מחממים את הפרקט

אני חושב ש-30 קבוצות באןביאיי זה יותר מידי ותמיד אמרתי את זה ואין סיבה שכולן יהיו שוות. יש באן ביאיי הים המון שחקנים זבל אבל תחשבו אם היה 22 קבוצות איזה איכות היה בסגלים. כל שנה באן בי איי יש 1-3 פייבוריטיות ברורות וזה די ברור שהשנה אלו מיאמי אוק והלייקרס. אני חושב שאוק יהיו חזקים יותר השנה כי זה עוד שנה של גיבוש ולמידה וצבירת ניסיון. אני חושב שהסיכויים של מיאמי אוק והלייקרס שווים לחלוטין והכל באמת פתוח, אני לא רואה איזשהו יתרון לקבוצה מסויימת מהן.

פילי- הם קבוצה פח עם ביינום הפח שתמיד היה אוברייטד ולא הייתי בונה ליו, הם אפילו לדעתי יחלשו בניגוד לעונות קודמות

גם אני לא לגמרי מבין את ההייפ סביב פילי. יותר מדי תלוי שם בביינום הפציע שצריך פתאום להפוך לטופ דוג, טרנר עם כל הכבוד עוד לא הוכיח שהוא שחקן חמישייה ראוי בליגה אפילו והולידיי מגיע אחרי עונת דריכה במקום ויצטרך להרים הילוך ללא איגודאלה שלקח על עצמו את מרבית ניהול המשחק בקבוצה. הספסל נחלש בעקבות עזיבתו של לו וויל (ניק יאנג בערך השחקן הכי גרוע בעולם), וג'יי ריץ' הוא סימן שאלה די גדול ולדעתי האקס פקטור האמיתי של הקבוצה שזקוקה לקליעה מבחוץ כמו אוויר לנשימה. בצד השני של המתרס ההגנה הכ"כ מפורסמת של פילי היתה בעיקר איגודאלה אז צפויה ירידה חדה בתחום הזה שאני לא רואה מי בדיוק יפצה עליה.

בסופו של דבר יש יותר מדי "אם" בקבוצה הזו: אם ביינום יסחוב עונה שלמה בלי להפצע כשכל ההגנות מתמקדות בו, ואם טרנר יהפוך בשנה השלישית לתואם ברנדון רוי שהבטיחו לנו, ואם הולידיי יראה איזשהו קשר בין הרצון שלו בחוזה מקסימום למשהו שהוא מעבר לעוד רכז נחמד בליגה אז אפשר לדבר על טופ 3-4 במזרח, אחרת זה נראה כמו עוד עונה של 5-7.

תלוי למה אתה קורא הייפ. אני לא מחשיב אותם כקבוצת צמרת, אבל אני חושב שהם יראו שיפור מהעונה שעברה מבחינת המאזן ומיקום סופי. הם עדיין קבוצת סיבוב ראשון-שני, רק שהפעם הם יכולים להגיע לסיבוב שני בזכות ולא בפוקס בגלל פציעות של היריבה. אני חושב שהפעם הסיכויים שלהם לעבור סיבוב או להפתיע קבוצה עדיפה יותר גבוהים, כך שזה לאוו דווקא שפתאום הם איזו קבוצה מאיימת או קונטנדרית, אבל אחת כזו שכן מסוגלת להפתיע.

מנהל הפורום
5000+

אני חושב שפילדלפיה יכולה לעשות גם יותר מסיבוב 2. לדעתי ההגנה המעולה שלהם בעונה שעברה לא היתה רק איגי, אלא גם הרבה הולידיי (בעיני הרכז ההגנתי הטוב בליגה, אולי אחרי פול), טרנר ויאנג. העונה הם ישחקו עם ביינום במקום הוז (אני מקווה) ועם לאבוי אלן ההגנתי בחמישיה, ליד שילוב של שניים משלושת אלה עם ג'ייסון ריצ'רדסון או דורל רייט, שגם הוא נחשב בזמנו למומחה הגנתי. כך שבסך הכל אני חושב שהם מסוגלים לשמור על הקצב ההגנתי.

מבחינה התקפית עם ביינום הם אמרוים להיות הרבה יותר טובים. גם הולידיי אמור לעזור מאוד. אמנם הוא לא הרשים בעונה הרגילה, אבל בפלייאוף ראינו שחקן אחר ומול קבוצות הגנה מהטובות בליגה. והתוספת של רייט וריצ'רדסון (ועוד כמה) אמורה לעזור להם לפתוח הגנות.

זה לא שאני מהמר על פילי לגמר המזרח, אבל כן חושב שזה יכול לקרות בסיטואציה מסוימת. אפילו להפתיע את מיאמי זו אופציה, גם אם די קלושה. נכון, גם ביינום צריך לעלות עוד רמה אחת בשביל זה וגם הולידיי וטרנר, אבל לדעתי ראינו כבר את הולידיי מתעלה לרמות האלה בפלייאוף שעבר, וטרנר עושה רושם של שחקן שיש לו מה שציך כדי להגיע לשם.

גם אני מאלה שרואים בפילי קבוצה עם פוטנציאל גבוה לגמר מזרח. הם היו מאוד קרובים לזה שנה שעברה כשלו וויל קולע ב-35% מהשדה ו-16% משלוש, ככה שהעזיבה שלו זה לא מה שצריך להטריד במיוחד (ניק יאנג, אגב, קלע ב-51% משלוש בפלייאוף). הולידיי היה ענק בפלייאוף ומבחינתי הוכיח מה שהיה צריך להוכיח, אם ביינום יישאר בריא וטרנר יהיה 70% ממה שחשבו שיהיה זאת יכולה להיות הקבוצה השנייה בטיבה במזרח די בקלות.

נדמה לי שביינום קצת אנדרייטד בכל הדיון הזה. אף אחד לא מצפה ממנו להנהיג, אלא לקבל כדור בצבע ולשים אותו בסל, שזה דבר שאין סנטר שעושה טוב יותר בליגה. זה שחקן שבאופן קבוע לא יורד מ-55% מהשדה, את רוב הנקודות הוא מייצר לעצמו ויקבל השנה הרבה כדורים. בזכות הוז קולינס יוכל גם לא להתיש אותו (אין סיבה שישחק יותר מ-32 דקות) ולאפשר לו להגיע רענן לדקות אחרונות. נוטים גם לשכוח שהוא סנטר הגנתי טוב מאוד שזה בדיוק מה שהיה חסר להגנה של פילי בשנה שעברה. אם ההגנה תיחלש זה רק במעט, ביינום והשלשנים הופכים אותה לקבוצת התקפה הרבה יותר טובה. 

לגבי אלן - בוגד הוא לא, אבל הוא יצא קצת זונת אליפויות. זה לא רק שהוא הלך לאלופה, אלא בחר לשחק בעמדה עמוסה שהוא לא יראה בה הרבה אקשן. אמנם מיאמי פייבוריטית ברורה לעוד אליפות, אבל סביר להניח שלאלן לא יהיה חלק גדול מדי בה. אני לא חושב שמישהו היה בא אליו בטענות אם היה הולך לאוקלהומה ומשדרג אותה.

לגבי מלו - אם הסלטיקס חכמים הוא יקבל דקות גם בליגה. סופי משחקים, משחקים גמורים, כאלה. ייקח לו זמן להתפתח וממש לא ברור שהוא יכול להיות שחקן מועיל, אבל הכלים הפיזיים הם כאלה שאי אפשר להתעלם מהם ויש להם אותו ל-4 שנים במחיר טוב.

הניקס - מתי פשוט סיכם את זה נהדר, לדעתי אין יותר מדי מה להוסיף או להתווכח. אני חושב שהם יקומו וייפלו על היכולת של אמארה ופלטון - הם יהיו טופ 4 ומועמדת לגיטימית במזרח עם אמארה ופלטון של לפני 3 שנים, וקבוצה שלא מפחידה אף אחד עם שניהם ביכולת שך השנה שעברה.

תודה, ואגב אמארה ופלטון שאתה מתייחס אליהם תפקדו היטב במדי הניקס לפני פחות משנתיים...

ואני לא מסכים איתך לגבי אלן, דווקא באוקלהומה עמדת השוטינג גארד יותר עמוסה עם הארדן וספולושה. נכון שאפשר להסיט אותם לסמול פורוורד, אז על אחת כמה וכמה במיאמי, שיכולה לשחק עם וויד כקומבו גארד, לברון בתור פאוור-פוינט (לא יודע אם זה שם מקורי לעמדה שהוא יצר או לא, פתאום עשה לי לראש...), ואלן יחד עם באטייה/מילר בכנף. אלן הופך את מיאמי לקבוצה הרבה יותר מסוכנת השנה, כי אם על באטייה עוד יכולת לשים את הסנטר שלך ולהמר על הקליעה שלו מבחוץ, עם אלן מדובר בהימור מסוכן מאוד...בוא נגיד את זה ככה, שבין אם במיאמי או בין אם באוקלהומה, אלן היה מקבל אותה מכסת דקות, לדעתי במיאמי הוא ממלא תפקיד הכרחי יותר. אוקלהומה זקוקה פחות לקלעי שלשות ויותר לגבוה עם משחק בפוסט.

הבעייה העיקרית שלי עם פילי היא שאני לא מאמין שביינום יוכל להתאים את עצמו למשחק הריצה שלהם או לאינטנסיביות ההגנתית שיש שם. אני חושב שהוא יתן עונה מצוינת (ו25-12 בשבילו זה ממש לא סטרץ כי הוא יזרוק יותר ואין ממש אף אחד אחר שיקח ריבאונד), אבל ברמה הקבוצתית ההגנה תחלש מאוד והקבוצה לא לגמרי תמריא. אולי יספתיק לביתיות אבל לא יותר מסיבוב שני בטוח

ולגבי הניקס - אני חוזה שאמארה ומלו יחליפו תפקידים השנה אמארה יחזור לאזורי היכולת של לפני שתי עונות, ומלו יסריח את המגרש ויסיים עונה של 40% מהשדה שלא תוגדר כקטסטרופה בגלל שיהיו לו איזה 2 סלי ניצחון העונה. מה שכן אני מקווה ומצפה לפריצה של גיי אר סמית שלא ברור לי למה הוא לא הופך לסקורר לגיטימי בליגה - יש לו פשוט הכל!הוא אתלט הזוי, וגם קלעי שלשות מהטובים בליגה. איך הוא לא הפך לשחקן של 20 נקודות ו3.5 איבודים למשחק??לא ברור

לגבי פילי, אז קודם כל התחזית לשורה של 2.5-13-25 לביינום אולי באמת היתה מוגזמת מבחינת כמות הנקודות, פשוט רציתי לתת שורה סטטיסטית יפה וסימטרית (למרות שעם 12.5 זה יוצא יותר סימטרי...). 

לדעתי יש הייפ מוצדק, כי זה טרייד שבו שחקן צעיר ומוכשר שתמיד היה כינור שני עד רביעי, מקבל הזדמנות להיות שחקן פרנצ'ייז בקבוצה שהיתה זקוקה בדיוק לשחקן כזה, וגם לסנטר הגנתי ראוי עם כל הכבוד להוז. גם העזיבה של איגי כפי שכתבתי, תאפשר לטרנר והולידיי לעשות הרבה יותר. לא מסכים שטרנר לא הראה שהוא ראוי לחמישייה, היו לו כמה תצוגות של כוכב העונה, פשוט מדובר בשחקן מאוד קבוצתי שנפל לקבוצה מאוד מאוזנת. לא חושב שהוא יגיע לרמות של רוי אפילו אם ישפר את הקליעה, אבל מדובר ביופי של סלאשר שאפשר לשים את הכדור בידיים שלו כשצריך לקנות סל. הולידיי לא בדיוק דרך במקום, הוא מסר פחות אסיסטים בגלל שהרבה מההתקפה עברה דרך איגי וגם לו וויליאמס קיבל יותר דקות, אבל סך הכל מדובר בשחקן צעיר יחסית שגדל לעמדה לא טבעית עבורו. לדעתי השיתוף פעולה עם טרנר ורייט יעשה לו טוב. ניק יאנג הוא סקורר אנוכי שלא שומר, אבל בפילדלפיה זה יכול להשתנות מעט - לא ברור לי למה צריך להשתלח בו ככה...וג'יי-ריץ' בדעיכה מאז שעזב את שארלוט, למעט הבלחה בפלייאוף 2010, אבל הקליעה שלו מבחוץ עדיין קיימת ואני לא חושב שפילדלפיה מצפה ממנו ליותר. אז לא בדיוק ברור לי למה הוא האקס-פקטור בקבוצה.

מסכים עם סארד, איגי שומר פרימטר מהטובים בליגה וחוטף נהדר, אבל רק על שחקני פנים ניתן לומר שהגנת הקבוצה תלויה רק בהם. עדיין נותרו לסיקסרס מספיק כלים הגנתיים, הסכמות של קולינס, והם השתדרגו בביינום ואפילו - ידעתם שזה יגיע מתישהו - קוואמי בראון בתור שומר פוסט מצוין. חוץ מג'יי-ריץ', ניק יאנג והכבדות של הוז כפאוור פורוורד, אין שם חורים הגנתיים ברוטציה, ושאר השחקנים הם יופי של שומרים כאמור.

עומר, פילדלפיה לא תרוץ כ"כ הרבה כל עוד הוז וביינום ביחד על הפרקט. אתה גם לא חייב משחק ריצה של כל חמשת השחקנים בהתקפה, ביינום יכול להגיע בגל השני כדי לסיים כטריילר או להסתער על ריבאונד התקפה.

הגענו כבר לבית המרכז, שאני רואה תופס פחות עניין מהאטלנטי המשודרג...אני מסכים עם רביץ לגבי בלינלי, שרוז מאוד התרשם ממנו במחנה אימונים. פחות מסכים לגבי בוזר, בין היתר בגלל שבלינלי הוא יופי של שחקן פיק נ' רול, ולכן אני חושב שהבולס בהעידר רוז יוכלו לשחק יותר על בוזר ולהעלות את מניותיו לצרכי טרייד. לשחרר אותו באמנסטי כרגע זו לא אופציה ממש טובה, למרות שרביץ מפמפם אותה עוד לפני שנחתם הסכם חדש (;

אפילו אם שיקאגו משחררת את בוזר ואת ריפ (1 מיליון מובטחים) בקיץ הבא, הפיי רול שלה יעמוד על 55.6 מיליון, זה בהנחה שהם לא יאריכו לגיבסון חוזה עד אז (קאפ הולד 5.3 מיליון), ובלי לקחת בחשבון חוזה רוקי לבחירת הדראפט הבאה שלהם. אז קאפ ספייס זה לא יפנה להם, ונראה לי שכדי לרדת מתחת למס מותרות ולהשתמש ב- MLE מלא, יספיק להם לשחרר את ריפ. לשלם לבוזר 32.1 מיליון רק כדי לפנות דקות לגיבסון זה נראה לי מוגזם, כמה שאני מעריך אותו עדיין נותר לראות אם הוא מסוגל להתפתח בהתקפה כדי לפתוח לצד נואה. שיקאגו צריכה להמשיך לחקור אופציות לטרייד על בוזר, למרות שאני לא מזהה כאלה בינתיים, וגם יתכן שהם יצטרכו לספוג חוזים גרועים אך יקרים פחות, שלא ניתן יהיה לשחרר אותם באמנסטי. אם ניתן להעביר את נואה ו/או דנג תמורת שחקנים על חוזי רוקי זה כבר סיפור אחר, אבל אלה ספקולציות (בקרוב אעלה אחת כזאת..). דנג אגב מסיים חוזה בקיץ 2014 האטרקטיבי, ובהנחה הסבירה שיחתום מחדש על משכורת התחלתית נמוכה בהרבה (14.2 מיליון בשנה האחרונה), זה יהיה הזמן להשתחרר משנה אחרונה בחוזה של בוזר.

שיקגו מפספסים עם בוזר מאז שהוא הגיע לשם. הוא שחקן של פיק אנד פופ ופיק אנד רול ולא משחקים בשיקגו את זה הרבה, ועוד פחות - עליו, וכך נוצרה הסיטואציה של התרומה היחסית מאכזבת שלו. לא הייתי בונה על בלינלי כשחקן פיק אנד רול, לא כזה שמחזיק בכדור ומוסר, וגם לא כזה שמתגלגל לסל.

כבר כתבתי פה שהיעדרו של רוז יכול לעזור לבולס בטווח הרחוק, אם הם יתחילו לשחק יותר על היתרונות של השחקנים האחרים בסגל מכיוון שרוז לא שם בשביל להסתמך על היכולת 1-1 שלו, ואולי זה מה שיעזור ברגע שהוא כן יחזור - שימצאו עד אז איך להשתמש בשאר השחקנים כך שהעומס לא יפול שוב על רוז להחזיק את כל ההתקפה כשיחזור. לא יזיק להם לשחק קצת על בוזר בצדדים החזקים שלו, ויש להם רכז מהיר מאוד (אם כי רוקי) בדמותו של מרקיז טיג שיוכל אולי לעזור בזה. היינריך כבר לא מסוגל לעבור אף אחד והוא גם לא קלע כל כך טוב כך שהוא לא אופציה כזו טובה בשביל PNR עם בוזר. אני לא חושב שיהיה אמנסטי על בוזר, נראה לי מוגזם - בטח מבעלים די קמצן כמו הבעלים של הבולס. אם הם יצליחו למצוא דרך לשלב את בוזר כמו שצריך, יהיה יותר קל להעלות את הערך שלו בשביל טרייד אפשרי, ודווקא יש כמה קבוצות שהוא יכול להתאים להן. מה גם שצריך לשאול איזה מן סגל יש לבולס אחרי שהם נפטרים מבוזר וכמה טובים הם יהיו, ואם בכלל שווה להמשיך עם סגל כזה או לפרק הכל ולבנות מחדש.

מנהל הפורום
5000+

כתבה מצויינת של מתי על הקליפרס.

הרגת אותי עם ג'ורדן שמוסיף עבירות תוקף לרפרטואר שלו. מצחיקemo_01.pngemo_45.png

מנהל הפורום
5000+

באמת כתבה טובה.

לדעתי גרנט היל יכול להיות מאוד משמעותי לקליפרס. נכון, הוא בן 40, אבל מבחינת מיילאג' בליגה אין לו יותר מדי עונות. סוג המשחק שלו קלאסי למה שדל נגרו רוצה שהוא יעשה - ספוט אפ שוטר ששומר טוב ורץ למתפרצות. והמנהיגות שלו על המגרש תהיה מאוד חשובה. אני לא אופתע אם הוא ידיח את באטלר מההרכב או אפילו ימצא את עצמו כ-SG פותח עד שצ'ונסי יחזור.

לגבי אודום אני יותר ויותר משתכנע שהוא גמור. פשוט לא רוצה לשחק כדורסל יותר. בעונה שעברה היה לו צ'אנס דומה - הוא היה PF מחליף לאחד ה-PF הטוביטם בליגה בקבוצה שהיא קונטנדרית, אבל לא בכירה. אז נניח שהוא רב עם קיובן - סטרלינג ייתן לו את החוזה שהוא רוצה? ממה שאני שומע, הבנאדם בדיכאון ופשוט לא יוצא ממנו, וזה  לא עניין של סיטואציה. 

על שינויים במכניקת הזריקה מדברים בערך בהקשר של כל שחקן בכל קיץ, רואים בפריסיזון שבלייק ודיאנדרה לא עשו התקדמויות גדולות. בעיני הרבה תלוי ביכולת של בלייק להתקדם ולהשתפר. הוא הגיע לגג של מה שאפשר לעשות עם אתלטיות ואגרסיביות בלבד, ועכשיו חייב להפוך לשחקן יותר שלם.

ברור שבעמדת המאמן הם יוכלו להרוויח משינוי, אני לא חושב שמישהו טוען שדל נגרו עשה עבודה טובה בלחבר את הקבוצה הזו. בכל מקרה, הם הולכים להיות קבוצה מעניינת ואטרטקטיבית העונה.

לקליפרס סגל קצת מוזר, בנוי יותר מדי לרוחב. לא ברור לי מה הם אמורים לעשות עם כל הגארדים האלה. טרייד שהבסיס שלו הוא בלדסו ועוד כמה שחקנים תמורת סטופר לכנף ואולי מחליף אמין יותר מאודום לגבוהים יכול מאוד לשפר אותם. אני מנסה להבין למה הם מתעקשים להשאיר את בלדסו להתבזבז מאחוריי פול, ההסבר שלי הוא שהם שומרים אותו למקרה ש-CP3 לא יישאר בקיץ הבא. בתמונה הגדולה יש בזה הרבה הגיון, אבל לשנה הקרובה הטרייד ואליו של בלדסו הרבה יותר גדול מהערך שלו לקבוצה. 

בקשר לאודום, גם לי יותר ויותר נראה כאילו הוא כבר לא יהיה טוב כמו פעם ושהטרנד יהיה לכיוון מטה, ובאופן די תלול. מקווה להתבדות, אבל אחרי הנזק שהוא גרם לעצמו שנה שעברה, אפשר היה לצפות שהוא לפחות יגיע לפתיחת מחנה האימונים בכושר סביר ולא עם עודף משקל. אחרי שנה בלי כדורסל, אפשר לצפות לקצת תשוקה למשחק, אבל יש מצב שפשוט אין לו את זה כבר, וחבל.

בקשר לבלדסו, אני חושב שהוא נהייה קצת אובר רייטד. דבר ראשון, הוא לא מנהל משחק, כך שכל קבוצה שתיקח אותו צריכה להכיר בזה. לפי מה שרביץ כותב, אני מבין שהוא רואה בו שחקן חמישיה, כך שכל קבוצה שתיקח אותו - אמורה להיות גם בעלת צורך ברכז פותח (ותכל"ס לרוב הקבוצות יש רכזים לא רעים, יש שפע) וגם לקחת בחשבון שהוא לא יהיה מנהל משחק וגם הולך לאבד הרבה ושיש סיכון לא מבוטל לפציעות. ואז מבחינת הסגל של אותה קבוצה, צריך לשאול אם יש להם בעמדה אחרת שחקן שינהל את המשחק (וכמה שחקנים בליגה יש שמסוגלים לנהל משחק באופן טוב ועקבי לאורך רוב המשחק שלא מעמדת הפוינט גארד? לא הרבה), והאם בלדסו בכלל מתאים לסגל שם, והאם אותה קבוצה בכלל מוכנה להמר על שחקן שבשנתיים בליגה מאבד הרבה, נוטה להיפצע, קולע באחוזים נמוכים, לא מנהל משחק ועד עכשיו היה שחקן ספסל שקלע 6.7 ו 3.3 נק' (בגלל פציעה).

בקיצור, הוא לא כזו מציאה כשמסתכלים עליו כשחקן פותח. גם ככה הקליפרס מצליחים בעיקר בגלל שיש להם את אחד מהרכזים הטובים בליגה ולא בגלל המאמן. תארו לכם שהם נשארים עם דל נגרו אבל בלדסו הוא הרכז הפותח שלהם. יהיה שם כזה בלאגן שקשה לדמיין, עד כדי כך שהם יהיו בסכנה ממשית להחמיץ את הפלייאוף גם אם שאר הסגל נשאר אותו דבר.

מנהל הפורום
5000+

נקודה יפה בקשר לבלדסו. אני עדיין חושב שעם ההגנה והחדירה שלו הוא יכול להיות רכז פותח בקבוצה שיש לה SG או פורוורד שיכול לסייע בניהול המשחק, אבל אין יותר מדי כאלה. אולי הוא יכול להתאים כרכז פותח לניו אורלינס או לשארלוט.

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר