ברוך הבא. תגובה יפה סה"כ, אבל אני לא כל כך מסכים איתה.

1. מישהוא אמר שדוייט אי פעם רשם ממוצע של 20 נסיונות זריקה למשחק? אני לא מבין איך זה קשור. אף אחד לא התלונן שדאנטוני לא הכפיל לו את מספר הזריקות. אבל גם אני וגם דוייט מתלוננים שהוא הוריד אותן למספר השני הכי נמוך בקריירה שלו.

2. אבל אם כבר נגענו בנקודה הזו, העונה הוא עם ממוצע של 10 נסיונות למשחק, הכי מעט מאז 2009. אז אמנם הוא משחק ליד קובי, אבל הוא גם משחק ליד מוסר נהדר כמו סטיב נאש, וליד גסול שרק נדחק הצידה עוד יותר ועכשיו בכלל פצוע כך שהוא די לבד בקו הקדמי. אף אחד לא אומר שהוא צריך לקחת 20 זריקות למשחק, אבל ראבאק, שיזרקו לו עצם. 10 זה מעט מדי. ואגב, כששחקן קולע בבממוצע קריירה של 57%, אתה רוצה שיהיו לו כמה שיותר נסיונות זריקה כי לא תמצא מי שיקלע באחוזים טובים יותר. נראה לך הגיוני שלארטסט (שאף פעם לא היה שחקן התקפה מדוייק או יעיל) יש יותר נסיונות זריקה למשחק בממוצע ממנו העונה?

3. אין ויכוח שהוא לא שחקן מלוטש התקפית עם הרבה מובים. אבל נראה לי קצת מופרך לקרוא לשחקן עם ממוצע קריירה של 18 נקודות ב 57% שחקן התקפה גרוע. בשורה התחתונה אתה מקבל 18 נקודות באחוזים גבוהים מאוד ולא משנה אם השחקן שקלע אותן לא נראה כמו האקים כשהשיג אותן. אלו מהאחוזים הטובים בליגה שנה אחרי שנה.

4. דוייט היה כוח הגנתי בליגה לאורך כל הקריירה, ולא רק כשהגיע לגמר ולראייה יש לו יותר תארי שחקן ההגנה של העונה מאשר הגעות לגמר. אתה צודק כשאתה מציין שעכשיו קשה לו לקחת ריבאונדים (ובכלל לזוז ולקפוץ) מה שרק תומך בטענה שהפציעה בגב (וגם בכתף) משפיעה עליו. קשה לקפוץ עם גב בעייתי. וכשאורלנדו הגיעו לגמר (אם כי לא רק) הם בנו את ההגנה סביב דוייט, אבל גם את ההתקפה, מה שמראה שהוא לא שחקן התקפה רע ושאפשר לבנות התקפה סביב שחקן גם אם הוא אף פעם לא לקח יותר מ 13 זריקות בממוצע למשחק.

5. מאיפה הבאת 20 איבודים למשחק? אני מניח שזו שגיאת כתיב. או שהתכוונת 10 איבודים ל 20 זריקות? כי גם זה לא מדוייק.

6. בהחלט יכול להיות שאם פאו היה משחק סנטר (בלי דוייט בחמישיה) הלייקרס היו נראים יותר טוב - זו טענה לגיטימית. אבל הוא משחק שם עם קובי הרבה יותר זמן, בעוד שדוייט חדש שם והלחץ עליו גדול פי כמה מאשר הלחץ שיש על גסול. אבל אנחנו לא נדע את התשובה. ועם כל הכבוד ליכולות הנהדרות של פאו, הוא מיצה את עצמו בלייקרס וכבר שנתיים משחק כבוי ואפאטי. ועדיין, זו הסתכלות על הכאן ועכשיו ולא על העתיד. פאו (מסיים חוזה בשנה הבאה), קובי (מסיים חוזה בשנה הבאה) ונאש (מסיים חוזה עוד שנתיים) מבוגרים. אין ללייקרס עוד חתיכות לבנות סביבן לעתיד חוץ מדוייט. בנקודה הזו בזמן, זה שסטיב נאש לא סובל אותו לא צריך להיות שיקול אם להיפטר מדוייט, בטח ביכולת שנאש מראה עם הסגל הזה. בכלל, נאש מרוויח מכל הקרקס סביב דוייט שמסית תשומת לב מהיכולת הלא מזהירה שלו בלשון המעטה, ומזה שגם הוא לא בדיוק מתאים באופן מושלם עד עכשיו.

7. לא נראה לי הוגן לומר שבגלל שדוייט רוצה דברים שיקרו בדרך שלו זו הסיבה שאין לו אליפויות. כאילו שלא היתה קבוצה בצד השני של הגמר שהיתה פשוט הרבה יותר טובה, או שה GM שלו לא עשה שטויות שקברו את הקבוצה אח"כ.

4. Double standard

5. I guess you are good with 8 turnovers and 20 FTA but Steve nash can't stand it anymore, he wants to win games

7. Read again

4. לא נראה לי.

5. אני מניח שהתכוונת ל FGA ולא FTA... ושוב, אף אחד לא כתב פה שדוייט צריך לזרוק 20 פעם מהשדה, אז לא ברור לי מה הנקודה שאתה מנסה להעביר (או לסתור, לצורך העניין). מה גם שלעשות קורלציה ישירה בין נסיונות זריקה מהשדה למספר איבודים זה פרשנות די שטחית.

7.

Dwight needs to realize doing it his way has him exactly where he is today. No rings.

נראה לי שקראתי טוב.

מנהל הפורום
5000+

זה שסטיב נאש לא סובל אותו לא צריך להיות שיקול אם להיפטר מדוייט, בטח ביכולת שנאש מראה עם הסגל הזה.

לא, אבל זה שנאש- שנחשב לטימייט הכי טוב בליגה וכל מי ששיחק איתו אמר כמה הוא נהדר (שלא לדבר על התרומה שלו לקריירות של כל מיני שחקנים שנראו הרבה פחות טוב כשהוא לא היה לידם) - לא סובל אותו, אומר משהו על האופי והרצון והמאמץ שלו. וגם זה שקובי מבקר אותו. וגם הסיפור עם סטאן וגם הקשקושים האחרונים על זה שהוא לא מקבל מספיק כדורים. זה ברמה המנטלית. ברמה המקצועית - למה למסור לו יותר? זה לא מהלך יעיל לתת לו כדור בפוסט כי אין לו מה לעשות עם הגב לסל או בבידוד או מהקו או כגבוה מוסר. הדבר היחיד שהוא מסוגל לבצע זה דאנק אם הוא מספיק קרוב. הוא אפילו לא יכול לחפור אחורה כדי להגיע לזה אם הוא במרחק של יותר מ-2 מ מהטבעת. אגב לגבי האחוזים - אחד השקרים הגדולים בקריירה של דוויט זה הסטט. תשים לב טוב כמה משחקים הוא גרוע בהגנה, מאבד בהתקפה, לא בשטף של הקבוצה בשום צורה ובזכות כמה אופנסיב ריבאונד מייצר סטט מפלצתיות. אני פעם גם התרשמתי מהמספרים שלו עד שהתחלתי לשים לב לפער הזה. 

לדוויט אין אליפויות כי הוא חלש מנטלית. מפה נובעים כל הדברים האחרים - חוסר השיפור משנה לשנה ששחקן עם נתונים כאלה פשוט לא עושה בכלל (זוכר שפעם היה דיבור כזה שבעונה הבאה הוא יעשה את הקפיצה? אז בזו שאחריה? אז בעוד אחת? עכשיו כבר אין ציפיה כזאת), ההתבכיינויות בתקשורת, היחסים העכורים עם מאמנים וחברים לקבוצה, הקליעה מהקו (שהוא בעצמו מודה שזו חולשה מנטלית שלו), המרדף אחרי תשומת לב של אוהדים ומדיה ומה שגו"ג כבר אמר עליו שהוא יותר התעסקות באימג' ובאגו מאשר במה צריך לעשות תכלס. ובגלל שאופי קשה לשנות בצורה כזו מהפכנית, גם לא יהיו לו לעולם עד שהוא ילמד לסתום ת'פה, לקבל מנהיגות של מישהו אחר ולהפוך את עצמו לרול פלייר. טוב, חשוב, חזק אבל רול פלייר. כמו בוש במיאמי.

נ"ב התארי שחקן הגנה שלו לא אומרים כלום. אם מי שהיה צריך לקבל תואר היה אכן מקבל אותו טוני פארקר היה לוקח את הMVP בהליכה (טוב אולי לא בהליכה אבל לפחות מועמד!)

אין ספק שהוא לא השתלב שם טוב, ואנחנו לא חלוקים בנוגע לכך שיש לו אישיות בעייתית משהו. אבל בוא גם נזכור שקובי לא נחשב לכזה חבר נוח לקבוצה. היו גם לו לא מעט סכסוכים עם חברים לקבוצה במשך השנים וכמעט כל שנה יוצא סיפור מאיזה שחקן ששיחק איתו פעם בלייקרס על איך שהם לא הסתדרו.

למה למסור לו יותר? כי הוא קולע באחוזים הכי גבוהים בליגה כמעט. ואני ממש לא מסכים עם זה שמציירים אותו כחסר כשרון בסיסי בהתקפה שלא מסוגל לעשות סל, בטח כשהוא רושם 16-20 נקודות כל עונה באחוזים מהגבוהים בליגה. אני מסכים שהוא לא מלוטש ושאין לו הרבה מהלכים, אבל הוא לא חוטב עצים מה שנקרא. ראיתי את המשחק מול מיאמי והיו לו שם בייבי הוקס אפקטיביים לדוגמא. ראיתי את המשחק מול פיניקס אתמול בו כל הלייקרס שיחקו פשוט זוועה חוץ ממנו. הוא ועוד איך מסוגל לחפור אחורה על מגנים ויש לו גם ראנר הוקס שעובדים, בעיקר עם יד שמאל.

אני כל כך לא מסכים עם אמירות כמו זו שאין לו אליפות בגלל שהוא חלש מנטלית, או בגלל שהוא רוצה שיעשו דברים בדרך שלו. הוא לא בנה את הסגל באורלנדו. כשהוא הגיע לגמר הם לא הפסידו בגלל שהוא חלש מנטלית, הם הפסידו כי הם שיחקו מול קבוצה הרבה יותר טובה. קבוצה עם שני גבוהים מצויינים, ודוייט יכול לשמור רק על אחד, כשעל השני יש את.... הידו? לואיס? אם הוא היה חזק מנטלית, אז הם היו מנצחים את הסדרה מול הלייקרס במקום להפסיד 4-1? תעשה לי טובה. והחוסן המנטלי של דוייט לא קשור למהלכים המטומטמים שאוטיס סמית' ה GM שלו עשה אח"כ שקברו את הקבוצה. מה הקשר בין החוסן המנטלי של דוייט להבאה של החוזה של ארינאס לדוגמא? ושאר ההחתמות הגרועות והחוזים הגרועים שהוא נתן שם לשחקנים? תסביר לי איך זה קשור לחוסר המנטלי של דוייט.

תארי שחקן ההגנה שלו אומרים הרבה. תמיד אפשר להתווכח אם הם הגיעו למי שקיבל אותם ולא למישהו אחר, אבל הם כן אינדיקציה לזה שמי שכן קיבל אותם הוא שחקן הגנה טוב מאוד. גם אם לא הכי טוב, עדיין טוב בהרבה מרוב הליגה.

מנהל הפורום
5000+

לגבי קובי -  נכון. וגם ג'ורדן רדה בשחקנים. אבל אתה יודע, כשאתה שחקן על מותר לך.

ואני ממש לא מסכים עם זה שמציירים אותו כחסר כשרון בסיסי בהתקפה שלא מסוגל לעשות סל,

אין לי מה להגיד לך על זה, אני חושב כך ואתה לא, ניסיתי להדגים לך למה אני בדעה הזו ולמה נדמה לי שאתה שבוי במספרים שלו קצת (כמו שאתה יכול להגיד שאני לא אובייקטיבי לגביו וזה נכון) אבל כנראה שלא נסכים.

לגבי העניין המנטלי - ברור שיש עוד גורמים לזה שקבוצה לוקחת אליפות חוץ מהאישיות של הכוכב שלה, אבל לדעתי כל עוד הוא הכוכב לא תהיה אליפות לקבוצה, גם אם הג'יאם שלה יהיה שילוב של ביופורד ודומארס והסגל מסביבו יהיה הרוסטר של האולסטאר. עזוב רגע את הסדרה ההיא מול הלייקרס שברור שהייתה קבוצה שגדולה על אורלנדו, אתה זוכר את הסדרה מול בוסטון ואיך הם התעללו בו? קבוצה נחותה פיזית בהרבה מאורלנדו בצבע, גם בגובה וגם בכוח, פשוט עם שמירה חכמה ואפקטיבית שדוויט לא הסתגל אליה נקנקו אותו

אין לי מה להגיד לך על זה, אני חושב כך ואתה לא, ניסיתי להדגים לך למה אני בדעה הזו ולמה נדמה לי שאתה שבוי במספרים שלו קצת (כמו שאתה יכול להגיד שאני לא אובייקטיבי לגביו וזה נכון) אבל כנראה שלא נסכים.

אוקיי, אז נעבור הלאה. emo_113.png

לגבי העניין המנטלי - ברור שיש עוד גורמים לזה שקבוצה לוקחת אליפות חוץ מהאישיות של הכוכב שלה, אבל לדעתי כל עוד הוא הכוכב לא תהיה אליפות לקבוצה, גם אם הג'יאם שלה יהיה שילוב של ביופורד ודומארס והסגל מסביבו יהיה הרוסטר של האולסטאר.

קודם כל שיהיה לו GM כמו שצריך, אח"כ נדבר. ואם אתה הולך להגיד שעכשיו יש לו את קופצ'אק... יש כל כך הרבה דיספנקשן בלייקרס בכל הרמות כך שאני לא יכול לסמן את דוייט כאחראי יותר מאחרים, בטח עם המצב הבריאותי שלו. אני ממליץ להקשיב לפודקאסט של כריס שרידן בנושא. קופצ'אק כרגע ידיו יחסית כבולות כי מי שמנהל שם את העסק זה ג'ים באס. ואגב, ככל שעובר הזמן, דומארס נראה כ GM די בינוני אם להיות עדינים (חוץ מבבחירות דראפט בשנים האחרונות, אם מתעלמים מדארקו) שהיה לו יותר מזל משכל פעם אחת. אם תשלב אותו עם ביופורד המצויין תקבל GM די בינוני...

עזוב רגע את הסדרה ההיא מול הלייקרס שברור שהייתה קבוצה שגדולה על אורלנדו, אתה זוכר את הסדרה מול בוסטון ואיך הם התעללו בו? קבוצה נחותה פיזית בהרבה מאורלנדו בצבע, גם בגובה וגם בכוח, פשוט עם שמירה חכמה ואפקטיבית שדוויט לא הסתגל אליה נקנקו אותו

אתה מתכוון כשאורלנדו הגיעו לגמר המזרח מול קבוצה עם פרקינס וגארנט - שניים משומרי הפנים הטובים בליגה? וגם עם הגנת פרימיטר מצויינת באותו זמן. ועדיין הוא נתן למג'יק 23.5 נק' ב 57%, 10.8 ריבאונדים ו 3 חסימות. כך שהוא עשה את שלו מול הקו הקדמי ההגנתי הטוב בליגה באותו זמן. למה דווקא אליו באים בטענות ולא לשאר השחקנים בקבוצה שלו - אלו שלא עשו את החלק שלהם?

ואגב, בגמר באותה שנה חיכו שוב הלייקרס שלקחו עוד אליפות. אז אם אתה מסכים שהלייקרס היו קבוצה שגדולה על אורלנדו שנה לפני, למה לחשוב ששנה אחרי הם לא יהיו גדולים עליהם? ככה שבכל מקרה הוא לא היה במצב לקחת אליפות באותה שנה, אז אין מה לתלות דווקא בו את האשמה, כשהוא עשה את חלקו.

בגלל שאופי קשה לשנות בצורה כזו מהפכנית, גם לא יהיו לו לעולם עד שהוא ילמד לסתום ת'פה, לקבל מנהיגות של מישהו אחר ולהפוך את עצמו לרול פלייר. טוב, חשוב, חזק אבל רול פלייר. כמו בוש במיאמי.

ואם כבר הזכרת את כריס בוש שדוייט צריך להיות רול פלייר כמוהו - שאלו אותו לפני כמה זמן אם הוא הול אוף פיימר ובוש אמר שבטח שכן. עכשיו, אני ממש לא חושב ככה - אבל לפי הרזומה שלו עולים טיעונים שיש לו קייס. אם יש לך כוח שווה להקשיב, זה דיון מעניין. אז אתה אומר שהוא צריך להיות רול פלייר כמו בוש, אבל רוב הסיכויים הם שבוש הולך להיות הול אוף פיימר (אם אנחנו אוהבים את זה או לא). ואגב, אני לא חולק עליך שיכול מאוד להיות שהוא יכול למצות את עצמו יותר ולהגיע להישגים יותר טובים בתור אופציה שניה בהתקפה. אבל גם שחקן שהוא אופציה שניה מקבל יותר מה 10 זריקות למשחק שדוייט כרגע מקבל. וגם שחקן שהוא אופציה שלישית.

מנהל הפורום
5000+

תהיה בהחלט עומה מעייננת לכל חובבי הליגה הטובה בעולם, ובפרט לנו הישראלים עם דיוויד בלאט בתור המנצח של התזמורת החדשה והמלהיבה שקיבל.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר