ציפרמיל ועייפות

היי ד"ר ושלום רב, אני נוטל בקביעות ציפרמיל (במינונים משתנים, עד לאחרונה 40 מ"ג) לטיפול בOCD במשך מס' שנים עם השפעה די טובה. הבעיה היא שאני גם סובל מעייפות יומית מזה שנים, ללא תלות בכמות שעות השינה. בהמלצת הרופא עשיתי ניסיון להפסיק הציפרמיל לזמן קצוב על מנת לראות אם העייפות היא מהציפרמיל או ממשהו אחר. במשך שבועיים לא נטלתי התרופה אבל חשתי באותה עייפות בדיוק. שאלתי: במידה ולאחר שבועיים ללא נטילה עדיין ישנה עייפות באותה עוצמה האם זה אומר שהציפרמיל לא גרם לעייפות או שההשפעה על השינה והעירנות יכולה להימשך זמן רב גם אחרי הפסקת התרופה אפילו אם היא כבר לא נמצאת בגוף, כי היא כבר לא נמצאת בגוף לאחר שבועיים ?) כי אני יודע למשל שההשפעה התרפויטית שלה עשויה להימשך עוד זמן מה לאחר ההפסקה, כמו למשל שהחמרה באוסידי קורית בדרך כלל רק לאחר חודשיים לפחות של הפסקת תרופה ולא מיד. בנוסף, ההשפעה על החלימה- חלימה יותר אינטנסיבית וחזקה, המשיכה גם לאחר הפסקת התרופה מה שגורם לי לשאול שאולי ההשפעה של התרופה על השינה והעירנות יכולה להימשך גם הרבה מעבר לשבועיים-שלושה ללא נטילה של התרופה. תודה מראש על התשובה לשאלה המסובכת ושבוע טוב

האם אתה פשוט רוצה לשאול מה עלות הביקור הפרטי אצלי?

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר