מסדר עוף החול........ספויילרים

רציתי לדעת מי כבר סיים לקרוא את הארי פוטר החמישי, ומה דעתיכם עליו? לדעתי בתור ספר חצי פנטזיה חצי ילדים הוא ממש טוב, מאוד מרתק ומאוד עשיר, הבעיה היחידה שלי עם הספר שבתור חלק חמישי הייתי כבר מצפה למשהו קצת שונה מהתבנית החוזרת של הספרים בסדרה, כבר נמאס לי לקרוא כמה מאות של עמודים וכל פעם אותו סיום של הכל בסדר, מסתיימת שנת לימודים נוספת ושוב נוסעים לדרך פריווט.

אמממ.... <אזהרת ספוילרים>

דווקא אם ממש שמים לב, אפשר לראות שהדפוס הרגיל כבר מתחיל להשתנות קצת בספר השלישי, כשהוא הופך להיות מעט יותר אפל. הספר הרביעי "מתאפל" עוד יותר, וגם פחות מציית לחוקי המסגרת שנקבעו בספרים הראשונים. הספר החמישי כבר נותן לעצמו יותר להשתחרר, אבל אני חושבת שהסופרת איכשהו אולי נסחפה עם זה קצת יותר מדי, ובסוף הספר הגעתי למסקנה שבעצם לא הרבה דברים "חשובים" קרו בספר הזה. אני מתכוונת- היו את המאורעות החשובים כמו מותו של סיריוס, והנבואה, אבל במבט לאחור, כשרולינג נטשה מעט את "מסגרת האם" שלה, היא קצת איבדה כיוון. כשאני מנסה להזכר מה קרה בספר (קראתי אותו בחופש הגדול באנגלית) אני יכולה לחשוב רק על שלושה- ארבעה נקודות דרך חשובות בסיפור, וגם הסדר הכרונולוגי מבולבל לי בראש בקשר לכל הדברים ה"פחות חשובים". אני חושבת שזה שרולינג יצאה מגבולותיה הרגילים מעט, גרם לה לאבד מעט שליטה על הכתיבה, ובסוף הספר הרגשתי שהוא היה מלא בכל כך הרבה דברים שלא היו קשורים. בכל זאת נהנתי מאוד נהנתי לקרוא את הספר וכשיצא הספר הבא אני אקנה אותו (ואולי בינתיים אקרא עוד פעם את החמישי, כדי להזכר). לפי איך שאני מרגישה הספר החמישי משמש כמעין "ספר קישור" בין תקופת הילדות של הארי, שכמעט הגיע לסופה בספר הרביעי, לבין התבגרותו, מכל הבחינות, שתגיע בספר השישי. מבחינה מסוימת אני מצפה לספר השישי, כדי לראות את כל ההתמודדות של עולם הקוסמים עם הידיעה שולדמורט חזר. אך מהבחינה השניה, המתח מעט נשבר כשעכשיו כולם יודעים שהארי לא משקר, וקשה לי לראות לאין זה יוביל, אבל זה כבר לא התפקיד שלי (; למרות "כל זאת", אני ממליצה בחום על הספר החמישי. לדעתי הוא אחד הטובים עד עכשיו. והערה אחרונה- אני חושבת שבגלל שזה גם ספר ילדים מבחינות רבות, חייבת להשאר בו איזושהי מסגרת. לדעתי האופן שבו רולינג הובילה את הקוראים הצעירים מהספרים הראשונים בהם היתה מסגרת וילדותיות רבה, אל תוך שבירת המסגרת, מוות, ואופל מאוד כישרוני ומהמם. ובכלל, אני חושבת שמי שמטיל ספק בכישרונה, פשוט מקנא (: רוצו לקננות (בעברית או באנגלית)!!! יעל

צודקת אבל...

אני חלילה לא אומר שהספר לא טוב, או משהו כזה, אבל אותי הוא די איכזב. נכון ששני הספרים האחרונים קצת יותר "אפלים" אבל התבנית קצת מעצבנת וקצת מזכירה לי את הסוף של שר הטבעות, אחרי שהארי מציל שוב את העולם, הספר נגמר בירידה משמעותית של המתח ושוב אותה שיחה מפגרת עם דראקו ברכבת חזרה מהוגורוטס,וחזרה לחיים שגרתיים. כמובן שהעובדה שעכשיו בטח נחכה עוד כמעט שנתיים לספר הבא שבטח יכיל לפחות 1000 עמודים מאוד מתסכלת וקצת גורמת לי להצטער שהתחלתי עם הסידרה לפני שהושלמה...

אז.....

אני לא יכולה להשוות את הארי פוטר לשר הטבעות, כי אף פעם לא השלמתי את קראת הסדרה. קראתי את ההוביט, את אחוות הטבעת, את שני הצריחים, הגעתי לעמ' 50 בשובו של המלך, ואז נכנעתי. זה פשוט שיעמם אותי. אולי לפני שאני אראה את הסרט של שובו של המלך מתישהו (כי דווקא את הסרטים מאוד אהבתי) אני אספיק לקרוא את הספר, כמו שכל אוהדי הסידרה דוחפים אותי לעשות ואמרים לי שאני לא אתאכזב כי זה הספר הכי מעניין. נכון, הארי פוטר די צפוי בחלק מהמקרים. ונכון, זה די מעצבן לחכות שנתיים לעוד ספר רק בגלל תרגילי השיווק והפירסום. אבל, האמת היא שאני מעדיפה את זה על לקרוא את כל הסדרה בתומה ולסיים אותה תוך שבוע. הציפיה מוסיפה לזה משהו (כמו שאנשי יחסי הציבור יודעים טוב מאוד). ממשיכים לחיות, וכשהזמן מגיע רצים לקרוא. זה חלק מהכיף (: דווקא אותה השיחה עם מאלפוי שהזכרת היתה מאוד חשובה לדעתי, כי (אם אני זוכרת נכון, ותתקני אותי אם אני טועה) זה הראה לנו שלמרות כל מה שקרה עם ולדמורט,ואסירתו של אביו של מאלפוי (או משהו כזה), דארקו עדיין שונא את הארי, אולי עכשיו יותר מתמיד. נכון, זאת עובדה די צפויה, אבל היה חשוב להראות אותה. האמת, שהדבר שהכי הפריע לי בספר (בלי להשמע ביקרותית מדי), הוא שהוא לא כל כך ריאלסטי, אני מתכוונת, שהוא לא כל כך אמין. פשוט, משהו צרם לי באיפיון של הדמויות בספר הזה, לא בטוחה מה. אולי אני סתם מדמיינת. אבל אין ספק, זה הספר שבו רולינג השקיעה הכי הרבה דמיון ויצירה. אותי מעניין איך הארי יתמודד בספר הבא עם מותו של סיריוס, ומה בסוף יקרה עם הרמיוני ורון (המתח כבר הורג, מתי הם סוף סוף יפסיקו להתכחש?? בטח רק בספר השביעי..) ואחרי שהארי כבר לא מרגיש שום דבר כלפי צ'ו צ'אנג, מי תהיה אהבתו החדשה. אולי זאת בכל זאת תהיה ג'יני, למרות שנראה שנטשה את הקראש שלה אליו ופנתה להתנסות עם כמה מבני שכבתו.. חחחח זה היה קטע חמוד... מה ולדמורט יעשה כשלא הצליח להשיג את הנבואה, ומה הארי יעשה ביודעו שעכשיו אין בריחות, זה או הוא, או ולדמורט. ובכלל... מה יהיה הנושא של הספר הבא??? ואולי בו תשבר המסגרת לגמרי??.... אוףףףףףףףףף.... עוד שנתיים..... לחשוב שאז אני כברא צטרך לעשות בגרויות!! (מייאש...) קריאה מהנה לכולםםםםם יעל.

הארי פוטר (ספויילרים למי שלא קרא-כרגיל)

קראתי אותו באנגלית בקיץ ועכשיו התחלתי לקרוא אותו שוב (אני מרותקת למיטה פחות או יותר ונגמרו לי הספרים מהספרייה), באמת שכחתי לגמרי שהוא יוצא עכשיו בעברית! מצויין, עכשיו כולנו נוכל לדבר עליו. אני מצטטת את onlylilme: "האמת, שהדבר שהכי הפריע לי בספר (בלי להשמע ביקרותית מדי), הוא שהוא לא כל כך ריאלסטי, אני מתכוונת, שהוא לא כל כך אמין. פשוט, משהו צרם לי באיפיון של הדמויות בספר הזה, לא בטוחה מה. אולי אני סתם מדמיינת." זו גם הייתה הבעיה שלי, לי היה קשה במיוחד עם הארי וחום המזג שלו. אני מסכימה עם אלה שאומרים שזה נסיון להפוך את דמותו לאפילה ואני בטח לא הייתי מתנהגת הרבה יותר טוב אם הייתי נתונה ללחץ שהוא היה נתון לו. בכל זאת, היה שם משהו צורם, יותר מדי, אילו שהוא לא לומד מהנסיון ולא מצליח להתגבר על הרגשות שלו, מה שבסופו של דבר גרם להתנהגותו הפזיזה ולמותו של סיריוס. אולי לא במישרין אבל אני חושבת שהיה לו קשר לזה, לפחות מהבחינה בה העניינים התפתחו. לטעמי הסיום היה חפוז מעט, בהחלט היה ניתן לכווץ קטעים אחרים ולהשקיע בסיום. כסיימתי לקרוא את הספר בפעם הראשונה הייתי מאוכזבת, אבל גם בגלל שלא היה לי ראש אליו, עכשיו אני יותר נהנית ומחכה לספר השישי. הכי אני מחכה לסרט השלישי כי הספר השלישי היה הכי טוב בעייני. ויש לי שאלה, הם לא היו אמורים ללמוד להתעתק (apparate) בשנה הזו?

אמממ...

לומדים ומוציאים רשיו ל"התעתקות" רק אחרי שמסיימים ת'בצפר לא? פשוט זה מה שקרה בספר הרביעי בחופשה אחרי שנת הלימודים האחרונה של פרסי, לא? ואולי שוב אני מדמיינת.... אוףףף... הייתי רוצה להשיג ת'ספר החמישי כדי לקרוא אותו בעיברית.... לפחות ככה אני אוכל לנצל את זמן המחלה שלי לטובה (: (כן, בגלל שאני חולה בקושי התנתקתי מהמחשב היום, ולא בגלל שאני מכורה עד נימי לאינטרנט. לא זה לא בגלל זה.)

פרד וג'ורג'

הם שנה אחת מעל הארי ושות' והם התעתקו לחדר של הארי ורון בבית של סיריוס כל הזמן... מצד שני, הם דיברו על כך שהם עברו את המבחן בקיץ, אולי זה משהו שעושים בחופש?? החלמה מהירה שתהיה לך, אני כן מכורה לאינטרנט, מובטלת ומחלימה מניתוח קל ברגל. שילוב קטלני כשזה מגיע לזמן שאני מבלה מול המחשב....

זה בטוח משהו שעושים בחופש...

כי זה אחרי שמסיימים שנת מסוימת. השאלה היא- איזו שנת לימודים?.... החלמה מהירה גם לך!

מסדר עוף החול........ספויילרים

רציתי לדעת מי כבר סיים לקרוא את הארי פוטר החמישי, ומה דעתיכם עליו? לדעתי בתור ספר חצי פנטזיה חצי ילדים הוא ממש טוב, מאוד מרתק ומאוד עשיר, הבעיה היחידה שלי עם הספר שבתור חלק חמישי הייתי כבר מצפה למשהו קצת שונה מהתבנית החוזרת של הספרים בסדרה, כבר נמאס לי לקרוא כמה מאות של עמודים וכל פעם אותו סיום של הכל בסדר, מסתיימת שנת לימודים נוספת ושוב נוסעים לדרך פריווט.

בכל הנוגע לסידרה הארי פוטר - אני רק קראתי את השנים הראשונים

יש לי כלכך הרבה ספרים קדימה ברשימה לפני עוד ספרי הארי פוטר כך ,שיקח לי זמן ,ואני לא ממהר. אסף פובונזק מנהל פורום מד"ב,פנטסיה ומשחקי-תפקידים

זה בטוח משהו שעושים בחופש...

כי זה אחרי שמסיימים שנת מסוימת. השאלה היא- איזו שנת לימודים?.... החלמה מהירה גם לך!

חמישית. ותודה רבה

די לתרץ

מה פתאום, לא שנה חמישית.... פרד וג'ורג' נמצאים בשנה השביעית שלהם בספר החמישי, מה שגם קצת מוזר לי אבל לא חשוב... הרי הם עשו את הסצינה הגדולה שלהם לא להשאר ל-newts לא יודעת איך קוראים לזה בעברית.... הם למדו להתעתק לפני השנה השביעית, ופרסי למד בסוף השנה השביעית לא? הכל קצת מבולבל ולמה כולכם מתרצים כל הזמן שאתם קוראים הארי פוטר? שום דבר להתבייש בו... אני מסכימה שזה לא ספר איכות או ספר מדהים במתוחכמותו או משהו, אבל זה ספר שפשוט כיף לקרוא... די לתרץ, וגם אין לכם בפני מי, אתם נמצאים בפורום הארי פוטר....

חלילה

אני לא מתרצת. אני אוהבת את הארי פוטר! :-) ואין לאהבה הזו שום קשר לאהבה העזה שלי לשר הטבעות. ובחזרה לנושא ההתעתקות: הצלחתי להתבלבל קצת, אני כבר לא בטוחה שהם בשנה החמישית אבל אני כן בטוחה שלומדים להתעתק לפני סיום בית הספר כי הרי פרד וג'ורג' התעתקו לחדר של הארי ורון בקיץ וחזרו לבית הספר... אני אנסה לחפש...

שיבת המלך!!

מממ שר הטבעות..... אתמול הייתי בשיבת המלך!!! בעצם במרתון שר הטבעות, זה היה פשוט מדהייייייייייייים זה היה ההיי-לייטס של החיים שלי, וואו אתם חייבים לראות את השלישי פשוט כל כך יפה עצוב שמח מפחיד מרשים זה הכל בסרט אחד... אפילו שבהתחלה זה נראה כמו גירסה פירטית לשר הטבעות אחר כך זה נהיה מדהים, ובעשרים הדקות האחרונות, בפרולוג בכיתי כמו תינוקת- ולא הייתי יחידה, עוד בערך 700 אנשים בכו איתי תראו
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר