ג'וויל מגי במבצע

ג'בייל מקגי חתם בנאגטס. במקום 50 מיליון ל 5 שנים, 44 מיליון ל 4 שנים.

מנהל הפורום
5000+

הוא יותר צעיר מנואה ומפרקינס. יש לו גוף של סנטר לגיטימי בניגוד לנואה. הוא גבוה, ארוך ואתלטי מפרקינס. 

מקגי רק הגיע לדנבר, אז קארל העדיף להריץ אותו עם היחידה השנייה והמנוסה יותר שכוללת את מילר והארינגטון. 

אני לא יודע איך מחליטים אם שחקן בודד מביא ניצחונות או לא. מה שבטוח זה שצריך גודל וגובה בליגה הזאת, במיוחד אם אין לך כוכבים כמו במקרה של דנבר.

אני כבר 3 שנים בערך מחכה שמתי יגיד משהו שלילי על איזשהי החתמה בליגה. ללא הצלחה.

הוא יותר צעיר מנואה ומפרקינס. יש לו גוף של סנטר לגיטימי בניגוד לנואה. הוא גבוה, ארוך ואתלטי מפרקינס. 

מקגי רק הגיע לדנבר, אז קארל העדיף להריץ אותו עם היחידה השנייה והמנוסה יותר שכוללת את מילר והארינגטון. 

אני לא יודע איך מחליטים אם שחקן בודד מביא ניצחונות או לא. מה שבטוח זה שצריך גודל וגובה בליגה הזאת, במיוחד אם אין לך כוכבים כמו במקרה של דנבר.

אני כבר 3 שנים בערך מחכה שמתי יגיד משהו שלילי על איזשהי החתמה בליגה. ללא הצלחה.

לומר משהו שלילי על החתמה זה קלי קלות, בעיקר כשזה מגיע מחוסר מידע ו/או הנחות שגויות. אני משתדל לשאול לגבי כל מהלך - טרייד, החתמה, וכן הלאה - את השאלות הבאות:

1. מה הרציונל מאחורי המהלך? מבחינה מקצועית-ספורטיבית, מקצועית-GMית, כלכלית, שיווקית...יש 30 קבוצות בליגה ולא כולן פועלות לפי אותו שקלול של השיקולים הנ"ל.

2. מה האלטרנטיבות הריאליות למהלך? הטרייד שלא יצא לפועל תמיד ייראה טוב יותר על הנייר מהטרייד שכן יצא לפועל, השאלה היא עד כמה מדובר בטריידים ספקולטיביים או לא. 

וכמה שזה כיף ללגלג על ג'נרל מנג'רים, אני מוכן לתת להם את הקרדיט שהם יודעים מה עושים, גם מבחינה מקצועית. אתה דירגת את הטרייד של דאלאס עבור צ'אנדלר בתור המהלך הגרוע ביותר של קיץ 2010. למה? כי בתור אוהד NBA שמתעסק בספקולציות, הנחת שדאלאס בטוח תקבל תמורה עדיפה וזה נראה לך כמו מהלך תמוה. סימונס לאחרונה ירד על החתמות קיימאן ובראנד, קיובן בתגובה עקץ את יכולותיו כפרשן מקצועי. אין לי בעיה עם כתיבה בידורית על NBA, אני אוהב לקרוא את סימונס ונהניתי גם מהטורים שלך, כשהם לא עיצבנו אותי יותר מדי (:

אבל אני מעדיף את הניתוח הריאלי יותר, זה הכל. והמחיר שבו דנבר השאירה את מקגי בסופו של דבר, הוא מחיר ריאלי בשוק הסנטרים של ימינו.

אתה שופט את ההחתמות האלו על סמך אותו מידע כמו כולנו. אם לנו אין מספיק מידע לשפוט בצורה שלילית איזו החתמה, לך אין מספיק מידע לשפוט באופן חיובי איזו החתמה. כולנו באותה סירה. למה אתה חושב שמי שמבקר לשלילה איזו החתמה פועל על סמך הנחה שגויה בעוד שכשאתה מגן על החתמה אתה פועל על סמך הנחה נכונה? לפי הרציונל שלך גם אייזיאה ידע מה הוא עושה ומי שמבקר אותו פועל על סמך חוסר מידע או הנחות שגויות.

מנהל הפורום
5000+

זה שהמידע נגיש לכולם, לא אומר שכולנו מתעמקים בו באותה מידה. דוגמה לכך ניתן היה למצוא בביקורת שלכם על האמנסטי שהקליפרס עשו לגומס. דיקמן חשב שניתן להשתמש בו על באטלר/ג'ורדן, אתה חשבת שניתן להשתמש בו על שחקן שיגיע בטרייד...וזו רק דוגמה של הכרת חוקי ה- CBA. יש גם מרכיבים של רצון הבעלים, שאיפות הקבוצה לטווח קצר עד ארוך, וכן הלאה..

במקרה של מקגי, אני הדגמתי בשרשור הזה איך החוזה שלו, בטח זה שעליו חתם בפועל, נמוך משמעותית מהחוזה של ננה שתמורתו הוא הגיע (והוא גם צעיר, בריא, גבוה, ארוך ואתלטי יותר. כמובן שננה שחקן עם יסודות עדיפים...). גם החוזה של ג'ורדן נראה אותו דבר. צריך לזכור שגם מקגי וגם ג'ורדן הוחתמו בתור RFA, מצב שבו אומנם לקבוצת האם יש הזדמנות להשוות כל הצעה, אבל היא מסתכנת בכך שאותה הצעה תהיה גבוה ורעילה. אם ברוק לופז קיבל מקס, ולפי דיווחים גם שארלוט ופורטלנד היו בתמונה ומוכנות להציע את הסכומים הנ"ל, זה עוד סימן לשוק התחרותי על שירותיהם של סנטרים שבמסגרתו דנבר ניגשה למו"מ עם מקגי (וסוכנו כמובן). 

אני חושב שבהינתן כל זה, דנבר ידעה טוב מאוד לאן היא נכנסת כאשר העבירה את ננה תמורת מקגי לפני 4 חודשים. הם אהבו מה שראו ממנו בתקופה הזאת, במיוחד בפלייאוף מול הלייקרס, וזה לא שהיו להם אלטרנטיבות עדיפות. אומנם יש להם את מוזגוב המוכשר, אבל הוא כרגע מתאים יותר לתפקיד באק אפ. מה גם שהקבוצה הזאת בנויה לרוחב, ללא סופרסטאר, ולא במצב לוותר על נכסים (כמו במקרה וילסון צ'אנדלר). אולי מתישהו הם יצליחו להעביר כמה מהנכסים הללו בתמורה לשחקן משמעותי יותר. בכל מקרה, חוזה לארבע שנים עבור שחקן בגילו של מקגי, זו לא מלכודת נוראית כ"כ. בוא תגיד לי אתה מה היית עושה בתור המנג'ר של הנאגטס.

אייזיאה החתים את ג'רום ג'יימס על MLE מלא בעקבות תצוגת פלייאוף חד פעמית, ואז גם הלך על אדי קארי על חוזה לשש שנים, בתמורה לנכסים משמעותיים (בחירות שהפכו להיות השנייה בדראפט 2006 והתשיעית בדראפט 2007). אני בהחלט לא חושב שאלה היו מהלכים מוצדקים, אייזיאה במקרה זה ניסה לייצר שוב ושוב הייפ סביב הניקס ולצבור כשרונות.

בשביל מה להגיד לך מה הייתי עושה? בשביל שתפסול את זה בטענה שזה ספקולטיבי כמו תמיד (כאילו שאתה לא משתמש בטיעונים ספקולטיבים כמו כולם)?

אתה פוסל לכולם טיעונים בטענה שהם ספקולטיביים ואז שואל "מה היית עושה אם?" (כלומר, להעלות ספקולציות). זה לא במקום, אני מקווה שתפסיק לעשות את זה כי זה מדכא את הדיון ולא תורם (ואני לא היחידי שהעיר על זה).

מנהל הפורום
5000+

רק כדי להבהיר, אני לא חושב כמו רטקסס שהסגנון שלך מדכא דיון, והידע שלך בביטס והבייטס של הסעיפים הפיננסיים בהחלט מרשים (במקרה של גומז למשל, המידע שהצגת גרם לי לשנות את דעתי). מאידך אני חושב שאתה נותן תמיד יותר מדי קרדיט לשחקנים גרועים ולהחלטות תמוהות, מתייחס בכובד ראש לרוקיז של בחירה 20 בשיקולי החתמות וחוזים, ומתעלם מהעובדה שמרבית ההחלטות המוזרות האלה לא עומדות במבחן המציאות.

הדוגמה של צ'נדלר היא אחת, אני בטוח שאם נחפור נמצא מאה לכיוון השני (צ'נדלר אגב, הגיע כשהוא חצי מת אחרי 2 עונות שבהן חיבר משהו כמו 5 משחקים ברצף, אבל לא משנה עכשיו.). רק מביקוריי בימים האחרונים בפורום הספקתי ללקט ממך את "מורי יצא גדול" אחרי הטרייד הסופר דופר תמוה של לאורי (אותו נימקת בנטיה לפציעות אאל"ט. אולי, אבל זה עדיין חוזה של 11 לשנתיים של שחקן עם פוטנציאל בלתי נגמר), את האמונה באנתוני רנדולף שאלוהים יודע על מה היא מבוססת (כן, יש סיכוי כלשהו שזה יקרה, אבל הרבה יותר סיכוי שלא), ועכשיו את מגי. שים לב שאתה אומר שדנבר ידעה למה היא נכנסת כשהיא החליפה את ננה במגי, אני לא חושב שזה בהכרח נכון, ויותר מזה - אני לא חושב שמי שמקבל ההחלטות תמיד מבין מה הוא עושה. יש לך כ"כ הרבה חוזים גרועים כל עונה, שנה אחרי שנה, והשביתה לא שינתה כלום בנידון, ולמרות זאת אתה אומר שאתה חושב שהמנג'רים יודעים מה הם עושים.

ברור שבכל מהלך (כמעט) אפשר למצוא את הנימוק הרציונלי והתסריט האופטימי שבו הכל מסתדר, אבל אפשר גם להגיד "רבאק, תפסיקו להחתים כל שחקן שקלע פעמיים בדאבל פיגרס על 50 ל-5 עונות", הצפת האמנסטי של הקיץ היא הראיה החותכת לזה. לא למדתם כלום מארינאס שאתם רבים על הזכות להציע מקסימום לאריק גורדון? אני באמת לא מבין את זה. לשחרר את סקולה המוכח בשביל להציע את אותו כסף בדיוק לאשיק כדי לפנות עוד כמה גרושים להביא את השלד המתפורר של אורלנדו רק כדי שהוא יתפרק שוב בקיץ הבא? ונניח שהוא לא יתפרק, למה להציע לאשיק ים כסף כדי לשמש בתור המחליף של דוויט? אני לא רואה מילה אחת טובה להגיד על מורי, על אף הצלת השוק הסיני.

לסיכום, מסכים שאני נוטה לקחת את הצד המבקר ולא תמיד בודק לעומק כמוך אם הדברים מסתדרים או לא. אבל חלק מהתפקיד שלך בתור כתב NBA בוואלה הוא גם לדעת להעביר ביקורת כשצריך. וצריך הרבה. לשאלתך על דנבר - התשובה המיידית שלי היא שפשוט לא הייתי נכנס לבוץ הזה. הייתי שומר את ננה ומתעלם מקיומו של מגי עלי אדמות ממש כמו שההורים שלו היו צריכים.

אני גם מסכים עם עומר - בדרך כלל אני חושב אחרת ממתי אבל הידע שלו מאוד מעמיק וזווית הראיה מאוד מעניינת. בסוף אנשים מאוד מוכשרים, שמרוויחים מיליונים, ושיש מתחתם (ומעליהם) ארגון גדול עם הרבה מוחות טובים, מקבלים את ההחלטות האלה. אין ספק שהם עושים גם טעויות, לדעתי על חלק מהן אנחנו גם עולים בזמן אמת. ועדיין זה לא שמישהו קם בבוקר והחליט לתת 44 מיליון למגי. אני, לפחות, רוצה לשמוע את הדעות האלה גם אם אני לא מסכים איתן.

ואגב, לגבי גורדון - צריך לזכור שהמקס' לגורדון הוא ל-4 עונות, והמקס' לארינס היה ל-7 עונות.  אם היו מחתימים את ארינס על 4 עונות זו עדיין היתה טעות, אבל לא גדולה במיוחד.

רטקסס, אני אשמח אם תדגים שימוש שלי בטיעון ספקולטיבי, כי גם אלה נחלקים לכמה וכמה סוגים. אני מתכוון לטיעונים מהסוג "ההורנטס יכלו להשיג יותר על החוזה המסתיים של פג'ה" שהושמע בזמנו. בכל מקרה אני לא חושב שזה מדכא את הדיון אם אני שואל "מה הייתם עושים במקום דנבר בסיטואציית מקגי", להפך. מי שבאמת מעוניין להתעסק בזה, יכול להעלות רעיונות כמו "טרייד על צ'אנדלר ותוספות תמורת סנטר X". 

תודה דיקמן. אני כמובן לא בא לצאת חכם בדיעבד ולומר שהטרייד של המאבס עבור צ'אנדלר היה מהלך גאוני, אבל היה מקום כבר אז לזהות את הרציונל של המהלך: קודם כל לצאת מנקודת הנחה שאם עבר חודש ומשהו (למיטב זכרוני) מאז תחילת תקופת ההעברות, כנראה שדאלאס לא קיבלה הצעות כ"כ אטרקטיביות על החוזה של דאמפייר, שהיה דד ליין לאופציית סיום שלו. דאלאס גם נפטרה מהחוזים המציקים של נהארה וקארול בתהליך. צ'אנדלר הגיע על חוזה לעונה אחת, כך שמדובר בהימור עם מעט מאוד סיכון. אני באמת לא מבין מה כ"כ נורא בפרשנות שנותנת קרדיט למנג'רים, במיוחד אחד מנוסה ומצליח כמו דוני נלסון, ומנסה להאיר את המהלך באור חיובי, לעומת פרשנות ששמה דגש על העובדה שדאלאס תחזיק למשך עונה אחת, שני סנטרים בעלות של 18~ מיליון לשנה.

לאורי ישב על הטריידינג בלוק של יוסטון מאז הדראפט, טורונטו לא הסכימה לתת בתמורה את הבחירה השמינית, היו דיבורים על סכסוך עם מקהייל, וכמו שאנחנו יודעים כיום - מורי סימן את לין כמטרה שלו בפוינט. אז נכון שהוא לקח סיכון וכמעט נשאר בלי לאורי, דראגיץ' ולין ביד, אפשר לטעון שאפשר היה לחכות עם הטרייד הזה, אם כי לך תדע אם טורונטו לא היתה מחפשת רכז אחר. בכל אופן, טורונטו אמורה להשתפר העונה ועדיין יתכן שתגריל בחירת טופ 10. זו תמורה לא רעה בכלל עבור שחקן שממש לא הייתי מגדיר אותו כבעל פוטנציאל בלתי נגמר, הוא כבר המון שנים בליגה וסופסוף פרץ בשנתיים האחרונות. הוא יכול להשתפר מבחינת צבירת ניסיון וקבלת החלטות, אבל כבר צריך להיות ברור מה תקבל ממנו על הפרקט. אני לא אכנס לדיון מי יותר טוב, לאורי או לין, אם כי ברור שהאחרון מייצר הכנסות וזה מתאזן עם החוזה הגדול יותר שהוא מרוויח. אבל אם נצא מנקודת הנחה שלפי כל הדיווחים נשמעת די סבירה, הרוקטס היו מעוניינים להעביר את לאורי עבור תמורה הולמת. אני חושב שפינוי קאפ ספייס נוסף + בחירת לוטרי פוטנציאלית, זו תמורה הולמת.

כבר הודיתי בכך שדי הגזמתי עם האמונה בראנדולף, בוא נגיד שלא הייתי מסמן אותו בתור מועמד לפריצה של דנבר בעונה הבאה...אלא אם יתקבלו דיווחים מאוד מבטיחים ממחנה האימונים. אני פשוט אוהב את זה שדנבר הימרה עליו, החוזה לשלוש שנים שהוא קיבל עשוי להתגלות כמיותר, אבל יש סיכוי מסוים שגם יתגלה בתור מציאה.

אתה באמת חושב שהמנג'ר של דנבר לא ידע שהוא מחליף את החוזה הגדול של ננה בשחקן שעוד כמה חודשים הופך לפרי אייג'נט מוגבל ויהיה לו ערך שוק גבוה? שיהיו קבוצות שמוכנות לשפוך על מקגי סכומים גבוהים, כמו פורטלנד, יוסטון, קליבלנד, אולי גם שארלוט, אינדיאנה במידה והיברט היה עוזב, הנטס במידה ודרון היה עוזב והם היו הולכים על בנייה מהירה מחדש עם צעירים בעלי הייפ (מקגי מכונה "הסוד הגדול")? אבל מבחינתו הוא החליף חוזה יקר לחמש שנים עבור שחקן בן 29 שנפצע לא מעט, בשחקן צעיר יותר שניתן יהיה להשאיר על סכום נמוך יותר (מטרה הושגה); וסגנון המשחק שלו מתאים יותר לנאגטס. אתה מעריך את ננה יותר מאשר את מקגי, זה לגיטימי. אבל קח בחשבון שננה ירוויח 52 מיליון בארבע השנים הקרובות. שחקן מוכח יותר, אבל עדיין זה סכום גבוה מדי שנכפה על הנאגטס בגלל ערך השוק של ננה בפגרה המקוצרת (היו דיבורים על חוזה מקס שהנטס שקלו להציע לו).

אני גם לא מרוצה מהסכומים שרצים בליגה, אבל זו התוצאה של 30 קבוצות. אפשר להתנחם בכך שהחוזים הם כעת רק לארבע-חמש שנים, בהתאם לקבוצה שמחתימה את הפרי אייג'נט. אני גם לא חושב שאתה מפרש נכון את השימוש באמנסטי עבור כל קבוצה וקבוצה. הרוקטס שחררו את סקולה בשביל אקסטרה קאפ ספייס לטרייד אפשרי עבור הווארד, ביינום או כל שחקן טופ 20 אחר שאולי יתפנה בהמשך. היה להם כסף בתקרת השכר להחתמת לין ואשיק (משכורות התחלתיות של 8 מיליון כל אחד) עוד לפני כן. אם יוסטון תצליח להשיג את הווארד בטרייד ולגרום לו להישאר בקיץ הבא, אז הסכומים שאשיק ירוויח בתור מחליף זו הדאגה האחרונה שלהם. אני בטוח שעם יתרת חוזה של 16 מיליון לשנתיים, יהיה לו ביקוש.

המקרה של גורדון מדגים יפה מאוד את הבעייתיות של שוק תחרותי עם 30 קבוצות. בגלל היותו פרי אייג'נט מוגבל, פניקס היתה חייבת להציע לו מקס כדי להשיג אותו. בגלל שהוא הנכס המשמעותיי שניו אורלינס השיגה בתמורה לפול, הם השאירו אותו שם. וכל עוד הוא פותח את העונה בריא, אני מאמין שיהיו קבוצות עם עניין בו, בין היתר כי מדובר בהתחייבות לטווח קצר יותר בהשוואה לחוזי המקס של פעם. אגב כתבתי בסקירה שלי שגורדון לא שווה חוזה מקס, ואם היה מקום למלל נוסף גם הייתי כותב שמבחינת הסאנס, יכול להיות שהם עוד ישמחו על כך שניו אורלינס הישוותה את ההצעה.

אני מאוד נהנה מהתגובות של מתי. אין ספק שיש ידע והוא גם יודע להעביר אותו בצורה מצויינת. גם כשאני לא מסכים, אני תמיד נהנה לקרוא. אבל ספציפית לגבי פסילת דברים שכותבים פה בטענה שהם ספקולטיבים כשגם הוא עצמו מעלה טיעונים כאלו, זה קצת צורם לי, כי אף אחד אחר לא עושה את זה  - לא לו ולא לאחרים. זה נותן תחושה שאין בשביל מה לכתוב בגלל שיפטרו את מה שכתבת כשבפועל גם הוא נותן טיעונים על סמך ספקולציות ושאפשר לעשות כהה ואחרת, ואני אישית כבר כמה זמן הפסקתי להגיב ברגע שזה עלה.

אז מתי, דבר ראשון תרשה לי להתנצל אם התגובה הקודמת שלי היתה אגרסיבית מדי ואם נפגעת ממנה. אני חלילה לא כועס או משהו, אבל הנקודה מאחורי זה תקיפה. לא כתבתי את זה כמנהל, אלא סתם כאחד שמגיב פה.

מנהל הפורום
5000+

בהנחה שהרוקטס משיגים גם את אשיק, ושהוא ולין מרוויחים ביחד 10 מיליון בעונה הקרובה, אז הפיי רול של הרוקטס יישב על 34 מיליון. זה אומר שבטרייד על החוזה המסתיים של קווין מרטין (12.4 מיליון), הם יכולים לספוג את המשכורת של הווארד (19.5 מיליון), ועדיין יישארו להם משהו כמו 18 מיליון בקאפ ספייס. אז הם יכולים לספוג גם את החוזים של ג'יי-ריץ' ודוהון, להוסיף בתמורה את מרכוס מוריס, צ'אנדלר פרסונס, הזכויות על ג'רמי לאמב וטרנס ג'ונס, בחירת הדראפט של טורונטו, ועוד כמה בחירות שלהם. בשביל אורלנדו זו יופי של חבילה לקראת בנייה מחדש: הם ילכו לעונת טנקינג, בקיץ הבא יכולים לשחרר את טורקוגלו ולשלם לו רק 6 מיליון על העונה האחרונה בחוזה, והם צוברים בחירות ופרוספקטים.

עבור יוסטון, הם יוכלו להחתים מחדש את קורטני לי ולעלות איתו בחמישייה יחד עם לין, ג'יי-ריץ', מוטיינואס והווארד. על הספסל טוני דגלאס, רויס ווייט, פטריק פטרסון ואשיק. בקיץ הבא אפשר לשחרר את דוהון ולשלם לו רק 1.5 מיליון, יחד עם 10-11 מיליון של לין-אשיק, 6.2 מיליון על ג'יי-ריץ', 20+ מיליון על זכויות בירד של הווארד ועוד כמה משכורות רוקיס וחוזי מינימום. יש פה מספיק קאפ ספייס בשביל לחזר אחר ג'וש סמית ולשכנע את הווארד להישאר סופית. נשמע כמו הימור ספקולטיבי, אבל גם הסיכויים של הנטס להשאיר את דרון נראו לא משהו עד שהתחיל הקיץ.

אם מאיו מגיע לשם, זו קבוצה לא פחות טובה מדנבר ויוטה, שתוכל להגיע לפלייאוף שנה הבאה

ביזלי הגיע על חוזה נוח ועשוי לפרוץ מחדש

יכול להיות שהוא לא רוצה לעלות מהספסל עבור אף קונטנדרית, אז אולי במהלך העונה תיווצר עבורו הזדמנות לחתום איפשהו ולפתוח. נניח אם הלייקרס מעבירים את ביינום וארטסט תמורת הווארד וריצ'ארדסון.

יש שמועות שיהיה טרייד על איגודאלה, אולי לטורונטו תמורת דרוזן (למרות שזה לא פותר את עומס הסווינגמנים), או לפורטלנד כחלק מהסיין אנד טרייד על באטום. דרק וויליאמס יכול להתאים בפילי, תד יאנג יעלה לצדו בחמישייה וייקח את המאצ'-אפ הקשה יותר בהגנה. מה שמעניין בהחתמה של סוויט לו, זה שאם אטלנטה מהמרים על הישארותו של הווארד בקיץ הבא, הם יכולים להציע עבורו את טיג והורפורד, ונראה לי שעדיין יהיה להם מספיק קאפ ספייס בקיץ כדי להשאיר את הווארד על המקס, להחתים מחדש את סמית ואז להציע להארדן הצעה רעילה עבור אוקלהומה. וויליאמס-הארדן-סמית-הווארד ועוד איזה סטופר שקולע שלשות, יכולה להיות אחלה קבוצה.

יש מלא, אבל זו לא הנקודה. אין בעיה עם אף אחת מההודעות האלו, הבעיה היא שכשאחרים כותבים את זה אתה פוסל את מה שהם כותבים, לדוגמא:

ועוד דבר חשוב לגבי החוזים של פילדס ואמיר - כל פעם ששחקן אמריקאי מוכן לשחק בקנדה הרחוקה, הקרה וגבוהת המסים, זה לא משהו שצריך לקחת כמובן מאליו ולכן הגיוני שנראה overpay מצד הרפטורס במקרים כאלה. אז אני לא מקבל טיעונים בסגנון "יש סווינגמנים בשוק החופשי שעדיפים על לאנדרי והיו עולים פחות", שממילא הם ספקולטיביים.

מה שמדכא את הדיון זה לא השאלה "מה היית עושה אם", אלא זה שאתה מבקש להעלות ספקולציות כשבפועל אתה פוסל טיעונים על סמך זה שהם ספקולטיביים. במקרה כזה, בשביל מה להגיב?

מנהל הפורום
5000+

לא נפגעתי, אבל חבל לי שאתה נפגע. אז תודה על הדוגמאות ועכשיו אתייחס אליהם בניסיון לחדד למה אני מתכוון בספקולציות מיותרות.

בדוגמה הראשונה שרטטתי מצב קונקרטי של הפיי רול של יוסטון, התייחסתי לשמועה קונקרטית על טרייד עבור הווארד + חוזים ארוכי טווח, והראיתי איך הפיי רול של הרוקטס עשוי להיראות בעקבות זאת בקיץ הבא. העליתי ספקולציה שהם ילכו על ג'וש סמית, שחקן ברמת אולסטאר שיעזור להם מאוד והוא גם חבר טוב של דווייט, כדי להראות איך הם יוכלו להשתפר מסביב לדווייט למרות ספיגת כמה חוזים של אורלנדו. זאת ספקולציה שמתייחסת לעתיד, תוך התבססות על התקדים שהנטס קבעו הקיץ (השגת סופרסטאר בטרייד ללא מחויבות לטווח הארוך והצלחה בהשארתו).

במקרה של מאיו, הסאנס היו מועמדים חזקים על שירותיו. אז ניסיתי להקדים את המאוחר וטעיתי, זאת עדיין לא היתה ספקולציה מופרכת אלא התייחסות לשמועה אפשרית ומבוססת (הסאנס רצו את מאיו ואני מניח שהיה עניין הדדי, רק שבסוף העדיף את דאלאס וסחתיין עליו). אני עדיין חושב שגם בלי מאיו, הצירופים של דראגיץ', ביזלי ואפילו סקולה המבוגר, היו מהלכים טובים של הסאנס. דווקא כאן יצאתי נגד הצעה שהיא בעיני יותר ספקולטיבית - שפניקס צריכה להימנע מלהתחזק כדי להשיג בחירה גבוהה בלוטרי.

לגבי גרנט היל, העליתי אפשרות וסייגתי אותה עם "יכול להיות", אני באמת לא חושב שזה שקול להעברת ביקורת שלילית ומוחלטת על מהלך כלשהו של קבוצה, תוך הפרחת אמירות בסגנון "היו יכולים להחתים/להשיג מישהו טוב יותר".

לגבי הציטוט הלפני אחרון, אני לא אחזור על עצמי...התייחסות לשמועה, העלאת ספקולציות לגבי מהלכי אפשריים של אטלנטה בקיץ הבא...כמו שאמרת, אין בעיה עם הודעות כאלה כי זה חלק מהכיף בפורום, במיוחד בתקופה כזאת שאין משחקים להתעסק בהם. 

במקרה של פילדס אולי התנסחתי בצורה חריפה מדי, אבל באמת לכו תדעו אם דני גרין או ברנדון ראש מעוניינים לשחק בקנדה לפני שהם בוחנים אופציות אחרות בשוק...אין ספק שפילדס קיבל הצעה שהוא לא היה יכול לסרב לה, במיוחד לאור האפשרות (הקלושה, אבל אולי הוא העריך את עצמו גבוהה...), שהניקס היו משווים. הנקודה שניסיתי להעביר זה שטורונטו היא קבוצה שמתקשה להחתים שחקנים חופשיים, אז להזכיר כל מיני אופציות חלופיות זה די ספקולטיבי במקרה הספציפי הזה.

אז לסיכום, שים לב שאני מבקש להתנער מספקולציות שמתייחסות למה שלא קרה (נניח "למה יוטה לא חיכתה עם הטרייד על דרון כדי לראות אם יש הצעות טובות יותר עבורו", אופציה שהעלה סימונס לאחר הטרייד עם הנטס), אין לי בעיה עם ספקולציות לגבי מה שעשוי לקרות...גם הן צריכות להיות בגבולות הסביר כמובן, כל עוד מנסים לבסס עליהן טיעון סביר (למשל, "יוסטון צריכה ללכת על טרייד עבור הווארד לשנה, כי הם מסוגלים בזמן הזה לבנות סביבו קבוצה ראויה ולגרום לו לחתום מחדש - ועכשיו אדגים זאת באופן ספקולטיבי").

זו רק דעתי האישית, אבל מה שלא קרה ומה שעשוי לקרות - שניהם על אותו משקל מאחר ובכל מקרה אנחנו לא נמצאים בתוך הקבוצות וליד מקבלי ההחלטות ואנחנו לא יודעים מה כן הם רוצים ויכולים לעשות ומה לא. לכן אין סיבה לפסול אף אחד משני המקרים. אבל שוב, אם אתה מבקש להתנער מספקולציות שמתייחסות למה שלא קרה, אז זה די מוציא את החשק כשמצד אחד אתה מתנער מהן וצד שני אומר "אוקיי, מה אתה היית עושה". בשביל מה לכתוב מה הייתי עושה אם אתה מבטל דברים שמתארים מה היה צריך לעשות.

חבל לי שטרחת עם כל המלל הזה בשביל לתאר אחת אחת את הדוגמאות שהבאתי. הן רק היו בשביל להבהיר את הנקודה, יש עוד מלא. במקרה של מאיו לדוגמא, ברור שלא העלית ספקולציה מופרכת והכוונה היא לא להראות שזה מה שעשית, אלא פשוט שאתה כמו כולנו מעלה ספקולציות, ואותו דבר לגבי גרנט היל - לא באתי לומר שזה שקול להעברת ביקורת שלילית. אמרתי שזו ספקולציה, כמו שכולם כותבים. זה שסייגת ב "יכול להיות" לא משנה, ואין לי טענה לגבי זה, אלא רק בא להראות שאתה מעלה ספקולציות כמו כולם, ולא פוסלים לך את הטיעון בגלל זה.

שוב, אין לי בעיה שאתה מעלה ספקולציות כי כולם עושים את זה ובלי זה הפורום היה קצר בחצי, זה הרי חלק מהכיף. אז זה באמת בסדר גמור שאתה לא מסכים עם מה שאני ואחרים כותבים, הדיעות שלך מנומקות לעילא ולעילא, ממש מפורטות ומצויינות. אז שוב, אפשר ואפילו רצוי לא להסכים, אבל בוא ננסה ביחד לעבור מסביב לבעיה הזו. לא פוסלים לך טענות בגלל שהן ספקולטיביות, אל תעשה את זה לאחרים כי ברגע שעושים את זה, כמה נימוקים עוד יש? הרי כולנו כותבים דברים על סמך שמועות ועל סמך אותו מידע. הטיעונים שלך מצויינים גם בלי זה.

מנהל הפורום
5000+

העניין הוא שמה שקרה ומה שעשוי לקרות, שניהם תרחישים ספקולטיביים אבל מתייחסים לרמות דיון שונות. כשאתה מתייחס למה שעשוי לקרות עם יוסטון למשל, אז לפחות ברור לך מהן האלטרנטיבות: הרוקטס הלכו על פינוי מקום בתקרת השכר, צבירת נכסים ופרוספקטים, והחתימו שני שחקנים צעירים בעמדות הרכז והסנטר. עכשיו יכול להיות שהם יצליחו להשיג כוכב בטרייד ולהשאיר אותו, או שבקיץ הבא יהיה להם קאפ ספייס להחתמות נוספות, אולי הם יזכו בבחירת לוטרי גבוהה וימשיכו להיבנות דרך הדראפט. אז כרגע הכיוון העתידי שלהם הוא מאוד ספקולטיבי, אבל ברור לנו ממקרים קודמים שיש לו אפסייד, והאלטרנטיבה היתה להחזיק בסקולה, להחתים מחדש את דראגיץ' על חוזה יקר, להשאיר את לאורי ולקוות שהמצב ייפתר איכשהו, ובינתיים להישאר בבינוניות. 

לעומת זאת, כשאתה מבקר מהלך כמו החתמה מחדש של מקגי, צריך לקחת בחשבון מה ניתן היה לעשות אחרת. לשחרר באמנסטי את אנדרסן ולפנות קאפ ספייס עבור החוזה שספנסר הוז קיבל מפילדלפיה? הצעה לגיטימית, אפילו שלך תדע אם קבוצות אחרות היו מצליחות להגיע איתו לסיכום כזה. טרייד על וילסון צ'אנדלר תמורת סנטר? סבבה, רק תציע תרחיש ריאלי. אבל מאחורי טענות כלליות על הסכומים שמקגי קיבל מדנבר, מסתתרות כמה הנחות בעייתיות: האם הנאגטס יכלו למשוך את המו"מ ולהוריד את מקגי במחיר? האם קבוצה אחרת לא היתה נכנסת לתמונה ומציעה יותר? אולי מקגי היה מתעצבן ומחליט לחתום על ה- QO ולהיות בלתי מוגבל בקיץ הבא? 

אתה גם הצגת את זה שדנבר החתימה מחדש את ננה וכעבור כמה חודשים העבירה אותו תמורת מקגי, בתור סוג של הודאה בכישלון. אבל אין סיבה שקבוצת פלייאוף תחרותית, שהצליחה להחזיק מעמד למרות העזיבה של מלו, תוותר על הנכסים שלה סתם כך. בזכות השארתו של ננה, דנבר השיגה את מקגי. החוזה החדש של מקגי די דומה לזה שצ'אנדלר קיבל מהבולס, וגם הוא לא היה מוכח במיוחד עד אז, עם היסטוריית פציעות מדאיגה. אז היו שנים שצ'אנדלר היה שווה כל דולר, עם התרומה שלו להורנטס בעונת 2008 והאליפות עם דאלאס. אני מניח שגם עם מקגי, יתכנו עונות שבהן החוזה שלו ייראה גבוה מדי, אבל יכול להיות גם להיפך. לפחות במקרה זה, דנבר התחייבה לתקופה קצרה יחסית שתואמת את אורך החוזים של רוב השחקנים בסגל הנוכחי.

אגב, אפילו סימונס לא מצא משהו רע לומר על החוזה הזה...וגם הוא חושב שפניקס הולכת להיות קבוצה טובה ומהנה. מומלץ לקרוא את הסיכום שלו על מהלכי הקיץ עד כה, רק תיזהרו מספויילרים לשתי העונות של משחקי הכס, אם טרם צפיתם בסדרה:

http://www.grantland.com/story/_/id/818 ... nes-part-i

אני גם חושב שפיניקס תהיה קבוצה מהנה לצפיה, וגם יוסטון. בכלל, נראה לי שבשבילי יוסטון של העונה הקרובה תהיה כמו מינסוטה של שנה שעברה, ובעזרת השם מוטיונאס יתן בראש. אבל אני לא צופה פלייאוף לאף אחת מהן אלא אם מדובר בתרחיש הכי אופטימי.

לגבי פיניקס, נתתי להם קרדיט שהם ניסו להתחזק ועשו מה שהם יכלו כשנתנו לגורדון חוזה מקס'. אבל זה לא הלך, והשאלה מה הלאה. אני לאו דווקא אומר שהם צריכים לעשות טאנקינג אך ורק בשביל בחירה גבוהה בדראפט הקרוב (שאמור להיות חלש ביותר), אני אומר שזה חלק מהפתרון. הם צריכים לתת לשחקנים צעירים חוזים קצרים בשביל לשמור על גמישות כלכלית כדי שיוכלו להתחרות על פרי אייג'נטס בכירים גם בקיץ הבא, ובאותו זמן לתת לצעירים זמן פארקט בשביל להשתפשף, להשתפר ולהעלות את הערך שלהם. והם יפסידו יותר במקרה הזה, אבל הצעירים יצבו ניסיון ויעלו את הערך שלהם וגם תהיה להם בחירת דראפט גבוהה, ואז ביחד עם הגמישות הכלכלית שתהיה להם (בגלל שלפי מה שאמרתי הם היו צריכים לחתום על חוזים קצרים), יש מקום לעבוד. גם על טריידים על צעירים שעכשיו שווים יותר, גם על ותיקים יחסית בעלי ערך כמו גורטאט אם יש הצעה טובה, גם על פריי אייג'נטס עם מקום תחת הפיירול וגם בחירת דראפט גבוהה. אתה אוסף חלק או את הכל ביחד, ואתה במצב הרבה יותר טוב לתת קפיצה קדימה. כמו שזה נראה עכשיו, הם לא יהיו במצב להשתפר דרמטית והם תקועים בין לבין, עם קבוצה שהגבול העליון שלה הוא סיבוב ראשון בפלייאוף במקרה הטוב, ל 3 שנים הבאות. היה להם את נאש שנה שעברה וזה לא עבד, עדיף לקחת צעד אחורה במקום להביא את סקולה וכו' ולהיות בינוניים כי זה רק דוחה את הבניה מחדש.

אני קצת ממהר עכשיו, אז לגבי דנבר אתייחס בפעם אחרת.

בקשר למה שהיה ומה שעשוי לקרות, לדעתי זו אותה רמה של דיון. גם לגבי מה שקרה ומה שעשוי לקרות, אנחנו לא יודעים מה באמת מוצע/הוצע/יוצע לקבוצות ולא חשופים למתנהל מאחורי הקלעים, ולכן אין סיבה לפסול את אף אחד מהטיעונים. מה שלא קרה לא פחות בעיני ממה שיכול לקרות.

תודה על אזהרת הספויילרים אבל כבר סיימתי לצפות בשתי העונות. אני מחכה שאשכרה יקרה משהו.

מנהל הפורום
5000+
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר