מחממים את הפרקט

מחממים את הפרקט

פעם, כשעוד היה כאן פורום, היו כאן עכשיו כבר 15 תגובות לכתבה של רביץ. אולי עוד יחזרו. נראה.

כתבה מצויינת, כרגיל. מיאמי אלופה, ואלופה חזקה. ריי אלן ורשארד לואיס זה חיזוק רציני לכל קבוצה, אבל העיקר שם זה שהשלישיה הגדולה למדה יותר טוב לשחק ביחד. הריווח שייווצר עם בוש בסנטר יעזור לכולם שם. והכי חשוב, לדעתי - לברון הוריד מעצמו איזה לחץ, ופתאום הקליעה מרחוק שלו נכנסת בקלאץ'. ראינו את זה בפלייאוף של העונה שעברה, ראינו את זה גם באולימפיאדה, וכנראה נראה את זה גם בהמשך הקריירה שלו. הוא הפך לשחקן שכולם ידעו שהוא יכול להיות.

אם יש דבר שמסכן את מיאמי העונה אלה קבוצות עם סנטר דומיננטי. עם כל הכבוד להיברט, יש אחד כזה במזרח - אנדרו ביינום. בוש לא אמור להיות מסוגל לשמור עליו, בטח לא האסלם, ואנת'וני ייצור חור גדול בהתקפה בצד השני וגם לא בטוח שיוכל לעצור אותו. הימרתי כבר בעבר על פילי כסוס השחור של העונה הנוכחית, ולדעתי היא היחידה שיכולה להפתיע את מיאמי במזרח.

זה לא יהיה קל. בצד השני, ביינום לא מסוגל לשמור על בוש, ובטח לא על לברון כ-PF. פילי תצטרך לשחק הגנה מאוד אינלטיגנטית, עם לחץ של הנמוכים והתקפלות מהירה פנימה כדי להוליך חדירות לתוך חסימה. ראיתי כבר הגנות כאלה, אבל רק באירופה. לא יודע אם קולינס הוא האיש המתאים לשחק אותן.

לגבי המערב - אני לא רואה את אוק עוברת את מיאמי. אין לה קו קדמי דומיננטי, והגבוהים שלה לא מספיק זריזים, בעיקר פרקינס, כדי להתמודד עם בוש כסנטר. מי שבנויה בצורה אידיאלית מול מיאמי הנוכחית היא הלייקרס. מיאמי לא תוכל לנצל את החולשה ההגנתית של נאש, והווארד מספיק זריז כדי להישאר על בוש ולברון בזמן שגאסול הולך לבלוק. 

מיאמי התחזקו העונה, אבל בעיני לא בעמדות הנכונות. ג'יסון קיד, למשל, היה עוזר להם יותר מאלן ולואיס. גם גבוה מסיבי כמו קיימן או סקולה (שהיה קשה להם להביא, אני יודע) יכול היה לסייע להם יותר. אני רואה את שניהם הולכים לאיבוד ברוטציית הסוונגמנים המגוונת, בזמן שהאסלם ואפילו אנתוני יוכלו לקבל דקות יותר בקלות.

לדעתי זה עצוב לליגה שמיאמי לקחו אליפות. העונה הקודמת היתה יכולה להיות קבורתו הסופית של רעיון הגלקטיקוס, שבמקום זה קם לתחיה חזק מאי פעם. איכותית, למיאמי וללייקרס יש את הסגל הטוב בליגה, אבל לטובתה כדאי שקבוצה אחרת תיקח. נקווה.

הגיע הזמן להרים שוב פרופיל באמת.

מסכים עם הרוב. אלן ולואיס יעזרו הרבה. ביחד עם מילר ובאטייה (ולברון) יש להיט רוטציה מאוד רחבה בעמדות הכנפיים ושוב הרבה קליעה מבחוץ וגם עוד נסיון פלייאוף. השפע בשחקנים בעמדות האלו גם יעזור לחפות על עניין הגיל מאחר והם מאוד מבוגרים בעמדות האלו, וגם לחפות על פציעות אפשריות.

מבחינת ההיט, באמת היה נחמד בשבילם אם הם היו מצליחים להביא עוד קצת מאסה מתחת לסל כמו שנכתב מעליי ודווקא שם הם לא התחזקו וזו נשארת נקודת התורפה העיקרית שלהם, ולכן ההחלטה לציין את פילי כמי שיכולה להפתיע העונה עם הגעתו של ביינום בהחלט במקום. 

כמו שזה נראה כרגע, גם OKC לא חיזקו את הסגל בנקודת התורפה שלהם שהיא גם מחסור בשחקן פנים אפקטיבי (PJ3 לא נחשב, נגיע אליו בכתבה הבאה), לכן היתרון עדיין של מיאמי. למרות שהיתה סדרה עם משחקים קרובים, ההיט הם מצ'אפ לא טוב לת'אנדר בגלל שאין ב OKC שחקנים שמסוגלים לנצל את אחד החסרונות היחידים של ההיט מבחינת הסגל, דהיינו - שחקני פנים שמסוגלים לשים נקודות על הלוח באופן עקבי.

לגבי קבירתו הסופית של רעיון הגלקטיקוס - עם זה אני לא מסכים. אם ההיט היו לוקחים אליפות או לא, הרעיון הזה היה קיים לפניהם והיה קיים גם אחריהם. בלי קשר לאליפות שלהם, הלייקרס היו מנסים להביא את נאש והווארד, ולא נראה לי שכשלון של קבוצת גלקטיקוס X לקחת אליפות היתה מרתיעה קבוצה אחרת ו GM אחר מלנסות לבנות קבוצה כזו אם היה יכול.

מנהל הפורום
5000+

כתבה מעולה, וכיף לחזור לקרוא קצת מחממים את הפרקט.

חבל שהפורום נדם ונרדם.

גם הכתבה על אטלנטה נחמדה, כולם בשנת חוזה, באמת סיטואציה מעניינת.

תודה, זו סיטואציה מעניינת ומבלבלת, לקח לי הרבה זמן להחליט איזו חמישייה לכתוב כי מלבד טיג בתור רכז, שום דבר לא סגור שם. הלכתי על סמית בתור סמול פורוורד כי זו העמדה הכי חלשה שלהם, אם הוא פותח בפאוור וקורבר בסמול, אז אין מחליף ראוי. אולי אחד הג'יימסים (דמיון ואנדרסון) יוכיח את עצמו במחנה אימונים. אני גם מניח שכל הצלפים בקבוצה אמורים לאזן את התפקוד של סמית בסמול, שם יהיה לו יתרון פיזי על רוב שומריו. זאזא עשוי לקבל צ'אנס להישאר בחמישייה הודות לשיפור שלו, מה שגם יאפשר להורפורד לפתוח בעמדתו הטבעית. טוליבר הוא תוספת מאוחרת שמבחינה התקפית, יכול להתאים מאוד בין סמית והורפורד.

אני לא רואה את קיימאן ובמיוחד לא סקולה, משתלבים בהתקפה הדינמית של מיאמי או מספקים פתרון של ממש לסנטרים הדומיננטיים בליגה. לדעתי הם צריכים להמר על ממט אוקור, אפילו אחרי הפציעות יש לו שילוב של מימדים וקשיחות לשים על הווארד בצבע ולפחות לצמצם את הנזק מבידודים של סופרמן בפוסט. לפיק אנד רול עם נאש אפשר למצוא פתרון אחר, אולי וויד ולברון יכולים לסגור לו את נתיבי החדירה והמסירה. כמובן שאם אוקור בכושר קליעה משלוש, הוא יתאים מצוין למיאמי.

בכל מקרה, מה שהכי חשוב בשביל מיאמי ובמיוחד לברון, אבל גם בוש במידה והגמר היה אינדיקציה לבאות, זה שהם סופסוף התחברו והולכים לשחק עם ביטחון של אלופה, רק עם דרייב נוסף במקום שאננות. במובן הזה הם יהיו דומים לשיקאגו של ג'ורדן (בלי להיכנס להשוואת עם לברון...ואל תשכחו שגם וויד שם הוא מיני-ג'ורדן בזכות עצמו), קבוצה דומיננטית ודורסנית.

זהו? כבר עברנו לאטלנטה?

בהחלט כתבה טובה. אהבתי במיוחד שבמשבצת האקס פקטור הופיע דני פרי כי הוא באמת זה שהולך להיות הכי משפיע שם בעתיד הקרוב. כמו שנכתב, ההוקס בעיקר הולכים להעביר עונה שבה אם מגיעים לפלייאוף אז יופי ואם לא אז לא נורא. עיקר ההתרגשות תגיע מהאוף סיזן הבא.

פרי עשה עבודה טובה בלנקות משכורות והוא עשה את זה ממש מהר ומגיע לו כל הכבוד. רק נשאר לקוות שהוא יהיה קצת יותר זהיר ומתודי ממה שהיה בקליבלנד ויהיה קצת יותר יסודי. בשביל ההוקס הייתי מקווה שלא אכפת לו לעשות בניה קצת יותר איטית שתגרור קצת יותר הפסדים אבל שבסופה התוצאה תהיה קבוצה צעירה עם עתיד. בקאבס הוא בנה בתנועה וזה לא יצא משהו, ובשנים האחרונות אטלנטה היתה קבוצה של סיבוב ראשון-שני בלי תקווה ליותר מזה. אם הוא כבר מפרק את הקבוצה הזו, שיעשה חושבים אם הוא הולך להוציא את כל הכסף שהוא פינה בשביל לבנות עוד קבוצה שזו תהיה התקרה שלה, כי אז הוא לא עשה שום דבר בעצם חוץ מאולי לבנות עוד קבוצה עם תקרה של סיבוב ראשון-שני רק עם פיירול קצת יותר קטן בפוטנציה.

אז דני פרי - קח את הזמן ותעשה עבודה יסודית כמו שצריך. מבחינתי אם הוא רואה ומכוון לבנות קבוצה עם תקרה גבוהה יותר, שיעשה את זה גם במחיר של ויתור על הורפורד או סמית' (שכבר ממילא מיצה את עצמו שם) בשביל העסקה הנכונה שתעזור לו להשיג את המטרה הזו, גם אם בטווח הקצר זה יעלה להוקס בקצת יותר הפסדים.

מנהל הפורום
5000+

כמה קבוצות יכלו לראות את עצמן כקונטנדריות העונה. מיאמי כמובן, אוק סיטי, הספרס שכולם שוכחים שהיו כבר ב-2-0 מול אוק, בוסטון שגם היתה קרובה להדיח את מיאמי והלייקרס שכל עוד קובי שם היא קונטנדרית נצחית. מי התחזק? מיאמי והלייקרס. מי לא? היתר. מה משותף? די ברור.

זה כיוון בעייתי לליגה, בעיני. נראה שהיא הולכת בכיוון של הליגה הישראלית בכדורגל - הגדולות ידועות מראש, אבל יש תחרות ביניהן. וזה חבל, כי קבוצות קטנות לקחו כמה מהאליפויות היותר מעניינות בתולדות הליגה.

לגבי אטלנטה - בעצם הראש שלהם כבר בעונת 2014. העונה הם בנו לעצמם קבוצה סבירה לעונת מעבר, שאחריה תהיה להם גמישות מקסימלית. טיג והורפורד יהיו שם אם ירצו בהם, וכנראה גם סמית', ובעצם העונה הזו תבחן האם הקבוצה צריכה ללכת לבניה מחדש או לבנות על הסגל הקיים.

על הנייר שלושת השחקנים האלה צריכים כוכב אחד והם קונטנדרים, ותהיה גמישות תקציבית כדי להביא את הכוכב הזה. השאלה אם סנטר כמו הווארד או ביינום או איזשהו כוכב אחר יסכים להגיע לשם, או שהם באמת ייתקעו עם איזה מונטה.

לגבי מיאמי - ההשוואה לשיקגו ולג'ורדן מאוד מחזיקה מים. אני לא זוכר את זה בזמן אמת, אבל הבנתי שגם על ג'ורדן אמרו שהוא שחקן גדול אבל לא יכול לקחת אליפות. כמובן שפיפן וגראנט לא היו שחקנים מובילים בקבוצות פלייאוף כמו וויד ובוש, אבל גם לברון עבר איזה שלב . לא שהייתי שם על זה כסף, אבל זה לא מופרך שמיאמי הנוכחית תיקח מספיק אליפויות רצופות כדי שהשוואה לברון -ג'ורדן תעלה בצורה רצינית.

זה כיוון בעייתי לליגה, בעיני. נראה שהיא הולכת בכיוון של הליגה הישראלית בכדורגל - הגדולות ידועות מראש, אבל יש תחרות ביניהן. וזה חבל, כי קבוצות קטנות לקחו כמה מהאליפויות היותר מעניינות בתולדות הליגה

אני לא חושב שזה עניין חדש, זה ככה כבר עשורים. כשמסתכלים אחורה, רואים שגם ה NBA הוא מן מועדון סגור כזה, בו מספר מצומצם של קבוצות לוקחות אליפות ושאין באמת תחרות אמיתית בין 30 קבוצות. מדי פעם צצה קבוצה לאיזו אליפות מפתיעה כמו דאלאס, דטרויט או מיאמי בתקופת האליפות הראשונה, אבל בסה"כ האלופות הן אותן אלופות מאז שהליגה קמה.

אם מסתכלים על רשימת אלופות הליגה, רואים שם בעיקר בוסטון, לייקרס ושיקגו עם הבלחות של הספרס ועוד כמה פה ושם (וזה מגיע עד שנת 1947). זה תמיד היה ככה, רק שה NBA ידעו להסוות את התחושה שאתה מקבל עכשיו מספיק טוב בשביל שייקח לאנשים הרבה זמן בשביל להרגיש ככה. 

בקיצור, זה לא כיוון חדש או בעייתי לדעתי בגלל שזה תמיד היה ככה והליגה היתה ועודנה פופולרית למרות הכל. ברור שהייתי רוצה לראות יותר גיוון באלופות בסופו של יום, אבל צריך לקחת בחשבון שלא פחות חשוב זה רמת הכדורסל והתחרות, וההרגשה שיש תחרות. כל עוד קבוצה לא דורסת את כולם כל השנה כל שנה ומרגישים שהם יכולים להפסיד ושהאליפות לא בטוחה, יש עניין. הקבוצות שהפסידו בגמר הן גם קבוצות טובות ומה שחשוב לא פחות מזהות האלופה זו רמת הכדוסל שראינו כל השנה משאר הקבוצות, ועם OKC לדוגמא קיבלנו עונה שלמה של כדורסל מצויין.

מנהל הפורום
5000+

אני חושב שהסתכלות רק על רשימת האלופות מטעה. מה שהיה פעם, ומתחיל להעלם, זו נאמנות של שחקנים למועדונים קטנים. מאלון, פייטון, בארקלי, האקים, רובינסון, אייזיאה, גארנט, כריס וובר, דאנקן, ואני יכול להמשיך - כולם מגה סטארים שעשו את השנים הטובות שלהם בקבוצות קטנות, חלקם בלי סיכויים לאליפות וחלקם עם סיכויים קלושים.

המצב המפחיד הוא שהכוכבים רק מחכים לצאת מחזוה הרוקי שלהם כדי ללכת לשוק גדול שיקלוט אותם. היום זה לא המצב, ועובדה שלאב, דוראנט ורוז נשארים במקום לטווח הארוך, לפחות ברמה של לחתום חוזה (לך תדע מתי ידרשו טרייד). אבל אם ייווצר המצב שרק גלאקטיקוס מגיעים לגמר איזורי, הדור הבא של השחקנים האלה פשוט לא יסכים להישאר.

עם זה אני מסכים דווקא, אבל גם במצב הזה בסוף יש רק אלופה אחת ומה שחשוב יותר מזהות האלופה לדעתי זה רמת העניין והתחרות. ועם החוקים החדשים לקבוצות יכאב בכיס אפילו יותר אם הם ינסו/יצליחו לעשות קבוצת גלקטיקוס. וגם יש כמות מסויימת של קבוצות גלקטיקוס שאפשר יהיה להקים בכל סיטואציה כי זה עניין לא פשוט בכלל ובשורה התחתונה מי שיכול לעשות את זה - עושה, ולא סתם אין הרבה קבוצות כאלו כי זה עניין מאוד לא פשוט גם אם רוצים ומנסים ויכולים לשלם על זה מבחינה כלכלית.

את הדרך שתיארת שבה שחקנים רק מחכים לברוח בשביל שוק גדול ובשביל לבנות קבוצת גלקטיקוס - זה בהחלט לא משהו שאני אוהב לראות וזה אחד הדברים שהכי צרמו עם מיאמי. פחות התוצאה של קבוצת גלקטיקוס ויותר הדרך שבה זה נעשה, לפחות לדעתי.

אבל גם לגמרים איזוריים בדרך כלל מגיעות קבוצות עם כמה כוכבים. כמובן שיש יוצאים מן הכלל ויש נסיבות כאלו ואחרות, אבל גם כן זה משהו שלדעתי תמיד היה. אבל גם אם מה שתיארת יקרה ויהיו כמה קבוצות גלקטיקוס, זה עדיין מבטיח עונה מעניינת עם כדורסל טוב והרבה מתח, ולדעתי האישית זה יותר חשוב מזהות האלופה בסוף אותה עונה. מבחינתי אגב, לא מפריע לי שכוכבים יחליפו קבוצות, כי הרי אין להם בחירה לאיפה להגיע כשהם נבחרים בדראפט וזו זכותם ללכת לאיפה שבא להם. זה הרי גם מביא למצבים שלא נעים לראות - כמו לראות את קווין גארנט תקוע במינסוטה שנים בלי סיכוי לכלום. תנועה של כוכבים עשויה לפתור את הבעיה של כוכב בקבוצה שלא בנויה/מנוהלת טוב ולא מגיעה לכלום ומבזבז שנים מהקריירה שלו. השאלה היא איך זה קורה - הדרך - ופה אתה צודק והמגמה של הצורה בה זה נעשה בשנים האחרונות היא באמת לא נעימה לעין.

מנהל הפורום
5000+

אני אחבר בין הדיון הכללי יותר לאטלנטה, כי היא מדגימה את הבעייתיות הכי גדולה בליגה לטעמי. הנה שתי הכמעט אקסיומות שדני פרי יצטרך להתמודד עימן: 1. אי אפשר לקחת אליפות ב-NBA בלי לפחות סופרסטאר אמיתי אחד. 2. לאטלנטה אין שום סיכוי להחתים סופרסטאר אמיתי כזה, גם אם יש לה מקום פנוי מתחת לתקרה וסגל שנמצא במרחק סופרסטאר אחד כזה מלהיות קבוצה גדולה. אני מקווה שבאטלנטה לא באמת מחכים לקיץ הקרוב, שחקנים כמו הווארד, ביינום ואפילו הארדן במקרה הטוב ישתמשו בהם כאיום לקבוצות עשירות/גדולות יותר. בשנים האחרונות אטלנטה הייתה קרובה למיצוי של מה שניתן להגיע אליו בלי סופרסטאר ואני מניח שפרי לא מתחיל בנייה מחדש כדי לחזור בדיוק לאותו מקום, מה שאומר שהאופציה הכי הגיונית עבורו היא להחליש את הקבוצה ולבנות על הדראפט, שזה המקום היחיד בו קבוצות כמו אטלנטה משיגות כוכבים. 

אגב, אני היחיד כאן שלא קונה בכלל את הדיבור החיובי של ג'וש סמית' ודי בטוח שהוא בכל מקרה יעזוב בקיץ או ידרוש טרייד במהלך העונה? במקום דני פרי הייתי עסוק כרגע בעיקר בחיפוש טרייד מוצלח עליו, לפני שזה יהפוך לצעד ייאוש בפברואר. 

אני איתך רביץ, גם לי יש את ההרגשה שג'יי סמות' סתם מדבר והוא רוצה להיות כוכב בקבוצה גדולה. הבעיה העיקרית שלו היא שלדעתי הוא לא יוכל להיות כוכב גדול בקבוצה שכזו כי חסר לו משהו, גם ברמת הכדורסל וגם מנטלית.

גם לי זה מוזר שדווקא אחרי שהקבוצה שלו נחלשה פתאום הוא מאוד מרוצה מהכיוון שאליו הקבוצה הולכת, כשלפני זה לפחות הם היו תחרותיים. הוא הרי כבר לא בן 20 שיכול לחכות עוד הרבה זמן לבנייה ארוכת טווח. בשביל אטלנטה אני מקווה שהם ילכו על הדרך הארוכה ולא על קיצורי דרך כי לפחות כרגע באמת שאין להם דרך להגיע יותר גבוה מהקבוצה הקודמת (אלא אם יהיה איזה בלוקבאסטר בלתי צפוי מה שקשה להאמין).

ג'וש סמית' עצמו הוא שחקן טוב מאוד אבל לא פרנצ'ייז פלייר לדעתי ואפשר לוותר עליו בשביל תמורה ראויה. באטלנטה הוא מיצה את עצמו.

מנהל הפורום
5000+

קשה לי להאמין שסמית' רואה את עצמו כשחקן מוביל בקונטנדרית. הוא שחקן התקפה טוב מינוס, זה לא בדיוק הלברון הבא.

לדעתי הוא פשוט מעדיף להיות הטופ דוג בקבוצה בינונית.

אפשר להתעצבן מכך שקבוצות כמו הניקס והלייקרס השיגו את מלו והווארד פשוט כי הן בניו יורק ולוס אנג'לס, אבל אני מעדיף את הקבוצות האטרקטיביות שנבנות בחמש שנים האחרונות (מאז הטריידים הגדולים של בוסטון), על גבי אלופות כמו מיאמי 2006 וסן אנטוניו בעונות הלא זוגיות. כמה חיכינו להתמודדויות בעונה הסדירה של 2005-2007 כמו שנחכה העונה למשחקים בין מיאמי והלייקרס? ולא רק הן, גם הדרבים בניו יורק ובלוס אנג'לס יהיו מרתקים, וכמובן שגם אוקלהומה מול כל אחת מהנ"ל, פילדלפיה אם הכל מתחבר, בוסטון שלא אמרה עוד את המילה האחרונה, ועוד כמה מערביות + אינדיאנה ושיקאגו עם רוז כשיר.

לא הייתי חושש שכוכבים צעירים יסיימו את חוזה הרוקי שלהם ויחתמו בקבוצת כוכבים, זו סיטואציה בלתי סבירה כמעט כמו שהיא בלתי אפשרית בהסכם הקיבוצי של הליגה. בוא ניקח לדוגמה את ג'נינגס שלפי השמועות מעדיף לשחק בשוק גדול ולא במילווקי (קשה להאשים אותו, מה גם שהוא גדל ושיחק בניו יורק ולוס אנג'לס). האם יש לאחת הקבוצות משם סיכוי להשיג אותו? אולי הניקס אם היו משאירים את לין ושולחים אותו בטרייד במהלך העונה. אבל הבאקס יכולים לחכות עד לקיץ שבו ג'נינגס יהיה פרי אייג'נט מוגבל, ולהחליט באיזה מחיר הם רוצים להשאיר אותו, אם וכאשר יוחתם ע"י קבוצה כמו דאלאס למשל.

אני דווקא לא אתפלא לראות את הארדן באטלנטה על חוזה מקס בקיץ, בשחזור של סאגת ג'ו-ג'ו. אני לא חושב שאם הארדן חותם על חוזה מקס באטלנטה זה אומר שהוא משתמש בהם, כי יש סיכוי מסוים שאוקלהומה לא תשווה.

לגבי סמית, ניסיתי להאיר את זה דרך ציון אי הבחירה בו לאולסטאר, בעיני הוא מרוצה ולא סתם מעמיד פנים. מבחינתו הקבוצה שלו לא נחלשה אלא נפטרה מכוכב דומיננטי והביאה במקומו שחקני חיזוק מספיק טובים, בשביל שהוא יוביל אותה בתור הכוכב הבלתי מעורער.

קצת הגזמת עם "כמה גרועה אורלנדו" לא?אובייסלי לא קבוצת פלייאוף אבל מקום אחרון בליגה??אפללו שחקן יותר מטוב (אישית אני מאוד מחזיק ממנו) והארינגטון נתן עונה יותר ממעולה עונה שעברה בדנבר. גאמיר נלסון לא רכז גרוע (שווה 5 מיליון לעונה), וגם גלן דיוויס יכול לתת מספרים יפים. שוב, לא פלייאוף, אבל לדעתי הם לא יהיו רחוקים כל כך. בטח יעקפו את וושינגטון שארלוט וסקרמנטו

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר