תוצאות בדיקת מעבדת שינה

ד"ר שלום רב, אני בן 23, 1.83 ס"מ ושוקל 100 ק"ג. עשיתי בדיקת שינה במעבדת שינה עקב עייפות יתר יומית ולהלן התוצאות: משך שינה: 4 שעות ו44 דקות, REM:21.5%, sws:18.3%, אינדקס יקיצות 3 לשעה, מס' התעוררויות: 16. אובחנו 2 הפסקות נשימה מלאות ו-3 חלקיות, בצפיפות של 1 לשעה. לא נרשמו ירידות ברמת ריווי החמצן בדם מרמה בסיסית של 97%. במשך 39% מהלילה נשמעה נחירה. לא אובחנו תנועות גפיים, או הפרעות בEEG. הבעיה היא שהייתי מתוח בזמן הבדיקה (מה שלא אופייני לי) והרגשתי שהשינה הייתה לא עמוקה כלל (לעומת זאת בדרך כלל אני יושן מצויין). שאלתי: האם ייתכן שהבדיקה לא יצאה אמינה משום שהתחושה הסובייקטיבית שלי היא שלא ישנתי טוב? אילו הייתי יושן טוב יתכן והייתה מתגלה בעיה כמו דום נשימה בשינה או תנועות רגליים? האם מבחינה זו יש טעם לבצע בדיקה נוספת? תודה מראש

משהו ששכחתי

שכחתי להוסיף כי אני מתעורר מדי לילה פעם אחת להטיל שתן (במקרים נדירים אולי פעמיים) ולעתים קרובות עם יובש בפה ובלשון.

בדיקת שינה

הפורום אינו תחליף לשיחה עם רופא במעבדת שינה בה נבדקת. באופן עקרוני חוץ מנחרה לא הבחנתי בבעיה. לא חושב שבדיקה חוזרת תראה תוצאות שונות מהותית. ירידה במשקל עשויה לעזור לנחירה, אשר היא בפני עצמה עלולה לגרום לעייפות ושינה לא מרעננת (אבל כבר דשנו בזה לעייפה בהודעותיך הקודמות)
מנהל הפורום
250+

כיצד נחירות ללא הפסקות נשימה גורמות לעייפות?

חשבתי שרק דום נשימה גורם לעייפות ולא נחירות בלבד.

עבודת נשימה מאומצת עלולה לגרום ליקיצות -

Upper airway resistance syndrome - תסמונת התנגדות גבוהה לזרימת אויר ברכי נשימה עליונות.
מנהל הפורום
250+

בדיקת שינה

הפורום אינו תחליף לשיחה עם רופא במעבדת שינה בה נבדקת. באופן עקרוני חוץ מנחרה לא הבחנתי בבעיה. לא חושב שבדיקה חוזרת תראה תוצאות שונות מהותית. ירידה במשקל עשויה לעזור לנחירה, אשר היא בפני עצמה עלולה לגרום לעייפות ושינה לא מרעננת (אבל כבר דשנו בזה לעייפה בהודעותיך הקודמות)

הפרעות שינה

הפרעות השינה עקב צורך לרדת מספר פעמים בלילה לשרותים מה ניתן לעשות? בתורה מראש

עבודת נשימה מאומצת עלולה לגרום ליקיצות -

Upper airway resistance syndrome - תסמונת התנגדות גבוהה לזרימת אויר ברכי נשימה עליונות.

האם במצב כזה מציעים טיפול?

האם במצב של נחירות בלבד ללא דום נשימה כפי שאמרת, מציעים טיפול כמו CPAP או אחר? האם כל נוחר נכנס להגדרה של upper resistance airway?

נחרה ועייפות

לא כל נוחר מוגדר כך, בארץ לא עושים את הבדיקה הדרושה כדי להבחין בין נוחרים סתם לבין הנוחרים עם upper airway resistance syndrome. מי שיש לו את התסמונת מטפלים בו כמו בדום נשימה בשינה - CPAP או, עדיף, התקן דנטלי.
מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר