חוג מבוכים ודרקונים

חוג מבוכים ודרקונים http://www.dnd.fun.ms

למה

למה מבוכים ודרקונים עולה כסף? זה אמור להיות משחק של כיף והוא הפך את זה למשהו שלדעתי מוציא את הכיף מהמשחקץ

יש בזה מין הטוב ומין הרע

טוב: זה מציג את משחקי התפקידים לאנשים אחרים, ילדים שאחרת לא היו מכירים את היופי במשחקי תפקידים. רע: עד 10 איש כדי שייתנו טיפול אישי לכל אחד? אפשר לומר את זה על עד 6 איש. מעבר לזה זו סתם גזילת כסף.

למה כסף?

אל תהיו תמימים... כל מתנ"ס מציע היום חוג כזה. ספרי חוקי המשחק עולים כסף, כמה שעות מאמץ והשקעה לקראת כל מפגש וכן זמן המפגש גם נכנסים בנוסחה של זמן=כסף. אם יש מנחה בעל תעודת הוראה וניסיון של שנים בהנחיה שמוכן להעביר כזה חוג בחינם שיקום. אז באמת אל תהיו תמימים ותחשבו על ההשקעה שמתווספת לאחר יום עבודה מלא. אני מעוניין להגיב גם על מספר המשתתפים. אצלי יש הגבלה ואצל אחרים אין! זה בתור התחלה. חוץ מזה, מי שיש לו ניסיון בהוראה מסוגל גם להריץ משחק עם כמות גדולה אף יותר. מספר המשתתפים האפשרי בקבוצת משחק אינה מספר אבסולוטי אלא מספר התלוי ניסיון וכישורי המנחה וסוג השחקנים.

איזה קשקוש!

"ספרי חוקי המשחק עולים כסף, כמה שעות מאמץ והשקעה לקראת כל מפגש וכן זמן המפגש גם נכנסים בנוסחה של זמן=כסף." - ספרי משחק – אם דוקא מבוכים ודרקונים אז המחיר הוא 470ש"ח והספרים נשארים לכל החיים. כאשר כל החבורה מתחלקת בכסף זה יוצא 78.33 ש"ח לאיש (אם נצא לפי הנוסחה שלך של 10 איש אז 47 ש"ח לאיש) בניגוד ל1400 ש"ח שאתה מציע זמן = כסף? מדובר על ילדים. אני לא יודע בקשר אליך אבל רוב הילדים שילכו לחוג כזה, לא עסוקים בבעיות קיום ואין להם בעיה של לבזבז כמה שעות, מה שכן, לא בטוח שכך הדבר בשכיר שעושה זאת למען כסף ולאו דוקא למען הנאתו האישית. "אם יש מנחה בעל תעודת הוראה וניסיון של שנים בהנחיה שמוכן להעביר כזה חוג בחינם שיקום. אז באמת אל תהיו תמימים ותחשבו על ההשקעה שמתווספת לאחר יום עבודה מלא." – קוראים למנחה כזה, מנחה מהחברה. מנחה עם נסיון בהנחיה עדיף פי כמה מונים ממנחה בלי נסיון, אבל עם תעודת הוראה. כמו – כן, משחקי תפקידים זו פעילות של כיף טהור, לא שיעור. לא משנה אם מי שמעביר את זה הוא מורה עם תואר שלישי בהוראה. מה שחשוב זה שהאנשים המעורבים יהנו. "אני מעוניין להגיב גם על מספר המשתתפים. אצלי יש הגבלה ואצל אחרים אין! זה בתור התחלה. חוץ מזה, מי שיש לו ניסיון בהוראה מסוגל גם להריץ משחק עם כמות גדולה אף יותר." – סבבה שיש לך הגבלה. אבל הגבלה כזאת אבסורדית? ההגבלה של 6 איש לא נובעת מכך שלמנחה אין תעודת הוראה. היא נובעת מהמכניקה של המשחקים. המשחקים מיועדים לסופרימום של 6 אנשים. אתה מעוניין שמחלקה שלמה תצעד לתוך ההרפתקאות שהמנחה מציב? זה לא קשור להוראה. הדמויות יתחילו להתערבב בביניהן, במיוחד אצל שחקנים מתחילים. הדמויות יתחילו להיות דומות ויהיה שחקנים דומיננטיים ושחקנים ששם סתם. אם מנחה בעל נסיון בהוראה יכול להתמודד עם 10, למה לא 30? למעשה "הגבלה" מוזרה כזאת אומרת שאתה מנסה לחסוך בשכר של מנחים ע"י שכירת פחות מהם והצבתם כאחראים על מס' גדול יותר של משתתפים. "מספר המשתתפים האפשרי בקבוצת משחק אינה מספר אבסולוטי אלא מספר התלוי ניסיון וכישורי המנחה וסוג השחקנים." – משום מה רוב המנחים בעלי הנסיון, כולל אותי עם 12 שנות ההנחייה שלי לא יסכימו איתך. ד"א מה זה סוג שחקנים? כל השחקנים הבאים אלייך אמורים להיות מתחילים שכן מנוסים לעולם לא ילכו לדבר כזה אם יש להם ברירה. אז יש לך הסוג ה"נחות" ביותר - אפשר לומר – של שחקנים. לסיכום, הטענות שלך מופרכות לחלוטין. הדבר הטוב היחיד שאני רואה מפעילות כמו שלך, היא שהיא נותנת לסטודנטים כמוני תעסוקה, ועלולה לגרום לכך שחלק מהילדים יחליטו להמשיך לשחק בכוחות עצמם.

אל תשכח שזה חוג

אין דבר כזה חוג חינם. לך לכל מתנ"ס שבראש שלך ולא תמצא שום חוג בחינם. באותו טיעון שלך אתה יכול לשאול גם למה כנסים עולים כסף (ביננו, ההכנסות מרק כנס טמ"י אחד מספיקות כדי לקיים עשרה כאלו) ואם אתה כבר שם אז למה ספרים עולים כסף? באומה כמו שאתה חולם משחקי תפקידים ירוצו חופשי ובחינם והכנסים יהיו בחינם והספרים עצמם יחולקו ברחוב אבל בינתיים אני לא רואה אותך, מנחה עם ניסיון של 12 שנה, הולך למתנ"ס ומציע את שירותיך חינם אין כסף.

נכון זה חוג - ומה לעשות דברים עולים כסף

ראשית תסתכלו על זה כך, יש אלפי ילדים שהיו רוצים לשחק וללמוד די אנ די , והם לא נחשפים לזה ,הרבה מהם אין להם את הכוח ללמוד לבד, אבל היו רוצים שמשהו מנוסה יעביר להם הרפתקאות. עכשיו- אם כל הכבוד לאנשים שמוכנים לנדב מזמנם הפנוי, אני חושב שכל מי שמסוגל להתנדב בחינם להעברת משחקים שכאלה באופן תדיר ולא בצורה חד פעמית - הוא או שהוא פריאייר אחד גדול , או שאין לו הרבה מה לעשות בחיים כניראה ומשועמם. גם אני הייתי מתנדב מידי פעם להריץ משחקים לאנשים ואפילו יותר מזה הקמתי קבוצה די אנ די של ילדים שקיבצתי מהאיזור ולימדתי אותם יחד עם אחי , אבל באיזה תדירות? היינו ניפגשים פעם פעמיים בחודש. במיקרה הטוב ולעיתים היו גם חודשים בלי זה . כשאתה רוצה שמשהו עם הרבה נסיון שיעביר הרפתקאות לילדים ,ואלו ילדים שהוא לא מכיר , אתה רוצה שהוא ישקיע זמן יכין ויכתוב הרפקתאות, ימצא זמן קבוע בשבוע או אפילו פעמיים בשבוע בו יגיע לאותו מקום מפגש אם זה מתנ"ס או מקום אחר, ישקיע זמן - וכל זה בלי שום תמורה? כסף - זה לא דבר רע - רק כשהוא נעשה ממוסחר ,אני בעד ללמד ילדים את המשחק ,ובמקביל לאפשר להם ללמוד איך להריץ הרפתקאות לבד גם כן כדי שבסופו של דבר לא יהיו צריכים אותי , אבל מעל 90% מהם מעדיפים את הגישה הנוחה ,לבוא להרפתקאות בלי לנסות אפילו לעשות את זה לבד. אותם מנחים שעושים את זה , לרוב בעלי ניסיון רב שנים בתחום ,ויש להם הרבה מה לתת לילדים הללו, ההורים שלהם ישמחו לשלם הרבה כסף כדי שהילדים שלהם יהיו עסוקים במשהו שגם מפתח להם את היצירתיות והמחשבה, אני מברך מאוד על חוגים שכאלה - כל זמן שהם לא נעשים מתועשים מידי, רוצים דוגמא לחברה שמיסחרה את זה ? -> משכילון - החברה הזו דואגת לבין 12-20 תלמידים בשיעור , וזה לדעתי באמת הרבה , מה גם שקשה כך להגיע לכולם ,וההתקדמות בהרפתקאה היא איטית ביותר . קבוצות של 6-10 תלמידי/ילדים הינם סבירות לחלוטין, כי אתם גם לא רוצים לקחת יותר מידי כסף וגם אתם לא רוצים להעיק את הורי הילדים , המחירים צריכים להיות ברמה קרובה לחוגים דומים אחרים במתנסים, תיזכרו שגם בעל החוג הזה משלם סכום מסויים למתנ"ס על שימוש במתקניו -למרות שזה סכום יחסית נמוך בשל התועלת הציבורית של החוג. ואם זה מפריע לכם שיש כאלה שמשלבים הנאה(משחקי תפקידים) אם קצת עסקים (כדי שהם יוכלו להמשיך להקדיש כל זמן שלהם לתחום משחקי תפקיידם ורק הופך את זה למקצועי יותרו בר-מחשבה יותר אם באמת מפריע לכם ,תיצרו אלטרנטיבה אחרת לאותם ילדים - פיתחו קבוצות על בסיס התנדבותי , ניראה אותכם עושים את זה בצורה קבועה - כי מעבר לכמה פעמים בודדות אני בספק שמשהו יעשה את זה ממש, ואם כן - כניראה יש לו באמת יותר מידי זמן פנוי ביום (ושימכור לי קצת ממנו). א ס פובונזק

הבנתם אותי לא נכון

אין לי שום דבר נגד החוגים הללו כחוגים.זה טוב שהם קיימים. יש לי בעיה שמציגים עובדות לא נכונות כמשהו טוב. הגבלה של 10 אנשים זה אמנם טוב מלא כלום, אבל עדיין לא דבר טוב. ומחירים זה דבר שולי. כמו כן הוא מציג את זה כאילו זה עדיף על משחק עם החברה. זה לא. אלה כל הטענות שלי

מי שיש לו חבר'ה לא הולך לחוגים האלו

משום מה אם הוא כבר בקבוצת משחק הוא לא צריך ללכת לחוג ללמוד את החוקים. זה חוג שנועד לעשות לך היכרות עם המשחק.

סאני, תקרא את ההודעות שלי שוב אתה חוזר על מה שאמרתי.

הרשה לי לצוטט

"כמו כן הוא מציג את זה כאילו זה עדיף על משחק עם החברה" ואני בתגובה אמרתי לך שמי שהולך לחוג אין לו בשלב זה חבר'ה והוא הולך ללמוד.

והרשה לי לצוטט

"ד"א מה זה סוג שחקנים? כל השחקנים הבאים אלייך אמורים להיות מתחילים שכן מנוסים לעולם לא ילכו לדבר כזה אם יש להם ברירה." ולא על זה הויכוח כל מה שאני אומר זה שלא כל מה שמוצג כנוצץ, הוא זהב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר