בדיקת שינה

בדיקת שינה

שלום סליחה על השאלה המעט מוזרה. נשלחתי ע"י רופא א.א.ג. (מנהל מחלקה בבית חולים) לבדיקה במעבדת שינה בגלל קשיי הירדמות, התעוררויות, תחושת מחנק, ואטימות האף בשכיבה, עייפות. בהמלצות בהפנייה נכתב "מעבדת שינה מסודרת בכדי לקבל מידע אובייקטיבי על השינה ואיכותה" הוזמנתי לפגישה ראשונית אצל רופא ריאות במעבדת שינה שהמליץ על בדיקת שנה מלאה במכון, אף שציינתי שאין לי מושג כמה אישן מאחר ואני לא נרדם לפני 2-3. לאחר מכן התברר שקופ"ח שלי שולחת לבדיקה במעבדה אחרת ובעייתי להוציא התחייבות, ניסיתי לבקש בכל זאת דרך מנהל הסניף ואני מחכה לראות אם יאשרו. המזכירה הציעה לי לשלוח את ההפנייה למכון שהקופה שולחת עליו, שלחתי בכל מקרה כדי לא לבזבז זמן מיותר והזמינו אותי לשם לרופא ריאות של המכון שקשור לקופה, והוא המליץ להסתפק בבדיקת שינה ביתית. ברצוני לשאול לאור ההמלצות השונות של הרופאים משתי המכונים,מה ההבדל בין הבדיקות ומה החסרונות בבדיקה ביתית ? והאם לדעתך המקצועית ההפנייה של רופא הא.א.ג. כוונה בדווקא לבדיקה מלאה ? במידה וכן אולי אנסה בכל זאת להשיג התחייבות למכון שינה שהציע בדיקה מלאה אף שלא ברור כמה שעות שינה יהיו לי שם.

בדיקה ביתית

כבר דנו על העניין לפני שבועיים לא ברור לי מדוע לחזור על העניין הפרעת השינה שלך מורכב משני מרכיבים: 1. דחיית השעון הביולוגי המתבטאת בקשיי הרדמות בשעות הרגילות. המרכיב הזה לא נבדק בבדיקת שינה. מצד שני זה יקשה עליך לבצע בדיקת שינה במכון כי תישן מעט שעות והבדיקה לא תהיה מספיק אינפורמטיבית. 2. חשד להפרעות נשימה בשינה. זהו המרכיב שנבדק בבדיקת השינה. בדיקת שינה ביתית מספיק טובה ברוב המקרים, ואם תישן מספיק שעות, דהיינו בשעות שלך, ניתן יהיה להוציא מספיק מידע. רופא אא"ג אינו מבין בכל רזי ברפואת שינה אלא כתב אמירה כללית לגבי "מידע אובייקטיבי על השינה ואיכותה". המידע שהוא מחפש יתקב בבדיקה הביתית.
מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר