הי

הי

השאלה שלי היא קארתי את כבשן הנשמה אמרו לי שלאחר מכן קוראים את אחים לנשק . לאחר מיכן צריך לקרוא את רשומות רומח הדרקון? והאם שישת המפגשים לא תורגם לעיברית? תודה נתלי

אני די בטוחה שלא תרגמו את שישיית המפגשים...

ואני אישית, מהשניים שכם קראתי (בתרגום בסיסי "לב אפל" ו"פלדה וחרב") חושבת שזה לא כזה הפסד... בכל מקרה, מבחינת סדר, אם כבר התחלת לקרוא הכל לפי הסדר של רייסטלין, תמשיכי לרשומות, אחרי זה סדרת התאומים (לדעתי הטובה מהשאר), ואחרי זה את "דרקונים של להבת קיץ". יש מצב שפיספסתי כמה, מאחר שאלו היחידים שאני קראתי. Ambaron נ.ב רייסטלין שולט

דווקא כן תרגמו את סידרת שישיית המפגשים

אמנם לא קראתי אותה אבל נתקלתי בה בסיפריות רבות. והכי חשוב- ברוכה הבאה לקהילה נתלי!!! אנא הישארי עימנו ותרגישי בנוח לפנות אלינו בכל שאלה ודיון :) שי

אה! זה למה צריך הרבה אנשים בפורום (או לפחות שניים)

הי

השאלה שלי היא קארתי את כבשן הנשמה אמרו לי שלאחר מכן קוראים את אחים לנשק . לאחר מיכן צריך לקרוא את רשומות רומח הדרקון? והאם שישת המפגשים לא תורגם לעיברית? תודה נתלי

כל הספרים תורגמו פעם ע"י חברה שכבר לא קיימת היום...

מה שגורם מן הסתם לכך שקשה למצוא את הפסרים בעברית- אפשר בספריות (ככה קראתי את כולם) בעניין הסדר- תעברי לרשומות הרומח- למידע נוסף את יכולה לפנות למאמר בלוח המאמרים של הפורום. http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=/f/article/index&forum_id=3001&b=1&cat_id=520&id=457009&board=1

אני די בטוחה שלא תרגמו את שישיית המפגשים...

ואני אישית, מהשניים שכם קראתי (בתרגום בסיסי "לב אפל" ו"פלדה וחרב") חושבת שזה לא כזה הפסד... בכל מקרה, מבחינת סדר, אם כבר התחלת לקרוא הכל לפי הסדר של רייסטלין, תמשיכי לרשומות, אחרי זה סדרת התאומים (לדעתי הטובה מהשאר), ואחרי זה את "דרקונים של להבת קיץ". יש מצב שפיספסתי כמה, מאחר שאלו היחידים שאני קראתי. Ambaron נ.ב רייסטלין שולט

דווקא כן

נתקלתי בספרים על מדפי הספרייה אבל לא קראתי אותם. אני מסתפקת ברומח :)

כל הספרים תורגמו פעם ע"י חברה שכבר לא קיימת היום...

מה שגורם מן הסתם לכך שקשה למצוא את הפסרים בעברית- אפשר בספריות (ככה קראתי את כולם) בעניין הסדר- תעברי לרשומות הרומח- למידע נוסף את יכולה לפנות למאמר בלוח המאמרים של הפורום. http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=/f/article/index&forum_id=3001&b=1&cat_id=520&id=457009&board=1

נכון מאד....

כל 6 הספרים של שישית המפגשים תורגמו ע"י מיצוב אשר פשטה את הרגל לפני כמה וכמה שנים (עד היום אני מנסה לחשוב איך אפשר לפשוט רגל כשיש לך זכויות על כל כך הרבה מוצרים טובים). מדובר בסרפים המכילים הרפתקאות של גיבורי הרומח בנפרד. כך למשל הספר הראשון (נשמות אחיות) מספר על ילדותו של תניס ועל פגישתו עם חלמיש. הספר השני (תאוות נדודים) מספר על הצטרפותו של גדילן (המלך) לצמד תניס את חלמיש בע"מ. הספר השלישי (לב אפל) מספר את סיפורה של קיטיארה מגיל 5 בערך, כולל לידת התאומים קרמון ורייסטלין. הספר הרביעי (השבועה והמידה) מספר את סיפורו של סער והוא באופן כללי ספר גרוע/משעמם/מעפן/עלוב/לא מעניין/לא רלוונטי/מציק/מעיק וכו'.... הספר החמישי (פלדה ואבן) מספר על הרפתקה משותפת של קיטיארה ותניס. הספר השישי (החבורה) מספר על ההרפתקה הראשונה של כל בני החבורה באיי המינוטאורים. כללית, הספרים בהחלט סבירים (בעיקר הראשון והשישי). הבעיה היא שהם לא ממש עולים בקנה אחד עם סיפורי הרשומות (כך למשל ב"Bשמות אחיות" מסופר על הקרבה הרבה בין חלמיש למלך האלפים בעוד שברשומות הדבר כלל לא בא לידי ביטוי). נחמד לקרוא, אבל זה לא מוסיף או גורע מההבנה של רשומות ואילך. אם כי...... מאד מעניין לקרוא במובן של "להכיר את הדמויות טוב יותר". סדר הקריאה המומלץ (של כל הסדרה): 3 כרכי הרשומות (דמדומי סתיו, ליל החורף ושחר האביב). 3 כרכי אגדות (עת, מלחמת ומבחן התאומים). כאן יש 2 אופציות: 1. לקרוא את דרקוני להבת קיץ (אולי התרגום הגרוע ביותר שנעשה לספר אי פעם) ומשם להמשיך לטרילוגית הנשמות שיצאה ממש בחודשים האחרונים. 2. לעצור קצת ולקרוא את כבשן הנשמה המספר את סיפורו של רייסטלין בבית הספר למגים כולל המבחן ולאחר מכן את אחים לנשק המהווה המשך ישיר לכבשן הנשמה (מדובר בספר חביב מאד לטעמי אך הוא זכה לביקורות לא אוהדות במיוחד בפורום). תיהנה, 007 נ.ב. רייסטלין באמת שולט.

"ביקורות לא אוהדות" הא?

זה אני שיצאתי נגדו- את יכולה לראות בלינק שהבאתי, ספר מעצבן לדעתי. ו007- נדמה לי שהיא כתבה שהיא כבר קראה את כ"ה... ושאלה לך נתלי- את קוראת לפעמים ספרים באנגלית או רק בעברית? תום.

מה רע באחים לנשק ?

ספר קליל שמטרתו להעביר כמה שעות עם גיבורים מוכרים ואהובים. לא יצירת מופת אבל גם לא כזה נפל....

אני אישית קראתי אך ורק את הרשומות ולהבת קיץ

והספיק לי בהחלט. נהנתי, היה טוב אבל די כבר עברתי הלאה. יש יותר מידי עולומות שאני רוצה לקרוא עליהם וגם ככה אני לא קורא כל כך הרבה. שי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר