על-פי כמה חב'רה אמינים במיאמי הטרייד סגור

במידה ושאק יעבור את הבדיקות הרפואיות תצא הודעה רשימית. עוד נקודה מקצועית: פיניקס קבוצת השלשות הטובה בליגה. כך שעם שאק בצבע אתה לא יכול לשלוח עליו דאבל טים, אבל מצד שני, הוא עדין ייקלע באחוזים מאד גבוהים במידה ואתה משאיר אותו לתנועה של אחד על אחד. שוב, מהלך מאד אמיץ של קר. הוא הבין שאין סיכוי לאליפות עם ההרכב הנוכחי והוא פועל. זה מה ש-GM צריך לעשות.

בנוגע למשכורות

לבנקס יש חוזה מגעיל לעוד ארבע עונות. מריון עם 17M ואפשרות לצאת בעונה הבאה. הטרייד לא תוקע את העתיד של פיניקס בצורה מחרידה כמו שמנסים צייר- לפחות בשנתיים בקרובות השילוב של שאק עדין אפקטיבי ויאיים על האליפות. לאחר סיום החוזה של שאק (09/10) גם נאש יוצא מהחוזה שלו (13M) ופיניקס תחזיק בקבוצה שנעה על ה-45M עם יכולת להחתים FA משמעותיים. לא רע. אסור לשכוח שמריון כנראה היה משתמש באופציית היציאה שלו ופיניקס הייתה נותרת ללא אחד מהשחקנים המשמעותיים שלה ויכולת לבצע החתמות.

מעניין

קודם כל, זה יותר משמועות, זה נשמע אמיתי ורק מחכה להודעה רשמית. התגובה הראשונית שלי הייתה כמו של כולם- שהעולם השתגע. אבל אז התחלתי למצוא יותר ויותר הגיון בסיפור הזה. אין לי עדיין מושג מה אני הולך לכתוב על זה אם זה יקרה, אבל אני יודע איך הכתבה תתחיל- תוך פחות משבוע גם קובי וגם שאקיל חזרו להיות רלוונטיים למאבקי אליפות, ובאותו דיוויז'ן. משעמם לא יהיה.

שאלו את קובי מה דעתו על הטרייד

Quote of the Night "I know he likes warm weather." -- Kobe Bryant, on learning of the possibility of Shaquille O'Neal heading to Phoenix.

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"

אני רואה שלא סתם קראת לעצמך על שם אמארה הא

לפי ההגיון שלך לא היו נעשים טריידים רעים בעולם אף פעם, כי הרי כל ג'נרל מנג'ר יודע מה הקבוצה שלו צריכה נכון? מה, איזייה יכול לעשות שטויות וסטיב קר לא? ג'נרל מנג'רים, במיוחד של קבוצות כמו פיניקס, יושבים עם המון לחץ על הראש שלהם, ובלחץ הזה קל מאד לטעות. וזה אם נתעלם מהעובדה שהרבה פעמים אנשים לא מוכשרים, לחוצים, וחסרי חזון, מגיעים לתפקידים כאלה. תסתכל מסביב, ממש לא חסרות דוגמאות. בעיניי הטרייד הזה קובר את פיניקס סופית. אולי בעונה הזאת הם יצליחו להגיע לשלבים הקבוהים בפלייאוף, אבל החל מהעונה הבאה, אם לא יצליחו לשכנע את מקהייל לתת את ג'פרסון בתמורה לשאקיל או משהו כזה, אז הקבוצה הזאת הולכת לבית הקברות של הליגה לכמה שנים טובות.אם כבר לזרוק מישהו בטרייד אז הייתי הולך על אמארה ולא על מריון. אמארה גם ככה אוברייטד, נוטה לפציעות, ואחרי שנאש יפרוש אני מהמר על ירידה תלולה מאד אצלו. כדאי להפטר ממנו לפני ששאר הליגה תבין את זה.

למה בית קברות?

ציינתי את זה כמה הודעות למעלה- שאק ונאש יסיימו את החוזים שלהם ביחד ופיניקס עדין תחזיק בקבוצה את אמרה, דיאו ובארבוסה עם 25M פנויים (חלק מזה כנראה יילך על הארכת החוזה של בל). לא נראה לי בית קברות.

אולי אתה צודק ואולי לא...

אם זה יביא אליפות השנה או שנה הבאה, ואז הקבוצה תדשדש כמה שנים, אז אני מוכן לחיות עם זה. חוץ מזה אם ראית את מה שיוסי כתב למעלה, אז זה לא כל כך תוקע את פיניקס כלכלית. אולי חוץ מעונת 2009-2010 ועד אז בכל מקרה פיניקס היו תקועים עם החוזים של מריון ושל בנקס. בקיצור הטרייד הזה, כמו כל טרייד, יכול ללכת לשני הכיוונים. אז נחכה ונראה. בקשר לטרייד על אמארה במקום מריון, תשווה את התרומה של שניהם בפליאוף ואז תגיד לי את מי משניהם עדיף לפיניקס להשאיר

שאלו את קובי מה דעתו על הטרייד

Quote of the Night "I know he likes warm weather." -- Kobe Bryant, on learning of the possibility of Shaquille O'Neal heading to Phoenix.

זה גם בזמן

הסאנס והלייקרס נפגשים עוד שבועיים... זה לא הטרייד הכי אדיר בשביל פיניקס, אבל הוא גם לא כזה גרוע, כששאק בצד אחד של הצבע, זה יקל מאוד על אמרה בצד השני, ואם אמרה יוכל לחזור לשחק חלק מהזמן כפאוור פווארד זה בכלל רק יועיל לו. שאק עדיין טוב שלמסור מהצבע החוצה, ובפיניקס, בניגוד להיט, יש מי שיעשה מזה נקודות. הוא לא יועיל מאוד למשחק ההגנה שלהם, מצד שני, להרע למשחק ההגנה שלהם אי אפשר. ולכו תדעו, אם חדוות המשחק תחזור אליו, הכל אפשרי אישית, בתור אוהד לייקרס,אני בכלל לא מתלהב ממהלך כזה של פיניקס, אבל אם להיות יותר אוביקטיבי, אז לראות סדרת פליאוף של נאש אמרה ושאק מול קובי פאו וביינום, יכול להיות אחד הדברים היותר יפים שראינו בכדורסל בשנים האחרונות ובצד של מיאמי, הגיע הזמן שריילי יתעורר באמת ויודה שהעונה אבודה (כבר ממזמן) וישחרר קצת כספים לקראת ענת ההחתמות בקיץ, גם אם מריון לא ישאר במיאמי, אז לפחות שיהיה כסף להחתים מישהו אחר, ובאותה נשימה, אם אני ריילי, מייד אחרי הטרייד אני מעביר את דווין לרשימת הפצועים ונותן לו לנוח ולהחלים עד תחילת העונה הבאה.

הם מנסים לשבור את השיא של ממפיס בטרייד הכי מטומטם בעולם?

אלוהים אדירים, זה נשמע כמו מתחילה של 1 באפריל. שאקיל לפיניקס? שאקיל?? עם הפציעות האינסופיות, וה-25 דקות למשחק שהוא יכול לתת, וחוסר ההתאמה המוחלט למשחק של פיניקס, והכי חשוב - ה-20 מליון על התקציב שיגמרו לנאש את הקריירה. אני מקווה שמישהו מאוהדי פיניקס יתנקש בסטיב קאר לפני שהוא משלים את המהלך הזה. שוב מיאמי מצליחים להרים טרייד חסר הגיון לחלוטין מצידה של הקבוצה השנייה (אחרי הטרייד על ווקר). היא מקבלת את מריון עם החוזה הנגמר שלו, את בנקס ששווה יותר מכל הגארדים שלהם למעט וויד, ונפטרת מהחוזה של שאקיל. אלוהים בבקשה תעשה שזה לא נכון.

האינסטינקט הראשוני שלי אומר לי שזה מצוין לפיניקס

לא שצריך להקשיב לי, כי לא הייתי כאן כל העונה (זה התירוץ הרשמי, הסיבה האמיתית: אין לי מושג!!!11). 25 דקות של שאקיל זה בדיוק מה שפיניקס צריכה, להכניס לו את הכדורים פנימה כשהכל תקוע, ועוד אופציה אדירה בפיק אנד רול של אמארה ונאש. בוא נראה עכשיו מישהו שולח עזרה מהצבע כשאמארה חותך. עם הסגל הנוכחי פיניקס לא ממש יכולה לדבר אליפות. החסרון המשמעותי בעיני: הבעיה של פיניקס היא במשחק עומד ברבע הרביעי ובקראנץ' טיים, ואז אם מכניסים את הכדור לדיזל ישר שולחים אותו לקו. אבל לדעתי זה לא משהו שצריך לגרום לקר לוותר. אני מסכים עם מי שאמר שזה טרייד אמיץ מאוד שלו.

שלא לדבר על הווינריות והמנהיגות והעוצמה שהוא מביא לחדר ההלבשה

מחליפים את הנקניק האולטימטיבי בבחור שזכה בארבע אליפויות ויגרום לכל אחד מהמשקשקים בפיניקס להאמין שזו העונה שלהם והם לוקחים אליפות. לא כדאי לזלזל בנקודה הזו בכלל, כי האם מישהו מאמין שפיניקס תאמין שהיא יכולה לקחת את הספרס בסדרה של שבעה משחקים? עם הדיזל היא תאמין.

יאללה יאללה, תחזור להודו

סתם כפרה, אבל מדהים איך כולם מסתכלים על "מה שאק יכול לתרום לפיניקס" ולא על "מה פיניקס מאבדת" או "איך הסגל של פיניקס נראה עכשיו עם חור ענקי בעמדות הפורוורד ו-4 שחקנים עם בריאות מועדת לפורענות בחמישייה"

הייתי מת לחזור... אז תודה על האיחולים הלבביים, אני מעריך את זה.

בנוגע למשכורות

לבנקס יש חוזה מגעיל לעוד ארבע עונות. מריון עם 17M ואפשרות לצאת בעונה הבאה. הטרייד לא תוקע את העתיד של פיניקס בצורה מחרידה כמו שמנסים צייר- לפחות בשנתיים בקרובות השילוב של שאק עדין אפקטיבי ויאיים על האליפות. לאחר סיום החוזה של שאק (09/10) גם נאש יוצא מהחוזה שלו (13M) ופיניקס תחזיק בקבוצה שנעה על ה-45M עם יכולת להחתים FA משמעותיים. לא רע. אסור לשכוח שמריון כנראה היה משתמש באופציית היציאה שלו ופיניקס הייתה נותרת ללא אחד מהשחקנים המשמעותיים שלה ויכולת לבצע החתמות.

מבחינת פיניקס, החוזה של מריון היה lose-lose

אם הוא היה מממש את האופציה שלו, הם היו משלמים לו בעונה הבאה 17 מיליון שזה פשוט יותר מדי (והיה מכריח אותם לעוד טרייד גרוע סטייל קורט תומאס / ג'יימס ג'ונס). אם הוא לא היה מממש את האופציה שלו, הם היו נשארים עם אופציית ה-sign and trade, ולא מקבלים תמורה ראויה תמורתו. כרגע הם חוסכים קצת כסף כי שאקיל מקבל פחות מבנקס+מריון ביחד, וגם בעונה הבאה החוזה של שאקיל יהיה שווה הרבה, לא משנה באיזה כושר הוא יהיה (20 מיליון שיורדים מהתקרה זה לא מעט).

טוב ויפה, אבל תסתכל על הדאון סיידס:

1. שאק יהיה אפקטיבי, אולי, לעונה הנוכחית. בעונה הבאה הוא יתן מקסימום משחק פה ומשחק שם, ועוד 2 עונות הוא יהיה פגר שיושב על שליש מהתקציב, וכל זה על חשבון העונות האחרונות שנאש מסוגל לתת בקריירה שלו. 2. שאק, גם העונה, לא יוכל לשחק יותר מ 25 דקות בקצב של פיניקס. השמיכה של דאנתוני קצרה ממילא, מה שמשאיר אותנו עם חלוקת דקות עוד יותר דפוקה מאשר קודם. מריון הרי נשא בנטל הדקות יותר מכל שחקן אחר, ואל תשכח את בנקס שהיה אחד משחקני הרוטציה המעטים שיש לפיניקס. 3. בלי מריון היל נשאר השחקן היחיד שיכול לשחק בעמדה מספר 3. במצב הנוכחי פציעה של היל היא סוף הסיפור בשביל פיניקס. אתה באמת רוצה להיות תלוי בבריאות של היל? וזה בלי לדבר על הבריאות של שאק, שגם היא מועדת לפורענות. 4. החשיבות של מריון לפיניקס עצומה, את הדברים שהוא עושה - ריבאונד והגנה על שחקנים בעמדות 3-4, אין מי שיעשה עכשיו. שאק ריבאונדר טוב, אבל הוא ריבאונדר מסוג שונה. מריון היה מכסה כדורים אבודים וכדורים שעפים רחוק מהטבעת ועכשיו אין ממש מי שיעשה את זה. שלא לדבר על זה שמריון היה הציפור הכי חשובה בהתקפה בשביל המסירות של נאש. מי ירוץ לשם עכשיו, שאקיל? 5. שוב בנקס - תמעיטו בחשיבות שלו כמה שבאלכם, אבל בעיניי הוא שחקן טוב וחשוב לרוטציה הנוכחית. 6. לסיכום העניין, אחרי הטרייד לפיניקס תהיה קבוצה שעומדת על כרעי תרנגולת - הבריאות של היל ושאק, ועל שמיכה קצרה מתמיד, וזה נכון לעונה הנוכחית. בשתי העונות הבאות זה ייראה פחות או יותר כמו שמיאמי נראית עכשיו. זה באמת מה שאנחנו רוצים?

פיניקס כנראה הגיעו למסקנה שרק לרוץ בפליאוף לא יעבוד.

בהתחשב במסקנה הזאת הם היו צריכים לעשות אחד משני השינויים. לזרוק את אמראה - במשחק עומד הוא לא אפקטיבי בתור סנטר. להביא מישהו לסנטר, מכיוון שאין סנטרים שאפשר לקחת בחצי חינם אז לא הייתה להם ברירה אלא לעשות טרייד על מישהו. לדעתי לאור הנתונים הללו הטרייד הזה הוא הגיוני. 1) מריון היה הולך בכל מקרה בסוף השנה, והם היו חייבים לעשות טרייד שהוא יהיה מרוצה ממנו (שום קבוצה לא תקח את מריון רק לחצי שנה אם הם לא בטוחים שהוא יחתום הארכה). 2) שאקיל עם כל הבעיות שלו הוא אחד הכוחות הגדולים בצבע, גם לפרקים של 25-30 דקות למשחק. החסרון הוא שלפניקס יש חולשה בעמדה 3, אבל הרבה יותר קל למצוא 3 שיסתום לך חור מאשר סנטר. אני מאמין שבסופו של דבר זה טרייד טוב לפיניקס.

אני לא כל כך מסכים

דיאו יכול לשחק בעמדות 1-5, ולדעתי דווקא עמדה 3 מתאימה לו מאוד, כי עד עכשיו הוא היה שחקן הפוסט אפ הכי טוב של פיניקס, ועכשיו ישמרו עליו שחקנים יותר נמוכים מבד"כ. חוץ מזה גם בל יכול לשחק בעמדה 3 (כשנאש וברבוסה משחקים 1-2). הטרייד הזה נותן לפיניקס יכולת לגוון, בין חמישיה גדולה עם שאקיל,אמארה,דיאו,בל,נאש. לבין חמישיית סמול בול של נאש,ברבוסה,בל,דיאו,אמארה. פיניקס לא צריכה את שאקיל ל40 דקות למשחק, ואני מעדיף שאת הדקות של בנקס יקבלו טאקר וסטרוברי. פיניקס צריכה סנטר רציני שלא יחגגו עליו בצבע, ועדיף שיהיה טיפוס קשוח כי כמו שבארקלי אומר כשנאש הוא השחקן הכי קשוח בקבוצה שלך, אתה יודע שאתה קבוצה רכה. אתה רואה את הורי או אחד המלוכלכים האחרים של הספרס מנסה שטיקים כאלה כשאקיל בצד השני? אולי אם יש להם נטיות להתאבדות.

יאללה יאללה, תחזור להודו

סתם כפרה, אבל מדהים איך כולם מסתכלים על "מה שאק יכול לתרום לפיניקס" ולא על "מה פיניקס מאבדת" או "איך הסגל של פיניקס נראה עכשיו עם חור ענקי בעמדות הפורוורד ו-4 שחקנים עם בריאות מועדת לפורענות בחמישייה"

אל תגיד לא מסתכלים

מסתכלים אבל א.מריון כבר הודיע שהוא רוצה לעזוב את פיניקס, אם לא טרייד עכישו, בקיץ הוא פשוט יקום וילך ולא יקבלו כלום בתמורה. ב. מריון נוטה להיות פחות אפקטיבי בפליאוף ההרכב הזה של פיניקס כבר הראה שחסר לו משהו כדי להיות מצליח בפליאוף, ומה שחסר לו זה כוח בצבע ויכולת לשחק גם כשמתפרצת וההפצצה מרחוק לא הולכת, שאק אינו מה שהוא היה פעם, הוא לא יפתור להם את הבעיה הזו ב-100 אחוז, אבל הוא יקל על העומס. ג.ברור שפינקס עושה פה ויתור גדול על בסיס אמונה, אבל לפעמים זה מה שצריך, במיוחד בשלבים האלו של העונה, כי במצב הנוכחי אין לה סיכוי לאליפות. קר ראה את הלייקרס מביאים את פאו גסול, את דאלאס מדברים ברצינות על להביא את ג'יסון קיד והוא יודע שתמיד יש את הסכנה שהספרס פתאום יתעוררו, יוטה לוחצת על הגז וגם ניו אורלינס נראית מצוין, ואם זה לא מספיק, יש 4 קבוצות מצוינות שילחמו על 2 המקומות הנותרים, אין לסאנס סיכוי ללא מהלך משמעותי כלשהו, איך אומרים, בשביל להכין חביתה צריך לשבור ביצים...

אני לא כל כך מסכים

דיאו יכול לשחק בעמדות 1-5, ולדעתי דווקא עמדה 3 מתאימה לו מאוד, כי עד עכשיו הוא היה שחקן הפוסט אפ הכי טוב של פיניקס, ועכשיו ישמרו עליו שחקנים יותר נמוכים מבד"כ. חוץ מזה גם בל יכול לשחק בעמדה 3 (כשנאש וברבוסה משחקים 1-2). הטרייד הזה נותן לפיניקס יכולת לגוון, בין חמישיה גדולה עם שאקיל,אמארה,דיאו,בל,נאש. לבין חמישיית סמול בול של נאש,ברבוסה,בל,דיאו,אמארה. פיניקס לא צריכה את שאקיל ל40 דקות למשחק, ואני מעדיף שאת הדקות של בנקס יקבלו טאקר וסטרוברי. פיניקס צריכה סנטר רציני שלא יחגגו עליו בצבע, ועדיף שיהיה טיפוס קשוח כי כמו שבארקלי אומר כשנאש הוא השחקן הכי קשוח בקבוצה שלך, אתה יודע שאתה קבוצה רכה. אתה רואה את הורי או אחד המלוכלכים האחרים של הספרס מנסה שטיקים כאלה כשאקיל בצד השני? אולי אם יש להם נטיות להתאבדות.

לא אוהב את הטרייד הזה

כי פיניקס, לדעתי לפחות, נחלשים הגנתית בטירוף. כל חמישיה עם שאק ואמארה ביחד לא יכולה לשמור על אף אחד. שאק יסגור את הצבע, ככה שלאמארה יהיה קשה להשיג את כל הלייאפים והדאנקים שלו. חוץ מזה, מאריון היה השומר היחיד שלהם . האט את פארקר למשל, ושם גוף על דאנקן יותר טוב מאמארה (שזה מצחיק). זה לא שאני תופס ממאריון. כי אני לא. הוא הכי לוזר אי פעם, ואולי הכי אוברייטד בליגה. אבל פיניקס נראים כרגע לא מאוזנים התקפית, וכמו קבוצת ההגנה הרעה בליגה. השומר הסביר היחיד זה ראג'ה בל. אני מת לראות את שאקיל עוצר את דאנקן בפלייאוף. אעלק. זה יהיה 3 עבירות וחילוף. חד וחלק. כנל בוזר כנל נוביצקי כנל כל אחד. עכשיו כמובן שתגידו לי ששאק לא ישמור על נוביצקי ובוזר. אז אוקור ייתן לו בראש ביוטה, ונוביצקי ישים על אמארה סל כל התקפה. למה? כי אמארה הוא השחצן חסר ההגנה והפרחח המגעיל הגדול בליגה, ופעם אחרונה שהוא עשה צעד הגנה, הוא נפצע בברך מרוב הלם! בקיצור, הטעות הכי גדולה של פיניקס, לדעתי, היא הויתור על קורט תומאס. זהו. זה לא שהם לא צריכים להעיף את מאריון הנקניק הבכיין, וזה לא ששאק הוא לא ווינר, או השפעה חיובית, או כוח בפנים או אלף ואחת דברים שמאריון הוא בטח לא. פשוט פיניקס, לדעתי, עדיין לא מספיק טובים. לא הגנתית זה בטוח. ונראה איך זה משתלב התקפית. טרייד על קירילנקו היה עושה אותם לקבוצה הכי טובה בליגה לדעתי. טוב.

ג'ינובילי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לפני שבועיים מריון קיבל הודעה מסטיב קר שהוא נשאר ואין דיבורים על טרייד. כנראה שהטרייד של גאסול יצר אפקט דומינו ושכנע את דאנטוני ששאק ייתן לו את החלק החסר בפאזל. לדעתי פיניקס תהיה טובה יותר עם שאק גם אם זה אומר שהיא תהיה איטית יותר. הם לא מביאים את שאק כדי שיעשה נק' הם מביאים אותו כי הנוכחות שלו יכולה להיות ההבדל בין טבעת לפירוק, בסיטואציה שנוצרה עם מריון זה נראה לי מהלך נכון של פיניקס.

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר