הסרט "הארי פוטר והאסיר מאזקאבן" - מסמך אנושי מזעזע (ונטול ספויילרים)

אני מזו-ע-ז-ע-ת. נקודה. בלי קשר לסר, שהדעות בנוגע לאיכותו חלוקות (מאוד), הלכתי לראות את הסרט ביום ראשון הזדעזעתי, והייתי חייבת לפרוק מעליי את הזועה הזאת... כמה דברים שלא יהרסו לאף אחד עלילה (למרות שהאמת אין לי מושג איך אפשר להרוס אותה עוד יותר...) אלא יותר יתלוננו על הליהוק ועל האבסורד, על דברים שהיו אמורים להיות ואין, שאין להם הרבה מטרה חוץ מזה שאני מאוד נהנית לשפוך את חמתי על התועבה הזאת... א. ללופין יש שפם. ב. רון אדיוט. ג. הארי והרמיוני הם גיבורי על שעושים כמעט כל דבר אפשרי. ד. סיריוס מכוער. ד. הסוהרסנים עפים. כלומר, לא מרחפים להם, אלא עפים. למה? אני חושבת שזה בשביל שלא יראו את ההעתקה המזוויעה משר הטבעות... ה. העלילה (או מה שנשאר ממנה, אם בכלל) לא מסודרת בכלל. הסוף הוא האמצע, האמצע הוא... אמממ... מאיפה הם הגיעו לאמצע? ו. כשלופין והארי מדברים זה נשמע כמו תחילתו של סרט פילוסופיה יפני על מציאת אני פנימי וכו'. רק שזה לא. זה ממש לא. ז. מאלפוי הפך לילד בכיין (כלומר ממש בכיין). ח. דלגו על שתי (?!) משחקי הקווידיץ' האחרונים. ט. לא מסבירים בכלל מי הכינו את מפת הקונדסאים. י. לפטרונוס אין צורה (רק ממש בסוף, ואז זה פשוט דבר כזה שבוהה בחלל האוויר ולא זז לשום מקום). *נאנחת הקלה* טוב, עכשיו אני מרגישה הרבה יותר טוב... טוב נו, קצת יותר. אבל זה גם משהו.

שמתם לב שהרבה אנשים קוראים "אזבקאן" במקום אזקבאן" ?

אבל מאחר והסופרת עצמה עומדת מאחורי התסריט לסרט - את התלונות אליה

ואיך הסרט כסרט פנטסיה בניתוק מהיותו ספר? שאלה שצריכה להשאל. אסף.

יש משהו בדברייך, אבל... (**זהירות - ספוילר לגבי הספר החמישי**)

ראיתי אתמול את הסרט, ובאמת התאכזבתי מהעובדה שלא הסבירו מי הכין את מפת הקונדסים, או שאבא של הארי בכלל היה משנה צורה. בנוסף, מאלפוי באמת הפך לבכיין רציני, אבל כאן בעצם משתקפת הצורה בה הארי, הרמיוני ורון רואים אותו, כי הוא באמת בכיין גדול - כמו כל הבריונים. כאן מסתיימת ההסכמה שלי איתך... אז מה אם ללופין יש שפם? אני לא זוכרת שרשום במקום כלשהו שאין לא שיער על הפנים. רון רחוק מלהיות אידיוט, אבל הוא קצת קשה הבנה - כמו בספרים בדיוק. הארי והרמיוני לא עושים כל דבר אפשרי, אלא רק מה שרולינג 'אמרה' להם לעשות. אני לא חושבת שמישהו יכול לקרוא לגארי אולדמן מכוער, אלא מותש, חיוור, חלש, כמו שקוסם ששהה עם הסוהרסנים אמור להיראות. כאן שוב יש אכזבה קלה, בכך שהם לא מגלים שסיריוס שרד את אזקבאן בגלל שהוא הפך לכלב, וכך הסוהרסנים לא חשו בו. ברור שהסוהרסנים עפים - הם הרי תקפו את הארי באוויר, באמצע המשחק, והם צריכים להיות קרובים בשביל לעשות את זה, לא? משחקי הקווידיץ' הם לא העיקר בספר השלישי, לעומת הראשון והרביעי למשל, כך שלהשמיט את כל עניין גביע הבתים היה לגמרי בסדר מבחינתי, בעיקר מאחר ותהיה מנה גדושה של קווידיץ' בסרט הבא. כזכור, לפטרונוס אין צורה בהתחלה, כי הוא לא היה מלא - למי שקרא את החמישי (זהירות - ספוילר********).... בבירור שנעשה להארי, הקוסמים היו המומים מכך שהוא בכלל הצליח להפיק פטרונוס מלא בגיל 15, וכאן הוא עשה זאת ביל 13. האכזבה שלי מהפטרונוס נוגעת בעניין מפת הקונדסאים, ובהסבר - אבא של הארי הרי הפך את עצמו לאייל, וזה הפטרונוס שלו, כך שבאמת משו מאבא שלו היה איתו. בסך-הכל, נהניתי מהסרט - הם לחלוטין משתפרים מסרט לסרט, כי לדעתי הראשון היה אנמי. כאן היה שימוש בעיקר העלילה, ובמה שחשוב. הליהוק של אמה תומפסון היה ענק, לדעתי, וכן של גארי אולדמן. חבל רק שהסרט לא יצא לפני הספר החמישי, *****ספוילר***** הרי בספר השלישי אנחנו רק זוכים להכיר את סיריוס, ובחמישי... אורלי

בקשר לסוהרסנים

הם עפו ??????????? ממה שזכור לי מהספר, הם היו על הקרקע, השקיפו על הארי וע"י כך ערערו אותו... לא זכור לי שהם ידעו ממש לעוף (אלא אם אני ממש לא זוכר...) 007 גם רוצה לדעת לעוף

אבל מאחר והסופרת עצמה עומדת מאחורי התסריט לסרט - את התלונות אליה

ואיך הסרט כסרט פנטסיה בניתוק מהיותו ספר? שאלה שצריכה להשאל. אסף.

רק כי אני רוצה להיות בטוחה - היא בטוח עומדת מאחורי התסריט, כלומר באופן רשמי ומוכר?

כי אם כן, היא צריכה להתבייש בעצמה... ולא, גארי אולדמן לא מכוער, ורון הוא לא לחלוטין אדיוט, והארי והרמיוני לא עושים ממש ממש הכל - כתבתי מתוך סערת רגשות (טוב, לא ממה סערה, אבל מתוך עצבים)... מה שכן - סיריוס אמור להיות מישהו בן לא הרבה יותר משלושים, גבר שהיה מהמם ועכשיו אולי פחות אבל אמור להיות איזושהי קרבה בין המראה הקודם שלו לאיך שהוא נראה כיום.הארי והרמיוני בהחלט לא זרקו אבנים וחיקו אנשי זאב בספר. רון בהחלט לא היה בהכרה עם כל עניין הארי והרמיוני במרפאה. הם הכניסו אותו להכרה בשביל לתת לךו להגיד הערה מטופשת לאתנחתא קומית. וזאת לא הפעם היחידה (אני די בטוחה בזה למרות שאני לא זוכרת שום דבר במדיוק.) הסוהרסנים - הם תוארו כמרחפים סנטימטרים מעל האדמה. הם לא ממש תקפו את הארי במשחק. הוא הרגיש אותם חזק ונפל. הרבה דברים איתם לא הגיוניים למשל למה ברכבת הוא הזיז את הדלת בלי לגעת בה ואז פתח אותה בעזרת היד (את זה אני זוכרת פשט כי ממש צחקנו על זה... כן, כי באנו עויינים.). הפטרונוס - בסוף, מול האגם, הוא אמור לתפוס צורה ולדלג ולתקוף. לא פשוט להיות שם אי שם מאחורי הרבה האור שבאמת משפיע. ולגבי הסופרת - היא באמת עומדת מאחורי זה? כי אם כן, אני באמת לא יודעת מה לאמר... זה יותר תחושת גועל של אני-בחיים-לא-הייתי-עושה-את-זה-לדמויות-שלי. אני יודעת שאני לא היא, ושאני לא יודעת מה השיקולים שלה, אבל בכל זאת...

עומדת לחלוטין.

ואני הלכתי פעמיים ופעמיים נגמרו הכרטיסים. תום. שונא כל מיני דברים

הסרט "הארי פוטר והאסיר מאזקאבן" - מסמך אנושי מזעזע (ונטול ספויילרים)

אני מזו-ע-ז-ע-ת. נקודה. בלי קשר לסר, שהדעות בנוגע לאיכותו חלוקות (מאוד), הלכתי לראות את הסרט ביום ראשון הזדעזעתי, והייתי חייבת לפרוק מעליי את הזועה הזאת... כמה דברים שלא יהרסו לאף אחד עלילה (למרות שהאמת אין לי מושג איך אפשר להרוס אותה עוד יותר...) אלא יותר יתלוננו על הליהוק ועל האבסורד, על דברים שהיו אמורים להיות ואין, שאין להם הרבה מטרה חוץ מזה שאני מאוד נהנית לשפוך את חמתי על התועבה הזאת... א. ללופין יש שפם. ב. רון אדיוט. ג. הארי והרמיוני הם גיבורי על שעושים כמעט כל דבר אפשרי. ד. סיריוס מכוער. ד. הסוהרסנים עפים. כלומר, לא מרחפים להם, אלא עפים. למה? אני חושבת שזה בשביל שלא יראו את ההעתקה המזוויעה משר הטבעות... ה. העלילה (או מה שנשאר ממנה, אם בכלל) לא מסודרת בכלל. הסוף הוא האמצע, האמצע הוא... אמממ... מאיפה הם הגיעו לאמצע? ו. כשלופין והארי מדברים זה נשמע כמו תחילתו של סרט פילוסופיה יפני על מציאת אני פנימי וכו'. רק שזה לא. זה ממש לא. ז. מאלפוי הפך לילד בכיין (כלומר ממש בכיין). ח. דלגו על שתי (?!) משחקי הקווידיץ' האחרונים. ט. לא מסבירים בכלל מי הכינו את מפת הקונדסאים. י. לפטרונוס אין צורה (רק ממש בסוף, ואז זה פשוט דבר כזה שבוהה בחלל האוויר ולא זז לשום מקום). *נאנחת הקלה* טוב, עכשיו אני מרגישה הרבה יותר טוב... טוב נו, קצת יותר. אבל זה גם משהו.

מה שמאוד הפריע לי

זה שלסוהרסנים היה פה. גם כל עניין התעופה היה מוגזם במקצת. והדבר הזה שיוצא מהפה של סיריוס כשכל הסוהרסנים מתקיפים אותם הוא מגוחך לדעתי- כדור קטן זוהר עם נוצות מרחפות סביבו? לא אהבתי את זה, אבל זה סתם עניין פעוט. וכמובן הדברים שהם לא מסבירים, במיוחד מפת הקונדסאים, אבל גם למה נשתלה הערבה המפליקה, ולמה חושבים שהצריף המצווח רדוף רוחות- הרי הם אומרים את זה כמה פעמים בזמן הסרט, וכשהם מגיעים לשם אין שום רמז לרוח, ולא מסבירים על זה. ובקטע עם הבוגארט- הירח של לופין היה כדור כסוף לפי הספר ולא ירח בין עננים, והוא הפך לג'וק שלופין מעך, ולא לבלון. אבל זה עניין שולי. מה שבאמת עצבן אותי בקשר ללופין זה השחקן שהם בחרו, שלא מתאים בכלל לדעתי. עוד דבר מעצבן, וקצת לא הגיוני גם, הוא הפטרונוס של הארי בסוף. הוא אמור ליצור אייל, אבל לא רואים שום אייל, או שום דבר אחר... זה לא הגיוני, כי הוא רואה את עצמו קודם יוצר את האייל, לכן הוא היה צריך ליצור אותו. ובעניין הערבה המפליקה- כשהארי והרמיוני ניסו להיכנס בעקבות רון וסיריוס לתוך הערבה, אני די בטוחה שקרוקשנקס הגיע והראה להם איך לעשות את זה, ואז גם מבינים למה הוא רדף אחרי סקברס כל השנה. לסיכום- הסרט היה יותר טוב מהקודמים, אבל עדיין לא משהו. and i feel your warmth, and it feels like home

עומדת לחלוטין.

ואני הלכתי פעמיים ופעמיים נגמרו הכרטיסים. תום. שונא כל מיני דברים

תום, תקנה מראש את הכרטיסים ואז יהיו לך....

בקשר לסוהרסנים

הם עפו ??????????? ממה שזכור לי מהספר, הם היו על הקרקע, השקיפו על הארי וע"י כך ערערו אותו... לא זכור לי שהם ידעו ממש לעוף (אלא אם אני ממש לא זוכר...) 007 גם רוצה לדעת לעוף

זה נכון הם לא עפו

הם היו על הקרקע ושאבו מהארי את כל הכוחות שלו. הארי נפל מהמטאטא, שעף ברוח ישר לתוך הערבה המפליקה שניפצה אותו לחתיכות ואז הוא קיבל מסיריוס את ה"פיירבולט"- איך קראו לו בעברית?... האם משהו מהאירועים הקסומים האלו נזכר בסרט? אני מחכה עוד כמה שבועות עד שאראה אותו כי ידיד שלי אמור להגיע מחו"ל ונלך יחד.

firebolt = אש המחץ והוזכרו האירועים, אבל...

לא ראו את סדריק בכלל, דילגו על שני משחקי קווידיץ' (אלו שהוא לא נופל בהם.... וזה כולל כמובן את הזכייה בגביע.), ואת אש המחץ הוא קיבל בסוף הסרט (?!)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר