בעיות שינה רבות. שנים רבות מבקש ייעוץ.

שלום רב,

אני בן 44 רווק בעל תסמונת OCD בטיפול על ידי ציפרלקס.

אני סובל מבעיות שינה שנים רבות. אנסה לנסח בקצרה עד כמה שאפשר מה מציק לי כיום:

1. קושי ביקיצה - זו הבעיה הראשונה במעלה. אני מסוגל לבלות במיטה 9 10 ואפילו 11 שעות עד שאני מועיל לקום כשהשעה כבר 12 או אחת בצהריים. נעשו עשרות ניסיונות בהקשר זה - שעונים מעוררים מסוגים שונים, קערת מים ליד המיטה אפילו אפליקציית פאלאפון שאמורה להעיר אותי בזמן הכי קל בסיום מחזור שינה. אני מתעורר מכל אלה אבל מאוד מאוד רוצה לחזור לישון   ובסוף אני מוותר וחוזר לישון. אני עובד מהבית ורווק כאמור ולכן אין לי צורך חיוני לקום כמו ילדים עבודה וכד'.

2. קושי בהרדמות – הרבה מאוד פעמים הקושי בהרדמות באמת נובע מכך שקמתי מאוחר אבל לא רק. גם אם קמתי מוקדם וישנתי מעט שעות למשל בניסיון לסדר את השינה, עדיין אני יכול להגיע לשעה 24:00 או 1:00 ורק אז לישון כאשר ישנתי רק 4 שעות בלילה.

3. רצון עז לישון בצהריים. מאחר ואני עובד מהבית יש לי תמיד רצון לישון בצהריים. לפעמים אני מתפתה לזה ואז זהו הלך השבוע והכל מתהפך. לכן כיום אני עושה מאמצים גדולים מאד לא לישון בצהריים.

4. שינה בשעות לא רגילות – שנים רבות שאפשר לומר שאני חי בשעון ניו יורק – הולך לישון ב- 4 וקם ב 12 בצהריים לפחות.

השאלה מה ניתן לעשות עם כל התופעות לעיל. אני רוצה מאד להכניס את השינה והחיים שלי לנורמה אבל בנקודת ההחלטה כשאני קם בבוקר לא מעניין אותי שום דבר ואני ממשיך לישון. אני עובד הרבה מאד ודי קשה אבל כל זאת בשעות מוזרות ודי נמאס לי מזה אשמח לייעוץ כלשהו.

 תודה CJ

שלום CJ,

הפורום לא נועד לטיפול בבעיות פרטניות, אבל בקיצור נראה שאתה סובל מהסטה בשעון הביולוגי מסוג פאזת שינה דחויה. יש גם מרכיבים התנהגותיים בבעיה שאתה מציג.

בהסטת השעון הביולוגי ניתן לטפל בחומר בשם מלטונין. צריך לדעת כיצד לטפל באמצעותו, זה לא סתם כדור שינה. עליך לפנות לרופא שינה לצורך קבלת מרשם והדרכה.

מנהל הפורום
250+

תודה תודה מקרב לב.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר