הדרך למעלה - שארלוט בובקאטס

קצת באיחור אבל חפיף.

המטרה היא לעבור על הקבוצות שלא עלו לפלייאוף ולהציע פתרונות ודרכים להגיע למספר מטרות:

1. גמישות כלכלית

2. להשיג כוכב

3. להגיע לפלייאוף

4. להפוך לקונטנדרית

נתחיל מהסוף עם שארלוט.

1. גמישות כלכלית היא כרגע לא בעיה. הקבוצה עם פיירול של 56M שזה בערך 2M מתחת לתקרה. שנה אח"כ הם עם 47M ואח"כ יש ים כסף לבזבוזים. אז כרגע אין כסף למהלכים גדולים אבל תכל"ס מדובר בשארלוט ככה שמהלכים גדולים גם ככה לא ממש בקלפים. יהיה להם עם מה לעבוד בעונת 2013-2014 עם החוזים הנגמרים של גורדון (13M) ורמון סשנס (5M). טיירוס תומאס עדיין יהיה תקוע להם בגרון במשך 3 העונות הבאות.

2. בתור קבוצה שנמצאת בתחתית כמעט תמיד ושלא נותנת לקהל באיזור סיבה טובה לאהוב NBA יותר ממכללות, הם לא הולכים למשוך כוכבים כשחקנים חופשיים. זה משאיר להם 2 דרכים להשיג אחד: דרך הדראפט או דרך טרייד (ורצוי על שחקן שחתום לכמה שנים כך שלא יוכל לברוח). הבעיה היא ששנה הבאה עדיין לא יהיה להם כסף לרדוף אחרי פרי אייג'נטס, הדראפט הבא אמור להיות חלש, ואין להם הרבה חומר לטריידים מבחינת שחקנים טובים. הסיכוי הכי טוב שלהם הוא להשתמש בחוזים הנגמרים של גורדון ו/או סשנס בשנת 2013-2014 בטרייד בשביל כוכב דרג ב' או ג' (אם יש דבר כזה) שחתם על חוזה מופרז העונה והקבוצה שהחתימה אותו התחרטה על החוזה שנתנה לו. מאחר וגם אין להם ממש משחק פנים פורה, עומדים על הפרק דיוויד לי, ננה, ומקגי (במידה ויאכזב בדנבר) שכולם חתומים על חוזים ארוכים ויכולים לעבור תמורת החוזה הנגמר של גורדון.

3. בשביל להגיע לפלייאוף יש הרבה מה לעשות. א' - צריך איזון. כרגע הקבוצה מורכבת משחקני חוץ וסווינגמנים שיקחו את רוב נטל הקליעה, כאשר אין אופציית פנים ראויה. ביומבו לא מוכן ואף פעם לא יהיה שחקן התקפה גדול, מאלנס הוא פייס-אפ ג'אמפ שוטר שבורח מהצבע, ברנדן הייווד לא יכול לעשות סל לבד, טיירוס תומאס הוא טיירוס תומאס ודסאגנה דיופ מרוויח 7M בעונה הקרובה וכבר כתבתי עליו יותר מדי. לכן טרייד כמו זה שמוזכר למעלה נשמע הגיוני.
כמו כן, חוץ מסשנס אין שם ממש רכז, עם כל הכבוד לווקר שהוא עדיין לא רכז ועדיין לא שוטינג גארד. ג'וני פלין שידוע שאני לא מחזיק ממנו יכול למצוא שם מקום ואולי להחיות את הקריירה. הערך שלו כרגע נמוך והוא שחקן חופשי בלתי מוגבל. שווה הימור.

ב' - הסגל כרגע מורכב מהרבה שחקני חוץ לא יעילים שקולעים באחוזים רעים. צריך היררכיה, שחקן שידע למצוא שחקנים במקומות הנכונים, שיטה שתעזור לסגל המוגבל שם להגיע למצבים נוחים לקליעה.  העובדה שהסגל שם מלא בשחקני חוץ ואפס אופציות בפנים יעשה להם את החיים מאוד קשים ויקל על היריבות ללחוץ על שחקני החוץ. יש לקוות ש MKG יצליח להנחיל שם רוח חדשה ומחוייבות להגנה, כי זה גם מה שהביא את הבובקאטס לפלייאוף בפעם האחרונה.

לסיכום - להביא שחקנים יעילים יותר בהתקפה, להנחיל שיטה ברורה עם מחוייבות להגנה, להביא שחקן פנים שמסוגל לשים נקודות, להביא פלור ג'נרל, ואוסיף שגם צריך אופציה ראשונה ברורה בהתקפה שעדיפה על כל מה שיש שם כרגע. אולי קווין מרטין, אולי יצליחו לסדר איזה S&T על טייריק אוואנס בסוף העונה בשביל הנדרסון+קמבה+החוזה הנגמר של דיופ.

4. כרגע אני לא רואה כזו אפשרות. הם צריכים המון מזל בדראפט ו....זהו בעיקר. קשה לי לראות אותם מרכיבים קונטנדרית דרך טריידים או החתמת פרי אייג'נטס וכל דוגמא שאני אביא פה לגבי הרכבת קונטנדרית בשארלוט תהיה בחזקת מדע בדיוני. נסתפק כרגע בחזרה לרלוונטיות יחסית והגעה לפלייאוף שזה שיפור גדול על המצב הנוכחי, שהוא בערך כזה:

מנהל הפורום
5000+

בשעה טובה...תגובות ותוספות:

1. כמו שציינת בחטף, שארלוט היא לא יעד לפרי אייג'נטס בכירים בלי קשר לכך שמדובר בקבוצה גרועה. גם כשהיו השארלוט הורנטס, לא זכורה לי החתמה משמעותית שלהם (לא מדבר על שחקנים שהם השיגו בדראפט/טרייד והאריכו להם חוזה, גם זה אגב לא תמיד קרה, למשל עם גלן רייס ואדי ג'ונס, אבל בכך אפשר להאשים את ג'ורג' שין הקמצן). אני חושב שריץ' צ'ו הצביע על הדרך עם הטרייד עבור גורדון, שהגיע תמורת החוזה המסתיים של מגטי, יחד עם בחירה שבדראפט 2014 תהיה מוגנת בטופ 8, שנה לאחר מכן מוגנת מבחירה ראשונה ובדראפט 2016 בלתי מוגנת (קשה לי להאמין שדטרויט תגיע לפלייאוף בעונה הקרובה, אז הבחירה תישאר אצלם).

אז כמו שאמרת, בעוד שנה יהיה לבן גורדון חוזה מסתיים אטרקטיבי, בין היתר כי יש לו מה לתרום לקונטנדרית. מצד שני, צריך לזכור שקונטנדריות נוטות להחזיק בפיי רול גבוה, והחל מעונת 2013/14 יתחילו תשלומי מס מותרות מוגדלים. אז כדאי כבר עכשיו לרסן ציפיות ביחס למה שהבובקאטס עשויים להשיג בתמורה. השנה אגב יש את החוזים המסתיימים של דיופ (7.3 מיליון) וקארול (3.5 מיליון). כפי שנאמר פה לאחרונה, חוזים מסתיימים כבר לא שווים הרבה כמו פעם בזכות האמנסטי, אבל אולי קבוצות יחלו מוקדם בפינוי משכורות לקראת עונת 2014, מה גם שיש את המרוץ הפוטנציאלי אחר פול/הווארד/ביינום/הארדן/אליס ועוד...

לגבי טיירוס תומאס, תמיד יש את האפשרות לאמנסטי, בין אם לצרכי פינוי מקום בתקרת השכר או כדי להיפטר מנוכחותו המזיקה בדומה למה שקרה עם וושינגטון ובלאטץ'. אבל כרגע הוא צריך לקבל עוד צ'אנס נוסף (לקבל דקות, כמובן שצריך לשקול עליו כל אופציה לטרייד), אולי החלפת המאמן והרענון בסגל ישפיעו עליו לטובה.

2. אני חושב שהם צריכים להמשיך בבנייה דרך הדראפט, גם אם לא יגיע כוכב, אז במקרה הכי גרוע תהיה להם קבוצה טובה ומאוזנת שלפחות תנצח משחקים ותעפיל לפלייאוף. מתישהו אולי הם יצליחו להעביר כמה צעירים פלוס קאפ ספייס, בתמורה לכוכב צעיר. השמות שהזכרת בתור אופציות ממש לא עונים על הצורך בכוכב. אני בכל מקרה לא הייתי ממהר לבטל דראפטים כמעט שנה לפני שהם מתרחשים. מספיק שיהיה כוכב אחד ואולי סופסוף הבובקאטס יזכו בו. 

3. איך פלין ימצא מקום מאחורי סשנס וקמבה? ואת טייריק אתה לא יכול להביא בתמורה לחוזה המסתיים של דיופ בסוף העונה, אפשר טרייד פשוט במהלך העונה תמורת קמבה והנדרסון, שגם יכול לחכות בקיץ בהנחה שטייריק ירצה להגיע לשם. אני חושב שאין מה לדבר על פלייאוף בכלל כרגע, מה שחשוב זה לפתח את הרביעייה ווקר-הנדרסון-MKG-ביומבו וליצור זהות חדשה של קבוצת קולג'ים לוחמנית. 

4. טוב, על הסעיף הזה אין בכלל מה לענות. הם חייבים מן הסתם בחירה אטרקטיבית בדראפט שגם תתאים לצרכיהם. אולי שבאז מוחמד הזה יתגלה בתור הדבר הגדול הבא בעונת הפרשמן שלו, ואז יהיה להם כבר את MKG על תקן הפיפן שלו. יש את האופציה להרכיב צמד מגדלי תאומים עם קודי זלר (בהנחה שהוא שווה בחירה גבוהה) וביומבו. ג'יימס מקאדו מצפון קרוליינה אולי יצליח איפה שפלטון ושון מיי כשלו, והוא גם עונה על הצורך שלהם בפאוור פורוורד.

בשורה התחתונה, טריידים על חוזים מסתיימים וקאפ ספייס, כולל השתתפות בטריידים על תקן הקבוצה השלישית/רביעית. לבנות על בחירה גבוהה בדראפט הקרוב כי הם עדיין בטופ 3 של הקבוצות הגרועות בליגה. מדראפט 2014 והלאה הם כבר יוכלו להחזיק גם בבחירות לוטרי של דטרויט וגם פורטלנד (הטרייד על קראש, הגנת טופ 12 בין הדראפטים 2013-2015). אולי בעוד שנתיים כבר יהיה מעניין לדבר עליהם.

הפיחות במעמד החוזים הנגמרים הולך להתהפך בקרוב. כל קבוצה יכולה להשתמש באמנסטי פעם אחת בלבד. חלק כבר השתמשו, חלק לא ישתמשו כי לא כדאי להן ואין על מה. בכל מקרה, עם כניסת החוקים החדשים, יהיה שוב ביקוש לחוזים נגמרים מקבוצות שישוועו להקלה בפיירול כי הקנסות הולכים להיות יותר משמעותיים.

נראה לי שאליס יישאר בבאקס, אבל זו רק השערה שלי. נראה לי שג'נינגס רוצה לעוף משם לשוק גדול יותר והוא צוטט כמה פעמים בעניין. נראה כמה הוא רציני בקשר לזה כשיצטרך לחתום על הארכה.

לגבי טיירוס, אני לא יודע כמה הנוכחות שלו מזיקה - זה יותר זה שהוא לא ממש שחקן ועם חוזה מוגזם. אבל אין טעם כרגע לפחות לעשות עליו אמנסטי. את העונה הקרובה יעבירו איתו, בעונה הבאה הם עדיין צריכים להיות מעל רצפת השכר כך שלפחות החוזה שלו עוזר בזה כי הוא יותר קצר מחוזה שיצטרכו לתת למישהו אחר רק בשביל להגיע לרצפה, מה גם שג'ורדן בטח לא שש לשלם לו בשביל שלא ישחק. גם ככה הוא מתחיל להיראות כמי שחושב על אקסיט סטרטג'י משם והוא לא עשיר ברמות של קיובן ואחרים. גם אין טעם כרגע להחליף מאמן. סיילאס בדיוק הועזב ומונה מייק דונלאפ שעוד לא אימן משחק אחד.

אין ספק שהשמות שהזכרתי לא עונים על הצורך בכוכב, אבל זה הכי קרוב ששארלוט יכולים לקוות אליו כרגע לדעתי. בכל אופן, השמות שהוזכרו היו יותר בשביל לחזק את משחק הפנים והסקורינג באופן כללי.

אין שמועות על פלין, זו רק אופציה שהזכרתי. נניח והוא נוחת שם, הוא יהיה המחליף של סשנס וינסה לתת לו פייט על עמדת השחקן הפותח, בהנחה שהפציעות מאחוריו. שוב, אני לא מחזיק מפלין, אבל סשנס זו לא משוכה כזו גבוהה לעבור. איך הוא ימצא מקום? הוא יהיה המחליף של סשנס, וקמבה יהיה מחליף סטייל ג'ייסון טרי לעניים כי הוא לא ממש רכז ויותר סקורר. שיחליף את הנדרסון וקצת את סשנס לפעמים.

התבלבלתי בקשר לטייריק, הכוונה היתה S&T לקראת סוף הטרייד דד ליין, אם הוא מקבל הארכה עד אז. בהנחה שהוא מקבל משהו בסביבות ה 10M-12M, הטרייד שהצעתי עובר. אם הקינגס או הבובקאטס ירצו לעשות אותו זה כבר סיפור אחר. בכל מקרה, כתבתי לא פעם את דעתי על טייריק ושצריך ללכת איתו לקיצוניות אחת או אחרת. אם באמת מאמינים בו, צריך שיבנו סגל סביבו כשהוא האופציה הראשונה בהתקפה סטייל אייברסון בפילי ושיקיפו אותו בשחקנים שמשלימים אותו וישחקו הגנה. כבר יש את ביומבו שהוא אך ורק הגנה, MKG שהוא העזר כנגדו עם הגנה+קצת התקפה, והרבה שחקנים שהם רול פליירס גם ברמת הכשרון וגם במנטליות. בכל מקרה, כנראה שנרחיב בעניין כשנגיע לקינגס.

דווקא אצלם כשאף אחד לא רוצה להגיע, יכול להתאים מה שמורי עושה ברוקטס שזה לאסוף נכסים ולהשביח שחקנים צעירים, ואז להפוך כמה מהם לשחקן יותר בכיר או לבחירת דראפט יותר גבוהה ממה שאותם שחקנים היו. מן שיפור הדרגתי כזה תוך כדי שמירה על גמישות כלכלית.

לגבי הדראפט, זה רק רושם ראשוני שהוא חלש, וכמובן שהכל יכול להשתנות. אבל לא נראה לי ששבאז מוחמד יהיה כזה טוב. פשוט קשה לי לדמיין כוכב NBA עם שם כזה. לגבי קודי זלר - הוא לא טוב כמו שהדירוג שלו מראה. הוא יהיה שווה בחירה גבוהה והוא כן שחקן טוב אבל ממש לא בחירה ראשונה, לפחות לא בדראפט רגיל. הוא מן מאיירס לאונרד משופר.

מנהל הפורום
5000+

שיציעו בקיץ הבא חוזה מקסימום להארדן, יבחרו את קודי זלר בדראפט ואז יש להם התחלה של הרכב מנצח לעתיד.

כל הכבוד על הכתבה המפורטת, מאוד נהנתי.

אני חושב שהדראפט ממש לא צפוי, אי אפשר לדעת מה ייקרה

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אחלה פרוייקט, נהניתי לקרוא והמשך כך.

אגב, עוד מישהו מתפלא שמתי לא חושב ששרלוט יכולה להיות קונטנדטרית העונה?

יאללה נעבור לקבוצות מעניינות יותר? אם זה לפי מאזן העונה אז הגענו לוושינגטון...

מה מעניין בוושינגטון ? אני מציע לעבור ישר לקבוצות שיש להם סיכוי

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

על קבוצות שיש להם סיכוי מדברים מספיק, הרעיון הגיע משרשור שנפתח כאן על הפיסטונס שכוחי האל. תכף אני פותח את השרשור על וושינגטון ואז תראה שמעניין...

התכוונתי לקבוצות חלשות שיש להם סיכוי אמיתי להשתפר...... יוטה, דנבר, אוקלוהומה.... חחח

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר