פרי אייג'נטס 2011

פרי אייג'נטס 2011

בכל קיץ היה מדובר במבחר לא אטרקטיבי במיוחד, אבל בגלל שהפעם תקופת ההחתמות תתפרש על פני שבועיים, פתאום אפשר לשים לב שזאת רשימה מעניינת מאוד: שפע סנטרים, מומחי הגנה, שחקנים צעירים עם אפסייד וכוכבים לשעבר מעבר לשיאם שעדיין מסוגלים לתרום. אני אפרט על הקטגוריות בהודעות הבאות. להלן הקבוצות עם קאפ ספייס: וושינגטון, דנבר, אינדיאנה, סקרמנטו, ניו ג'רזי, טורונטו, גולדן סטייט, הקליפרס, דטרויט, שארלוט, ניו אורלינס, מינסוטה, מילווקי. הקאפ ספייס של כל קבוצה יכול להשתנות ע"י שחרור שחקן באמצעות סעיף האמנסטי, שכנראה מעט מאוד קבוצות יממשו כבר הקיץ. קבוצות מתחת לרף של מס המותרות שיכולות להציע MLE מלא: אוקלהומה, יוסטון, פניקס, פילדלפיה, אטלנטה, בוסטון, שיקאגו, קליבלנד, דאלאס, מיאמי, ניו יורק, יוטה. קבוצות שמעל הרף של מס מותרות, מחזיקות בחריגת MLE מצומצמת: לייקרס, אורלנדו, סן אנטוניו, פורטלנד.

סנטרים

מארק גאסול (RFA): הגריזליס מתכוונים לעשות הכל כדי להשאיר אותו, לפי החוזים שהם כבר העניקו לגיי, קונלי וזי-בו אין סיבה לדמיין שזה לא יקרה. עדיין יתכן ודנבר או אינדיאנה ישקיעו חלק ניכר מהקאפ ספייס שלהם כדי להגיש הצעה שהגריזליס יהססו להשוות. אינדיאנה יכולה להציע בתמורה את היברט וחריגת טריידים גדולה. טייסון צ'אנדלר: גם כאן אני מעריך שקיובן לא ידפוק חשבון ויאפשר למאבס הזדמנות לריפיט, אלא אם יש לו ולדוני נלסון רעיון יצירתי כלשהו. הנטס הוזכרו כאופציה, אבל אני מעריך שהם ילכו על פאוור פורוורד מסורתי, התקפי וזול יותר. ננה: אם גולדן סטייט תשחרר את צ'ארלי בל, היא תוכל להציע 11 מיליון לננה, ואז השאלה היא האם דנבר מעוניינת לשדרג הצעה שכזו. גם הנטס הם אופציה, אבל יתכן כאמור שהם ילכו על החתמות צנועות יותר כדי לשמור על מקום לתמרון עם החתמת דרון והווארד בקיץ הבא. ד'אנדרה ג'ורדן (RFA): אמור להישאר בקליפרס, אלא אם יישלח בטרייד לאורלנדו או להורנטס תמורת הווארד/פול. דנבר עשויה להגיש הצעה גבוהה, אבל לא מיד כי זה יתקע אותם למשך שלושה ימים עד שהקליפרס יחליטו אם להשוות או לא. סמואל דלמברט: אם אף קבוצה לא תעשה שטות ותציע לו יותר מדי, הוא המועמד הסביר ביותר לחזק את עמדת הסנטר במיאמי. גרג אודן (RFA): קשה להאמין שקבוצה כלשהי תחתים אותו על הצעה גבוהה מדי שתרתיע את הבלייזרס מלהשוות. זו כבר לא רק הבחירה הראשונה שהושקעה בו בדראפט, פורטלנד באמת זקוקה לסנטר בטווח הרחוק ואפילו אם אודן זה הימור רעוע, אין אופציות ממשיות אחרות.

מומחי הגנה

שיין באטייה: אחד השמות המבוקשים בקרב קונטנדריות ובצדק. ממפיס תשקיע את כספה ומרצה בהשארת גאסול, מה גם שעם חזרתו של גיי מצבת הסווינגמנים שם כוללת את אלן, יאנג, מאיו ואפילו הסופמור הנרי. לחרדת כל אוהדי הליגה מלבד מיאמי, היא מוזכרת כאופציה וכך גם שיקאגו ואוקלהומה. אהרון אפללו (RFA): בדנבר מאוד רוצים להשאיר אותו ואני מעריך שאף קבוצה עם קאפ ספייס לא תוציא עליו יותר מדי, אם כי בתור וושינגטון הייתי שוקל זאת ברצינות. שיקאגו כמובן היא הפיט האולטימטיבי. גרנט היל: אחד השומרים המגוונים ביותר בעונה שעברה, כשבניגוד לרוב השחקנים ברשימה מסוגל גם לתרומה משמעותית בהתקפה. מעריך שהוא יצטרף לבוסטון או לניקס. לוק רישארד מבה א-מוטה (RFA): סביר להניח שאף קבוצה לא תציע לו יותר ממה שהבאקס מוכנים להשוות. על חוזה סביר הוא נכס לכל קונטנדרית, מסוגל לשמור על 4 עמדות ואידיאלי לקבוצה שרוצה להתמודד עם מיאמי בשנים הבאות. צ'אק הייז: עוד שחקן שכדאי לכל קבוצה להחזיק על הספסל. אני חושב שבאטלנטה הוא יכול לשחק דקות משמעותיות, בין סמית להורפורד, ולספק מענה הגנתי לבוזר ובוש, הגבוהים שניצבים בדרך של ההוקס לגמר המזרח. אנתוני פארקר: הקאבס מעוניינים להשאיר אותו, אבל הוא הצטרף לפני שנתיים לקבוצה של לברון ויעזוב בצדק לקבוצה כמו בוסטון, שיקאגו, הלייקרס או הניקס. ג'ואל פריזבילה: יתכן והוא יחליט על פרישה, אבל אם לא ויש קבוצה שיכולה לאפסן אותו למשך רוב העונה הדחוסה על הספסל, מדובר בנכס משמעותי לפלייאוף בשביל קבוצות מערביות שצריכות להתמודד מול הגאסולים וביינום בשלב זה או אחר. פורטלנד תשמח לקלוט אותו בחזרה ואני מעריך שהוא ישמח לחזור. קורט תומאס: בניגוד לפריזבילה והייז הוא תורם הגנה משובחת מבלי להיות חור בהתקפה, הודות ליד שיש לו מחצי מרחק. דאנטוני כבר רצה אותו פעם בפניקס לצד אמארה ואני מעריך שהוא יחזיר אותו לניקס. דשון סטיבנסון: יש למאבס פרי אייג'נטס חשובים יותר להחתים, אבל אני מעריך שהוא לא יקבל הצעות מופרכות ואמור להישאר שם. אם לא, בוסטון זו אופציה מעניינת. ג'ארד ג'פריס: עוד שומר מגוון מאוד שיכול להגן על כל העמדות בחמישייה, נגר מבחוץ אבל נייד עם יכולת לסיים בקרבת הטבעת. כנראה יישאר בניקס. רוני פרייס: אנרג'ייזר ושומר לחץ טוב, הספרס צריכים ללכת עליו לאור הטרייד על היל. קוואמי בראון: נכון שהוא עגל, אבל שומר טוב בפוסט. כנראה יישאר בשארלוט כי אין שם סנטרים בכלל.

מה אמורה להיות תקרת השכר?

לא 58 כמו בשנים שעברו?

צעירים עם (או בלי) אפסייד

תדיאוס יאנג (RFA): מריון צעיר אבל בלי קליעה משלוש, לא יודע אם יש קבוצה שכדאי לה לבנות עליו בתור סמול פורוורד פותח ולכן אני מעריך שפילי תצליח להשאיר אותו בתפקיד שחקן שישי. אבל יכול להתאים בדנבר כדי לשמור על הפורוורד היריב שגלינארי מתקשה מולו. ניק יאנג (RFA): כנראה וושינגטון תשווה הצעות עליו כי הם לא במצב לוותר על כישרונות צעירים, אפילו שמדובר בסקורר לא קבוצתי שלא שומר. דנבר יכולה להתאים לו מאוד, גם הנטס צריכים ללכת עליו כי הוא ממלא שתי עמדות ומסוגל להיות כוכב משנה לצד דרון, שבמידה ויעזוב אז לפחות החתמת כוכב צעיר. מרכוס תורנטון (RFA): הנוכחות של טייריק וג'ימר בסקרמנטו יכולה לסלול לו את הדרך החוצה, במידה ויקבל הצעה מספיק גבוהה. כל קבוצה שמחזרת אחר ג'מאל קרופורד צריכה לשקול את תורנטון בתור תחליף עדיף. יכול להתאים בדנבר או קליבלנד. ג'ף גרין (RFA): מצד אחד הוא לא ממש הצליח לסייע לסלטיקס בפלייאוף, מצד שני הם ויתרו על לא מעט כדי להשיג אותו ובעונה מקוצרת, יכול לתרום המון דקות מנוחה לפירס וגארנט. עוד שחקן שדנבר יכולה ללכת עליו בתור שומר מגוון לצד גלינארי. רודני סטאקי (RFA): עד לפני שנתיים-שלוש בדטרויט עוד בנו עליו בתור הכוכב הבא, אבל אז הגיע בן גורדון ועכשיו גם ברנדון נייט. לא חושב שתידרש הצעה גבוהה מדי כדי להשיג אותו, ביחס למה שניתן לקבל בתמורה. דנבר, יוטה ופורטלנד (במידה ורוי משוחרר), צריכות להביע עניין. ארון ברוקס (RFA): תקוע בסין או לא? השנת חוזה שלו נדפקה לגמרי, אני ממילא לא מחזיק ממנו רכז פותח. אם לא נשאר בפניקס אז יכול להתאים ביוטה, מיאמי או הספרס. שאנון בראון: הוא עדיין צעיר יחסית (26) וטרם קיבל במה משמעותית, בלייקרס כנראה סיים את דרכו. שוב אני מזכיר את דנבר, אבל גם שארלוט, בתור במה שניתן לככב בה; כנ"ל אורלנדו וההורנטס אם הן נבנות מחדש. גלן דייויס: לא שומע שיש עניין רב בו, הסלטיקס צריכים לבנות סגל עם 6 שחקנים חתומים בלבד, וביג בייבי חיוני במהלך העונה כדי לאפשר לגארנט לנוח הרבה. אבל יכול להיות חיזוק מעניין בדאלאס, אני גם אשמח לראות אותו בפורטלנד. קריס האמפריז: נתן יופי של עונת חוזה לצד דרון, עכשיו החשש הוא כמה להעניק לו. מעריך שהוא ינחת בדנבר או בהורנטס. ספנסר הוז (RFA): סביר להניח שפילי תחתים אותו מחדש, כי הם חלשים למדי בסנטר. יכול להתאים מאוד באטלנטה. כריס דאגלס-רוברטס: סקורר מהספסל, אופציה זולה לבלייזרס אם רוי משוחרר וכנ"ל לגבי שאר החשודות המיידיות. ארל קלארק: רק נבחר בלוטרי לפני שנתיים, הימור מעניין בשביל קבוצות כמו קליבלנד, וושינגטון ושארלוט.

שמות גדולים וכל השאר

דייויד ווסט: לא ממש מתאים לצד לופז בנטס, כנ"ל לגבי הפייסרס והיברט אבל כנראה שהאחרונים בכל זאת ילכו עליו. ג'ייסון ריצ'ארדסון: אחת התעלומות מבחינתי, זוכר דיווחים לגבי זה שהוא מוכן להתפשר על שכר כדי לשחק ברמות הגבוהות - שיקאגו היא החשודה המיידית. אם הקליפרס מעבירים את גורדון בטרייד עבור פול או הווארד, אז ג'יי-ריץ' הוא תחליף הגיוני. אנדריי קירילנקו: אומרים שזו יוטה או הנטס, אבל גם הקליפרס מוזכרים כאופציה. טיישון פרינס: נראה כמו התאמה הגיונית למדי בקליפרס. עד כמה הוא יהיה בריא בשנים הבאות? ג'מאל קרופורד: או שהסוכן שלו עושה עבודה טובה מול התקשורת או שהוא באמת מאוד מחוזר. לדעתי כבר אשתקד חווה נפילה מסוימת והוא בן 32. אם יהיה מוכן להתפשר על שכר, מיאמי והלייקרס הן אופציות מפחידות, אבל יתכן וגם הוא יחתום בפייסרס שרוצים להתחרות עכשיו. קארון באטלר: מת על השחקן הזה אבל הוא פשוט לא מצליח להישאר בריא. אני דווקא אשמח לראות אותו נשאר בדאלאס, על תקן השחקן הרעב ומי שיכול לעשות את ההבדל בריפיט. קארל לאנדרי: מועמד חזק להגיע לפורטלנד. ג'יי ג'יי בראה: בהרבה מקומות שקראתי בהם מניחים שדאלאס לא תוכל להשאיר אותו, למרות שהוא עצמו מעוניין להישאר. הניקס במידה והם מוכנים לבזבז, פניקס במידה וברוקס תקוע בסין, או טורונטו שלאחר מכן תשחרר את קלדרון, הן אופציות מעניינות. וינס קרטר: פניקס אמורה לשחרר אותו (לא באמצעות אמנסטי, רוב המשכורת שלו לעונה הקרובה אינה מובטחת). יש לי תחושה שהוא יצטרף לספרס או ללייקרס כדי לספק דקות מנוחה לקובי. טרוי מרפי: נתן עונה מהסיוטים, אבל קמאבק יכול להפוך אותו לאחת העסקאות המשתלמות של הקיץ. אופציה מעניינת כמחליף של נוביצקי, או בכל קבוצה שהווארד ישחק בה העונה. טרייסי מקגריידי: אחרי עונה בדטרויט שבה הראה מה יש לו לתרום, יתחרה בבן דודו על תפקיד משמעותי בקונטנדרית. השאלה היא עד כמה ניתן לסמוך על הבריאות הרעועה שלו גם בתפקיד משני, במיוחד כשהוא חור בהגנה. ג'וש הווארד: נשאר בו משהו? יכול להיות שאייברי ג'ונסון יהיה מוכן להמר עליו לשנה כחלק מתוכנית דרון. מייקל רד: מסוגל להתקמבק, או רק לקחת באליפות בטרמפ על ספסל של קונטנדרית? כנראה שמיאמי תהיה זו שתבדוק את התשובה.

תבורך

ריספקט

אפללו יהיה שחקן מאוד מבוקש. ברוקס לא שחקן שרוצים ביוטה וגם אין להם מספיק כסף להציע. ינסו להחתים שם את ווטסון שוב. מבחינת היצע זו לא כזו עונת פרי אייג'נטס גדולה, יש הרבה שמות שהם RFA. אבל יכול להיות מעניין אם קבוצות ישתמשו באמנסטי. הקאץ' הכי גדול להרבה מהקבוצות עם קאפ ספייס זה להחתים שחקנים לחוזים קצרים בשביל לשמור על גמישות לקיץ הבא היותר אטרקטיבי. זה די קשה אבל קריטי לקבוצות כמו הקליפרס והנטס וכל קבוצה שרוצה סופרסטאר שנה הבאה. לא לשכוח שיש מינימום שקבוצות *חייבות* להוציא והשנה הוא עומד על 85% מתקרת השכר וזה יוצא בערך 50 מיליון. אחד מהחוקים שאני לא אוהב.
מנהל הפורום
5000+

מה אמורה להיות תקרת השכר?

לא 58 כמו בשנים שעברו?

קראתי שהיא אמורה להיקבע על 56 מיליון

בעיקרון היא עולה משנה לשנה, אבל בגלל העונה המקוצרת כנראה יש תחזיות לפחות הכנסות.

ריספקט

אפללו יהיה שחקן מאוד מבוקש. ברוקס לא שחקן שרוצים ביוטה וגם אין להם מספיק כסף להציע. ינסו להחתים שם את ווטסון שוב. מבחינת היצע זו לא כזו עונת פרי אייג'נטס גדולה, יש הרבה שמות שהם RFA. אבל יכול להיות מעניין אם קבוצות ישתמשו באמנסטי. הקאץ' הכי גדול להרבה מהקבוצות עם קאפ ספייס זה להחתים שחקנים לחוזים קצרים בשביל לשמור על גמישות לקיץ הבא היותר אטרקטיבי. זה די קשה אבל קריטי לקבוצות כמו הקליפרס והנטס וכל קבוצה שרוצה סופרסטאר שנה הבאה. לא לשכוח שיש מינימום שקבוצות *חייבות* להוציא והשנה הוא עומד על 85% מתקרת השכר וזה יוצא בערך 50 מיליון. אחד מהחוקים שאני לא אוהב.

סתם חשבתי לעצמי שברוקס יכול להתאים ביוטה

עם הטיפול בכדור של ברקס והייוורד, העובדה שהוא לא פליימייקר תורגש פחות. לא עונת פרי אייג'נטס גדולה כאמור, אבל יש מבחר גדול של שחקנים שיכולים לעשות את ההבדל בזמן הכסף. אני דווקא בעד רצפת השכר, ככה קבוצות לא יכולות לחגוג יותר מדי בעזרת האמנסטי.

לא מת על רצפת שכר, בטח שלא כל כך גבוהה

איך קבוצות אמורות לשמור על גמישות כלכלית ולהתנהל באחריות אם הם מוכרחות לשלם לשחקנים 85% (ויותר מאוחר 90%) מתקרת השכר? איך אפשר לבוא בטענות ל GMים שהם נותנים חוזים מוגזמים לשחקנים כשהם *חייבים* להוציא כסף? אין לי כוח להתחיל לחפש כרגע נתונים אחורה על הבאקס או הרפטורס עם ההחתמות שלהם של גודן או ג'ונסון, אבל אם לצורך הדוגמא שתי הקבוצות היו מתחת לרצפת השכר, אז הם בעצם היו חייבות לתת חוזים גרועים רק בשביל לעבור את המכסה הנדרשת. רצפת שכר כשלעצמה היא אולי לא רעיון עד כדי כך נוראי אבל היא הופכת לכזה כשהיא מגיעה לרמות שהוסכמו עליהן ב CBA הזה. זו עוד עצם שהבעלים היו חייבים לזרוק לשחקנים בשביל להבטיח להם רמה מסויימת של הכנסה, אבל זה דופק את כולם.
מנהל הפורום
5000+

פרי אייג'נטס 2011

בכל קיץ היה מדובר במבחר לא אטרקטיבי במיוחד, אבל בגלל שהפעם תקופת ההחתמות תתפרש על פני שבועיים, פתאום אפשר לשים לב שזאת רשימה מעניינת מאוד: שפע סנטרים, מומחי הגנה, שחקנים צעירים עם אפסייד וכוכבים לשעבר מעבר לשיאם שעדיין מסוגלים לתרום. אני אפרט על הקטגוריות בהודעות הבאות. להלן הקבוצות עם קאפ ספייס: וושינגטון, דנבר, אינדיאנה, סקרמנטו, ניו ג'רזי, טורונטו, גולדן סטייט, הקליפרס, דטרויט, שארלוט, ניו אורלינס, מינסוטה, מילווקי. הקאפ ספייס של כל קבוצה יכול להשתנות ע"י שחרור שחקן באמצעות סעיף האמנסטי, שכנראה מעט מאוד קבוצות יממשו כבר הקיץ. קבוצות מתחת לרף של מס המותרות שיכולות להציע MLE מלא: אוקלהומה, יוסטון, פניקס, פילדלפיה, אטלנטה, בוסטון, שיקאגו, קליבלנד, דאלאס, מיאמי, ניו יורק, יוטה. קבוצות שמעל הרף של מס מותרות, מחזיקות בחריגת MLE מצומצמת: לייקרס, אורלנדו, סן אנטוניו, פורטלנד.

דיווח: פיניקס החליטה לחתוך את החוזה של וינס קרטר

אם אכן תעשה כן היא תהיה מחויבת לשלם לו 4 מיליון דולר בלבד ולא 18 מיליון דולר, כדי שהמהלך יתאפשר היא חייבת לעשות זאת תוך 72 שעות מרגע שהשביתה מסתיימת, אחרת היא מחויבת בכל ה 18 מיליון. קרטר יהפוך לשחקן חופשי.

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"

ויש לציין שזה ע"י שימוש בסעיף בחוזה שלו שלא היה מובטח במלואו

ושזה לא נעשה ע"י שימוש בסעיף האמנסטי.
מנהל הפורום
5000+

מה שאומר ש

הוא יוכל לבחור איפה הוא רוצה לחתום.

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"