בדיקת שינה

בדיקת שינה

בן 37 קיבלתי הפנייה לבדיקה במעבדת שינה על ידי רופא א.א.ג. אני סובל מקשיי הירדמות וכן יקיצות, כאשר חלק מהעניין זה קשיי נשימה ככל הנראה, אולי גם קשור לאף הסתום, כי את זה אני בוודאות מרגיש וזה מפריע לי מאוד. הריריות מתנפחות בשכיבה בצורה משמעותית, ובבדיקה נמצא יובש בכל ריריות האף וקיבלתי המלצה להשתמש ברינופנטינה, בסיס לשון מעט מוגדל ואחורי. יש לי סטיית מחיצה, אבל מאחר ובמשך היום בדרך כלל האף פתוח בשני הצדדים הרופא לא בטוח שזה יכול לעזור, אלא אולי לטפל בריריות שמתנפחות בשינה. וכן המלצה להגביה את ראש המיטה ולחזור לאחר בדיקה במעבדת שינה להמשך ייעוץ וטיפול. רציתי לשאול : 1. מה הכוונה בבסיס לשון אחורי ומוגדל מעט ? והאם יש לזה קשר ? 2. מאחר ולצערי אני רגיל להירדם בשעות מאוחרות מאוד 3 בערך, אז איך תתבצע בדיקת שינה במעבדה כאשר הלילה שם מתחיל ב 10 ? (לפעמים אני נרדם ממש רק לקראת הבוקר) 3. יובש של כל ריריות האף ניתן לשיקום ? 4. לפעמים בשלב הראשון של השינה והניסיונות להירדם אני מרגיש משהו כמין מכת חשמל בכל הגוף וזה מקפיץ, במה מדובר ? תודה

בדיקת שינה

1. זה מאפיין של מבנה הלשון. בסיס הלשןם האחורי הוא החלק הבולט ללוע וכשוא מוגדל יש יותר נטיה לחסימת הלוע והפרעות נשימה בשינה 2. נטיה לדחיה של השעון הביולוגי - תבקש לבצע בדיקת שינה ביתית, אז תוכל לעשות אותה בשעות שלך 3. זו שאלה שעליך לשאול רופא אף אוזן גרון 4. זוהי תופעה נורמלית ולא מסוכנת של מעבר עירות-שינה
מנהל הפורום
250+

תודה ד"ר, המשך השאלה

כיום מה שהכי מפריע לי בשינה זה האף שנסתם בשכיבה יותר מאשר במשך היום. אין לי מושג למה דווקא בשכיבה, בכל מקרה קיבלתי המלצה מהרופא להגביה את ראש המיטה, הגבהתי, זה עוזר לי בלהירדם, אבל אחרי כמה שעות כנראה עדיין האף נסתם ואני מתעורר ולא מצליח לישון שוב. בדיקת שינה ביתית תועלתית כמו בדיקה רגילה ? ולגבי בסיס לשון אחורי, אם אכן זה גם מה שגורם לי לבעיות נשימה בשינה, איזה טיפול יש לזה ? אגב, למשל לישון על הגב אני לא יכול בכלל, כי אפילו בתחילת ההירדמות אני כבר נחנק, ככה שאני אפילו פוחד להירדם על הגב ולא מצליח להירדם בצורה הזו, ואם בלי כוונה אני מנמנם פתאום אני נחנק וזו תחושה מאוד לא נעימה, מין חוסר חמצן ותחושה מוזרה בראש. האם זה קשור ?

המשך תשובה

בדיקת שינה ביתית פחות מדוייקת מבדיקת מעבדה, tבל במקרה שלך אם לא תישן במעבדה אין אופציה אחרת. על אופציות טיפול (בסיס הלשון או לא) יש לדון אחרי הבדיקה, לאור תוצאותיה. בשכיבה על הגב יש יותר נטיה לחסימה של דרכי נשימה עליונות לכן התסמינים שלך יותר בולטים בתנוחה זו
מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר