הגיע הזמן לאשכול מחשבות על הטרייד של הלייקרס, לא?

דוויט בלייקרס, עם גאסול בהרכב... נשמע חלומי נכון?

חמישייה של נאש, קובי, וורלד פיס, גאסול ודוויט- יש עוד דבר כזה?

ובכל זאת- כמה מחשבות/תהיות, אשמח גם לתגובות.

1. הדבר היחיד שהצלחתי למצוא לגבי הגב של דוויט- חזרה סביב כריסמס. בפעם האחרונה שהייתי נוצרי כריסמס היה לקראת סוף דצמבר. האם אתה מאמינים בלב שלם שדוויט נתן הבטחה לחתום לטווח ארוך?

2. וורלד פיס מאד בעייתי. כולם מדברים עליו בחמישייה, אבל מה עם ג'מיסון בעמדה 3? אני מניח שעיקר הבעיה תהיה הגנה- כי נאש, ג'מיסון וגאסול ביחד על המגרש לא נשמע כמו כוח הגנתי מרתיע במיוחד... מאידך, עם קובי ודוויט משחקים של הלייקרס עשויים להסתיים בתוצאה 128-118 לטובת הצהובים... ראן אנד בלאגן...

3. גאסול נשאר בלייקרס? בטוח? מה, לא הייתם הולכים להביא את ג'וש סמית' עכשיו?

4. בשקט בשקט הלייקרס החתימו גם את ג'ודי מיקס, ממש לא שחקן רע וכוח מעולה מעבר לקשת. לרבעים 2 ו- 3 הוא בהחלט יהיה חלק מהרוטציה ויתן רציפות של כוח אש. יופי של החתמה.

ומה השורה התחתונה? הלייקרס הנוכחיים טובים ממיאמי? אני מאמין שכן. האם הם יותר טובים מאוקלהומה? שאלה מעניינת, בפרט לאור העובדה שווסטברוק אמור לטחון את נאש בדרך ל- 50 נקודות כל פעם שהם נפגשים...

אגב, תשובה לעצמי לגבי סעיף 3- אני חושב שלגאסול יש חלק חשוב מאד בהרכב עכשיו, בגלל יכולת המסירה המשובחת. יש לו תפקיד חשוב לצד דוויט.

אחרי שהליגה אישרה באמת הגיע הזמן:

1. קודם כל כל הכבוד. ממש, אבל ממש לא ידעתי שזה המצב ותודה על המידע הזה. זה נותן פרספקטיבה חדשה לטרייד הזה. זה גם אומר שהלייקרס יפתחו את העונה עם פאו בסנטר וגיימסון ב4, שזה הרכב די חסר תקדים במובן שכוווווווולם יכולים לקלוע בו שלשות (ולראות את נאש מריץ דבר כזה יהיה תענוג). לגבי החוזה - שמעתי המון המון המון אנשים אומרים שדוויט לא יגיע לLA מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט שונא את העיר הזאת ושהוא לא רוצה לשחק שם. אני מאמין שהוא הועבר לשם בניגוד לרצונו, אבל הוא יבין במהלך העונה שזה המצב הכי טוב בשבילו - אחד הפרנצייזים הכי גדולים בNBA, ואסור לשכוח שעוד 3-4 שנים קובי גאסול ובטח נאש כבר לא יהיו לגמרי בתמונה והוא יהפוך לפרנצייז פלייר של המועדון הזה. זה מצב פנטסטי בשבילו והוא יבין את זה בסוף
  2. וורלד פיס זקקקקקקקקקקקקקקקקקן!אני לא יודע כמה ראיתם אותו בעונה האחרונה אבל אני לא חושב שיש שחקן בעמדה שלו שלוקח לו כל כך הרבה זמן לעבור את המגרש. הקטע הוא שגיימסון לא באמת יכול לשחק 3. זה הרכב גבוה שכבר לא עובד בNBA. ואם דוויט חוזר טוב מהפציעה, הנגה לא תהיה בעייה אל תדאג. הוא החיזיק באורלנדו קבוצת הגנה טובה עם טורקגלו וריאן אנדרסון
  3. אני משאיר את גאסול. גם בגלל הנקודה שאמרת, וגם בגלל שסמית והאוורד זה לא איזון טוב. צריך מישהו שיכול לעשות נקודות בפוסט והאוורד זה עוד לא השחקן הזה (למרות שהוא מאוד השתפר בשנים האחרונות).
  4. החתמה מעולה. ראיתי אותו בסדרה נגד בוסטון וממש מחזיק ממנו כשחקן משלים. אני לא יודע איך הם עשו את זה אבל הוא וגיימסון שתי החתמות יפות מאוד

ואני רוצה להוסיף פה 5 לגבי פילדלפיה ודנבר. כמה מקומות הן עלו בעקבות הטרייד הזה?

אם היית אומר לי לבחור לדנבר שחקן אחד בכל הליגה שמתאים לה ספציפית (בהתחשב בערך השחקן כמובן, ברור שלברון הכי מתאים), הייתי אומר שהם צריכים להביא את איגי (ותעיד על זה שמירת ה2K שנמצאת לי במחשב ששמה אותו שם). זה פשוט התאמה מדהימה - דנבר צריכה שחקן שמשחק הגנה טובה, אבל שיודע לעשות את זה במשחק ריצה וגם יודע לרוץ בהתקפה. זה לא נראה כאילו הוא מזדקן עדיין, הוא שיחק מדהים העונה, וזאת באמת קפיצת מדרגה לדנבר שלא היה לה סטאר או חצי סטאר ברמה שלו עד עכשיו. אני לא מצליח לחשוב על שיבוץ יותר טוב לאיגי מאשר לשם. עם זה, ועם מקגי שאני מאמין שיתן קפיצת מדרגה ענקית השנה, אני מאמין שדנבר יכולים להגיע אפילו שניים במזרח (לא לשכוח שהלייקרס בלי האוורד עד הכריסמס) ולעבור סיבוב או אפילו שניים (תלוי ביריבה)

לגבי פילי - אני חושב שהיא המרוויחה העיקרית בטרייד הזה. אפילו יותר מהלייקרס. הם חיפשו להיפטר מאיגי כל השנה שעברה, ואני בטוח שאפילו בחלומות הכי רטוביםפ שלהם הם לא חשבו לקבל את הסנטר השני הכי טוב בNBA (בפער עצום, ובעידן ללא סנטרים). הם מקבלים את החוזה של גיי ריץ שזה לא נורא, וצריך לזכור שהוא עדיין שחקן לא רע למרות שכולם מדברים עליו כחוזה גרוע. הוא יכול לתרום להם בפלייאוף השנה. איגי שחקן ענק ואני מת עליו, אבל פילי תסתדר גם בלעדיו. זה לא שהוא היה הכוכב של הקבוצה הזאת השנה. בלי לו וויליאמס יהיה להם קצת יותר קשה אבל עדיין קבוצה חזקה מאוד שתשפר את המיקום שלה בהמון, כי ביינום נראה מזן השחקנים הזה שאוטומטית משדרג אותך לעוד 10 ניצחונות בעונה

1. לא חושב שהווארד נתן הבטחה, אבל גם קשה לי להאמין שהוא שונא את LA, הוליווד תפורה על האישיות שלו וצריך לזכור שהלייקרס היו ברשימה הראשונית שלו. עונה אחת בלוס אנג'לס, שיתוף פעולה עם גאסול ונאש, וכמובן האפשרות לקבל חוזה גבוה יותר ממה שאטלנטה והטקסניות יוכלו להציע לו, יעשו את העבודה. 

3. החשיבות של פאו טמונה גם ביכולת שלו לשחק פורוורד-סנטר. הלייקרס יוכלו לשחק עם 3 קווים קדמיים חזקים מאוד: גאסול-הווארד, ג'יימיסון-הווארד בסגנון אורלנדו של ואן גנדי, והיל-גאסול.

ווסטברוק לא יטחן את נאש בכזו קלות עם הווארד בצבע. אני חושב שאוקלהומה מחזיקה במאצ'-אפ הגנתי טוב מול הלייקרס, אבל הפעם תהיה ללייקרס דרך לעצור אותם בהתקפה, בנוסף לכך שקובי קיבל עזרה בקלאץ' עם הגעתו של נאש. עוד מוקדם להמר אבל הפעם זו תהיה סדרה צמודה בהרבה, זה מה שבטוח. לגבי מיאמי, אני דווקא חושב שהרכב הסמול בול שלהם יכול לעשות מספיק צרות בהתקפה, ובצד ההגנתי לכפות על גבוהי הלייקרס איבודים. אין ספק שזה יהיה מאצ'-אפ דויד-גוליית מרתק.

טרייד ענק וחסר תקדין, אני מאמין שהשילוב בין נאש להווארד ייצור דבר אדיר גם בלי קובי שנמצא שם בשביל להוביל, בעונה הקרובה תהיה סדרת כוכבים חדשה.

האמת שהטרייד הזה ממש מחזק את התחושה שהליגה הולכת ונהפכת לקבוצות של כוכבים שמשחקים יחד - אוסף של כישרונות שלא ממש מתחברים - אבל כל אחד נותן את הנקודות שלו והעניין מתחבר.

חבל, הנה מגיע לו סוף עידן הקבוצות הממוצאות שמשחקות ממש טוב יחד, שלום לאיחוד המדהים של סלטיק, שלום לקבוצה המצליחה שהייתה סן אנטוניו גם ללא כוכב על...

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אני חושב שהלייקרס עשו באמת את השינויים הנכונים כדי לחוזר להיות קונטנדרים. הם עדיין לא הקבוצה הטובה בליגה, לדעתי. קודם כל, מייק בראון לדעתי כבר הוכח כמאמן מוגבל שבונה את השיטה שלו על כוכב אחד ולא על משחק קבוצתי מדי. דבר שני, זו קבוצה מאוד לא אתלטית, עם חמישה משישה שחקנים מובילים שהם הרבה מעבר לשיא. דבר שלישי - הספסל עדיין מאוד בעייתי, למרות ג'ימיסון (ומיקס, דוהון והיל שהם החתמות לא רעות).

לא יודע אם הווארד יישאר שם, אבל קשה גם לראות לאן הוא יכול ללכת. הוא רצה את הנטס, אבל זה לא יקרה אלא אם כן הלייקרס ירצו את ברוק לופז בטרייד - והם לא. מי עוד נשאר - דאלאס? אטלנטה? לא נשמעים אטרקטיביים במיוחד, נכון? בסוף גם מחבינה כלכלית - שכר ופרסומות - הלייקרס יהיו עדיפים לו. וגם ההזדמנות לשחק עם ווינרים מוכחים לא אמורה ללכת ברגל.

כמו שאמרת, ללייקרס יש מצ'אפ יותר טוב מול מיאמי מאשר מול אוק סיטי. ארטסט שומר טוב על לברון, עד כמה שזה אפשרי. כנ"ל קובי על וויד, ודוויט על בוש. ואחרי כל זה יש עוד את גאסול שיחפה מאחורה, ונאש שלא צריך הרבה יותר מלפקוח עין על צ'למרס. קלאסי.

אוק זו אופרה אחרת. דוראנט קולע יותר טוב מלברון, ולארטסט יהיה קשה להיצמד אליו. מול אתלט על כמו ווסטברוק באמת אין לליקרס מה לעשות. וגם איבקה והקליעה שלו יהיו קשים מאוד לגאסול ואפילו ולדוויט. זו צריכה להיות סדרה גדולה בין שתי הקבוצות האלה.

עוד דבר - אני ממש לא בטוח לגבי נאש וארטסט. נאש הראה סימני שחיקה מתקדמים בעונה שעברה, הוא שחקן שרגיל לשחק עם הכדור ביד וממש לא בטוח שזה מתאים לקובי, ועוד פחות מזה לבראון. הלייקרס יהיו הטים טו ביט במערב, לא איזה קבוצה בינונית כמו פיניקס, וישחקו נגדם יותר חזק. ובכלל, זה סגנון משחק שונה לגמרי. לא יודע אם בגילו הוא מסוגל להתאים את עצמו.

ארטסט נראה גרוע רוב העונה, ואז נתן כמה משחקים טובים בפלייאוף. הוא הולך להתבגר בעוד שנה. לא יודע אם נשאר ממנו הרבה יותר מגוף גדול.

שורה תחתונה - לדעתי גמר מערב, הפסד לאוק בשבעה משחקים.

אני חושב שהלייקרס עשו באמת את השינויים הנכונים כדי לחוזר להיות קונטנדרים. הם עדיין לא הקבוצה הטובה בליגה, לדעתי. קודם כל, מייק בראון לדעתי כבר הוכח כמאמן מוגבל שבונה את השיטה שלו על כוכב אחד ולא על משחק קבוצתי מדי. דבר שני, זו קבוצה מאוד לא אתלטית, עם חמישה משישה שחקנים מובילים שהם הרבה מעבר לשיא. דבר שלישי - הספסל עדיין מאוד בעייתי, למרות ג'ימיסון (ומיקס, דוהון והיל שהם החתמות לא רעות).

לא יודע אם הווארד יישאר שם, אבל קשה גם לראות לאן הוא יכול ללכת. הוא רצה את הנטס, אבל זה לא יקרה אלא אם כן הלייקרס ירצו את ברוק לופז בטרייד - והם לא. מי עוד נשאר - דאלאס? אטלנטה? לא נשמעים אטרקטיביים במיוחד, נכון? בסוף גם מחבינה כלכלית - שכר ופרסומות - הלייקרס יהיו עדיפים לו. וגם ההזדמנות לשחק עם ווינרים מוכחים לא אמורה ללכת ברגל.

כמו שאמרת, ללייקרס יש מצ'אפ יותר טוב מול מיאמי מאשר מול אוק סיטי. ארטסט שומר טוב על לברון, עד כמה שזה אפשרי. כנ"ל קובי על וויד, ודוויט על בוש. ואחרי כל זה יש עוד את גאסול שיחפה מאחורה, ונאש שלא צריך הרבה יותר מלפקוח עין על צ'למרס. קלאסי.

אוק זו אופרה אחרת. דוראנט קולע יותר טוב מלברון, ולארטסט יהיה קשה להיצמד אליו. מול אתלט על כמו ווסטברוק באמת אין לליקרס מה לעשות. וגם איבקה והקליעה שלו יהיו קשים מאוד לגאסול ואפילו ולדוויט. זו צריכה להיות סדרה גדולה בין שתי הקבוצות האלה.

עוד דבר - אני ממש לא בטוח לגבי נאש וארטסט. נאש הראה סימני שחיקה מתקדמים בעונה שעברה, הוא שחקן שרגיל לשחק עם הכדור ביד וממש לא בטוח שזה מתאים לקובי, ועוד פחות מזה לבראון. הלייקרס יהיו הטים טו ביט במערב, לא איזה קבוצה בינונית כמו פיניקס, וישחקו נגדם יותר חזק. ובכלל, זה סגנון משחק שונה לגמרי. לא יודע אם בגילו הוא מסוגל להתאים את עצמו.

ארטסט נראה גרוע רוב העונה, ואז נתן כמה משחקים טובים בפלייאוף. הוא הולך להתבגר בעוד שנה. לא יודע אם נשאר ממנו הרבה יותר מגוף גדול.

שורה תחתונה - לדעתי גמר מערב, הפסד לאוק בשבעה משחקים.

ספסל של:

סטיב בלייק,כריס דוהן,ג'ודי מיקס,דווין איבנקס,אנטואן ג'יימסון,ג'ורדן היל,ארל קלארק

אולי לא הספסל הכי טוב בליגה. אבל ללא ספק,על הנייר לפחות, אחד הספסלים הטובים בליגה. מה גם שמייק בראון אוהב לשחק עם

אחד הגבוהים הפותחים יחד עם 4 מחליפים...

את העונה שעברה פתחנו עם ספסל של:בלייק,גודלוק,איבנקס,מקרוברטס,מרפי...

הלייקרס לקחו הימור רציני, הווארד הוחתם לעונה אחת שבה הם צריכים לשכנע אותו להישאר או שיצא שהם מאבדים גם אותו וגם את ביינום. הם בונים על זה שלוס אנגלס זאת אחת הערים שהשחקנים הכי אוהבים לחיות בה והווארד ירצה להישאר, מה גם שהלייקרס זאת אחת הקבוצות הבולטות בליגה שתמיד מועמדת לאליפות. סה"כ סיכוי טוב שהוא יאריך חוזה.

לרוב זה מועדון שיודע איך לשמר עצמו למעלה ונראה שגם הפעם הם עשו זאת שוב.

לגבי הענה הקרובה, הם מועמדים לאליפות אבל יש כמה סימני שאלה גדולים:

1. איך הווארד ישתלב? עקב הפציעה תהיה לו רק חצי עונה להשתלב בקבוצה - זה לא הרבה זמן.

2. איך קובי הולך לשחק שוב לצד סנטר דומיננטי וילדותי?

3. איך גאסול יקבל את העובדה שממספר 2 הוא הופך להיות מספר 3 בהתקפה?

4. שוב לגבי קובי, מה מצבו הבריאותי? והאם הוא מצבו הבריאותי יאפשר לו להחזיק עוד עונה שלמה פלוס פלייאוף בטופ? 

5. נאש, קובי, גיימסון, וורלד פיס - לא ילדים. מול קבוצות צעירות וחזקות כמו מיאמי ואוקלהומה, איבוד החצי צעד הזה יורגש. הם יהיו חייבים להישאר מאוחדים כמו הסלטיקס, האם הם מסוגלים לזה?

אני חושב שהרבה מאוד תלוי בנאש. יש הרבה אגו בקבוצה הזאת והוא יהיה חייב לנצל את כל הניסיון והאופי שלו בשביל לאחד את כולם יחד.

שורה תחתונה: לייקרס מאוחדת, לוקחת אליפות - לייקרס מפולגת, הולכת לבנייה מחדש.

על החיים ועל המוות! אחלה תסריט בנו לעצמם שם בהוליווד.

הלייקרס לקחו הימור רציני, הווארד הוחתם לעונה אחת שבה הם צריכים לשכנע אותו להישאר או שיצא שהם מאבדים גם אותו וגם את ביינום. הם בונים על זה שלוס אנגלס זאת אחת הערים שהשחקנים הכי אוהבים לחיות בה והווארד ירצה להישאר, מה גם שהלייקרס זאת אחת הקבוצות הבולטות בליגה שתמיד מועמדת לאליפות. סה"כ סיכוי טוב שהוא יאריך חוזה.

לרוב זה מועדון שיודע איך לשמר עצמו למעלה ונראה שגם הפעם הם עשו זאת שוב.

לגבי הענה הקרובה, הם מועמדים לאליפות אבל יש כמה סימני שאלה גדולים:

1. איך הווארד ישתלב? עקב הפציעה תהיה לו רק חצי עונה להשתלב בקבוצה - זה לא הרבה זמן.

2. איך קובי הולך לשחק שוב לצד סנטר דומיננטי וילדותי?

3. איך גאסול יקבל את העובדה שממספר 2 הוא הופך להיות מספר 3 בהתקפה?

4. שוב לגבי קובי, מה מצבו הבריאותי? והאם הוא מצבו הבריאותי יאפשר לו להחזיק עוד עונה שלמה פלוס פלייאוף בטופ? 

5. נאש, קובי, גיימסון, וורלד פיס - לא ילדים. מול קבוצות צעירות וחזקות כמו מיאמי ואוקלהומה, איבוד החצי צעד הזה יורגש. הם יהיו חייבים להישאר מאוחדים כמו הסלטיקס, האם הם מסוגלים לזה?

אני חושב שהרבה מאוד תלוי בנאש. יש הרבה אגו בקבוצה הזאת והוא יהיה חייב לנצל את כל הניסיון והאופי שלו בשביל לאחד את כולם יחד.

שורה תחתונה: לייקרס מאוחדת, לוקחת אליפות - לייקרס מפולגת, הולכת לבנייה מחדש.

על החיים ועל המוות! אחלה תסריט בנו לעצמם שם בהוליווד.

למה יהיה להאורד רק חצי עונה להשתלב בקבוצה? התסריט האופטימי אומר שהוא יהיה כשיר לפתיחת העונה(סוף אוקטובר) והתסריט הפסימי מדבר שהוא יחזור לשחק בסביבות אמצע דצמבר...

לדעתי את המקום של הווארד גאסול יכול לקחת בצורה טובה, סה"כ הם די דומים בצורת המשחק (מלבד אולי הנקודות הרחוקות יותר של גאסול וההופעה החזקה יותר של האוורד בריבאונד ובצבע)

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

קודם כל שאפו ענק לקופצק על בניית קבוצה מהסרטים בתנאים לא פשוטים!

הנה הסגל של הלייקרס שנה שעברה:

רכז:רמון סשנס -רכז חביב פלוס בליגה, בדור כזה של רכזים הוא לא פותח כמעט באף קבוצה, בגדול נתן עונה מצויינת אבל בפלייאוף לא היה קיים . בלייק היה גיבוי סביר מינוס.

גארד: קובי בראיינט- שחקו לו את הצורה שיחק קרוב ל40 דקות מספר חולני לכל הדיעות גם 4 שנים אחורה,המחליף שלו היה או גודלוק (מי????) או קפונו(הוא חי עדיין?)... פשוט מגוחך.

סמול פורווד:מאטה וורלד פיס- עדיין תעלומה כי נתן עונה זוועתית ולקראת הסוף הראה מגמת שיפור עדיין יכול לעשות הגנה טובה בעיקר במצאפ מול לברון (מול דוראנט יותר קשה לו). בארנס היה המחליף הוא נתן עונה טובה בגדול ובפלייאוף היה חיוור הבעיה העיקרית חוסר בקליעה .

פוורוד:פאו גאסול- אין חולק שהוא מעבר לשיאו אבל שווה לראות אותו עם רכז ברמה גבוהה (הנבחרת מראה שהוא עדיין גבוה מגוון מאוד) בסך הכל פלייאוף חלש מאוד ביחס לעצמו, מקרוברטס היה המחליף שלו ביחד עם מרפי (גופה רשמית שבפלייאוף נקברה סופית..) תרשו לי שלא להוסיף

סנטר:אנדרו ביינום- נתן עונה מדהימה מספרים גדולים ללא צל של ספק אבל בפלייאוף בעיקר מול אוקלהומה לא היה מספיק טוב לא רק ביכולת אלא גם בהובלת הקבוצה ברגעים החשובי, גורן היל שהגיע מאוחר נתן גיבוי מפתיע מאוד לקראת הסוף.

אם אני אסכם הלייקרס יצאו למלחמה מול אחת הקבוצה אולי הכי אתלטית ומוכשרת בליגה (בכל זאת מיאמי לפניה) עם קובי ,גאסול אחרי שיאו ,וביינום בעונה הראשונה שלו כשחקן על רון נתן פה ושם גם היל וזהו בערך. כשמולך עומדים ווסטבורק,הארדן,דוראנט ואיבאקה זה לא מספיק!

השנה מיץ החליט ללכת בכל הכוח ולטעמי כמעט נתן פתרונות לכל הבעיות שהיו ללייקרס בשנה האחרונה (במגבלות הקיימות כי על הגיל הוא לא יכל לבצע טרייד...)

רכז: סטיב נאש- מרכז משחק כמעט הכי טוב בעולם אמור להפוך את הלייקרס לקבוצה. לתת לגאסול כדורים ולהפעיל גבוה "אלמוני" שעוד נגיע אליו, לאפשר משחק ריצה לפרקים ולתת לקובי גיבוי החיסרון הבולט הוא הגיל שלו והאין הגנה שלו אבל גם אתשקד עמדה זו לא נתנה הגנה .בלייק ודוהן אמורים להחליף אותו כשצריך .

גארד- קובי אמור לתפקד השנה לפחות לטעמי כשחקן שנותן את האקסטרה אבל לא זה שנותן את הטון! ולמה אני מתכוון קובי הוא סקוררר מחונןן וככזה הוא חייב להיות אופציה חשובה בהתקפה אבל לא ההתקפה העיקרית\היחידה , המיוחד בעונות האליפות האחרונות שלו שהוא נתן את שלו אבל לא כפה את שלו. גודי מיקס הגיע במהלך נפלא ובמחיר עוד יותר הוא קלעי שלשות מצויין ושומר טוב הלייקרס היו חייבים קלעים ואת זה אני אומר שנתיים!

סמול: העמדה כרגע על הנייר נחלשה כי לא הגיע מחליף למאטה אבל יש עוד זמן להביא חיזוק,בנוסף גיימסון יכול לתת דקות בעמדה זו עייך ערך לאמור אודום

פוורד :גאסול אותו גאסול אבל במקום לקבל כדור מסשנס הוא יקבל מנאש. המחליף שלו הוא גיימסון שבא על חוזה מינימום כולם מכירים את החולשות שלו "לא עושה הגנה,זורק בלי סוף,לא לוקח ריבאונד" הכל נכון אבל מהספסל הוא הבולך להיות הפתעת העונה בלייקרס תזכרו מי אמר את זה ראשון, לצורך העניין הוא צאנג פריי לעשירים...

סנטר:לנשום אוויר ...זה יוצא...אנדרו... אההה. סליחה.. דוויט האוורד! אז נכון הגב שלו כואב והוא די ילדותי, והוא בכלל לא הבטיח לחתום על חוזה חדש אבל עם כל הכבוד זה עדיין פאקינג דוויט האוורד!

בפעם הבאה שדוראנט או ראסל או הארדן יצאו לסיבוב שופינג בצבע של הלייקרס הם יפגשו את האוורד וזה כבר סיפור אחר הוא השומר הכי טוב שיש בטח בעמדת הגבוהים עושה הגנה של שלושה שחקנים, בפן ההתקפי "הנגר" קולע כל עונה יותר מביינום בפלייאוף האחרון "המזעזע" שלו מול אטלנטה הוא קלע 27 נקודות למשחק, ביחד עם נאש שהפך את סטודומאייר לשחקן שמרוויח 100 מיליון דולר הוא יהופך למפלצת . גורדן היל אומר לאפשר לו לנוח בשקט

מה קיבלנו בסך הכל? שחקנים שיכולים לקלוע לא מעט כמו נאש,קבוי,גאסול,האוורד,גיימסון . הגנה מצויינת ממאטהו האוורד. ורסטיליות מדהימה שמאפשרת כל מיני הרכבים נפלאים , אם בא ללייקרס לשחק הגנה הם עולים עם האוורד והיל עם בא אופציה נוספת של קליעה בגבוהים תמיד אפשר לעלות עת גיימסון בנוסף לגאסול או האוורד, בגארדים כרגע לא הכל סגור לכן אני לא הרחיב.

טוב,

אז קראתי הכל ואני חייב לומר את זה:

1. אני אוהד הלייקרס מהיום שאני מכיר את עצמי!

2. המהלך על דוויט הוא ענק, למה ענק? ככה. כי הוא עושה הגנה יותר טוב מביינום, כי הוא מת לתואר, כי הוא גר בLA בקיץ וכי גם ביינום לא הבטיח לחתום. אז בתכלס הוא ישאר בדוק, יעבה את ההגנה, יוריד ריבאונד ויצור איזון.

3. סטיב נאש, היום הוא המוסר הכי טוב במשחק, אומנם מבוגר ולא בשיאו מבחינת הקליעה אבל בכל מה שקשור לקבלת החלטות שום דבר לא השתנה והוא עדיין הטוב ביותר(בעמדת הרכז). עכשיו יש חיסרון איתו, הוא שומר גרוע ואת הבעיה הזאת לא פתרנו, מה אני מציע? בא ניפרד מבלייק ודואן ונביא מחליף ראוי. מי? מה אם ג'וני פלין? מה עם ארינס. בתכלס זה רכז שצריך לשמור! לעלות ולנטרל רכזים, להוציא עבירות וכו'...אני בעד פלין כי הוא צעיר ויוכל ללמוד מנאש ולהיות חלק מהעתיד של הקבוצה.

4. לגבי הספסל. חסרון נוסף שהיה לליקרס הוא ברמת הקלעים מבחוץ, אחרי שהגיעו להבנה עם מיקס(לא חתם עדיין), וההוספה של נאש אפשר לומר שיש קליעה מבחוץ יותר טובה מבשנה שעברה. הספסל עצמו נראה טוב מאוד, אבל בתכלס צריך להחתים SF נוסף. תמיד חלמתי על איגודלה - זה עדיין בגדר חלום, בתכלס בארנס סיים חוזה, אולי לתת לו חוזה חדש?, איבנקס יתבגר - אני אוהב את השחקן הזה, אבל ברמת הSF אני חושב על עוד החתמה אולי Damion James או טרייד במטרה להביא מישהו אחר כמו לואל דנג משיקגו(שממש מנסה להפטר מחוזים) או מיודענו אומרי כספי. איך שאני רואה את זה צריך בספסל 2 סוגי שחקנים, צעירים ומנוסים, לא צריך באמצע, מה שעושים זה מגדלים דור חדש. אם שחקנים כמו פלין,מיקס,כספי\דאמיאן ג'יימס, ג'ורדן היל, איבנקס,  אפשר גם לחשוב על כשרונות לעתיד.

5. איך זה יראה על המגרש, שלא תטעו, דוויט לא יקלע 25 נק' כל ערב, גאסול לא יקלע 25 כל ערב, נאש לא, קובי כן, קובי יקלע כמו תמיד, זאת הקבוצה שלו, מה שיקרה זה שיהיה לו יותר קל לקלוע, הלייקרס לא יעשו 120 נק' בערב, לא אם מאמן כמו מיק בראון שאוהב הגנה. מה שנראה זה מסירות, מסירות, מסירות כשיש לך את 3 המוסרים הכי טובים בליגה פר עמדה(נאש, קובי, גאסול) זה מה שזה מחייב, ההגנות של היריב יחתכו בקלות אבל הסיומת לא תבוא בחלוקה שווה אלה יותר בסגנון של קובי-והשאר, זה בסדר כל עוד זה קורה בקלות. אנחנו נראה קבוצה שומרת, דוויט יהיה מכונת ריבאונדים, ותהיה הרבה סבלנות. לדעתי רכזים ימשיכו לחגוג עלינו אבל פחות, נמשיך להיות קב' כבדה, אבל ממושמעת, קפדנית וכשרונית -סאן אנטוניו החדשה.

6. דבר אחרון. זה יקח זמן, ויתחבר בסוף, נראה עוד החתמות בקרוב אבל מה שבטוח כולם יבואו רעבים עם המון מוטיבציה ודם חדש. יאללללה אליפות!!!!!!!!!!!!!!!

טוב,

אז קראתי הכל ואני חייב לומר את זה:

1. אני אוהד הלייקרס מהיום שאני מכיר את עצמי!

2. המהלך על דוויט הוא ענק, למה ענק? ככה. כי הוא עושה הגנה יותר טוב מביינום, כי הוא מת לתואר, כי הוא גר בLA בקיץ וכי גם ביינום לא הבטיח לחתום. אז בתכלס הוא ישאר בדוק, יעבה את ההגנה, יוריד ריבאונד ויצור איזון.

3. סטיב נאש, היום הוא המוסר הכי טוב במשחק, אומנם מבוגר ולא בשיאו מבחינת הקליעה אבל בכל מה שקשור לקבלת החלטות שום דבר לא השתנה והוא עדיין הטוב ביותר(בעמדת הרכז). עכשיו יש חיסרון איתו, הוא שומר גרוע ואת הבעיה הזאת לא פתרנו, מה אני מציע? בא ניפרד מבלייק ודואן ונביא מחליף ראוי. מי? מה אם ג'וני פלין? מה עם ארינס. בתכלס זה רכז שצריך לשמור! לעלות ולנטרל רכזים, להוציא עבירות וכו'...אני בעד פלין כי הוא צעיר ויוכל ללמוד מנאש ולהיות חלק מהעתיד של הקבוצה.

4. לגבי הספסל. חסרון נוסף שהיה לליקרס הוא ברמת הקלעים מבחוץ, אחרי שהגיעו להבנה עם מיקס(לא חתם עדיין), וההוספה של נאש אפשר לומר שיש קליעה מבחוץ יותר טובה מבשנה שעברה. הספסל עצמו נראה טוב מאוד, אבל בתכלס צריך להחתים SF נוסף. תמיד חלמתי על איגודלה - זה עדיין בגדר חלום, בתכלס בארנס סיים חוזה, אולי לתת לו חוזה חדש?, איבנקס יתבגר - אני אוהב את השחקן הזה, אבל ברמת הSF אני חושב על עוד החתמה אולי Damion James או טרייד במטרה להביא מישהו אחר כמו לואל דנג משיקגו(שממש מנסה להפטר מחוזים) או מיודענו אומרי כספי. איך שאני רואה את זה צריך בספסל 2 סוגי שחקנים, צעירים ומנוסים, לא צריך באמצע, מה שעושים זה מגדלים דור חדש. אם שחקנים כמו פלין,מיקס,כספי\דאמיאן ג'יימס, ג'ורדן היל, איבנקס,  אפשר גם לחשוב על כשרונות לעתיד.

5. איך זה יראה על המגרש, שלא תטעו, דוויט לא יקלע 25 נק' כל ערב, גאסול לא יקלע 25 כל ערב, נאש לא, קובי כן, קובי יקלע כמו תמיד, זאת הקבוצה שלו, מה שיקרה זה שיהיה לו יותר קל לקלוע, הלייקרס לא יעשו 120 נק' בערב, לא אם מאמן כמו מיק בראון שאוהב הגנה. מה שנראה זה מסירות, מסירות, מסירות כשיש לך את 3 המוסרים הכי טובים בליגה פר עמדה(נאש, קובי, גאסול) זה מה שזה מחייב, ההגנות של היריב יחתכו בקלות אבל הסיומת לא תבוא בחלוקה שווה אלה יותר בסגנון של קובי-והשאר, זה בסדר כל עוד זה קורה בקלות. אנחנו נראה קבוצה שומרת, דוויט יהיה מכונת ריבאונדים, ותהיה הרבה סבלנות. לדעתי רכזים ימשיכו לחגוג עלינו אבל פחות, נמשיך להיות קב' כבדה, אבל ממושמעת, קפדנית וכשרונית -סאן אנטוניו החדשה.

6. דבר אחרון. זה יקח זמן, ויתחבר בסוף, נראה עוד החתמות בקרוב אבל מה שבטוח כולם יבואו רעבים עם המון מוטיבציה ודם חדש. יאללללה אליפות!!!!!!!!!!!!!!!

דוהן דווקא שומר לא רע , וגם בלייק מהיר מאוד ושומר סביר פלוס אבל לא הייתי מתנגד לרכז נורמלי (ארינס לא תחת קטגוריה זו).

לעמדת הסמול בהחלט שכדאי להביא שחקן אבל אין הרבה אופציות בשוק, אם מייקל פיאטרוס עדיין פנוי אז הייתי שמח להחתים אותו.

מלבד זאת אני עדיין הייתי שמח לקבל את ברבוסה שייתן אופציה של משחק ריצה ואופציה של סקורר נוסף .

ללייקרס יש מצ'אפ מצויין מול מיאמי  כי מאטה עושה עבודה טובה על לברון(לא להתלעם ברור שהוא לא יכול לעצור אותו, אף אחד לא!)), ומול האוורד תמיד לא היה להם תשובות תוסיפו לזה את נאש שעדיף על צלמרס ויש פה יתרון מסויים. עוד נקודה מיאמי במיוחד אשתקד שיחקה סמול בול שאפשר לה לנצל את היתרונות ולהחביא את החיסרונות, לטעמי מול הלייקרס זה לא יעבוד כל כך בקלות כי מול האוורד הם בבעיה ולכן או שאם עושים דאבל טים וגאסול חופשי ומאושר או שמשאירים את בוש\אנתוני\האסלם להתמודד לבד מול סופרמן וזה מצב מסוכן מבחינתם.

גם מול אוקלהומה אומנם ווסטבורק יעמוד מול אוויר בהתקפה אבל במידה ונאש יתפקד כנאש בהתקפה הוא יגרום לראסל להשתולל מתסכול ואז הוא הופך לחיסרון בקבוצה שלו (תשאלו את דאלאס לפני שנתיים), האוורד יראה לפרקינס שמה שעובד (בקושי) מול ביינום לא עובד מולו והספסל שלא היה קיים אשתקד ייתן נקודות בעזרת גיימסון,מיקס והיל ואולי חיזוק נוסף אם וכאשר.

ורק כדי להשלים את התמונה- סוף סוף מישהו כתב משהו שאפשר להתייחס אליו לגבי הגב של דוויט-
לוח הזמנים להחלמה מניתוח כמו של דוויט הוא בדרך כלל 6 עד 7 חודשים. למרות הקישקוש של דוויט שהוא יהיה מוכן ב- 4, אם ניקח את הרף התחתון של 6 חודשים התאריך יהיה 20 לאוקטובר.

זה אומר שהוא באמת בספק למשחק הפתיחה, אבל עשוי לשחק במהלך נובמבר.

אחרי פציעה שכזו הייתי מריץ אותו קרוב למלוא הזמן אני מניח, וגם כך במשחקים הראשונים רק 10 דקות, רבע שעה.

איכשהו נראה סביר שאם לא יהיה עיכוב מיותר או לא צפוי, דוויט יהיה כשיר באמת ובמלוא כוחו לקראת דצמבר, זה מספיק זמן כדי להתחבר.

השאלה מתי הוא יחזור חשובה, אבל הרבה יותר חשובה השאלה אם הוא יחזור ב-100% או שמשהו יישאר. זה חשוב במיוחד אצל דוויט כי הוא מתבסס לחלוטין על האתלטיות שלו. הבעיה היא שאין ממש תקדימים, חיפשתי לכתבה פציעות גב של שחקני NBA משמעותיים ולא מצאתי, בשנים האחרונות כל הפציעות המשמעותיות והניתוחים היו ברגליים. הגעתי עד דיוויד רובינזון שחזר עם ירידה משמעותית בתפוקה אבל עם הרבה נסיבות מקלות- הוא היה מבוגר יותר מדוויט, עבר גם שבר ברגל באותה תקופה, קיבל את דאנקן לקבוצה וזה היה לפני 15 שנה שזה המון במונחים רפואיים. מכיוון שגב זה תמיד מפחיד, זה מסוג הדברים שעד שאני לא רואה אותו משחק כמו לפני שנתיים אני לא מתכוון להפסיק להיות מודאג.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר