתי למחר תור לרופאה ..אדבר איתה על זה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר