דטרויט פיסטונס

דטרויט פיסטונס

רק אני שמתי לב שלא מקדישים אפילו מעט תשומת לב לכך שהקבוצה שהגיעה מ-2003 עד 2008 כל שנה לגמר המזרח (6 עונות רצופות), לשני גמרים וזכתה באליפות אחת - כל זה עם חמישייה שבנויה מצ'אנסי בילאפס, ריפ המילטון, טיישון פרינס, ראשיד וואלאס ובן וואלאס, ועוד 2 שחקני ספסל "ענקיים" - אנטוניו מקדייס ולינדזי האנטר.

הקבוצה העיפה בסוף עונת 2007-08 את פליפ סונדרס בגלל שלא הצליח לעבור את גמר המזרח, ובתחילת עונת 2008-09 ביצעה את הטרייד הגרוע בתולדות בליגה לדעתי - נתנה את צ'אנסי בילאפס תמורת אלן אייברסון (בעצם לפנות את המקום לרודני סטאקי), ומה קרה מאז? ב-2008-09 עוד הגענו לפלייאוף עם מאזן שלילי (אחרי 7 עונות רצופות של לפחות 50 ניצחונות) של 43-39, וחטפנו סוויפ של 4-0 מלה'ברון (כמו שקראו לו בערוץ הספורט בפתיח שרץ מאז ימיו של ביל ראסל אני חושב), אותו לברון שב-2005-06 חטף מדטרויט 4-2 כזה שהכותרת בספורט 5 הייתה "הנסיך ניצח את המלך" - טיישון פרינס, אז ניצח את לברון במצ'אפ ביניהם, והיום? לא מסוגל לשמור על ארון אפללו (ארון אפללו? הוא לא היה בדטרויט? כן הוא היה, אבל נתנו לסקנד גארד השלישי הכי טוב בליגה לדנבר תמורת בחירת סיבוב שני בדראפט 2011 - ורנון מקלין, שכחו מהטרייד של בילאפס - זה הטרייד הגרוע בתולדות ה-NBA!), מה עשינו בהמשך - 55-27 ומקום אחרון בבית בעונת 2009-10, 52-30 בעונת 2010-11 ו- 41-25 בעונה האחרונה (שזה כמו 51-31 בעונה רגילה).

מי נשארו מאותה שושלת? טיישון פרינס, בן 32, קפטן הקבוצה, וטרן די גמור, שיכול אולי לתרום לקונטנדרית אמיתית מהספסל. בטח עוד מישהו נשאר נכון? הרי לא יכול להיות ששושלת כל כך מוצלחת, כאשר גילאי שחקני החמישייה הם 32, 30, 28, 34, 31 (נאזר מוחמד, בן וואלאס כבר הלך לפני 2008 - שנת תחילת הפירוק) - גיל ממוצע - 31, לשם השוואה, אלה גילאי שחקני החמישייה של בוסטון השנה: 36, 27, 34, 37, 26 - גיל ממוצע - 32, מה הם עשו הקיץ? החליפו את ריי אלן (בן 37) בג'ייסון טרי (בן 34) - גיל ממוצע עדכני לעונה הקרובה - 31.4, עדיין יותר מדטרויט.

מה שדטרויט עשתה היה "הצערה" של הקבוצה - צעד לגיטימי, בתנאי אחד בלבד, שיש לך כוכב צעיר לבנות עליו, או במקרה של דטרויט - רודני סטאקי!

המרקם של דטרויט היה בדיוק כמו זה של הסן אנטוניו ספרס, אז אולי אשווה את דטרויט לספרס - אלה הם הגילאים של שחקני החמישייה של הספרס (ובבקשה, ג'ינובילי שחקן חמישייה, לא אכפת לי שהוא עולה מהספסל - הוא משחק כמעט 40 דקות למשחק) - 23, 36, 21, 34, 30 - ממוצע - 28.8 - שנתיים פחות מהפיסטונס בשיאם! אבל הם שלישייה של מבוגרים, אז בואו נאמר שאצל דטוריט השלישייה הייתה בילאפס, המילטון וראשיד, את מי הייתם מעדיפים כשניים האחרים בחמישייה - דחואן בלייר וקאווי לאונרד (מי?) או טיישון פרינס ונאזר מוחמד/אנטוניו מקדייס?

אסכם ואומר שג'ו דומארס ביצע הונאת ענק בין השנים 2008-2010, במהלכה גרם לקונטנדרית קבועה להפוך לאחד מנמושות הליגה, שבונה על שלד של ברנדון נייט, רודני סטאקי, גרג מונרו ואנדרה דראמונד שיוביל אותה רחוק (אני אעזור לכם - זה לא יקרה, נייט בינוני, סטאקי פלופ - מעין וויד לעניים, אבל ממש ממש ממש עניים, מונרו רכיכה ודראמונד... כמה טוב הוא כבר יכול להיות, אם הוא נבחר תשיעי בדראפט בו אנתוני דייויס נבחר ראשון?), ואף אחד לא שופט אותו, אין כתבות, אין מחאה, וזה כנראה הפשע הגדול מכולם - דטרויט איבדה רלוונטיות.

DEE-TROIT BASKETBALL - 2002-2008.

כמובן ששכחתי לסיים את הפסקה הראשונה - פשוט תוסיפו אחרי לינדזי האנטר את הצירוף ״שקעה למצולות״.

זה כי בשנים האחרונות הם היו תקועים,לא גרועים מדי לא טובים מדי,וזה המקום הכי גרוע שקבוצה יכולה להיות בו בNBA

אמור להיות להם קו קדמי טוב בשנה הבאה,נחיה ונראה מה יצא מאנדרה דמונד

אני חושב שדומארס עשה עבודה מצויינת בדראפט בשנים האחרונות. הוא הצליח להביא כשרונות עם המון פוטנציאל למרות בחירות לוטרי לא הכי גבוהות והצליח להוציא את המקסימום. נייט היה צפוי להיבחר שלישי ודומארס הצליח לקחת אותו במקום השמיני, ודרומונד אחד השחקנים עם הפוטנציאל הכי גבוה בדראפט וגם מתאים לשחק ליד מונרו ובמקום שהוא נבחר הוא הימור מצויין.

החולשה שלו היא בהחתמת שחקנים חופשיים וטריידים, שם הוא עושה עבודה רעה מאוד כבר שנים לדעתי.

מנהל הפורום
5000+

קבוצה שבזבזת את כל התקציב שלה על בן גורדון ווילנואבה, מגיע לה.

בתכלס דומארס מעולם לא היה מנג'ר טוב, סתם התחברו לו כמה דברים בפוקס. גם בתקופה ההיא הוא עשה כמה פאקים רציניים (ע"ע דארקו מעל וויד מלו ובוש).

אני חושב שדומארס עשה עבודה מצויינת בדראפט בשנים האחרונות. הוא הצליח להביא כשרונות עם המון פוטנציאל למרות בחירות לוטרי לא הכי גבוהות והצליח להוציא את המקסימום. נייט היה צפוי להיבחר שלישי ודומארס הצליח לקחת אותו במקום השמיני, ודרומונד אחד השחקנים עם הפוטנציאל הכי גבוה בדראפט וגם מתאים לשחק ליד מונרו ובמקום שהוא נבחר הוא הימור מצויין.

החולשה שלו היא בהחתמת שחקנים חופשיים וטריידים, שם הוא עושה עבודה רעה מאוד כבר שנים לדעתי.

הנה רשימה של שחקנים עליהם הוא דילג בדראפט מאז 2003: 

דווין וייד, כריס בוש, כרמלו אנתוני - במקומם דארקו מיליצ׳יץ׳

ברנדון באס, דיוויד לי, מונטה אליס - נבחר ג׳ייסון מקסיל (למרות שהוא פייבוריט מבחינתי, שחקן ענק)

מרצ׳ין גורטאט - נבחר אמיר ג׳ונסון (גם שחקן ענק, לדעתי, אבל נשלח בטרייד הזוי למילווקי)

קרל לאנדרי, גלן דייויס - נבחר ארון אפללו (נגיד שזה בסדר, אבל אפללו פרץ אחרי שהועבר לדנבר)

ג׳רו הולידיי, טיי לאוסון, טאז׳ גיבסון, דארן קוליסון, רודריג בובואה - נבחר אוסטין דיי, אחד הפלופים הגדולים

לאנדרי פילדס - נבחר טריקו וויט (מי?)

כולם זוכרים לדומארס את זה שהוא גנב את פרינס, שהיה במשך 7 שנים שחקן ההגנה הטוב ב-NBA, לדעתי, ואת זה שהוא הרכיב את קבוצת האליפות והמיני-שושלת הכי מאוזנת בתולדות ה-NBA, וגם אני מעריץ אותו על כך, אבל אי אפשר להתכחש לכך שמאז שהוא הרכיב את הקבוצה ההיא, הוא לא מפסיק לפשל.

הוא סוג של ארסן ונגר (מי כמוני יודע), אתה מעריץ אותו, אתה יודע שהיית עושה את רוב הבחירות כמוהו, אם אתה באמת אוהב כדורסל, אבל אין קבלות.

אני בכל מקרה חושב שדומארס צריך להמשיך, מכיוון שאמנם הוא מפשל, אבל אם מישהו יכול להצליח בדטרויט, זה הוא.

כתבתי בשנים האחרונות, ואתה הלכת לי עשור אחורה...

מנהל הפורום
5000+

מעניין, יש פה שלוש חוות דעת שונות וזה נראה שכל אחת הולכת לפרשנות קיצונית אחרת. נתחיל מרטקסס: זה שדומארס "הצליח" לקחת את נייט בבחירה 8 מעיד יותר על נייט מאשר על הצלחתו של דומארס כמנג'ר. נייט היה צפוי להיבחר שלישי? אז מה, גם ברנדן רייט נחשב לפרוספקט השלישי בדראפט 2007 אחרי אודן ודוראנט, החליק עד לבחירה שביעית ואכן התגלה כפלופ. לא חושב שנייט הוא רכז או כוכב מי יודע מה, יכול להיות סוג של דווין האריס כזה. גם באיילס היה צפוי להיבחר רביעי ע"י אוקלהומה או בהמשך הלוטרי, החליק עד לבחירה 11 ואז פריצ'ארד הצליח להשיג אותו - במקרה הזה לפחות אפשר לתת קרדיט מאחר וזה דרש פרו-אקטיביות מצדו (טרייד על ג'ארט ג'ק והזכויות של ברנדון ראש). אותו דבר עם דרומונד, סחתיין על דומארס שלקח עליו הימור, אבל בהתחשב בשאר האופציות שהיו לו, לא מדובר בכזה הימור אמיץ. הימור של הקינגס על דרומונד וציוות עם קאזינס בתור תאומי המגדל של העשור הקרוב, במקום ללכת על הבחירה הבטוחה-כביכול עם רובינסון, זה כבר משהו אחר.

מצד שני, אי אפשר לצייר כל הצלחת עבר של דומארס בתור "פוקס" כמו שדיקמן עושה. גרנט היל היה בדרך לאורלנדו, על חוזה מקס יקר ועם פציעה שגרר מהפלייאוף? דומארס השיג עבורו את אטקינס וביג בן, שכבר הרשימו שנה קודם לכן באורלנדו המפתיעה לטובה. לקח את פרינס בדראפט וקיבל תרומה מיידית משחקן שבעונתו השנייה פתח בחמישייה ושיחק תפקיד מפתח באליפות. החתמת בילאפס, סטאקהאוס תמורת ריפ, ג'רום וויליאמס תמורת וויליאמסון, מאטין קליבס תמורת ג'ון בארי, מייקל קארי תמורת לינדזי האנטר, וכמובן הטרייד עבור שיד. אפשר לראות פה יד מכוונת ובנייה סביב שחקנים קשוחים וקבוצתיים. גם החלפת קרלייל בלארי בראון היתה מהלך קר ומחושב שאומנם נתן לפיסטונס רק שנתיים עם בראון, אבל שני גמרים ואליפות באותה תקופה. אני לא חושב שקרלייל באותה תקופה היה מגיע להישגים דומים, לקח לו זמן להתבשל באינדיאנה ודאלאס בשביל להפוך למאמן פחות מקובע.

מצד שלישי, לבחון בדיעבד סיפורי הצלחה מדראפטים זה לא חוכמה בחלק מהמקרים. לנדרי וביג בייבי הם שני גבוהים עם נתונים פיזיים בעייתיים לעמדה שלהם, אני לוקח את אפללו לפניהם בכל דראפט נתון ובטח שבסיבוב הראשון. אין ספק שיש לדומארס חיבת יתר הרסנית לקומבו גארדים ולפורוורדים ארוכים עם פוטנציאל, אבל צריך לזכור שבחלק מהבחירות הוא ניסה להתאים שחקנים לסגל הקיים של תקופת סונדרס.

אם לחזור להודעת הפתיחה, אני חושב שמהלך פירוק הקבוצה היה במקום, שיד סיים חוזה לקראת קיץ 2009 וראינו מה הוא שווה מאז (גם לוותר על ביג בן בקיץ 2006 לאור הסכומים הגבוהים שהבולס הציעו לו, התגלה כמהלך מוצלח למדי. צריך לזקוף לזכות מנג'רים גם מהלכים כאלה ולא רק החתמות בפועל). הטעות הגדולה היתה להאריך לריפ את החוזה רגע לפני הטרייד על בילאפס. לגבי החתמת וילנואבה וגורדון, אני מראש לא אהבתי את זה שגורדון יקבל סכומים גבוהים מדי על סמך התצוגה שלו בפלייאוף 2009, אבל אי אפשר להתכחש שיש לשניים איכויות של סטארים והם נתנו עונות מרשימות. אנחנו מדברים על דטרויט, עיר שמעולם לא משכה פריי אייג'נטס בכירים. 

אני חושב שהקיץ הבא יהיה מבחן מעניין ליכולותיו של דומארס ללמוד מטעויות העבר. החוזה המסתיים של מגטי (ומקסייל וביינום, 8.2 מיליון שניהם ביחד), המשכורת של ריפ שתרד סופית מסך המשכורות, האפשרות לאמנסטי על וילנואבה, אולי אפילו לשחרר את סטאקי שרק חלק מתוך המשכורת 8.5 מיליון שלו מובטח לעונת 2014 (אין לי מושג כמה). הפיסטונס שוב יוכלו להחזיק בקאפ ספייס משמעותי, אולי הפעם דומארס יתנהל בצורה מחושבת יותר ולא ימהר לבזבז. 

בשורה התחתונה, יש מנג'רים טובים מדומארס אבל גם לא חסרים גרועים ממנו. לא חייבים ליישב את הסתירות בין הצלחותיו וכישלונותיו עם הצהרות כמו "מעולם לא היה מנג'ר טוב והתחברו לו דברים בפוקס". דומארס בנה אלופה נדירה בעיקר דרך החתמות וטריידים, כשהיתה לו הזדמנות לעשות זאת כמעט מאפס עקב עזיבתו של היל. כשהוא ניסה לדלג על שלב הבנייה מחדש ובמקום זאת הלך על חימוש מחדש, יצא לו היבריד מוזר וכושל. תנאי הפתיחה שלו היו בעייתיים יותר - הרבה וטרנים שאוהדי הקבוצה הרגישו חיבור אליהם, סטאקי יצר את הרושם שיש לו את הכוכב הבא ביד ואין צורך בעונת טנקינג, האפשרות לפנות קאפ ספייס תוך כדי שמירה על מראית עין של תחרותיות הודות להגעתו של אייברסון, כל אלה הובילו לצעד התימני שדומארס ניסה לבצע. 

גם לקחת שחקן שנופל צריך לדעת. יש מספיק קבוצות שלא עשו את זה בכל דראפט, בין אם הן היו מקובעות על שחקן מסויים או שהם רצו לסגור עמדה מסויימת או כל שיקול אחר. אני חלילה לא אומר שנייט הוא איזה כוכב, אבל אם הזכרת אותו בנשימה אחת עם דווין האריס, אז להוציא מהדראפט ההוא (הדי חלש) שחקן שיגיע לאולסטאר אפילו פעם אחת זה הישג לא רע בכלל, בטח בבחירה שמינית ולא בבחירה הראשונה, מה גם שלפחות כרגע הוא נראה יותר טוב מכמה שמות שנלקחו לפניו.

כנ"ל לגבי דרומונד. הקינגס הלכו על בטוח (וגם הם עושים דראפטים לא רעים סה"כ ומצליחים לקחת שחקנים שנופלים), ולקחו שחקן שאתה ועוד רבים חשבו שיילקח במקום השני ולא היתה להם סיבה להמר. לדומארס היו מספיק אופציות כמו מאיירס לאונרד, אוסטין ריברס, ג'רמי לאמב, ג'ון הנסון וטיילר זלר. הוא לא היה חייב ללכת על שחקן גבוה דווקא, ולא היה חייב ללכת על דרומונד. הוא השכיל לעשות זאת וידע להגיב לאיך שהדראפט התפתח, ובמקום שבו הוא נלקח ההימור על דרומונד שווה את הסיכון כי גם אם הוא לא יתפתח בכלל הוא עדיין יסיים קריירה של 10+ שנים ב NBA בגלל הנתונים הפיזיים שלו ויכול לעזור לצד מונרו גם במצבו הנוכחי. ואגב, תראה לי איפה ברנדן רייט נחשב לפרוספקט השלישי בדראפט 2007 (הלא משהוא). ובאיזה יקום ג'ארד בייליס נחשב שייבחר בבחירה הרביעית (ונא לא לתת לינקים ממאתיים שנה לפני אותו דראפט). ועוד לתת קרדיט על פרואקטיביות על זה שנפטרו משחקנים טובים בשבילו? אם צריך לזקוף לזכות ג'נרל מנג'רים הימנעות מלהשאיר שחקנים על חוזים גדולים מדי כמו הדוגמא שנתת עם ביג בן, אפשר גם אפשר לזקוף לחובתם מהלכים "פרואקטיביים" כושלים כדוגמאת הטרייד בשביל בייליס (שלא אני הזכרתי אותו. אגב, זה היה ברנדון ראש+ג'רט ג'ק+מקרוברטס). מוזר שאתה כל הזמן מגן ונותן קרדיט לג'נרל מנג'רס על החתמות וטריידים, אבל מסרב לתת להם קרדיט כשזה נוגע לדראפט.

מנהל הפורום
5000+

כתבתי תגובה ארוכה, אבל מתי כתב אחת יותר ארוכה שמסכמת את רוב מה שהיה לי להגיד.

מסכים עם הרוב, חוץ מהנושא של גורדון ווילנואבה- גורדון לא קיבל חוזה מקס' והשכר שלו היה מוצדק לא רק בגלל הפלייאוף, אלא כגם כי הוא הוכיח את עצמו כסקורר במשך כמה שנים טובות לפני כן. וילנואבה, לעומתו, נתן עונה אחת טובה מתוך ארבע ויש לו יותר חולשות (הגנה, ריבאונד) מחוזקות, כך שזה חוזה שלדעתי היה גרוע מלכתחילה.

דבר אחד שלא דיברת עליו - דארקו. פלופ אדיר, אבל כל מנג'ר אחר היה עושה את אותה בחירה. סביב דארקו היה הייפ שלא היה אפילו סביב דוויט.

החוזה של גורדון היה איום. הוא היה סקורר מהספסל והתפקיד שלו היה רק לקלוע כמה שיותר מהר. ברגע שהפכת אותו לשחקן חמישיה פתאום יש לו הרבה יותר דברים שהוא צריך לעשות והוא נהיה הרבה פחות אפקטיבי, והוא גם הראה שהוא לא יודע לעשות הרבה חוץ מלקלוע. זה היה די ברור בזמנו שגורדון לא שווה את החוזה הזה ושהוא לא יצדיק אותו. הוא שחקן שישי קלאסי, ושחקן חמישיה ממש ממש לא משהוא. וכמו שכתבת, גם החוזה של וילאנואבה היה איום.

ההחתמות של שניהם היו גרועות גם בזמן אמת:

viewtopic.php?f=3007&t=13318127&p=13318386#p13318386

viewtopic.php?f=3007&t=13305886&p=13307588#p13307588

viewtopic.php?f=3007&t=13305886&p=13305897#p13305897

viewtopic.php?f=3007&t=13305886&start=45#p13307595

בכל מקרה, כתבתי שדומארס בוחר טוב בדראפט בשנים האחרונות שזה מקסימום חמש, ולא עשר.

מנהל הפורום
5000+

אולי אפילו לשחרר את סטאקי שרק חלק מתוך המשכורת 8.5 מיליון שלו מובטח לעונת 2014 (אין לי מושג כמה).

4 מיליון מובטחים.

מנהל הפורום
5000+

כתבתי בשנים האחרונות, ואתה הלכת לי עשור אחורה...

הלכתי עד שנת 2010 (את 2011 ו-12 אי אפשר עוד לנתח, למרות שגם בהם עושה רושם שנייט הוא די פספוס).

ובנוגע לכל הדיון שהתפתח - ברור שאין פה נכון או לא נכון, זו דעה, וככל דעה אני בטוח שחולקים עליה, אני רציתי לשפוך את אשר על לבי כי ראיתי שלא מקדישים תשומת לב למה שקורה בדטרויט, וכותבים כל כך הרבה שטויות בתקשורת (ע"ע ההדחות המביכות בתולדות הכדורגל הישראלי - באמת מעניין מישהו שבני יהודה הפסידה ב-1965 לקבוצה מליכטנשטיין?), כך שגם על זה יכולים היו לכתוב.

על הלייקרס עושים כתבה כל יומיים, דטרויט מרגיש לי פריפריה.

הלכת עד 2003...

הנה רשימה של שחקנים עליהם הוא דילג בדראפט מאז 2003

יש לי גם השגות בנוגע לרשימה שנתת, אבל נשאיר את זה לזמן אחר.

אבל חפיף, מבין אותך לגמרי. בכלל, בא לי להתחיל לפתוח קצת שרשורים על הקבוצות הנעלמות של הליגה סטייל מילווקי, טורונטו, שארלוט וכו', שדטרויט גם הצטרפה אליהן בשנים האחרונות תודות להחתמות של דומארס.

בקשר לדטרויט.

אני לא יודע למה נייט נחשב מבחינתך לפספוס. הוא הראה יותר הבטחה מכמה שחקנים שנבחרו לפניו ושיחק יותר טוב מרוב הרוקיז במחזור שלו. בבחירה השמינית הוא היה גניבה - גם השחקן הכי טוב שנשאר על הלוח וגם במשבצת שהפיסטונס היו צריכים. איזה שחקן יותר טוב ממנו יכלו לבחור? לנארד (נראה מי יהיה יותר טוב) שהיו ועדיין יש לפיסטונס כמה שחקנים על העמדה שלו, אלק בורקס שנופל על המשבצת של גורדון, המילטון וסטאקי (בגלל שהחליטו להעביר אותו ל 2 עם הבחירה בנייט), קליי תומפסון (כנ"ל), מוטיונאס? שומפרט? מרשון ברוקס? מאוד מוקדם בשביל לקבוע, אבל עושה רושם שנייט לא נופל מהם. הוא לא רכז טבעי, זה נכון, אבל יש הרבה מה לאהוב אצלו גם מקצועית וגם אישית - מאוד חכם, מאוד מנומס (ילד של YES SIR, NO SIR), ממוצע GPA מושלם של 4.0 ומוסר עבודה בשמיים. לא רק לפני הדראפט דיברו על מוסר העבודה שלו אלא גם אחרי שנגמרה העונה. לא חייבים שייצא ממנו כוכב, אבל הוא שחקן טוב ושחקן שטוב שיש לך בקבוצה.

צריך גם לתת קרדיט לדומארס על מונרו, ירבקו, וגם הבחירות השנה במידלטון ואינגליש שנראות כטובות למדי (ומברוק לקייל סינגלר שמבחר על ידיו בסיבוב השני, בילה שנה באירופה ועכשיו חתם שם ל 3 עונות אחרי ליגת קיץ טובה).

אז יש לך מה להיות אופטימי. לפחות לי נראה שדטרויט בדרך חזרה לרלוונטיות. יש שלד מבטיח של צעירים לבנות סביבו, ורק צריך לקוות שהפעם דומארס יפגע יותר טוב בהחתמות FA ובטריידים.

מנהל הפורום
5000+

הלכת עד 2003...

אבל חפיף, מבין אותך לגמרי. בכלל, בא לי להתחיל לפתוח קצת שרשורים על הקבוצות הנעלמות של הליגה סטייל מילווקי, טורונטו, שארלוט וכו', שדטרויט גם הצטרפה אליהן בשנים האחרונות תודות להחתמות של דומארס.

אתה שמת את דטרויט ברשימה של מילווקי, טורונטו ושארלוט?!

ולא אמרתי שנייט לא בחירה טובה, אבל הוא הרע במיעוטו, זה לא מספיק.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר